Reklama

A+ A A-

Włodek Pawlik - Kolędy Polskie

WlodekPawlikKoledyPolskieZazwyczaj instynktownie uciekam na widok wszelkiego rodzaju produktów oblepianych na siłę gwiazdeczkami, reniferami i kolesiem z białą brodą. Czy są to perfumy czy czekoladki, zawsze myślę sobie, że za dwa miesiące będą stały na tych samych półkach z serduszkami, potem w komplecie z goździkiem i pończochami, a następnie z jajeczkiem i czekoladowym zajączkiem. Nie jestem porządnym obywatelem wykupującym ze sklepów wszystko jak leci pod pretekstem jakichkolwiek świąt. Zwróciłem jednak uwagę na płytę Włodka Pawlika, bo po pierwsze mam do niego duży szacunek, po drugie jest to krążek z kolędami zaaranżowanymi na jazzowo (chyba nie sprawdzi się jako upominek na walentynki), a po trzecie - to muzyka, więc ani się tym nie można spaść jak świnia ani też nikt nie powie, że człowiek pod pretekstem urodzin Jezusa kupuje sobie PlayStation i od razu po wigilii będzie napierniczał karabinem w potwory z Czarnobyla. Z odsłuchem poczekałem do momentu, kiedy śledzik zamieszkał w lodówce i wszystko było już wstępnie dopięte. Donoszę więc, że Włodek wykonał kawał dobrej roboty. Oczywiście, każdej z kolęd daleko jest tutaj do oryginału, ale takie właśnie było założenie. Jeśli chcecie, aby podczas pałaszowania ryb i ciast umilał Wam czas jakiś chórek trzymający się oficjalnej linii melodycznej, będziecie musieli rozejrzeć się za jakąś inną płytą. Jeżeli jednak lubicie jazz i chcecie pochłonąć coś bardziej ambitnego, musicie posłuchać płyty Włodka Pawlika. Może to być taka muzyczna przyjemność, chwila na oderwanie się od karpia, ale gwarantuję, że będzie to też muzyka, do której chętnie wrócicie po świętach. Niektóre z kolęd są tylko lekko przearanżowane, w innych natomiast artysta puścił wodzę fantazji, po raz kolejny udowadniając, że komponowanie i muzyczna improwizacja to jego świat. Niczego nie odtwarza, pozostając po twórczej stronie grania. Czy będzie wielkim nadużyciem, jeśli porównam go do Pogorelicha grającego chopinowskie "Scherzo B-moll"? Trochę będzie, ale co tam - ja wciągnąłem się w ten krążek całkowicie i nawet nie zauważyłem, kiedy odtwarzacz przeczytał ostatnie sekundy "Lulajże, Jezuniu" - jednej z tych kolęd, które Włodek Pawlik tylko delikatnie przyozdobił swoimi wędrówkami po klawiaturze. Dobra płyta, jeden ze świątecznych "produktów", który uważam za warty nabycia. Można ją dać komuś w prezencie, ale jeszcze lepiej samemu zabrać ją na święta i posłuchać dla czystej przyjemności.

Artysta: Włodek Pawlik
Tytuł: Kolędy Polskie
Wytwórnia: Pawlik Relations
Rok wydania: 2013
Gatunek: Jazz
Czas trwania: 53:01

Ocena muzyki
Poziomy7

Ocena wydania
Poziomy5

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Ogłoszenia

Szukaj na stronie

Logowanie

Ostatnie aktywności

Migawki sprzętowe

ALO Audio Phono Stage

ALOAudioPhonoStageFront

ALOAudioPhonoStageBack

Amerykańska firma ALO Audio, zajmująca się głównie produkcją wzmacniaczy słuchawkowych, zaprezentowała przedwzmacniacz gramofonowy dopasowany do flagowego piecyka Studio Six. Nowy model nazywa się po prostu Phono Stage i wykorzystuje wzmocnienie klasy A bez sprzężenia zwrotnego oraz pasywną korekcję RIAA. Urządzenie ma współpracować zarówno z wkładkami MM, jak i MC. Dostępna jest wersja czarna i srebrna, a cenę w USA ustalono na 1849 dolarów. Zdjęcia dzięki ALO Audio.

AudioQuest NightHawk

AudioQuestNightHawkFront

AudioQuestNightHawkSide

AudioQuestNightHawkAngle

Rynek audiofilskich słuchawek zaatakowali już producenci kolumn i elektroniki, a nawet gramofonów. Czas na nauszniki od firmy specjalizującej się w produkcji kabli. NightHawk to półotwarte słuchawki wokółuszne z obudowami wykonanymi z drewna, które zmieszano z włóknami pochodzenia roślinnego, podgrzano i upłynniono tak, aby można było wytworzyć z niego odlew o wymaganym kształcie. Nowe AudioQuesty to też pierwsze dostępne komercyjnie słuchawki wykorzystujące elementy wykonane na drukarce 3D. Więcej zapewne dowiemy się wkrótce. Zdjęcia dzięki firmie AudioQuest.

Trilogy 907 w Premium Sound

Trilogy907Front

Trilogy907PSU

W gdańskim salonie Premium Sound pojawił się przedwzmacniacz gramofonowy Trilogy 907. Marka ta jest efektem dążenia Nica Poulsona do jak najlepszych efektów brzmieniowych, bez przystosowywania tych produktów do trendów konsumenckich i zasad marketingowych. Zdjęcia dzięki Trilogy Audio Systems.

Nowe komentarze

Uwielbiam Atolla. Jak będę duży i bogaty to sobie kupię taki kombajn. Na razie musi mi wystarczyć wzmacniacz 100 + DAC 100 i kolumny MA Silver 2. Słyszałem to u...
Czy iFi Audio iCAN Nano można podłączyc do laptopa? Jesli tak to jakimi kablami?
Tak, iCANa Nano można podłączyć do laptopa kablem jack-jack (wejście podpis...
Edyta
Czy iFi Audio iCAN Nano można podłączyc do laptopa? Jesli tak to jakimi kablami?

Lista prowadzących

Partnerzy

Słownik

Poprzedni Następny

Dolby Atmos

Najnowsza technologia dźwięku wykorzystywana w rozbudowanych systemach kina domowego. Jego zaletą może być zastosowanie kilku głośników podwieszonych, służących jako dodatkowe elementy systemu pozwalające na stworzenie wrażenia otoczenia dźwiękiem nie tylko...

Czytaj dalej

Nagrody sprzętowe

Atoll SDA200 - Rekomendacja

AtollSDA200Rekomendacja

Pylon Audio Sapphire 31 - Wybór Redakcji

PylonAudioSapphire31WyborRedakcji

Auris Audio Adagio 300B - High End

AurisAudioAdagio300BHighEnd

Nagrody płytowe

Pink Floyd - The Endless River - Rekomendacja

PinkFloydTheEndlessRiverRekomendacja

Scream Maker - Livin' in the Past - Rekomendacja

ScreamMakerLivinInThePastRekomendacja

Deep Purple - Perfect Strangers - Klasyka

DeepPurplePerfectStrangersKlasyka

Cytaty

dumbledore.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.