Reklama

A+ A A-

Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski - XXANAXX

  • Kategoria: Wywiady
  • Redakcja StereoLife

XXANAXX-01mXXANAXX to zespół, który szturmem wbił się na listę najbardziej rozchwytywanych projektów muzycznych tego roku. Duet tworzą Michał Wasilewski (autor muzyki i tekstów) i Klaudia Szafrańska. Mimo niewielkiego stażu zespół zrobił już furorę na największych tegorocznych festiwalach. Najnowsza EP-ka składa się z trzech utworów - "Disappear", "Broken Hope" oraz nastrojowego "Got U Under". Dodatkowo na płycie można posłuchać trzech remiksów autorstwa Enveego, Spiska Jednego oraz gwiazdy brytyjskich klubów - XXXY. Ostatnio ukazał się także limitowany winyl ze wspomnianymi utworami. XXANAXX powstał w 2012 roku. Klaudia pochodzi z Konina, a Michał ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu "X Factor", poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania, by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. My po przesłuchaniu EP-ki wiedzieliśmy już, że chcemy więcej. A ponieważ na kolejne kawałki trzeba będzie pewnie trochę poczekać, postanowiliśmy dowiedzieć się, jak powstawały pierwsze utwory Michała i Klaudii.

Klaudio, kiedy zaczęłaś interesować się muzyką i śpiewaniem?
Już od najmłodszych lat zaczęłam dostrzegać fakt, że lubię spiewać, lubię muzykę, jednak dopiero w latach szkolnych miałam możliwość rozwijania swojej pasji.

Na YouTubie można znaleźć sporo Twoich filmów z coverami, nagrywanych często samodzielnie przy fortepianie. Robiłaś to bardziej dla siebie, czy chciałaś dotrzeć do ludzi i zainteresować ich sobą?
Robiłam to i dla siebie i dla ludzi. Dla siebie dlatego, że nie lubię stać w miejscu, chciałam się realizować, śpiewać. Dla ludzi dlatego, że chciałam się w końcu pokazać szerszemu gronu, śpiewać właśnie dla innych ludzi i dzielić się z nimi tym, co najbardziej kocham.

XXANAXX-02m  XXANAXX-03m  XXANAXX-04m

Czy śpiewanie do kamery w domowym zaciszu bardzo różni się od studyjnych nagrań i koncertów na żywo? Która z tych sytuacji jest dla Ciebie najprzyjemniejsza?
Śpiewanie do kamery w domowym zaciszu jest o wiele prostsze niz śpiewanie na koncertach. Gdy jestem sama, nie czuję stresu, a nagranie zawsze mogę wykasować i nagrać jeszcze raz. Nie ma porównania do tego, co się dzieję na koncertach. To zupełnie coś innego. Podczas śpiewania na koncercie są emocje, jest publiczność, która daje ogromnego pozytywnego kopa, wszystko dzieje się tu i teraz. I to jest w tym najpiękniejsze!

Pewnie pytano Cię już milion razy o program "X-Factor". Czy udział w nim dodał Ci skrzydeł, czy pozostawił po sobie niedosyt?
W chwili ogłoszenia wyników, kiedy usłyszałam, że niestety nie przeszłam dalej, raczej podcieli mi skrzydła - na szczęście na bardzo krótki czas. Cały program i zajście tak daleko było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale z każdym etapem chciałam więcej, bo wiedziałam, że jeszcze nie pokazałam na co mnie stać. Po ochłonięciu, zacisnęłam zęby i obiecałam sobie, że się nie poddam. Program bardzo mi pomógł i nigdy nie załowałam udziału w nim.

Czy było coś, co ominęło widzów "X-Factora" a dla Ciebie lub pozostałych uczestników było ważne? Czego się nie widzi siedząc przed telewizorem?
Wszystko co działo się za kulisami programu było dla mnie ważne. Każda sekunda, minuta stresu, oczekiwania, ćwiczenia piosenek, tekstu. Wszystkie pre-castingi, które dopiero decydowały o tym kto wystąpi przed jury były strasznie wyczerpujące. Godziny wyczekiwania na mrozie na swoją kolej - to coś, czego nie zapomnę do końca życia. Jednak moment wejścia na scenę, uczucie, że to są moje 3 minuty, wymazywały wszystkie nerwy, złości i całe zmęczenie.

Jakie konkretne korzyści przyniósł Ci udział w tym programie?
Nauczył mnie wytrwałości w dążeniu do celu. Byłam chyba we wszystkich programach typu talent show, jednak nigdy nie zaszłam tak daleko, jak w tym ostatnim. Czasami wątpiłam i nie dawałam już sobie nadzieji na to, że kiedyś mi się uda. Program na pewno dał mi też dużo pewności siebie. Zrozumiałam, że nie jest jednak tak źle i jakiś tam talent posiadam. Zawsze podczas śpiewania byłam bardzo niepewna, wycofana, na scenie cała się trzęsłam, a teraz wiem, że nie ma czego się bać, bo kocham to co robię i muszę dawać z siebie wszystko.

Wcześniej jako wokalistka obracałaś się raczej w spokojnych klimatach popowo-soulowych. Śpiewałaś "Hometown Glory" Adele czy "Shelter" Birdy. Czy dobrze czujesz się w takich mocniejszych kawałkach elektronicznych, jakie można usłyszeć na debiutanckiej EP-ce XXANAXX-a?
Piosenka Adele akurat została mi wyznaczona podczas jednego z etapów i po prostu musiałam ją zaśpiewać. Sama pewnie nigdy bym jej nie wybrała. Utwór "Shelter" uwielbiam w oryginale, ale wersja Birdy również przypadła mi do gustu. Przeciwieństwa się przyciągają! Czuję się dobrze w różnych gatunkach i w niecodziennych klimatach - kiedyś nawet w moim repertuarze była Aretha Franklin i Respect, więc mocniej zaśpiewać też potrafię, chociaż jeszcze tego nie pokazałam.

Jakiej muzyki prywatnie najbardziej lubisz słuchać? Czy czerpiesz inspirację z twórczości innych artystów, czy starasz się od tego odcinać?
Nie zamykam się tylko w jednym gatunku muzycznym, słucham tego co najzwyczajniej w świecie wpadnie mi w ucho. Inspiracje są bardzo ważne i potrzebne w procesie tworzenia muzyki, jednak trzeba zachować w tym wszystkim siebie.

XXANAXX-05m  XXANAXX-06m  XXANAXX-07m

Michale, pytanie do Ciebie. Po pojawieniu się XXANAXX-a ślady Twojej wcześniejszej twórczości zeszły na dalszy plan. Co uznajesz za swój największy sukces z tamtego okresu?
Myślę że nawiązanie współpracy z Wojciechem Waglewskim podczas prac nad płytą "Warsoul Experience" było dla mnie ogromnym sukcesem. Generalnie za sukces uznaję każdy projekt, który udaje mi się zrealizować. NOD ma na swoim koncie dwie płyty i wyprodukowanie każdej z nich jest dla mnie sukcesem.

Czym jest projekt NOD?
NOD jest zespołem, w którym pozwalamy sobie na różne muzyczne szaleństwa takie jak tworzenie płyty w całości stworzonej z dźwięków zsamplowanych z otaczającej rzeczywistości. Myślę, że takich szaleństw jeszcze kilka się pojawi, bo ciągle kontynuujemy ten projekt.

Czy jakieś odniesienia do tego etapu Twojej kariery można usłyszeć w muzyce XXANAXX-a, czy traktujesz to jako zupełnie nowy rozdział?
XXANAXX miał być z założenia projektem brzmiącym zupełnie inaczej. Jego charakter w pełni określa nazwa jaką wybrałem. Z pewnością tworząc produkcje na płyty NOD-a uczyłem się zupełnie nowych rzeczy i zdobywałem kolejne umiejętności, które wykorzystuję tworząc muzykę XXANAXX-u.

Jak wygląda proces tworzenia muzyki przez Ciebie od początku do końca? Od czego zaczynasz i co robisz dalej?
Najczęściej zaczyna się to od stworzenia harmonii, następnie ubieram to w brzmienia ujarzmiając niepokorne często wtyczki VST. Bardzo rzadko korzystam z gotowych presetów. Następny jest beat. Starannie dobieram brzmienia perkusyjne, by wszystko zgadzało się w finalnym miksie. Ponoć jestem bardzo pedantyczny w swojej pracy i chyba nie mogę temu zaprzeczyć. Następnie Klaudia wymyśla linie wokalne, a ja piszę do nich teksty. Na końcu nagrywamy wokale i zostaje mi jeszcze idealne wkomponowanie głosu Klaudii w stworzoną wcześniej kompozycję.

Czy muzyka to dla Ciebie bardziej melodia i kompozycja jako całość, czy także brzmienie, pojedyncze ciekawe dźwięki i instrumenty?
Muzyka jest dla mnie zjawiskiem niezwykłym, oczarowuje mnie i zaskakuje nieustannie. Chciałbym powiedzieć że każdy z wymienionych wyżej czynników ma takie samo znaczenie, ale prawda jest taka, że sama kompozycja o ile jest ważna o tyle musi ustąpić miejsca produkcji, czyli właściwemu doborowi instrumentów, starannemu rozmieszczeniu ich w miksie. Nie ma harmonii, której ktoś już wcześniej nie zagrał, zatem pozostaje nam szukać zupełnie nowych rozwiązań pozwalających na to, by rzeczom już odkrytym nadać nowe znaczenie.

XXANAXX-08m  XXANAXX-09m  XXANAXX-10m  XXANAXX-11m

Jaki najbardziej szalony eksperyment z dźwiękiem przeprowadziłeś w swoim życiu?
Myślę że cała ostatnia płyta NOD-a była szalonym eksperymentem - w końcu powstała w całości z dźwięków miasta, które po odpowiedniej obróbce (czyli tygodniach ciężkiej pracy) brzmią jak prawdziwe instrumenty. Eksperymentowanie z dźwiękiem jest moją życiową pasją, więc najbardziej szalony eksperyment jest zapewne jeszcze przede mną.

W jaki sposób w ogóle trafiliście na siebie z Klaudią?
Poznaliśmy się przez znajomych moich znajomych, którzy znając moją muzykę uznali, że trafili na wokalistkę, która świetnie pasowałaby do mojego brzmienia. Po pierwszym spotkaniu wiedziałem już, że nie trzeba mnie do niczego przekonywać.

Czy XXANAXX wcześniej istniał już jako projekt, do którego potrzebna była tylko wokalistka, czy jednak od początku było wiadomo, że osoba ta mocno odbije się na charakterze całości?
Początkowo XXANAXX miał być projektem bez wokalu. Klaudia zmieniła to w trybie natychmiastowym. O tym, jakie znaczenie będzie to miało dla projektu, nie miałem bladego pojęcia, ale dziś z pewnością mogę stwierdzić że XXANAXX to duet w którym oboje jesteśmy osobami decyzyjnymi, mającymi wpływ na to, jaką drogę obierzemy dalej.

Jaki był wasz największy sukces jako zespołu?
Naszym największym sukcesem jest udział we wszystkich festiwalach, na których udało nam się do tej pory zagrać.

Jak długo trwały prace nad Waszą pierwszą EP-ką? Co było najłatwiejsze, a co najtrudniejsze podczas jej tworzenia?
Prace nad EP-ką trwały jakieś dwa, może trzy miesiące. Nie napotkaliśmy większych problemów, bo świetnie się rozumiemy i dogadujemy zarówno na płaszczyźnie koleżeńskiej, jak i muzycznej.

Czy macie nakreśloną jakąś wizję dalszego rozwoju, ewolucji muzycznego klimatu, czy na razie żyjecie chwilą?
Wizja kształtuje się w opcji constans i każdy kolejny utwór jest dla nas swego rodzaju przełomem. Na pewno możemy zapewnić, że na naszym krążku nie zabraknie mocniejszych i bardziej energetycznych momentów.

Na jakim sprzęcie najczęściej słuchasz muzyki? Czy zwracasz uwagę na jakość brzmienia, czy liczy się głównie treść?
Jako producent pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie. Muzyki słucham głównie na studyjnych monitorach. Brzmienie ma dla mnie kluczowe znaczenie, ale pomiędzy nim a treścią utworu stawiam znak równości. Jeśli jest tekst, to muzyka z udziałem wokalu ma dla mnie takie samo znaczenie, jak oprawa muzyczna.

Plany na najbliższą przyszłość?
Najbliższa przyszłość to przede wszystkim koncerty, a wiosną 2014 roku wydanie pierwszego longplaya. O wszystkich naszych planach informujemy na bieżąco na naszym profilu facebookowym, na który gorąco zapraszamy!

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Migawki sprzętowe

Denon DA-10

DenonDA10Front

DenonDA10Back

DenonDA10Side

Denon przymierza się do produkcji przenośnego konwertera DSD z funkcją wzmacniacza słuchawkowego. Wbudowany akumulator pozwala temu maluchowi na 8 godzin ciągłej pracy. Urządzenie wyposażono w 32-bitową kość PCM1795, układ Advanced AL32 Processing i asynchroniczny port USB obsługujący ASIO i WASAPI. DA-10 może więc być nie tylko mobilną zabawką, ale także pełnoprawnym źródłem w domowym systemie audio. Więcej zapewne dowiemy się już niedługo. Zdjęcia pochodzą z japońskiej strony Denona.

Pioneer PLX-1000

PioneerPLX1000Angle

PioneerPLX1000Top

PioneerPLX1000Back

Jeśli uważacie, że klasyczne gramofony dla audiofilów wyglądają po prostu nudno, może skusicie się na profesjonalny model klubowy? Pioneer wypuścił maszynę, która wygląda rewelacyjnie, a dzięki mocnemu silnikowi i wysokiemu momentowi obrotowemu, potrafi wystartować do nominalnych obrotów w 0,3 sekundy. Szlifierka ma ramię typu S i wyjścia RCA zaczerpnięte z hi-endowego sprzętu TAD-a. W zestawie znajduje się też przezroczysta pokrywa przeciwkurzowa i slipmata oraz szereg innych akcesoriów. PLX-1000 ma być dostępny pod koniec sierpnia w cenie 699 euro. Zdjęcia ze strony Pioneer DJ.

SPL Phonitor mini

SPLPhonitorMiniFront

SPLPhonitorMiniBack

Niemiecka firma SPL stworzyła mniejszą wersję wzmacniacza słuchawkowego bazującego na rozwiązaniach stosowanych z powodzeniem w droższych modelach. Phonitor mini dzięki mniejszej obudowie i niższej cenie ma być idealny do systemów hi-fi oraz domowych studiów nagraniowych. Nowy model będzie kosztował 649 euro.

Znajdziesz nas tutaj

Oficjalni partnerzy

Nowe komentarze

Najprościej to zrobić kablem jack-jack. Mamy taki interkonekt firmy PipeLine, model bodajże ET-4. Bardzo fajny i niedrogi kabel, a przydaje się nawet częściej n...
Bartek
Mam pytanie. Jak ten wzmacniacz można podłączyć do iPhona?
Ciekawy pomysł, ale jednodrożne kolumienki oparte na takim głośniku, z bas-refleksem dmuchającym do przodu? To chyba trochę ryzykowna koncepcja. Monitory wygląd...

Ostatnie testy

Poprzedni Następny

Denon CEOL Carino

14-07-2014

Denon CEOL Carino

Niewielkie urządzenia przeznaczone do współpracy z laptopem lub smartfonem stają się coraz ważniejszym segmentem rynku audio. Już od jakiegoś czasu obserwujemy wzmożoną aktywność na tym polu. Naszą skrzynkę mailową zalewają...

Czytaj dalej

Quad Elite CDS + Pre Amp + Stereo

09-07-2014

Quad Elite CDS + Pre Amp + Stereo

Quad to jeden z weteranów świata hi-fi. Firma została założona w 1936 roku przez Petera Walkera, który najwyraźniej bardzo dobrze rozumiał zagadnienia związane z reprodukcją dźwięku i nie bał się...

Czytaj dalej

AudioSolutions Guimbarde

04-07-2014

AudioSolutions Guimbarde

Na łamach naszego portalu przetestowaliśmy już dwie konstrukcje marki AudioSolutions - niewielkie podłogówki Euphony 50 oraz nieco droższe monitory Rhapsody 60. Przeprowadziliśmy też wywiad z ich konstruktorem - Gediminasem Gaidelisem,...

Czytaj dalej

Recenzje płyt

Poprzedni Następny

Overkill - White Devil Armory

23-07-2014

Overkill - White Devil Armory

Fajnie jest być fanem tego zespołu. Overkill, z zegarmistrzowską precyzją, co dwa lata częstuje nas nowymi wydawnictwami. I to nie byle jakimi! Wydany w 2010 roku "Ironbound" przez wielu uznawany...

Czytaj dalej

Mastodon - Once More 'Round The Sun

01-07-2014

Mastodon - Once More 'Round The Sun

Recenzję najnowszego dziecka Mastodona rozpocznę dość nietypowo. "Once More 'Round The Sun" ma dwie podstawowe wady. Po pierwsze nie jest to Mastodon z pierwszych płyt... Jeśli liczycie na powtórkę z...

Czytaj dalej

The Black Keys - Turn Blue

30-06-2014

The Black Keys - Turn Blue

Długo nie mogłem się przekonać do nowego albumu Keysów. Dlaczego? Otóż swoją przygodę z zespołem zacząłem od "El Camino", a "Turn Blue" jest do niego tak podobny, jak nasi kopacze...

Czytaj dalej

Najnowsze na blogu

Newsy sprzętowe

Poprzedni Następny

Asus Xonar U5

22-07-2014

Asus Xonar U5

Niewielka i zasilana bezpośrednio z portu USB zewnętrzna karta dźwiękowa ze wzmacniaczem słuchawkowym - to zapowiedź modelu Asus Xonar U5. Karta zapewnia 5.1-kanałowe, przestrzenne brzmienie 192 kHz/24 bit. Wyposażono ją...

Czytaj dalej

Arcam A49, C49 i P49

22-07-2014

Arcam A49, C49 i P49

Wzmacniacz zintegrowany A49, przedwzmacniacz C49 i wzmacniacz mocy P49 to szczytowe modele, w któych inżynierowie brytyjskiej firmy zawarli całą swoją wiedzę i doświadczenie. Nowe urządzenia korzystają z najlepszych, dobieranych elementów...

Czytaj dalej

Yamaha RX-V677 i RX-V777

22-07-2014

Yamaha RX-V677 i RX-V777

Yamaha wprowadza na polski rynek najbardziej zaawansowane 7.2-kanałowe amplitunery AV z nowej serii RX-V77. RX-V677 przekonuje bezprzewodową łącznością Wi-Fi, obsługą Wireless Direct i MHL, dostępem do Spotify, skalowaniem do 4K...

Czytaj dalej

Marantz SR7009 i SR6009

22-07-2014

Marantz SR7009 i SR6009

Marantz przedstawia swój pierwszy sieciowy amplituner AV z obsługą Dolby Atmos - model SR7009. Entuzjaści kina domowego będą teraz mogli doświadczyć całkowicie nowych doznań otaczającego dźwięku. W tym samym czasie...

Czytaj dalej

Newsy muzyczne

Poprzedni Następny

Lewis Watson - The Morning

22-07-2014

Lewis Watson - The Morning

Na Wyspach już określa się go największym rywalem Eda Sheerana do miana najlepszego brytyjskiego wokalisty i kompozytora młodego pokolenia. Nazywa się Lewis Watson, ma niespełna 22 lata i tworzy zachwycające...

Czytaj dalej

Bear Hands - Distraction

21-07-2014

Bear Hands - Distraction

Kumplują się z MGMT i mają szansę zrobić równie wielką karierę, jak ich koledzy. Pochodzący z Brooklynu kwartet Bear Hands to Dillon Rau, Val Loper, Ted Feldman i TJ Orscher....

Czytaj dalej

Keith Jarrett & Charlie Haden - Last Dance

21-07-2014

Keith Jarrett & Charlie Haden - Last Dance

Keith Jarrett i Charlie Haden tworzyli razem niezwykłą muzykę w najprzeróżniejszych formacjach. Haden był członkiem pierwszego wielkiego tria Jarretta. Keith na początku swojej kariery z niezwykłą intuicją dobierał współpracowników, jako...

Czytaj dalej

Megitza - Teroz

19-07-2014

Megitza - Teroz

Nowy singiel Megitzy trafił już do rozgłośni radiowych, a teraz dostępny jest do odsłuchu również w sklepie iTunes oraz serwisach streamingowych WiMP, Spotify i Deezer. "Teroz" to wizualna podróż po...

Czytaj dalej

Vintage

Poprzedni Następny

Sharp GF-777

22-06-2014

Sharp GF-777

Skoro już jesteśmy przy weekendowych klimatach, postanowiliśmy napisać coś o sprzęcie mobilnym w naszym dziale ze starociami. Kiedyś nie było przecież głośników na Bluetooth i nikt nie mówi, że było...

Czytaj dalej

Technics SP-15

27-05-2014

Technics SP-15

Swego czasu sprzęt marki Technics był w naszym kraju niemalże synonimem luksusu. Japońska elektronika była postrzegana jako stuprocentowo niezawodna, a standardowa wieża zbudowana ze wzmacniacza, tunera, magnetofonu i odtwarzacza CD...

Czytaj dalej

Onkyo Grand Integra M-510

20-05-2014

Onkyo Grand Integra M-510

Pewnego dnia przeglądając dział sprzętu audio na popularnym portalu aukcyjnym, natknąłem się na tę końcówkę mocy i zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia. Uczucie mocno ostygło, gdy spojrzałem na...

Czytaj dalej

Zapowiedzi testów

Lab12 HPA

Lab12HPA

Unison Research P40

UnisonResearchP40

Nowości z VideoTeki

Poprzedni Następny

Denon prezentuje system HEOS

21-07-2014

Denon prezentuje system HEOS

Denon oficjalnie zaprezentował trzy głośniki będące elementami bezprzewodowego systemu multiroom o nazwie HEOS. Dzięki niemu można połączyć dowolny głośnik do swojej domowej sieci Wi-Fi, aby wypełnić wybrane lub wszystkie pokoje...

Czytaj dalej

Jak powstają Rubicony

05-07-2014

Jak powstają Rubicony

Jeśli chcecie zobaczyć jak powstają kolumny jednej z największej firm w branży głośnikowej, musicie obejrzeć film przygotowany przez DALI. Duńczycy niedawno wprowadzili do sprzedaży całkowicie nową serię Rubicon i właśnie...

Czytaj dalej

Onkyo wprowadza Dolby Atmos

30-06-2014

Onkyo wprowadza Dolby Atmos

Firma Onkyo dołącza do grona firm oferujących amplitunery i zestawy kina domowego wspierające system Dolby Atmos. Najnowsze modele amplitunerów TX-NR1030 i TX-NR3030, flagowy procesor PR-SC5030, systemy kina domowego HT-S7705 i...

Czytaj dalej

Nowe hasła w słowniku

Poprzedni Następny

Głośnik elektrostatyczny

Rodzaj głośnika o budowie zasadniczo różniącej się od najpopularniejszych głośników elektrodynamicznych. W konstrukcji elektrostatycznej zamiast membrany napędzanej przez cewkę poruszającą się w polu utworzonym przez magnes, dźwięk jest emitowany przez...

Czytaj dalej

Wkładka gramofonowa

Element gramofonu przetwarzający ruch igły na sygnał elektryczny. Igła, umieszczona w rowku płyty, wprawiana jest w ruch przez nierówności rowka w obracającej się płycie. Drgania te przenoszone są na wkładkę...

Czytaj dalej

Zwrotnica

Część kolumny głośnikowej, która dzieli dostarczony do kolumny sygnał - pasmo akustyczne - na kilka węższych pasm. Każda z tych składowych jest następnie przesyłana ze zwrotnicy do odpowiednich głośników. Rodzaj...

Czytaj dalej

Migawki muzyczne

Inna - Good Time

InnaGoodTime

Inna, czyli naprawdę Elena Alexandra Apostoleanu, skończyła studia ekonomiczne i politologiczne w swojej ojczyźnie, ale postanowiła z przyjemności uczynić pracę, wybierając muzykę jako sposób na życie. Do sieci właśnie trafił jej nowy singel. W piosence gościnnie pojawia się dobry znajomy Innej, czołowy przedstawiciel mainstreamowej odmiany rapu i hip-hopu, Pitbull. No to mamy kolejny wakacyjny hit... Utworu można posłuchać na YouTubie.

Fitz And The Tantrums - More Than Just A Dream

FitzAndTheTantrumsMoreThanJustADream

O grupie Fitz And The Tantrums zrobiło się głośno, gdy ich singiel wykorzystano w zwiastunie tegorocznej gali oscarowej. 14 lipca w Polsce ukazała się płyta "More Than Just A Dream", na której znalazł się wspomniany kawałek. Wydawnictwo promują zarówno "The Walker", jak i dynamiczna, utrzymana w stylu nawiązującym do new romantic i popu piosenka "Out Of My League". Materiał wyprodukowano w znajdującym się w Los Angeles studiu The Sound Factory Tony Hoffer. Klip do utworu "The Walker" można obejrzeć na YouTubie.

Sonia Pisze Piosenki - Friends to Lovers

SoniaPiszePiosenkiFriendsToLovers

Sonia Pisze Piosenki ma wszelkie predyspozycje, aby stać się jednym z czołowych głosów polskiej sceny niezależnej, a "Friends to Lovers" może być jednym z ciekawszych wydawnictw tego roku. Sonia pochodzi z Łomianek, na poważnie komponuje od zaledwie roku. Zaczęła od wieczorków songwriterskich, potem przyszły wspólne koncerty z Lilly Hates Roses, wyjazd do Wielkiej Brytanii i pierwszy oficjalny singiel. Nowa EP-ka będzie dostępna w kolekcjonerskim nakładzie 88 egzemplarzy, a już teraz można jej posłuchać na Bandcampie.

Nagrody sprzętowe

Cardas Clear Light - Wybór Redakcji

CardasClearLightWyobrRedakcji

Atoll HD100 - Rekomendacja

AtollHD100Rekomendacja

Albedo HL 2.2 - Wybór Redakcji

AlbedoHL22WyborRedakcji

Nagrody płytowe

Overkill - White Devil Armory - Rekomendacja

OverkillWhiteDevilArmoryRekomendacja

Mike Oldfield - Tubular Bells - Klasyka

MikeOldfieldTubularBellsKlasyka

Swans - To Be Kind - Rekomendacja

SwansToBeKindRekomendacja

Cytaty

ango.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.