Reklama

A+ A A-

Klaudia Szafrańska i Michał Wasilewski - XXANAXX

  • Kategoria: Wywiady
  • Redakcja StereoLife

XXANAXX-01mXXANAXX to zespół, który szturmem wbił się na listę najbardziej rozchwytywanych projektów muzycznych tego roku. Duet tworzą Michał Wasilewski (autor muzyki i tekstów) i Klaudia Szafrańska. Mimo niewielkiego stażu zespół zrobił już furorę na największych tegorocznych festiwalach. Najnowsza EP-ka składa się z trzech utworów - "Disappear", "Broken Hope" oraz nastrojowego "Got U Under". Dodatkowo na płycie można posłuchać trzech remiksów autorstwa Enveego, Spiska Jednego oraz gwiazdy brytyjskich klubów - XXXY. Ostatnio ukazał się także limitowany winyl ze wspomnianymi utworami. XXANAXX powstał w 2012 roku. Klaudia pochodzi z Konina, a Michał ze Szczytna. Spotkali się w Warszawie. Klaudia, po występie w polskiej edycji programu "X Factor", poszukiwała producenta, Lance Flare rozglądał się w tym samym czasie za wokalistką. Oboje potrzebowali tylko jednego spotkania, by podjąć decyzję o wspólnej współpracy. Artyści dzielą wspólne zainteresowania w eksperymentalnej muzyce elektronicznej. Ich kompozycje pełne są analogowych brzmień, głębokich basów, przestrzennych pogłosów i uwielbianych przez oboje dźwięków maszyny perkusyjnej Roland TR 808. Ta mikstura w połączeniu z głosem Klaudii tworzy niezwykłe muzyczne doświadczenie która wprowadza słuchacza w wyższy stan relaksu. My po przesłuchaniu EP-ki wiedzieliśmy już, że chcemy więcej. A ponieważ na kolejne kawałki trzeba będzie pewnie trochę poczekać, postanowiliśmy dowiedzieć się, jak powstawały pierwsze utwory Michała i Klaudii.

Klaudio, kiedy zaczęłaś interesować się muzyką i śpiewaniem?
Już od najmłodszych lat zaczęłam dostrzegać fakt, że lubię spiewać, lubię muzykę, jednak dopiero w latach szkolnych miałam możliwość rozwijania swojej pasji.

Na YouTubie można znaleźć sporo Twoich filmów z coverami, nagrywanych często samodzielnie przy fortepianie. Robiłaś to bardziej dla siebie, czy chciałaś dotrzeć do ludzi i zainteresować ich sobą?
Robiłam to i dla siebie i dla ludzi. Dla siebie dlatego, że nie lubię stać w miejscu, chciałam się realizować, śpiewać. Dla ludzi dlatego, że chciałam się w końcu pokazać szerszemu gronu, śpiewać właśnie dla innych ludzi i dzielić się z nimi tym, co najbardziej kocham.

XXANAXX-02m  XXANAXX-03m  XXANAXX-04m

Czy śpiewanie do kamery w domowym zaciszu bardzo różni się od studyjnych nagrań i koncertów na żywo? Która z tych sytuacji jest dla Ciebie najprzyjemniejsza?
Śpiewanie do kamery w domowym zaciszu jest o wiele prostsze niz śpiewanie na koncertach. Gdy jestem sama, nie czuję stresu, a nagranie zawsze mogę wykasować i nagrać jeszcze raz. Nie ma porównania do tego, co się dzieję na koncertach. To zupełnie coś innego. Podczas śpiewania na koncercie są emocje, jest publiczność, która daje ogromnego pozytywnego kopa, wszystko dzieje się tu i teraz. I to jest w tym najpiękniejsze!

Pewnie pytano Cię już milion razy o program "X-Factor". Czy udział w nim dodał Ci skrzydeł, czy pozostawił po sobie niedosyt?
W chwili ogłoszenia wyników, kiedy usłyszałam, że niestety nie przeszłam dalej, raczej podcieli mi skrzydła - na szczęście na bardzo krótki czas. Cały program i zajście tak daleko było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, ale z każdym etapem chciałam więcej, bo wiedziałam, że jeszcze nie pokazałam na co mnie stać. Po ochłonięciu, zacisnęłam zęby i obiecałam sobie, że się nie poddam. Program bardzo mi pomógł i nigdy nie załowałam udziału w nim.

Czy było coś, co ominęło widzów "X-Factora" a dla Ciebie lub pozostałych uczestników było ważne? Czego się nie widzi siedząc przed telewizorem?
Wszystko co działo się za kulisami programu było dla mnie ważne. Każda sekunda, minuta stresu, oczekiwania, ćwiczenia piosenek, tekstu. Wszystkie pre-castingi, które dopiero decydowały o tym kto wystąpi przed jury były strasznie wyczerpujące. Godziny wyczekiwania na mrozie na swoją kolej - to coś, czego nie zapomnę do końca życia. Jednak moment wejścia na scenę, uczucie, że to są moje 3 minuty, wymazywały wszystkie nerwy, złości i całe zmęczenie.

Jakie konkretne korzyści przyniósł Ci udział w tym programie?
Nauczył mnie wytrwałości w dążeniu do celu. Byłam chyba we wszystkich programach typu talent show, jednak nigdy nie zaszłam tak daleko, jak w tym ostatnim. Czasami wątpiłam i nie dawałam już sobie nadzieji na to, że kiedyś mi się uda. Program na pewno dał mi też dużo pewności siebie. Zrozumiałam, że nie jest jednak tak źle i jakiś tam talent posiadam. Zawsze podczas śpiewania byłam bardzo niepewna, wycofana, na scenie cała się trzęsłam, a teraz wiem, że nie ma czego się bać, bo kocham to co robię i muszę dawać z siebie wszystko.

Wcześniej jako wokalistka obracałaś się raczej w spokojnych klimatach popowo-soulowych. Śpiewałaś "Hometown Glory" Adele czy "Shelter" Birdy. Czy dobrze czujesz się w takich mocniejszych kawałkach elektronicznych, jakie można usłyszeć na debiutanckiej EP-ce XXANAXX-a?
Piosenka Adele akurat została mi wyznaczona podczas jednego z etapów i po prostu musiałam ją zaśpiewać. Sama pewnie nigdy bym jej nie wybrała. Utwór "Shelter" uwielbiam w oryginale, ale wersja Birdy również przypadła mi do gustu. Przeciwieństwa się przyciągają! Czuję się dobrze w różnych gatunkach i w niecodziennych klimatach - kiedyś nawet w moim repertuarze była Aretha Franklin i Respect, więc mocniej zaśpiewać też potrafię, chociaż jeszcze tego nie pokazałam.

Jakiej muzyki prywatnie najbardziej lubisz słuchać? Czy czerpiesz inspirację z twórczości innych artystów, czy starasz się od tego odcinać?
Nie zamykam się tylko w jednym gatunku muzycznym, słucham tego co najzwyczajniej w świecie wpadnie mi w ucho. Inspiracje są bardzo ważne i potrzebne w procesie tworzenia muzyki, jednak trzeba zachować w tym wszystkim siebie.

XXANAXX-05m  XXANAXX-06m  XXANAXX-07m

Michale, pytanie do Ciebie. Po pojawieniu się XXANAXX-a ślady Twojej wcześniejszej twórczości zeszły na dalszy plan. Co uznajesz za swój największy sukces z tamtego okresu?
Myślę że nawiązanie współpracy z Wojciechem Waglewskim podczas prac nad płytą "Warsoul Experience" było dla mnie ogromnym sukcesem. Generalnie za sukces uznaję każdy projekt, który udaje mi się zrealizować. NOD ma na swoim koncie dwie płyty i wyprodukowanie każdej z nich jest dla mnie sukcesem.

Czym jest projekt NOD?
NOD jest zespołem, w którym pozwalamy sobie na różne muzyczne szaleństwa takie jak tworzenie płyty w całości stworzonej z dźwięków zsamplowanych z otaczającej rzeczywistości. Myślę, że takich szaleństw jeszcze kilka się pojawi, bo ciągle kontynuujemy ten projekt.

Czy jakieś odniesienia do tego etapu Twojej kariery można usłyszeć w muzyce XXANAXX-a, czy traktujesz to jako zupełnie nowy rozdział?
XXANAXX miał być z założenia projektem brzmiącym zupełnie inaczej. Jego charakter w pełni określa nazwa jaką wybrałem. Z pewnością tworząc produkcje na płyty NOD-a uczyłem się zupełnie nowych rzeczy i zdobywałem kolejne umiejętności, które wykorzystuję tworząc muzykę XXANAXX-u.

Jak wygląda proces tworzenia muzyki przez Ciebie od początku do końca? Od czego zaczynasz i co robisz dalej?
Najczęściej zaczyna się to od stworzenia harmonii, następnie ubieram to w brzmienia ujarzmiając niepokorne często wtyczki VST. Bardzo rzadko korzystam z gotowych presetów. Następny jest beat. Starannie dobieram brzmienia perkusyjne, by wszystko zgadzało się w finalnym miksie. Ponoć jestem bardzo pedantyczny w swojej pracy i chyba nie mogę temu zaprzeczyć. Następnie Klaudia wymyśla linie wokalne, a ja piszę do nich teksty. Na końcu nagrywamy wokale i zostaje mi jeszcze idealne wkomponowanie głosu Klaudii w stworzoną wcześniej kompozycję.

Czy muzyka to dla Ciebie bardziej melodia i kompozycja jako całość, czy także brzmienie, pojedyncze ciekawe dźwięki i instrumenty?
Muzyka jest dla mnie zjawiskiem niezwykłym, oczarowuje mnie i zaskakuje nieustannie. Chciałbym powiedzieć że każdy z wymienionych wyżej czynników ma takie samo znaczenie, ale prawda jest taka, że sama kompozycja o ile jest ważna o tyle musi ustąpić miejsca produkcji, czyli właściwemu doborowi instrumentów, starannemu rozmieszczeniu ich w miksie. Nie ma harmonii, której ktoś już wcześniej nie zagrał, zatem pozostaje nam szukać zupełnie nowych rozwiązań pozwalających na to, by rzeczom już odkrytym nadać nowe znaczenie.

XXANAXX-08m  XXANAXX-09m  XXANAXX-10m  XXANAXX-11m

Jaki najbardziej szalony eksperyment z dźwiękiem przeprowadziłeś w swoim życiu?
Myślę że cała ostatnia płyta NOD-a była szalonym eksperymentem - w końcu powstała w całości z dźwięków miasta, które po odpowiedniej obróbce (czyli tygodniach ciężkiej pracy) brzmią jak prawdziwe instrumenty. Eksperymentowanie z dźwiękiem jest moją życiową pasją, więc najbardziej szalony eksperyment jest zapewne jeszcze przede mną.

W jaki sposób w ogóle trafiliście na siebie z Klaudią?
Poznaliśmy się przez znajomych moich znajomych, którzy znając moją muzykę uznali, że trafili na wokalistkę, która świetnie pasowałaby do mojego brzmienia. Po pierwszym spotkaniu wiedziałem już, że nie trzeba mnie do niczego przekonywać.

Czy XXANAXX wcześniej istniał już jako projekt, do którego potrzebna była tylko wokalistka, czy jednak od początku było wiadomo, że osoba ta mocno odbije się na charakterze całości?
Początkowo XXANAXX miał być projektem bez wokalu. Klaudia zmieniła to w trybie natychmiastowym. O tym, jakie znaczenie będzie to miało dla projektu, nie miałem bladego pojęcia, ale dziś z pewnością mogę stwierdzić że XXANAXX to duet w którym oboje jesteśmy osobami decyzyjnymi, mającymi wpływ na to, jaką drogę obierzemy dalej.

Jaki był wasz największy sukces jako zespołu?
Naszym największym sukcesem jest udział we wszystkich festiwalach, na których udało nam się do tej pory zagrać.

Jak długo trwały prace nad Waszą pierwszą EP-ką? Co było najłatwiejsze, a co najtrudniejsze podczas jej tworzenia?
Prace nad EP-ką trwały jakieś dwa, może trzy miesiące. Nie napotkaliśmy większych problemów, bo świetnie się rozumiemy i dogadujemy zarówno na płaszczyźnie koleżeńskiej, jak i muzycznej.

Czy macie nakreśloną jakąś wizję dalszego rozwoju, ewolucji muzycznego klimatu, czy na razie żyjecie chwilą?
Wizja kształtuje się w opcji constans i każdy kolejny utwór jest dla nas swego rodzaju przełomem. Na pewno możemy zapewnić, że na naszym krążku nie zabraknie mocniejszych i bardziej energetycznych momentów.

Na jakim sprzęcie najczęściej słuchasz muzyki? Czy zwracasz uwagę na jakość brzmienia, czy liczy się głównie treść?
Jako producent pozwolę sobie odpowiedzieć na to pytanie. Muzyki słucham głównie na studyjnych monitorach. Brzmienie ma dla mnie kluczowe znaczenie, ale pomiędzy nim a treścią utworu stawiam znak równości. Jeśli jest tekst, to muzyka z udziałem wokalu ma dla mnie takie samo znaczenie, jak oprawa muzyczna.

Plany na najbliższą przyszłość?
Najbliższa przyszłość to przede wszystkim koncerty, a wiosną 2014 roku wydanie pierwszego longplaya. O wszystkich naszych planach informujemy na bieżąco na naszym profilu facebookowym, na który gorąco zapraszamy!

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Reklama

Ogłoszenia

Szukaj na stronie

Logowanie

Szukaj w społeczności

Ostatnie aktywności

Lista prowadzących

Migawki sprzętowe

Focal Dimension

FocalDimension

Francuski producent zestawów głośnikowych postanowił wykorzystać swoją wiedzę do stworzenia bardzo funkcjonalnego systemu - soundbara z subwooferem. Kluczowym elementem jest tutaj pięć opatentowanych głośników o szerokim paśmie przenoszenia i niewielkich wymiarach. Mają one zapewniać optymalny dźwięk, niezależnie od pozycji słuchacza. System dysponuje mocą 450 W podzieloną na sześć kanałów dla imitacji prawdziwego efektu 5.1. Zdjęcie z materiałów prasowych firmy Focal.

Denon DA-10

DenonDA10Front

DenonDA10Back

DenonDA10Side

Denon przymierza się do produkcji przenośnego konwertera DSD z funkcją wzmacniacza słuchawkowego. Wbudowany akumulator pozwala temu maluchowi na 8 godzin ciągłej pracy. Urządzenie wyposażono w 32-bitową kość PCM1795, układ Advanced AL32 Processing i asynchroniczny port USB obsługujący ASIO i WASAPI. DA-10 może więc być nie tylko mobilną zabawką, ale także pełnoprawnym źródłem w domowym systemie audio. Więcej zapewne dowiemy się już niedługo. Zdjęcia pochodzą z japońskiej strony Denona.

Pioneer PLX-1000

PioneerPLX1000Angle

PioneerPLX1000Top

PioneerPLX1000Back

Jeśli uważacie, że klasyczne gramofony dla audiofilów wyglądają po prostu nudno, może skusicie się na profesjonalny model klubowy? Pioneer wypuścił maszynę, która wygląda rewelacyjnie, a dzięki mocnemu silnikowi i wysokiemu momentowi obrotowemu, potrafi wystartować do nominalnych obrotów w 0,3 sekundy. Szlifierka ma ramię typu S i wyjścia RCA zaczerpnięte z hi-endowego sprzętu TAD-a. W zestawie znajduje się też przezroczysta pokrywa przeciwkurzowa i slipmata oraz szereg innych akcesoriów. PLX-1000 ma być dostępny pod koniec sierpnia w cenie 699 euro. Zdjęcia ze strony Pioneer DJ.

Nowe komentarze

Michał
Kupiłem wczoraj te słuchawski w cenie 249 zł. 10 mint po pierwszym uzyciu miałem ochotę wyrzucić je do śmietnika. Gdyby nie cena to bym to zrobił. Słucham brudn...
Wiktor
Kupiłem słuchawki już jakiś miesiąc temu. Muzyki słucham na monitorach studyjnych i bardzo dobrej klasy słuchawkach nausznych (gdzie akurat Hear the Truth jest ...
MyszaQ
Uwielbiam czwórkę, moja ulubiona stacja. Audycja o magicznych stojakach rewelacyjna!

Partnerzy

Ostatnie testy

Poprzedni Następny

Unison Research P40

27-08-2014

Unison Research P40

Włosi zawsze byli mistrzami w dziedzinie wzornictwa ocierającego się niekiedy o sztukę. Potwierdziły to testowane niedawno kolumny Albedo HL 2.2, które tak przyciągają wzrok, że przy wyborze wzmacniacza trzeba się...

Czytaj dalej

iFi Audio iDSD Nano

19-08-2014

iFi Audio iDSD Nano

Z firmą AMR, brytyjską matką produktów iFi Audio produkującą urządzenia klasy hi-end, spotykam się już od kilku ładnych lat. Miałem okazję słuchać odtwarzacza CD-77 i wzmacniacza AM-77, jak i kilku...

Czytaj dalej

Acoustic Zen Matrix Reference II + Hologram II

05-08-2014

Acoustic Zen Matrix Reference II + Hologram II

[English version] Acoustic Zen to amerykańska firma, która nigdy nie należała do grona najbardziej rozpoznawalnych producentów okablowania takich, jak Cardas, Audioquest, Nordost czy Tara Labs, ale ze względu na przewodniki...

Czytaj dalej

Recenzje płyt

Poprzedni Następny

Opeth - Pale Communion

22-08-2014

Opeth - Pale Communion

Wszyscy, którzy chcieliby powrotu do twórczości Opeth elementów death metalu, mogą w ogóle nie tracić czasu na poznawanie najnowszego dzieła zespołu. "Pale Communion" to w pewnym sensie kontynuacja wydanego trzy...

Czytaj dalej

Coldplay - Ghost Stories

30-07-2014

Coldplay - Ghost Stories

Niesamowite jak daleką muzyczną drogę przeszedł Coldplay na przestrzeni 14 lat. Debiut, mimo że ugrzeczniony i na swój sposób słodki, był jednak rockowy i zawierał dużo fajnego i pozytywnego grania....

Czytaj dalej

Linkin Park - The Hunting Party

28-07-2014

Linkin Park - The Hunting Party

Niewiele jest gatunków muzycznych, które tak słabo radziłyby sobie z próbą czasu jak nu metal. Boom na ten rodzaj grania był swego czasu nieziemski. Chyba każdy na przełomie wieków musiał...

Czytaj dalej

Najnowsze na blogu

Newsy sprzętowe

Poprzedni Następny

IFA 2014

01-09-2014

IFA 2014

Jeżeli interesujecie się nie tylko sprzętem audio, ale także ogólnie pojętą elektroniką użytkową, możecie wziąć udział w jednej z największych wystaw tego typu asortymentu na świecie. IFA odbędzie się oczywiście...

Czytaj dalej

Dni otwarte OPPO w Q21

29-08-2014

Dni otwarte OPPO w Q21

W dniach 1-15 września w pabianickim salonie Q21 odbywają się dni otwarte marki OPPO, podacza których zostanie zaprezentowany najnowszy model słuchawek PM-2, wyróżniony nagrodą EISA 2014-2015, flagowe słuchawki PM-1 oraz...

Czytaj dalej

Maxell Kuma

27-08-2014

Maxell Kuma

Maxell wprowadza na rynek nauszne słuchawki z serii Premium. Model Kuma charakteryzuje się ciekawym wyglądem i możliwością współdzielenia słuchanej muzyki z drugą osobą. Słuchawki skierowane są do wymagających odbiorców i...

Czytaj dalej

Level Box i Level Box Mini

25-08-2014

Level Box i Level Box Mini

Samsung zaprezentował bezprzewodowe głośniki przeznaczone dla urządzeń mobilnych. Level Box to kompaktowy głośnik Bluetooth z metalową obudową. Duży głośnik o średnicy 56 mm wspomagany membraną pasywną i ma zapewniać dźwięk...

Czytaj dalej

Newsy muzyczne

Poprzedni Następny

Premiera debiutu Royal Blood

29-08-2014

Premiera debiutu Royal Blood

To może być najbardziej wyczekiwana rockowa płyta tego roku. Debiut brytyjskiego duetu Royal Blood ukazał się w poniedziałek nakładem wytwórni Warner Music Poland. Dwaj młodzi panowie z Brighton, Mike Kerr...

Czytaj dalej

Kasia Stankiewicz - Lucy And The Loop

20-08-2014

Kasia Stankiewicz - Lucy And The Loop

Kasia Stankiewicz już we wrześniu zaprezentuje swój nowy album "Lucy And The Loop" - muzyczny spektakl zamknięty w dziesięciu piosenkach. Wokalistka właśnie wróciła z Lyonu, gdzie kończyła prace przy post...

Czytaj dalej

EP-ka Night Marks Electric Trio

06-08-2014

EP-ka Night Marks Electric Trio

Do pobrania w całości jest już długo wyczekiwany debiut grupy Night Marks Electric Trio. Wydanie winylowe jest już w drodze, a wzbogacona płyta CD ma się pojawić w październiku. Night...

Czytaj dalej

Kimbra - The Golden Echo

01-08-2014

Kimbra - The Golden Echo

Po niemal trzech latach ukazuje się druga płyta laureatki Grammy, obdarzonej cudownym głosem Kimbry. Album promuje piosenka "90's Music", do której został zrealizowany teledysk. Wyreżyserował go Justin Francis. W piosence...

Czytaj dalej

Vintage

Poprzedni Następny

Optonica RP-9100

13-08-2014

Optonica RP-9100

Gdy na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku płyta kompaktowa rozpoczynała swój triumfalny pochód po rynku audio, wielu melomanów w pierwszej chwili było zachwyconych wygodą użytkowania srebrnego krążka. Można było dowolnie...

Czytaj dalej

Harman Kardon Festival D-1100

11-08-2014

Harman Kardon Festival D-1100

4 sierpnia 1918 roku przyszedł na świat Sidney Harman. Dziś jego nazwisko zna każdy, kto choć trochę interesuje się sprzętem audio. Jeśli wierzyć astrologom, ludzie urodzeni w niedzielę wcale nie...

Czytaj dalej

Sharp GF-777

22-06-2014

Sharp GF-777

Skoro już jesteśmy przy weekendowych klimatach, postanowiliśmy napisać coś o sprzęcie mobilnym w naszym dziale ze starociami. Kiedyś nie było przecież głośników na Bluetooth i nikt nie mówi, że było...

Czytaj dalej

Zapowiedzi testów

Sonus Faber Aida

SonusFaberAida

Kudos Cardea C2

KudosCardeaC2

Nowości z VideoTeki

Poprzedni Następny

Denon prezentuje system HEOS

21-07-2014

Denon prezentuje system HEOS

Denon oficjalnie zaprezentował trzy głośniki będące elementami bezprzewodowego systemu multiroom o nazwie HEOS. Dzięki niemu można połączyć dowolny głośnik do swojej domowej sieci Wi-Fi, aby wypełnić wybrane lub wszystkie pokoje...

Czytaj dalej

Jak powstają Rubicony

05-07-2014

Jak powstają Rubicony

Jeśli chcecie zobaczyć jak powstają kolumny jednej z największej firm w branży głośnikowej, musicie obejrzeć film przygotowany przez DALI. Duńczycy niedawno wprowadzili do sprzedaży całkowicie nową serię Rubicon i właśnie...

Czytaj dalej

Onkyo wprowadza Dolby Atmos

30-06-2014

Onkyo wprowadza Dolby Atmos

Firma Onkyo dołącza do grona firm oferujących amplitunery i zestawy kina domowego wspierające system Dolby Atmos. Najnowsze modele amplitunerów TX-NR1030 i TX-NR3030, flagowy procesor PR-SC5030, systemy kina domowego HT-S7705 i...

Czytaj dalej

Nowe hasła w słowniku

Poprzedni Następny

Głośnik elektrostatyczny

Rodzaj głośnika o budowie zasadniczo różniącej się od najpopularniejszych głośników elektrodynamicznych. W konstrukcji elektrostatycznej zamiast membrany napędzanej przez cewkę poruszającą się w polu utworzonym przez magnes, dźwięk jest emitowany przez...

Czytaj dalej

Wkładka gramofonowa

Element gramofonu przetwarzający ruch igły na sygnał elektryczny. Igła, umieszczona w rowku płyty, wprawiana jest w ruch przez nierówności rowka w obracającej się płycie. Drgania te przenoszone są na wkładkę...

Czytaj dalej

Zwrotnica

Część kolumny głośnikowej, która dzieli dostarczony do kolumny sygnał - pasmo akustyczne - na kilka węższych pasm. Każda z tych składowych jest następnie przesyłana ze zwrotnicy do odpowiednich głośników. Rodzaj...

Czytaj dalej

Migawki muzyczne

Inna - Good Time

InnaGoodTime

Inna, czyli naprawdę Elena Alexandra Apostoleanu, skończyła studia ekonomiczne i politologiczne w swojej ojczyźnie, ale postanowiła z przyjemności uczynić pracę, wybierając muzykę jako sposób na życie. Do sieci właśnie trafił jej nowy singel. W piosence gościnnie pojawia się dobry znajomy Innej, czołowy przedstawiciel mainstreamowej odmiany rapu i hip-hopu, Pitbull. No to mamy kolejny wakacyjny hit... Utworu można posłuchać na YouTubie.

Fitz And The Tantrums - More Than Just A Dream

FitzAndTheTantrumsMoreThanJustADream

O grupie Fitz And The Tantrums zrobiło się głośno, gdy ich singiel wykorzystano w zwiastunie tegorocznej gali oscarowej. 14 lipca w Polsce ukazała się płyta "More Than Just A Dream", na której znalazł się wspomniany kawałek. Wydawnictwo promują zarówno "The Walker", jak i dynamiczna, utrzymana w stylu nawiązującym do new romantic i popu piosenka "Out Of My League". Materiał wyprodukowano w znajdującym się w Los Angeles studiu The Sound Factory Tony Hoffer. Klip do utworu "The Walker" można obejrzeć na YouTubie.

Sonia Pisze Piosenki - Friends to Lovers

SoniaPiszePiosenkiFriendsToLovers

Sonia Pisze Piosenki ma wszelkie predyspozycje, aby stać się jednym z czołowych głosów polskiej sceny niezależnej, a "Friends to Lovers" może być jednym z ciekawszych wydawnictw tego roku. Sonia pochodzi z Łomianek, na poważnie komponuje od zaledwie roku. Zaczęła od wieczorków songwriterskich, potem przyszły wspólne koncerty z Lilly Hates Roses, wyjazd do Wielkiej Brytanii i pierwszy oficjalny singiel. Nowa EP-ka będzie dostępna w kolekcjonerskim nakładzie 88 egzemplarzy, a już teraz można jej posłuchać na Bandcampie.

Nagrody sprzętowe

Unison Research P40 - High End

UnisonResearchP40HighEnd

Lab12 HPA - Rekomendacja

Lab12HPARekomendacja

Cardas Clear Light - Wybór Redakcji

CardasClearLightWyobrRedakcji

Nagrody płytowe

Opeth - Pale Communion - Rekomendacja

OpethPaleCommunionRekomendacja

Overkill - White Devil Armory - Rekomendacja

OverkillWhiteDevilArmoryRekomendacja

Mike Oldfield - Tubular Bells - Klasyka

MikeOldfieldTubularBellsKlasyka

Cytaty

nietzsche.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.