Reklama

A+ A A-

Włodek Pawlik - Kolędy Polskie

WlodekPawlikKoledyPolskieZazwyczaj instynktownie uciekam na widok wszelkiego rodzaju produktów oblepianych na siłę gwiazdeczkami, reniferami i kolesiem z białą brodą. Czy są to perfumy czy czekoladki, zawsze myślę sobie, że za dwa miesiące będą stały na tych samych półkach z serduszkami, potem w komplecie z goździkiem i pończochami, a następnie z jajeczkiem i czekoladowym zajączkiem. Nie jestem porządnym obywatelem wykupującym ze sklepów wszystko jak leci pod pretekstem jakichkolwiek świąt. Zwróciłem jednak uwagę na płytę Włodka Pawlika, bo po pierwsze mam do niego duży szacunek, po drugie jest to krążek z kolędami zaaranżowanymi na jazzowo (chyba nie sprawdzi się jako upominek na walentynki), a po trzecie - to muzyka, więc ani się tym nie można spaść jak świnia ani też nikt nie powie, że człowiek pod pretekstem urodzin Jezusa kupuje sobie PlayStation i od razu po wigilii będzie napierniczał karabinem w potwory z Czarnobyla. Z odsłuchem poczekałem do momentu, kiedy śledzik zamieszkał w lodówce i wszystko było już wstępnie dopięte. Donoszę więc, że Włodek wykonał kawał dobrej roboty. Oczywiście, każdej z kolęd daleko jest tutaj do oryginału, ale takie właśnie było założenie. Jeśli chcecie, aby podczas pałaszowania ryb i ciast umilał Wam czas jakiś chórek trzymający się oficjalnej linii melodycznej, będziecie musieli rozejrzeć się za jakąś inną płytą. Jeżeli jednak lubicie jazz i chcecie pochłonąć coś bardziej ambitnego, musicie posłuchać płyty Włodka Pawlika. Może to być taka muzyczna przyjemność, chwila na oderwanie się od karpia, ale gwarantuję, że będzie to też muzyka, do której chętnie wrócicie po świętach. Niektóre z kolęd są tylko lekko przearanżowane, w innych natomiast artysta puścił wodzę fantazji, po raz kolejny udowadniając, że komponowanie i muzyczna improwizacja to jego świat. Niczego nie odtwarza, pozostając po twórczej stronie grania. Czy będzie wielkim nadużyciem, jeśli porównam go do Pogorelicha grającego chopinowskie "Scherzo B-moll"? Trochę będzie, ale co tam - ja wciągnąłem się w ten krążek całkowicie i nawet nie zauważyłem, kiedy odtwarzacz przeczytał ostatnie sekundy "Lulajże, Jezuniu" - jednej z tych kolęd, które Włodek Pawlik tylko delikatnie przyozdobił swoimi wędrówkami po klawiaturze. Dobra płyta, jeden ze świątecznych "produktów", który uważam za warty nabycia. Można ją dać komuś w prezencie, ale jeszcze lepiej samemu zabrać ją na święta i posłuchać dla czystej przyjemności.

Artysta: Włodek Pawlik
Tytuł: Kolędy Polskie
Wytwórnia: Pawlik Relations
Rok wydania: 2013
Gatunek: Jazz
Czas trwania: 53:01

Ocena muzyki
Poziomy7

Ocena wydania
Poziomy5

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Polecamy

Szukaj na stronie

Logowanie

Ostatnie aktywności

  • macewicz
    macewicz właśnie zarejestrował/a się na stronie
  • fito1969
    fito1969 właśnie zarejestrował/a się na stronie
  • mujas
    mujas zaktualizował swój profil

Migawki sprzętowe

TechDas Air Force Two

TechDasAirForceTwo

TechDas wprowadza tańśzą wersję swojego flagowego gramofonu. Air Force Two w założeniu miał być znacznie tańszy i prostszy od topowego modelu. Chassis jest aluminiowym odlewem ciśnieniowym, a talerz wykonano z jednego kawałka aluminium. Nie zrezygnowano z łożyska na poduszce powietrznej i podciśnieniowego przysysania płyty do talerza. Uproszczenia konstrukcji pozwoliły jednak zredukować cenę gramofonu o połowę - do 141500 zł. Zdjęcie dźięki RCM.

Meridian Explorer 2

MeridianExplorer2Laptop

MeridianExplorer2Desk

MeridianExplorer2Keyboard

Meridian zaprezentował nową wersję jednego ze swoich najtańszych i najpopularniejszych produktów. Przenośny przetwornik Explorer 2 przebija swego poprzednika pod względem parametrów, dysponuje znacznie mocniejszym przetwarzaniem DSP, a przede wszystkim został przystosowany do obsługi formatu MQA. Zdjęcie dzięki Meridian Audio.

Nowe komentarze

Miłosz
Piękne urządzenie, ale 50000 zł to cena... Nawet nie kosmiczna, ale całkowicie chora. Chyba poczekam aż takie same funkcje i parametry bedą miały streamery za 3...
Czyli Tonsil będzie teraz robił nowe Altusy za pięć koła, a Pylon zrobił kolumny które wyglądają jak stare Altusy za niecałe dwa. Ciekawe kto lepiej na tym wyjd...
Maciej
Oznaczenia kanałów L i R są wyraźne, można je wyczuć nawet w ciemności :P przy kanale L jest subtelna kropka tuz pod słuchawką. Pozdrawiam i polecam słuchawki.

Lista prowadzących

Słownik

Poprzedni Następny

Dolby Atmos

Najnowsza technologia dźwięku wykorzystywana w rozbudowanych systemach kina domowego. Jego zaletą może być zastosowanie kilku głośników podwieszonych, służących jako dodatkowe elementy systemu pozwalające na stworzenie wrażenia otoczenia dźwiękiem nie tylko...

Czytaj dalej

Nagrody sprzętowe

Denon DA-10 - Dobra Cena

DenonDA10DobraCena

Final Audio Design Heaven VIII - Rekomendacja

FinalAudioDesignHeavenVIIIRekomendacja

Creek Evolution 50 - Rekomendacja

CreekEvolution50Rekomendacja

Nagrody płytowe

King Crimson - Live at the Orpheum - Rekomendacja

KingCrimsonLiveAtTheOrpheumRekomendacja

Foo Fighters - Sonic Highways - Rekomendacja

FooFightersSonicHighwaysRekomendacja

Pink Floyd - The Endless River - Rekomendacja

PinkFloydTheEndlessRiverRekomendacja

Cytaty

wunder.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.