Reklama

A+ A A-

Włodek Pawlik - Kolędy Polskie

WlodekPawlikKoledyPolskieZazwyczaj instynktownie uciekam na widok wszelkiego rodzaju produktów oblepianych na siłę gwiazdeczkami, reniferami i kolesiem z białą brodą. Czy są to perfumy czy czekoladki, zawsze myślę sobie, że za dwa miesiące będą stały na tych samych półkach z serduszkami, potem w komplecie z goździkiem i pończochami, a następnie z jajeczkiem i czekoladowym zajączkiem. Nie jestem porządnym obywatelem wykupującym ze sklepów wszystko jak leci pod pretekstem jakichkolwiek świąt. Zwróciłem jednak uwagę na płytę Włodka Pawlika, bo po pierwsze mam do niego duży szacunek, po drugie jest to krążek z kolędami zaaranżowanymi na jazzowo (chyba nie sprawdzi się jako upominek na walentynki), a po trzecie - to muzyka, więc ani się tym nie można spaść jak świnia ani też nikt nie powie, że człowiek pod pretekstem urodzin Jezusa kupuje sobie PlayStation i od razu po wigilii będzie napierniczał karabinem w potwory z Czarnobyla. Z odsłuchem poczekałem do momentu, kiedy śledzik zamieszkał w lodówce i wszystko było już wstępnie dopięte. Donoszę więc, że Włodek wykonał kawał dobrej roboty. Oczywiście, każdej z kolęd daleko jest tutaj do oryginału, ale takie właśnie było założenie. Jeśli chcecie, aby podczas pałaszowania ryb i ciast umilał Wam czas jakiś chórek trzymający się oficjalnej linii melodycznej, będziecie musieli rozejrzeć się za jakąś inną płytą. Jeżeli jednak lubicie jazz i chcecie pochłonąć coś bardziej ambitnego, musicie posłuchać płyty Włodka Pawlika. Może to być taka muzyczna przyjemność, chwila na oderwanie się od karpia, ale gwarantuję, że będzie to też muzyka, do której chętnie wrócicie po świętach. Niektóre z kolęd są tylko lekko przearanżowane, w innych natomiast artysta puścił wodzę fantazji, po raz kolejny udowadniając, że komponowanie i muzyczna improwizacja to jego świat. Niczego nie odtwarza, pozostając po twórczej stronie grania. Czy będzie wielkim nadużyciem, jeśli porównam go do Pogorelicha grającego chopinowskie "Scherzo B-moll"? Trochę będzie, ale co tam - ja wciągnąłem się w ten krążek całkowicie i nawet nie zauważyłem, kiedy odtwarzacz przeczytał ostatnie sekundy "Lulajże, Jezuniu" - jednej z tych kolęd, które Włodek Pawlik tylko delikatnie przyozdobił swoimi wędrówkami po klawiaturze. Dobra płyta, jeden ze świątecznych "produktów", który uważam za warty nabycia. Można ją dać komuś w prezencie, ale jeszcze lepiej samemu zabrać ją na święta i posłuchać dla czystej przyjemności.

Artysta: Włodek Pawlik
Tytuł: Kolędy Polskie
Wytwórnia: Pawlik Relations
Rok wydania: 2013
Gatunek: Jazz
Czas trwania: 53:01

Ocena muzyki
Poziomy7

Ocena wydania
Poziomy5

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Polecamy

Szukaj na stronie

Logowanie

Ostatnie aktywności

Migawki sprzętowe

Już za tydzień...

PylonAudioSapphire31StereoLifeEdition

Miło nam poinformować, że kończymy prace nad projektem, do którego przymierzaliśmy się już od dłuższego czasu. W ramach wspierania rodzimych firm z branży audio, zacieśniliśmy współpracę z jednym z polskich producentów kolumn, wychodząc poza typową działalność dziennikarską - podjęliśmy współpracę w zakresie projektowania nowego produktu! Razem stworzyliśmy konstrukcję, która jest w naszym przekonaniu wyjątkowa, i to bynajmniej nie ze względu na logo StereoLife umieszczone na tabliczce znamionowej, ale dzięki brzmieniu, które udało się uzyskać z tego układu. Jesteśmy już po odsłuchach finalnej wersji i gwarantujemy, że jest to coś, na co warto poczekać... Oficjalna informacja wraz ze szczegółami technicznymi oraz zapowiedzią dalszych wydarzeń pojawi się już 1 czerwca!

TIDAL w OPPO

OPPOTIDAL

W połowie czerwca OPPO planuje wprowadzić w swoich odtwarzaczach Blu-ray dostęp do usługi streamowania muzyki z Internetu za pośrednictwem serwisu TIDAL. Usługa stanie się dostępna po aktualizacji oprogramowania. Użytkownicy zyskają dostęp do bogatego archiwum muzyki zgromadzonej w zasobach dostawcy. Rejestracja w serwisie TIDAL odbywać się będzie poprzez aplikację OPPO MediaControl dostępną na platformę iOS oraz Android. Do poprawnego działania niezbędne będzie wykupienie abonamentu miesięcznego uprawniającego do korzystania z biblioteki muzycznej online. W ten sposób siedząc wygodnie w fotelu posiadacze odtwarzaczy OPPO będą mogli cieszyć dostępem do ponad 25 milionów utworów z bazy, która sukcesywnie się rozrasta. Zdjęcie dzięki OPPO.

Nowe komentarze

Andrzej
Ceny tych i innych drogich kolumn są z kosmosu, kolumny w cenie samochodu to przesada.
Marek
Ja natomiast byłem na Auto Nostalgii i widziałem cały zestaw audio Unitry. Warunki odsłuchowe nie były idealne z powodu sporego tła akustycznego, jednakże pomim...
Bartek
Świetna recenzja i rewelacyjne zestawy! Nie wyobrażam sobie abym któregoś z takich zestawów nie kupił do swojego domowego centrum multimedialnego :)

Lista prowadzących

Słownik

Poprzedni Następny

Dolby Atmos

Najnowsza technologia dźwięku wykorzystywana w rozbudowanych systemach kina domowego. Jego zaletą może być zastosowanie kilku głośników podwieszonych, służących jako dodatkowe elementy systemu pozwalające na stworzenie wrażenia otoczenia dźwiękiem nie tylko...

Czytaj dalej

Nagrody sprzętowe

Focal Electra 1008 BE2 - High End

FocalElectra1008BE2HighEnd

Unitra ZGWS-P-201 - Rekomendacja

UnitraZGWSP201Rekomendacja

Tonsil Pulse - Rekomendacja

TonsilPulseRekomendacja

Nagrody płytowe

Faith No More - Sol Invictus - Rekomendacja

FaithNoMoreSolInvictusRekomendacja

Converge - Axe To Fall - Rekomendacja

ConvergeAxeToFallRekomendacja

Minsk - The Crash And The Draw - Rekomendacja

MinskTheCrashAndTheDrawRekomendacja

Cytaty

iosseliani.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.