Reklama

A+ A A-

Włodek Pawlik - Kolędy Polskie

WlodekPawlikKoledyPolskieZazwyczaj instynktownie uciekam na widok wszelkiego rodzaju produktów oblepianych na siłę gwiazdeczkami, reniferami i kolesiem z białą brodą. Czy są to perfumy czy czekoladki, zawsze myślę sobie, że za dwa miesiące będą stały na tych samych półkach z serduszkami, potem w komplecie z goździkiem i pończochami, a następnie z jajeczkiem i czekoladowym zajączkiem. Nie jestem porządnym obywatelem wykupującym ze sklepów wszystko jak leci pod pretekstem jakichkolwiek świąt. Zwróciłem jednak uwagę na płytę Włodka Pawlika, bo po pierwsze mam do niego duży szacunek, po drugie jest to krążek z kolędami zaaranżowanymi na jazzowo (chyba nie sprawdzi się jako upominek na walentynki), a po trzecie - to muzyka, więc ani się tym nie można spaść jak świnia ani też nikt nie powie, że człowiek pod pretekstem urodzin Jezusa kupuje sobie PlayStation i od razu po wigilii będzie napierniczał karabinem w potwory z Czarnobyla. Z odsłuchem poczekałem do momentu, kiedy śledzik zamieszkał w lodówce i wszystko było już wstępnie dopięte. Donoszę więc, że Włodek wykonał kawał dobrej roboty. Oczywiście, każdej z kolęd daleko jest tutaj do oryginału, ale takie właśnie było założenie. Jeśli chcecie, aby podczas pałaszowania ryb i ciast umilał Wam czas jakiś chórek trzymający się oficjalnej linii melodycznej, będziecie musieli rozejrzeć się za jakąś inną płytą. Jeżeli jednak lubicie jazz i chcecie pochłonąć coś bardziej ambitnego, musicie posłuchać płyty Włodka Pawlika. Może to być taka muzyczna przyjemność, chwila na oderwanie się od karpia, ale gwarantuję, że będzie to też muzyka, do której chętnie wrócicie po świętach. Niektóre z kolęd są tylko lekko przearanżowane, w innych natomiast artysta puścił wodzę fantazji, po raz kolejny udowadniając, że komponowanie i muzyczna improwizacja to jego świat. Niczego nie odtwarza, pozostając po twórczej stronie grania. Czy będzie wielkim nadużyciem, jeśli porównam go do Pogorelicha grającego chopinowskie "Scherzo B-moll"? Trochę będzie, ale co tam - ja wciągnąłem się w ten krążek całkowicie i nawet nie zauważyłem, kiedy odtwarzacz przeczytał ostatnie sekundy "Lulajże, Jezuniu" - jednej z tych kolęd, które Włodek Pawlik tylko delikatnie przyozdobił swoimi wędrówkami po klawiaturze. Dobra płyta, jeden ze świątecznych "produktów", który uważam za warty nabycia. Można ją dać komuś w prezencie, ale jeszcze lepiej samemu zabrać ją na święta i posłuchać dla czystej przyjemności.

Artysta: Włodek Pawlik
Tytuł: Kolędy Polskie
Wytwórnia: Pawlik Relations
Rok wydania: 2013
Gatunek: Jazz
Czas trwania: 53:01

Ocena muzyki
Poziomy7

Ocena wydania
Poziomy5

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Polecamy

Szukaj na stronie

Logowanie

Oficjalna Sala Odsłuchowa

Ostatnie aktywności

Migawki sprzętowe

Gramovox Floating Record

GramovoxFloatingRecord

Jakiś czas temu wklejaliśmy zdjęcie miniaturowych, bezprzewodowych głośników tubowych firmy Gramovox. Kolejnym pomysłem grupki entuzjastów hipsterskiego stylu z Chicago jest pionowy gramofon z wbudowanymi głośnikami. Dlaczego płyta ma obracać się w tej pozycji? Cóż, domyślamy się, że chodzi głównie o wględy estetyczne. Po cóż innego ktoś miałby wymyślać takie cudo? Wątpliwe wydaje się też puszczanie dźwięku z dwóch przetworników szerokopasmowych mniejszych niż label płyty. Jeżeli jednak jesteście zainteresowani, cały projekt jest prowadzony za pośrednictwem Kickstartera.

Polski Tydzień w Media4Home

Media4HomeBaltlabEndo1Front

Media4HomeBaltlabEndo1Back

W zielonogórskim salonie audio-video trwa właśnie akcja promowania polskiej myśli technicznej. Jej główną atrakcją jest premiera najnowszych kolumn Equilibrium Ether Evo wykonanych przez firmę Audiothlon. Drugim ciekawym akcentem jest prezentacja na najnowszego wzmacniacza Baltlab Endo 1 po firmowej modyfikacji wykonanej przez zespół Ryszarda Kozłowskiego, właściciela firmy. System zasilany będzie najnowszym kondycjonerem Enerr Amulette z DC Blockerem, okablowany przewodami z najnowszej serii Transcenda i Tune. Więcej informacji na stronie Media4Home.

Nowe komentarze

Jerzy
Widać że było wesoło, prawie same zadowolone twarze. I jak wiele na tych zdjęciach jest przedstawicielek płci pięknej! No, no... Tylko pogratulować!
Polecalibyśmy jednak zapoznać się z recenzją, bo z treści komentarza wynika, że nie przebrnął Pan nawet przez wstęp. Tam jest naprawdę wszystko dokładnie wytłum...
musicLover
Dla mnie to kpina. Firmowane przez ten portal głośniki sa testowane przez nich samych... Polskie glosniki i polskie standardy... No comments.

Lista prowadzących

Słownik

Poprzedni Następny

Dolby Atmos

Najnowsza technologia dźwięku wykorzystywana w rozbudowanych systemach kina domowego. Jego zaletą może być zastosowanie kilku głośników podwieszonych, służących jako dodatkowe elementy systemu pozwalające na stworzenie wrażenia otoczenia dźwiękiem nie tylko...

Czytaj dalej

Nagrody sprzętowe

Astell&Kern AK240 - High End

AstellKernAK240HighEnd

Pylon Audio Sapphire 31 StereoLife Edition

PylonAudioSapphire31SLEWyborRedakcji

Diapason Karis II - Rekomendacja

DiapasonKarisIIRekomendacja

Nagrody płytowe

Rory Gallagher - Rory Gallagher - Klasyka

RoryGallagherRoryGallagherKlasyka

Faith No More - Sol Invictus - Rekomendacja

FaithNoMoreSolInvictusRekomendacja

Converge - Axe To Fall - Rekomendacja

ConvergeAxeToFallRekomendacja

Cytaty

Wunder.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.