Reklama

A+ A A-

Włodek Pawlik - Kolędy Polskie

WlodekPawlikKoledyPolskieZazwyczaj instynktownie uciekam na widok wszelkiego rodzaju produktów oblepianych na siłę gwiazdeczkami, reniferami i kolesiem z białą brodą. Czy są to perfumy czy czekoladki, zawsze myślę sobie, że za dwa miesiące będą stały na tych samych półkach z serduszkami, potem w komplecie z goździkiem i pończochami, a następnie z jajeczkiem i czekoladowym zajączkiem. Nie jestem porządnym obywatelem wykupującym ze sklepów wszystko jak leci pod pretekstem jakichkolwiek świąt. Zwróciłem jednak uwagę na płytę Włodka Pawlika, bo po pierwsze mam do niego duży szacunek, po drugie jest to krążek z kolędami zaaranżowanymi na jazzowo (chyba nie sprawdzi się jako upominek na walentynki), a po trzecie - to muzyka, więc ani się tym nie można spaść jak świnia ani też nikt nie powie, że człowiek pod pretekstem urodzin Jezusa kupuje sobie PlayStation i od razu po wigilii będzie napierniczał karabinem w potwory z Czarnobyla. Z odsłuchem poczekałem do momentu, kiedy śledzik zamieszkał w lodówce i wszystko było już wstępnie dopięte. Donoszę więc, że Włodek wykonał kawał dobrej roboty. Oczywiście, każdej z kolęd daleko jest tutaj do oryginału, ale takie właśnie było założenie. Jeśli chcecie, aby podczas pałaszowania ryb i ciast umilał Wam czas jakiś chórek trzymający się oficjalnej linii melodycznej, będziecie musieli rozejrzeć się za jakąś inną płytą. Jeżeli jednak lubicie jazz i chcecie pochłonąć coś bardziej ambitnego, musicie posłuchać płyty Włodka Pawlika. Może to być taka muzyczna przyjemność, chwila na oderwanie się od karpia, ale gwarantuję, że będzie to też muzyka, do której chętnie wrócicie po świętach. Niektóre z kolęd są tylko lekko przearanżowane, w innych natomiast artysta puścił wodzę fantazji, po raz kolejny udowadniając, że komponowanie i muzyczna improwizacja to jego świat. Niczego nie odtwarza, pozostając po twórczej stronie grania. Czy będzie wielkim nadużyciem, jeśli porównam go do Pogorelicha grającego chopinowskie "Scherzo B-moll"? Trochę będzie, ale co tam - ja wciągnąłem się w ten krążek całkowicie i nawet nie zauważyłem, kiedy odtwarzacz przeczytał ostatnie sekundy "Lulajże, Jezuniu" - jednej z tych kolęd, które Włodek Pawlik tylko delikatnie przyozdobił swoimi wędrówkami po klawiaturze. Dobra płyta, jeden ze świątecznych "produktów", który uważam za warty nabycia. Można ją dać komuś w prezencie, ale jeszcze lepiej samemu zabrać ją na święta i posłuchać dla czystej przyjemności.

Artysta: Włodek Pawlik
Tytuł: Kolędy Polskie
Wytwórnia: Pawlik Relations
Rok wydania: 2013
Gatunek: Jazz
Czas trwania: 53:01

Ocena muzyki
Poziomy7

Ocena wydania
Poziomy5

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Polecamy

Szukaj na stronie

Logowanie

Oficjalna Sala Odsłuchowa

Ostatnie aktywności

  • Zgodnie z obietnicą, wstawiamy zdjęcia nagród, które już czekają na nowych właścicieli. Do końca konkursu zostało zaledwie kilka dni, więc tych, którzy przysnęli, serdecznie zapraszamy do zabawy. Przy okazji prosimy wszystkich o nie nabijanie punktów w sposób sztuczny, nie pozostawiający po sobie właściwie żadnego śladu na stronie (jak na przykład wielokrotne edytowanie własnego profilu). Ponieważ konkurs wkracza w etap finałowy, prosimy o uczciwą walkę i zastrzegamy sobie prawo do odejmowania punktów użytkownikom, którzy będą wbijać sobie punkty w taki mało elegancki sposób. Zresztą... Ten konkurs to tylko jedna z atrakcji, jaką przewidzieliśmy na najbliższy czas!

  • stereolife
    stereolife odpowiedział/a w dyskusji Konkurs Gramofonowy StereoLife

    Zgodnie z obietnicą, wstawiamy zdjęcia nagród, które już czekają na nowych właścicieli. Do końca konkursu zostało zaledwie kilka dni, więc tych, którzy przysnęli, serdecznie zapraszamy do zabawy. Przy okazji prosimy wszystkich o nie nabijanie punktów w sposób sztuczny, nie pozostawiający po sobie właściwie żadnego śladu na stronie (jak na przykład wielokrotne edytowanie własnego profilu). Ponieważ konkurs wkracza w etap finałowy, prosimy o uczciwą walkę i zastrzegamy sobie prawo do odejmowania punktów użytkownikom, którzy będą wbijać sobie punkty w taki mało elegancki sposób. Zresztą... Ten konkurs to tylko jedna z atrakcji, jaką przewidzieliśmy na najbliższy czas!

Migawki sprzętowe

Nowa lokalizacja Premium Sound

PremiumSoundRakoczegoPokoj

PremiumSoundRakoczegoSystem

PremiumSoundRakoczegoKolumny

Gdański salon audio-video został przeniesiony w nowe, bardziej atrakcyjne miejsce. Nowa siedziba znajduje się przy ulicy Rakoczego 31 obok galerii Morena/Carrefour, w budynku Pretor. W nowym miejscu poprawił się przede wszystkim dojazd - przed salonem jest wygodny, dostępny tylko dla klientów parking na kilkanaście samochodów, a zaraz obok, ogromny parking galerii Morena na 2500 pojazdów. Uruchomiono także dwa pokoje odsłuchowe - większy o powierzchni ponad 32, a drugi - 22 metrów kwadratowych. Dzięki temu każdy będzie mógł przetestować oferowane produkty w warunkach zbliżonych do tych panujących w domu. Zdjęcia z nowej sali rzeczywiście wyglądają zachęcająco! Więcej informacji na stronie Premium Sound.

Goldmund Logos Tower i Metis Tower

GoldmundLogosTower

GoldmundMetisTower

Znana z produkcji ekstremalnie hi-endowych kolumn firma Goldmund wprowadza do swojej oferty dwa modele, które mają być o wiele bardziej przyjazne dla użytkowników i ich portfeli. Logos Tower i Metis Tower to podłogowe zestawy aktywne z łącznością bezprzewodową. Aby zagrały, wystarczy włączyć je do prądu i sparować z firmowym nadajnikiem USB. Model Logos Tower można także podłączyć do źródła kablem koaksjalnym. Obudowy kolumn wykonano z anodyzowanego aluminium i przyozdobiono je złoconymi górnymi panelami. Ceny nie są jeszcze znane, ale nie ma się co oszukiwać - jeśli nie będą ekstremalnie wysokie, to przynajmniej bardzo wysokie.

Nowe komentarze

Nie, na pewno nie jest to salon sprzedaży z prostego powodu - Enerr i Equilibrium mają dobrze rozwiniętą sieć dealerską i produkty tych firm można kupić tylko w...
Dziękuję. Dopytam jeszcze czy będąc przypadkowo w Zielonej Górze można tak z marszu wejść do sali odsłuchowej, czy to jest dla wybranych. Inaczej mówiąc ta sala...
Ha, to się wstrzeliłeś w temat... Maszyna już ruszyła i mogę tylko powiedzieć, że strona marki Enerr jest już prawie gotowa, a strona Equilibrium również powinn...

Lista prowadzących

Słownik

Poprzedni Następny

Dolby Atmos

Najnowsza technologia dźwięku wykorzystywana w rozbudowanych systemach kina domowego. Jego zaletą może być zastosowanie kilku głośników podwieszonych, służących jako dodatkowe elementy systemu pozwalające na stworzenie wrażenia otoczenia dźwiękiem nie tylko...

Czytaj dalej

Nagrody sprzętowe

PS Audio Sprout - Dobra Cena

PSAudioSproutDobraCena

iFi Audio iPhono Micro - Wybór Redakcji

iFiAudioiPhonoMicroWyborRedakcji

Bryston BHA-1 - Rekomendacja

BrystonBHA1Rekomendacja

Nagrody płytowe

Minsk - The Crash And The Draw - Rekomendacja

MinskTheCrashAndTheDrawRekomendacja

Lao Che - Powstanie Warszawskie - Rekomendacja

LaoChePowstanieWarszawskieRekomendacja

Mark Knopfler - Tracker - Rekomendacja

MarkKnopflerTrackerRekomendacja

Cytaty

iosseliani.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.