Reklama

A+ A A-

Włodek Pawlik - Kolędy Polskie

WlodekPawlikKoledyPolskieZazwyczaj instynktownie uciekam na widok wszelkiego rodzaju produktów oblepianych na siłę gwiazdeczkami, reniferami i kolesiem z białą brodą. Czy są to perfumy czy czekoladki, zawsze myślę sobie, że za dwa miesiące będą stały na tych samych półkach z serduszkami, potem w komplecie z goździkiem i pończochami, a następnie z jajeczkiem i czekoladowym zajączkiem. Nie jestem porządnym obywatelem wykupującym ze sklepów wszystko jak leci pod pretekstem jakichkolwiek świąt. Zwróciłem jednak uwagę na płytę Włodka Pawlika, bo po pierwsze mam do niego duży szacunek, po drugie jest to krążek z kolędami zaaranżowanymi na jazzowo (chyba nie sprawdzi się jako upominek na walentynki), a po trzecie - to muzyka, więc ani się tym nie można spaść jak świnia ani też nikt nie powie, że człowiek pod pretekstem urodzin Jezusa kupuje sobie PlayStation i od razu po wigilii będzie napierniczał karabinem w potwory z Czarnobyla. Z odsłuchem poczekałem do momentu, kiedy śledzik zamieszkał w lodówce i wszystko było już wstępnie dopięte. Donoszę więc, że Włodek wykonał kawał dobrej roboty. Oczywiście, każdej z kolęd daleko jest tutaj do oryginału, ale takie właśnie było założenie. Jeśli chcecie, aby podczas pałaszowania ryb i ciast umilał Wam czas jakiś chórek trzymający się oficjalnej linii melodycznej, będziecie musieli rozejrzeć się za jakąś inną płytą. Jeżeli jednak lubicie jazz i chcecie pochłonąć coś bardziej ambitnego, musicie posłuchać płyty Włodka Pawlika. Może to być taka muzyczna przyjemność, chwila na oderwanie się od karpia, ale gwarantuję, że będzie to też muzyka, do której chętnie wrócicie po świętach. Niektóre z kolęd są tylko lekko przearanżowane, w innych natomiast artysta puścił wodzę fantazji, po raz kolejny udowadniając, że komponowanie i muzyczna improwizacja to jego świat. Niczego nie odtwarza, pozostając po twórczej stronie grania. Czy będzie wielkim nadużyciem, jeśli porównam go do Pogorelicha grającego chopinowskie "Scherzo B-moll"? Trochę będzie, ale co tam - ja wciągnąłem się w ten krążek całkowicie i nawet nie zauważyłem, kiedy odtwarzacz przeczytał ostatnie sekundy "Lulajże, Jezuniu" - jednej z tych kolęd, które Włodek Pawlik tylko delikatnie przyozdobił swoimi wędrówkami po klawiaturze. Dobra płyta, jeden ze świątecznych "produktów", który uważam za warty nabycia. Można ją dać komuś w prezencie, ale jeszcze lepiej samemu zabrać ją na święta i posłuchać dla czystej przyjemności.

Artysta: Włodek Pawlik
Tytuł: Kolędy Polskie
Wytwórnia: Pawlik Relations
Rok wydania: 2013
Gatunek: Jazz
Czas trwania: 53:01

Ocena muzyki
Poziomy7

Ocena wydania
Poziomy5

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Ogłoszenia

Szukaj na stronie

Logowanie

Ostatnie aktywności

Migawki sprzętowe

EAT C Sharp

EATCSharpTop

EATCSharpPowerSupply

EATCSharpTonearm

Jeżeli uważacie, że audiofilski sprzęt jest dziedziną zarezerwowaną dla mężczyzn, spójrzcie na ten gramofon. Jest on dziełem Józefiny Lichtenegger, która najwyraźniej ma wyczucie w kwestii designu. Co ciekawe, gramofon jest również po brzegi wypełniony nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi i wykonany z mieszanki materiałów rodem z przemysłu lotniczego. Ale jakże on się prezentuje... Och, ach i łojezu! Zdjęcia dzięki Mono and Stereo.

SPEC GMP-70

SPECGMP70Front

Jeżeli chcecie kupić mocno hi-endowy i wyjątkowo ekskluzywny gramofon, zainteresujcie się modelem GMP-70 japońskiej firmy SPEC. Maszyna waży 40 kg, na co oprócz ramienia o efektywnej długości 30 cm, silnika i innych dupereli składa się 14-kg talerz i obudowa z laminowanej, fińskiej brzozy. Mimo zastosowania bardzo stabilnego silnika prądu stałego i napędu paskowego, rozpędzenie gramofonu do nominalnej prędkości trwa nawet do 30 sekund. Zdjęcie dzięki Mono and Stereo.

AudioSolutions Vantage

AudioSolutionsVantageFront

AudioSolutionsVantageBackTop

AudioSolutionsVantageTerminals

Litewska firma pokazała pierwsze oficjalne zdjęcia swojego flagowego modelu. Trzeba przyznać, że wygląda imponująco. Z technicznego punktu widzenia wiadomo jeszcze niewiele. Na pewno oprócz głośników, które widać na zdjęciach, w każdej z tych kolumn siedzi jeszcze potężny subwoofer zamontowany przy podstawie. Zdjęcia dzięki AudioSolutions.

Nowe komentarze

Bravo! (by Reimyo :-))
Olgierd
Byłem, widziałem i słuchałem Harbeth 30.1, które później trafiły do mnie :) Sprzętu mają ogrom, imponujące Sonus Faber Aida, JBL itd. Faktycznie jeden z lepiej ...
No raczej nie jest to miękkie i ciepłe granie. Góra jest lekko rozjaśniona i napowietrzona, ale na szczęście jakość nadąża za ilością. Ja na przykład zdecydowan...

Lista prowadzących

Partnerzy

Słownik

Poprzedni Następny

DLNA

Wykorzystawany przez coraz większą liczbę producentów protokół umożliwiający współdzielenie zasobów multimedialnych w ramach wewnętrznej, lokalnej sieci bezprzewodowej WiFi. Każde urządznie wyposażone w standard DLNA może stać się swoistym serwerem, który...

Czytaj dalej

Nagrody sprzętowe

Audeze LCD-XC - High End

AudezeLCDXCHighEnd

Marantz HD-DAC1 - Rekomendacja

MarantzHDDAC1Rekomendacja

Sennheiser Urbanite XL - Rekomendacja

SennheiserUrbaniteXLRekomendacja

Nagrody płytowe

Jeff Wayne - War of the Worlds - Klasyka

JeffWayneWarOfTheWorldsKlasyka

Uriah Heep - Outsider - Rekomendacja

UriahHeepOutsiderRekomendacja

Dezerter - Większy Zjada Mniejszego - Rekomendacja

DezerterWiekszyZjadaMniejszegoRekomendacja

Nowi użytkownicy

Cytaty

boulanger.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.