Reklama

A+ A A-

Włodek Pawlik - Kolędy Polskie

WlodekPawlikKoledyPolskieZazwyczaj instynktownie uciekam na widok wszelkiego rodzaju produktów oblepianych na siłę gwiazdeczkami, reniferami i kolesiem z białą brodą. Czy są to perfumy czy czekoladki, zawsze myślę sobie, że za dwa miesiące będą stały na tych samych półkach z serduszkami, potem w komplecie z goździkiem i pończochami, a następnie z jajeczkiem i czekoladowym zajączkiem. Nie jestem porządnym obywatelem wykupującym ze sklepów wszystko jak leci pod pretekstem jakichkolwiek świąt. Zwróciłem jednak uwagę na płytę Włodka Pawlika, bo po pierwsze mam do niego duży szacunek, po drugie jest to krążek z kolędami zaaranżowanymi na jazzowo (chyba nie sprawdzi się jako upominek na walentynki), a po trzecie - to muzyka, więc ani się tym nie można spaść jak świnia ani też nikt nie powie, że człowiek pod pretekstem urodzin Jezusa kupuje sobie PlayStation i od razu po wigilii będzie napierniczał karabinem w potwory z Czarnobyla. Z odsłuchem poczekałem do momentu, kiedy śledzik zamieszkał w lodówce i wszystko było już wstępnie dopięte. Donoszę więc, że Włodek wykonał kawał dobrej roboty. Oczywiście, każdej z kolęd daleko jest tutaj do oryginału, ale takie właśnie było założenie. Jeśli chcecie, aby podczas pałaszowania ryb i ciast umilał Wam czas jakiś chórek trzymający się oficjalnej linii melodycznej, będziecie musieli rozejrzeć się za jakąś inną płytą. Jeżeli jednak lubicie jazz i chcecie pochłonąć coś bardziej ambitnego, musicie posłuchać płyty Włodka Pawlika. Może to być taka muzyczna przyjemność, chwila na oderwanie się od karpia, ale gwarantuję, że będzie to też muzyka, do której chętnie wrócicie po świętach. Niektóre z kolęd są tylko lekko przearanżowane, w innych natomiast artysta puścił wodzę fantazji, po raz kolejny udowadniając, że komponowanie i muzyczna improwizacja to jego świat. Niczego nie odtwarza, pozostając po twórczej stronie grania. Czy będzie wielkim nadużyciem, jeśli porównam go do Pogorelicha grającego chopinowskie "Scherzo B-moll"? Trochę będzie, ale co tam - ja wciągnąłem się w ten krążek całkowicie i nawet nie zauważyłem, kiedy odtwarzacz przeczytał ostatnie sekundy "Lulajże, Jezuniu" - jednej z tych kolęd, które Włodek Pawlik tylko delikatnie przyozdobił swoimi wędrówkami po klawiaturze. Dobra płyta, jeden ze świątecznych "produktów", który uważam za warty nabycia. Można ją dać komuś w prezencie, ale jeszcze lepiej samemu zabrać ją na święta i posłuchać dla czystej przyjemności.

Artysta: Włodek Pawlik
Tytuł: Kolędy Polskie
Wytwórnia: Pawlik Relations
Rok wydania: 2013
Gatunek: Jazz
Czas trwania: 53:01

Ocena muzyki
Poziomy7

Ocena wydania
Poziomy5

 • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Ogłoszenia

Szukaj na stronie

Logowanie

Ostatnie aktywności

 • Malpeczka7
  Malpeczka7 zalogował się na stronę.
 • andporebski
  andporebski zalogował się na stronę.
 • Buczy silnik w Pro-Ject Debut III.
  I to buczy jak cholera... Ktoś zna przyczynę? Jakiś sposób niwelacji tego przydźwięku, oprócz zakupu oryginalnego kitu od producenta za 200 zeta?
 • kornik
  kornik zalogował się na stronę.
 • Edgar
  Edgar zalogował się na stronę.

Migawki sprzętowe

AudioSolutions Vantage

AudioSolutionsVantageFront

AudioSolutionsVantageBackTop

AudioSolutionsVantageTerminals

Litewska firma pokazała pierwsze oficjalne zdjęcia swojego flagowego modelu. Trzeba przyznać, że wygląda imponująco. Z technicznego punktu widzenia wiadomo jeszcze niewiele. Na pewno oprócz głośników, które widać na zdjęciach, w każdej z tych kolumn siedzi jeszcze potężny subwoofer zamontowany przy podstawie. Zdjęcia dzięki AudioSolutions.

Hegel HD12 w Q21

HegelHD12Q21

W pabianickim salonie pojawił się już najnowszy przteornik Hegla. Podobno spisuje się znakomicie nawet z wymagającymi słuchawkami Audeze, co jest potwierdzeniem obserwacji z naszego testu. Załoga salonu serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na prezentacje urządzenia w wybranej konfiguracji sprzętowej. Istnieje także możliwość wypożyczenia przetwornika do testu we własnym systemie audio. Więcej informacji na stronie Q21.

Wilson Audio na Audio Show 2014

WilsonAudioSasha2Red

WilsonAudioSasha2Green

Jeżeli wybieracie się na wystawę Audio Show w poszukiwaniu hi-endowych wrażeń, na pewno zainteresujecie się kolumnami amerykańskiej marki Wilson Audio. W tym roku zagrają w dwóch różnych lokalizacjach - model Alexia znajdziemy w sali Azalia hotelu Golden Tulip, natomiast w sali Moniuszko w Bristolu zagra model Sasha 2, podobno znakomicie przystosowany do typowych, europejskich wnętrz. Zdjęcia dzięki organizatorowi Audio Show.

Nowe komentarze

Bravo! (by Reimyo :-))
Olgierd
Byłem, widziałem i słuchałem Harbeth 30.1, które później trafiły do mnie :) Sprzętu mają ogrom, imponujące Sonus Faber Aida, JBL itd. Faktycznie jeden z lepiej ...
No raczej nie jest to miękkie i ciepłe granie. Góra jest lekko rozjaśniona i napowietrzona, ale na szczęście jakość nadąża za ilością. Ja na przykład zdecydowan...

Lista prowadzących

Partnerzy

Słownik

Poprzedni Następny

DLNA

Wykorzystawany przez coraz większą liczbę producentów protokół umożliwiający współdzielenie zasobów multimedialnych w ramach wewnętrznej, lokalnej sieci bezprzewodowej WiFi. Każde urządznie wyposażone w standard DLNA może stać się swoistym serwerem, który...

Czytaj dalej

Nagrody sprzętowe

Audeze LCD-XC - High End

AudezeLCDXCHighEnd

Marantz HD-DAC1 - Rekomendacja

MarantzHDDAC1Rekomendacja

Sennheiser Urbanite XL - Rekomendacja

SennheiserUrbaniteXLRekomendacja

Nagrody płytowe

Uriah Heep - Outsider - Rekomendacja

UriahHeepOutsiderRekomendacja

Dezerter - Większy Zjada Mniejszego - Rekomendacja

DezerterWiekszyZjadaMniejszegoRekomendacja

Queen - Live at the Rainbow '74 - Rekomendacja

QueenLiveAtTheRainbow74Rekomendacja

Nowi użytkownicy

Cytaty

zappa-dupa.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.