Reklama

A+ A A-

Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski - XXANAXX

  • Kategoria: Wywiady
  • Redakcja StereoLife

XXANAXX-01mXXANAXX to zespół, który szturmem wbił się na listę najbardziej rozchwytywanych projektów muzycznych tego roku. Duet tworzą Michał Wasilewski (autor muzyki i tekstów) i Klaudia Szafrańska. Mimo niewielkiego stażu zespół zrobił już furorę na największych tegorocznych festiwalach. Najnowsza EP-ka składa się z trzech utworów - "Disappear", "Broken Hope" oraz nastrojowego "Got U Under". Dodatkowo na płycie można posłuchać trzech remiksów autorstwa Enveego, Spiska Jednego oraz gwiazdy brytyjskich klubów - XXXY. Ostatnio ukazał się także limitowany winyl ze wspomnianymi utworami. XXANAXX powstał w 2012 roku. Klaudia pochodzi z Konina, a Michał ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu "X Factor", poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania, by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. My po przesłuchaniu EP-ki wiedzieliśmy już, że chcemy więcej. A ponieważ na kolejne kawałki trzeba będzie pewnie trochę poczekać, postanowiliśmy dowiedzieć się, jak powstawały pierwsze utwory Michała i Klaudii.

Klaudio, kiedy zaczęłaś interesować się muzyką i śpiewaniem?
Już od najmłodszych lat zaczęłam dostrzegać fakt, że lubię spiewać, lubię muzykę, jednak dopiero w latach szkolnych miałam możliwość rozwijania swojej pasji.

Na YouTubie można znaleźć sporo Twoich filmów z coverami, nagrywanych często samodzielnie przy fortepianie. Robiłaś to bardziej dla siebie, czy chciałaś dotrzeć do ludzi i zainteresować ich sobą?
Robiłam to i dla siebie i dla ludzi. Dla siebie dlatego, że nie lubię stać w miejscu, chciałam się realizować, śpiewać. Dla ludzi dlatego, że chciałam się w końcu pokazać szerszemu gronu, śpiewać właśnie dla innych ludzi i dzielić się z nimi tym, co najbardziej kocham.

XXANAXX-02m  XXANAXX-03m  XXANAXX-04m

Czy śpiewanie do kamery w domowym zaciszu bardzo różni się od studyjnych nagrań i koncertów na żywo? Która z tych sytuacji jest dla Ciebie najprzyjemniejsza?
Śpiewanie do kamery w domowym zaciszu jest o wiele prostsze niz śpiewanie na koncertach. Gdy jestem sama, nie czuję stresu, a nagranie zawsze mogę wykasować i nagrać jeszcze raz. Nie ma porównania do tego, co się dzieję na koncertach. To zupełnie coś innego. Podczas śpiewania na koncercie są emocje, jest publiczność, która daje ogromnego pozytywnego kopa, wszystko dzieje się tu i teraz. I to jest w tym najpiękniejsze!

Pewnie pytano Cię już milion razy o program "X-Factor". Czy udział w nim dodał Ci skrzydeł, czy pozostawił po sobie niedosyt?
W chwili ogłoszenia wyników, kiedy usłyszałam, że niestety nie przeszłam dalej, raczej podcieli mi skrzydła - na szczęście na bardzo krótki czas. Cały program i zajście tak daleko było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale z każdym etapem chciałam więcej, bo wiedziałam, że jeszcze nie pokazałam na co mnie stać. Po ochłonięciu, zacisnęłam zęby i obiecałam sobie, że się nie poddam. Program bardzo mi pomógł i nigdy nie załowałam udziału w nim.

Czy było coś, co ominęło widzów "X-Factora" a dla Ciebie lub pozostałych uczestników było ważne? Czego się nie widzi siedząc przed telewizorem?
Wszystko co działo się za kulisami programu było dla mnie ważne. Każda sekunda, minuta stresu, oczekiwania, ćwiczenia piosenek, tekstu. Wszystkie pre-castingi, które dopiero decydowały o tym kto wystąpi przed jury były strasznie wyczerpujące. Godziny wyczekiwania na mrozie na swoją kolej - to coś, czego nie zapomnę do końca życia. Jednak moment wejścia na scenę, uczucie, że to są moje 3 minuty, wymazywały wszystkie nerwy, złości i całe zmęczenie.

Jakie konkretne korzyści przyniósł Ci udział w tym programie?
Nauczył mnie wytrwałości w dążeniu do celu. Byłam chyba we wszystkich programach typu talent show, jednak nigdy nie zaszłam tak daleko, jak w tym ostatnim. Czasami wątpiłam i nie dawałam już sobie nadzieji na to, że kiedyś mi się uda. Program na pewno dał mi też dużo pewności siebie. Zrozumiałam, że nie jest jednak tak źle i jakiś tam talent posiadam. Zawsze podczas śpiewania byłam bardzo niepewna, wycofana, na scenie cała się trzęsłam, a teraz wiem, że nie ma czego się bać, bo kocham to co robię i muszę dawać z siebie wszystko.

Wcześniej jako wokalistka obracałaś się raczej w spokojnych klimatach popowo-soulowych. Śpiewałaś "Hometown Glory" Adele czy "Shelter" Birdy. Czy dobrze czujesz się w takich mocniejszych kawałkach elektronicznych, jakie można usłyszeć na debiutanckiej EP-ce XXANAXX-a?
Piosenka Adele akurat została mi wyznaczona podczas jednego z etapów i po prostu musiałam ją zaśpiewać. Sama pewnie nigdy bym jej nie wybrała. Utwór "Shelter" uwielbiam w oryginale, ale wersja Birdy również przypadła mi do gustu. Przeciwieństwa się przyciągają! Czuję się dobrze w różnych gatunkach i w niecodziennych klimatach - kiedyś nawet w moim repertuarze była Aretha Franklin i Respect, więc mocniej zaśpiewać też potrafię, chociaż jeszcze tego nie pokazałam.

Jakiej muzyki prywatnie najbardziej lubisz słuchać? Czy czerpiesz inspirację z twórczości innych artystów, czy starasz się od tego odcinać?
Nie zamykam się tylko w jednym gatunku muzycznym, słucham tego co najzwyczajniej w świecie wpadnie mi w ucho. Inspiracje są bardzo ważne i potrzebne w procesie tworzenia muzyki, jednak trzeba zachować w tym wszystkim siebie.

XXANAXX-05m  XXANAXX-06m  XXANAXX-07m

Michale, pytanie do Ciebie. Po pojawieniu się XXANAXX-a ślady Twojej wcześniejszej twórczości zeszły na dalszy plan. Co uznajesz za swój największy sukces z tamtego okresu?
Myślę że nawiązanie współpracy z Wojciechem Waglewskim podczas prac nad płytą "Warsoul Experience" było dla mnie ogromnym sukcesem. Generalnie za sukces uznaję każdy projekt, który udaje mi się zrealizować. NOD ma na swoim koncie dwie płyty i wyprodukowanie każdej z nich jest dla mnie sukcesem.

Czym jest projekt NOD?
NOD jest zespołem, w którym pozwalamy sobie na różne muzyczne szaleństwa takie jak tworzenie płyty w całości stworzonej z dźwięków zsamplowanych z otaczającej rzeczywistości. Myślę, że takich szaleństw jeszcze kilka się pojawi, bo ciągle kontynuujemy ten projekt.

Czy jakieś odniesienia do tego etapu Twojej kariery można usłyszeć w muzyce XXANAXX-a, czy traktujesz to jako zupełnie nowy rozdział?
XXANAXX miał być z założenia projektem brzmiącym zupełnie inaczej. Jego charakter w pełni określa nazwa jaką wybrałem. Z pewnością tworząc produkcje na płyty NOD-a uczyłem się zupełnie nowych rzeczy i zdobywałem kolejne umiejętności, które wykorzystuję tworząc muzykę XXANAXX-u.

Jak wygląda proces tworzenia muzyki przez Ciebie od początku do końca? Od czego zaczynasz i co robisz dalej?
Najczęściej zaczyna się to od stworzenia harmonii, następnie ubieram to w brzmienia ujarzmiając niepokorne często wtyczki VST. Bardzo rzadko korzystam z gotowych presetów. Następny jest beat. Starannie dobieram brzmienia perkusyjne, by wszystko zgadzało się w finalnym miksie. Ponoć jestem bardzo pedantyczny w swojej pracy i chyba nie mogę temu zaprzeczyć. Następnie Klaudia wymyśla linie wokalne, a ja piszę do nich teksty. Na końcu nagrywamy wokale i zostaje mi jeszcze idealne wkomponowanie głosu Klaudii w stworzoną wcześniej kompozycję.

Czy muzyka to dla Ciebie bardziej melodia i kompozycja jako całość, czy także brzmienie, pojedyncze ciekawe dźwięki i instrumenty?
Muzyka jest dla mnie zjawiskiem niezwykłym, oczarowuje mnie i zaskakuje nieustannie. Chciałbym powiedzieć że każdy z wymienionych wyżej czynników ma takie samo znaczenie, ale prawda jest taka, że sama kompozycja o ile jest ważna o tyle musi ustąpić miejsca produkcji, czyli właściwemu doborowi instrumentów, starannemu rozmieszczeniu ich w miksie. Nie ma harmonii, której ktoś już wcześniej nie zagrał, zatem pozostaje nam szukać zupełnie nowych rozwiązań pozwalających na to, by rzeczom już odkrytym nadać nowe znaczenie.

XXANAXX-08m  XXANAXX-09m  XXANAXX-10m  XXANAXX-11m

Jaki najbardziej szalony eksperyment z dźwiękiem przeprowadziłeś w swoim życiu?
Myślę że cała ostatnia płyta NOD-a była szalonym eksperymentem - w końcu powstała w całości z dźwięków miasta, które po odpowiedniej obróbce (czyli tygodniach ciężkiej pracy) brzmią jak prawdziwe instrumenty. Eksperymentowanie z dźwiękiem jest moją życiową pasją, więc najbardziej szalony eksperyment jest zapewne jeszcze przede mną.

W jaki sposób w ogóle trafiliście na siebie z Klaudią?
Poznaliśmy się przez znajomych moich znajomych, którzy znając moją muzykę uznali, że trafili na wokalistkę, która świetnie pasowałaby do mojego brzmienia. Po pierwszym spotkaniu wiedziałem już, że nie trzeba mnie do niczego przekonywać.

Czy XXANAXX wcześniej istniał już jako projekt, do którego potrzebna była tylko wokalistka, czy jednak od początku było wiadomo, że osoba ta mocno odbije się na charakterze całości?
Początkowo XXANAXX miał być projektem bez wokalu. Klaudia zmieniła to w trybie natychmiastowym. O tym, jakie znaczenie będzie to miało dla projektu, nie miałem bladego pojęcia, ale dziś z pewnością mogę stwierdzić że XXANAXX to duet w którym oboje jesteśmy osobami decyzyjnymi, mającymi wpływ na to, jaką drogę obierzemy dalej.

Jaki był wasz największy sukces jako zespołu?
Naszym największym sukcesem jest udział we wszystkich festiwalach, na których udało nam się do tej pory zagrać.

Jak długo trwały prace nad Waszą pierwszą EP-ką? Co było najłatwiejsze, a co najtrudniejsze podczas jej tworzenia?
Prace nad EP-ką trwały jakieś dwa, może trzy miesiące. Nie napotkaliśmy większych problemów, bo świetnie się rozumiemy i dogadujemy zarówno na płaszczyźnie koleżeńskiej, jak i muzycznej.

Czy macie nakreśloną jakąś wizję dalszego rozwoju, ewolucji muzycznego klimatu, czy na razie żyjecie chwilą?
Wizja kształtuje się w opcji constans i każdy kolejny utwór jest dla nas swego rodzaju przełomem. Na pewno możemy zapewnić, że na naszym krążku nie zabraknie mocniejszych i bardziej energetycznych momentów.

Na jakim sprzęcie najczęściej słuchasz muzyki? Czy zwracasz uwagę na jakość brzmienia, czy liczy się głównie treść?
Jako producent pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie. Muzyki słucham głównie na studyjnych monitorach. Brzmienie ma dla mnie kluczowe znaczenie, ale pomiędzy nim a treścią utworu stawiam znak równości. Jeśli jest tekst, to muzyka z udziałem wokalu ma dla mnie takie samo znaczenie, jak oprawa muzyczna.

Plany na najbliższą przyszłość?
Najbliższa przyszłość to przede wszystkim koncerty, a wiosną 2014 roku wydanie pierwszego longplaya. O wszystkich naszych planach informujemy na bieżąco na naszym profilu facebookowym, na który gorąco zapraszamy!

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Migawki sprzętowe

Acurus Aries

AcurusAries

Aries to pierwszy w historii firmy zintegrowany wzmacniacz stereo, zaprojektowany aby zapewnić potężny dźwięk w kompaktowej obudowie. Intuicyjny interfejs panelu przedniego pozwala dostroić system do najlepszej wydajności. Wzmacniacz hybrydowy oferuje możliwość napędzenia nawet trudnych zestawów głośnikowych z łatwością i precyzją. Urządzenie wyceniono na 2799 dolarów.

Spatial Audio Lumina

SpatialAudioLumina

Spatial Audio wprowadza nowe głośniki typu open-baffle. Zastosowano w nich precyzyjne współosiowe przetworniki z serii X32 z pierwszym na świecie tweeterem kompresyjnym z membraną wykonaną z czystego berylu. Ma to zapewniać niesamowitą szybkość brzmienia, która w połączeniu ze 100-dB skutecznością na pewno zwróci uwagę fanów wzmacniaczy lampowych i nie tylko. Niskie częstotliwości odtwarza wbudowany, aktywny subwoofer. Ceny zaczynają się od 4000 dolarów za parę.

Lafleur Audio X1

LafleurAudioX1

Lafleur Audio to młodziutka, kanadyjska firma produkująca tylko trzy modele kolumn podstawkowych. Obudowę monitora o nazwie X1 wykonano z plastrów sklejki, podobnie jak w testowanych przez nas Audelach CG Tower. Niskie tony odtwarza klasyczny głośnik o średnicy 13 cm, a górą zajmuje się 37-mm tweeter pierścieniowy. Technicznie chyba nic rewolucyjnego, ale wygląda nieźle.

Znajdziesz nas tutaj

Oficjalni partnerzy

Nowe komentarze

Harman w tym budżecie jeszcze nie ma chyba nic konkretnego do zaoferowania. Z oferty Denona niezłym strzałem wydaje się być na przykład PMA-720AE. Mimo to, pole...
Wezyr
Osobiście mam stereo PIONEER VSX-422 i nigdy nie miałem gramofonu jak też dziwi mnie ze jeszcze takie wyroby są produkowane jednak przyznam że mimo to mam jakiś...
szy
OK. A jakiś konkretny model w tym przedziale cenowym?

Ostatnie testy

Poprzedni Następny

JBL 4429

22-04-2014

JBL 4429

Jeszcze kilka lat temu test dowolnego produktu amerykańskiej firmy zaczynałbym od spojrzenia na kinowe systemy nagłaśniające i kolumny do użytku domowego. Dziś trzy literki z wykrzyknikiem kojarzą się ludziom głównie...

Czytaj dalej

Bryston B135 SST2

17-04-2014

Bryston B135 SST2

Bryston to kanadyjski producent elektroniki audio specjalizujący się przede wszystkim we wzmacniaczach. Sukces zapewniło mu bezkompromisowe podejście do wielu spraw, co widać nawet dziś, w dobie słuchania plików. Zamiast w...

Czytaj dalej

KEF LS50

13-04-2014

KEF LS50

KEF to jeden z najlepiej rozpoznawalnych na świecie producentów audiofilskich kolumn i wszelakich produktów pokrewnych takich, jak głośniki komputerowe, zestawy do nagłośnienia kina domowego czy słuchawki. Dlaczego więc tak niewiele...

Czytaj dalej

Recenzje płyt

Poprzedni Następny

Emmanuelle Seigner - Distant Lover

14-04-2014

Emmanuelle Seigner - Distant Lover

Dotychczasowe albumy Pani Polańskiej pokazywały raczej, że jest nieporównywalnie lepszą aktorką niż wokalistką. Pierwszy album Francuzki nagrany był we współpracy z Ultra Orange i niestety ciężko było ukryć, że styl...

Czytaj dalej

The Doors - The Doors

12-04-2014

The Doors - The Doors

Kolejna recenzja Doorsów? Można się zastanawiać czemu to w ogóle służy. Muzyka zawarta na debiutanckim albumie grupy, a zresztą nie tylko na nim, doczekała się już tylu recenzji, analiz i...

Czytaj dalej

Cult Of Luna - Eternal Kingdom

09-04-2014

Cult Of Luna - Eternal Kingdom

Ekipa Isis kończąc swoją działalność zrzekła się jednocześnie tronu na rzecz Kultu Księżyca. Mniej więcej takie stwierdzenie znalazłem dość dawno na jednej ze stron zajmujących się muzyką gitarową. Isis uwielbiam,...

Czytaj dalej

Najnowsze na blogu

Newsy sprzętowe

Poprzedni Następny

JBL Authentics L16

23-04-2014

JBL Authentics L16

Widząc ten trójdrożny zestaw głośnikowy, fani amerykańskiej marki z łatwością dostrzegą trop prowadzący do pokazanego w 1970 roku głośnika Century L100. Nostalgia? Jeśli tak, to uzasadniona, bo L100 był najlepiej...

Czytaj dalej

Yamaha RX-V477 i RX-V577

22-04-2014

Yamaha RX-V477 i RX-V577

Yamaha wprowadza nowe amplitunery zapewniające dostęp do funkcji sieciowych, w tym technologii AirPlay, aplikacji AV Controller, serwisów muzycznych, Spotify, a także HTC Connect. Urządzenia wykorzystują najnowsze technologie Yamahy, Extra Bass...

Czytaj dalej

Solution 560

19-04-2014

Solution 560

Szwajcarska firma wprowadza przetwornik cyfrowo-analogowy adresowany do właścicieli hi-endowych systemów i wyjątkowo wymagających amatorów cyfrowej muzyki. Zbudowano go zgodnie z firmową filozofią, która głosi, że z sygnału muzycznego nie można...

Czytaj dalej

Jarre AeroBull

18-04-2014

Jarre AeroBull

Jeżeli kojarzycie nazwę firmy, to nie przypadek. W 2005 roku założył ją Jean Michel Jarre - znany na całym świecie kompozytor muzyki elektronicznej. Cała filozofia opiera się na tworzeniu ekskluzywnych...

Czytaj dalej

Newsy muzyczne

Poprzedni Następny

Paolo Nutini - Caustic Love

09-04-2014

Paolo Nutini - Caustic Love

Mówi się o nim jako o jednym z najzdolniejszych artystów młodego pokolenia. Głos ma tak dojrzały, że wydaje się, iż słyszymy wokalistę z kilkudziesięcioletnim stażem. Głęboki, ciepły, mocny, delikatnie zachrypnięty....

Czytaj dalej

Ed Sheeran - Sing

08-04-2014

Ed Sheeran - Sing

Wielka światowa gwiazda popu i aspirujący do podobnej wielkości artysta połączyli siły w jednej piosence. Tytuł kawałka to "Sing", jego autorem jest angielski wokalista i kompozytor młodego pokolenia, a gościnnie...

Czytaj dalej

Anette Olzon - Shine

02-04-2014

Anette Olzon - Shine

Na sklepowych półkach można już znaleźć solowy album Anette Olzon, byłej wokalistki grupy Nightwish. "Jestem szczęśliwa i podekscytowana! Długo pracowałam nad tą płytą - część utworów zaczęłam pisać już w...

Czytaj dalej

Nowa siedziba NOSPR

24-03-2014

Nowa siedziba NOSPR

Nie od dziś wiadomo, że jedną z naszych narodowych cech jest tendencja tudzież zamiłowanie do narzekania. Melomani mogą narzekać na wysokie ceny płyt i brak biletów na koncertach, a sami...

Czytaj dalej

Vintage

Poprzedni Następny

Harman Kardon 630

05-04-2014

Harman Kardon 630

Dzisiejsze urządzenia amerykańskiej firmy wyglądają bardzo nowocześnie, a nawet futurystycznie. Przednie ścianki wyraźnie podzielone na dolną część z przyciskami i gniazdami, na górze ogromna szyba z wyświetlaczem, a do tego...

Czytaj dalej

Technics RS-1506 US

03-04-2014

Technics RS-1506 US

Sprzęt audio ma swój nieodparty urok – potwierdzą to nawet ci, którzy nie interesują się tego rodzaju rzeczami i przechodzą obok tematu odtwarzania dźwięku raczej obojętnie. Wzmacniacze lampowe, gramofony i...

Czytaj dalej

Luxman PD-300

31-03-2014

Luxman PD-300

Producenci gramofonów od lat starają się zminimalizować wpływ drgań zewnętrznych na odczyt sygnału z płyty, który - bądź co bądź - też jest drganiem. Tworzą maszyny oparte na sub-chassis i...

Czytaj dalej

Zapowiedzi testów

Hegel HD25

HegelHD25

Wadia Intuition 01

WadiaIntuition01

Nowości z VideoTeki

Poprzedni Następny

Drewniany pilot Encore Seven

15-04-2014

Drewniany pilot Encore Seven

Polska firma Encore Seven wprowadza do swojej oferty pilota dedykowanego do wzmacniaczy lampowych z serii Egg-Shell Prestige. Zapytacie pewnie, cóż to za wydarzenie, ale czytajcie dalej, a przede wszystkim obejrzyjcie...

Czytaj dalej

Lana Del Rey - West Coast

14-04-2014

Lana Del Rey - West Coast

Dzisiaj miała miejsce oficjalna premiera pierwszego singla z nadchodzącej, trzeciej już studyjnej płyty Lany Del Rey pod tytułem "Ultraviolence". Piosenka została publicznie po raz pierwszy wykonana w całości wczoraj, podczas...

Czytaj dalej

Sonus Faber Extrema

28-03-2014

Sonus Faber Extrema

W wywiadzie z Paolo Tezzonem poruszyliśmy temat jubileuszowych produktów. Nasz rozmówca nie chciał jeszcze nic zdradzić, ale wystarczyło poczekać kilka dni i wszystko stało się jasne. Włoska wytwórnia przygotowała dla...

Czytaj dalej

Nowe hasła w słowniku

Poprzedni Następny

Głośnik elektrostatyczny

Rodzaj głośnika o budowie zasadniczo różniącej się od najpopularniejszych głośników elektrodynamicznych. W konstrukcji elektrostatycznej zamiast membrany napędzanej przez cewkę poruszającą się w polu utworzonym przez magnes, dźwięk jest emitowany przez...

Czytaj dalej

Wkładka gramofonowa

Element gramofonu przetwarzający ruch igły na sygnał elektryczny. Igła, umieszczona w rowku płyty, wprawiana jest w ruch przez nierówności rowka w obracającej się płycie. Drgania te przenoszone są na wkładkę...

Czytaj dalej

Zwrotnica

Część kolumny głośnikowej, która dzieli dostarczony do kolumny sygnał - pasmo akustyczne - na kilka węższych pasm. Każda z tych składowych jest następnie przesyłana ze zwrotnicy do odpowiednich głośników. Rodzaj...

Czytaj dalej

Migawki muzyczne

OCN - Definicja

OCNDefinicja

Ten zespół w swojej dotychczasowej karierze przeszedł wiele zmian. Szósty album "Waterfall" został wydany dzięki międzynarodowemu kontraktowi z wytwórnią Warner, a za brzmienie odpowiedzialny jest sam Vance Powell - ulubiony producent między innymi Jacka White'a. Teledysk powstał spontanicznie. Jest to zrealizowany z dużym rozmachem i nietypowy montaż obrazów nagranych na magicznej wyspie na Oceanie Atlantyckim. Klip można już zobaczyć na YouTubie.

Yann Tiersen - Infinity

YannTiersenInfinity

Yann Tiersen zaprezentował singiel promujący nadchodzący album "Infinity". Utworu "A Midsummer Evening" można już posłuchać w serwisie SoundCloud. Płyta została zmiksowana przez Garetha Jonesa, Yanna Tiersena i Daniela Millera. Yann Tiersen to artysta z reputacją ugruntowaną albumami studyjnymi "Cascade Street", "The Lighthouse" i "Les Retrouvailles". Jego wczesne płyty zostały wykorzystane jako soundtrack do filmu "Amelia", zapewniając mu światową rozpoznawalność.

Black Keys - Turn Blue

BlackKeysTurnBlue

Dan Auerbach i Patrick Carney, czyli duet Black Keys, sześciokrotni laureaci Grammy, postanowili przerwać milczenie trwające blisko trzy lata. Wiosną ukaże się ósmy studyjny krążek grupy pochodzącej z Ohio, który będzie nosił tytuł "Turn Blue". Do sieci właśnie trafiło zapowiadające album nagranie. Zwiastującej płytę piosenki "Fever" można już posłuchać na YouTubie.

Nagrody sprzętowe

Bryston B135 SST2 - High End

BrystonB135SST2HighEnd

Audiomica Laboratory Europa Ultra Reference M3 - High End

AudiomicaEuropaM3HighEnd

Pylon Audio Pearl 25 - Rekomendacja

PylonAudioPearl25Rekomendacja

Nagrody płytowe

The Doors - The Doors - Klasyka + Nagroda Specjalna - Brzmienie

TheDoorsTheDoorsKlasykaBrzmienie

Cult Of Luna - Eternal Kingdom - Rekomendacja

CultOfLunaEternalKingdomRekomendacja

Black Sabbath - Headless Cross - Klasyka

BlackSabbathHeadlessCrossKlasyka

Cytaty

boulanger.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.