Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

  • Kategoria: Poradniki
  • StereoLife

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

W dniach 17-19 listopada w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Audio Video Show. Największa wystawa sprzętu audio-video w Polsce to wyzwanie nie tylko dla organizatorów, wystawców i dziennikarzy, ale także dla samych zwiedzających. W szczególności tych, którzy traktują imprezę bardzo poważnie i chcą wycisnąć z niej jak najwięcej. Stali bywalcy wiedzą, że warto już zawczasu poczynić pewne przygotowania, aby nie pogubić się w plątaninie hotelowych korytarzy, nie przeoczyć żadnej ważnej prezentacji i nie wyzionąć ducha podczas poszukiwania najlepszego dźwięku. Audio Video Show to na pewno wielkie święto miłośników sprzętu stereo i systemów kina domowego, ale przy skali, jaką osiągnęła warszawska impreza, warto wiedzieć co i jak. Od kilku lat audiofilskim sprzętem, hi-endowymi telewizorami i projektorami wypełniony będzie prawie cały hotel Radisson Blu Sobieski, sale konferencyjne i korytarze hotelu Golden Tulip oraz niemal cała dostępna powierzchnia PGE Narodowego. Przygotowaliśmy więc specjalny przewodnik po wystawie dla tych, którzy chcą już wiedzieć gdzie zaparkować, jak przemieszczać się między hotelami a stadionem, jak się nie zgubić i nie zginąć z głodu.

Audio Video Show to impreza z dwudziestoletnią tradycją, która jest już nie tylko najbardziej spektakularnym wydarzeniem tego typu w naszym kraju, ale także drugą co do wielkości wystawą tego typu w Europie. W tym roku organizator planuje znów powiększyć liczbę dostępnych pomieszczeń, co spowodowane jest rosnącą z roku na rok frekwencją. W stosunku do ubiegłorocznej edycji będzie również kilka nowości i udogodnień, jednak ogólny charakter imprezy pozostanie taki sam, bo od wielu lat sprawdza się bardzo dobrze. Lokalizacje również się nie zmieniły. Wystawców i zwiedzających gościć będą stadion PGE Narodowy oraz w hotele Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski. Centralnym punktem imprezy będzie z pewnością ten pierwszy. To właśnie tam odbywa się najwięcej prezentacji hi-endowego sprzętu, a przecież należy do tego dodać wykłady i seminaria, spotkania tematyczne, specjalne prezentacje i odsłuchy, a nawet koncerty na żywo. Nowoczesny obiekt sportowy z biurami, salami konferencyjnymi i VIP-owskimi lożami znakomicie nadaje się na takie przedsięwzięcia. Jednak w hotelu Radisson Blu Sobieski również będzie bardzo wiele pokoi do zwiedzenia, a w położonym nieopodal Golden Tulipie będzie można zobaczyć i usłyszeć jedne z najdroższych i najbardziej audiofilskich systemów hi-fi, jakie zostaną zaprezentowane podczas wystawy. Jedno jest pewne - miłośnicy wysokiej jakości dźwięku i obrazu takiego wydarzenia po prostu nie mogą przeoczyć.

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Co się zmieniło?

Warszawska impreza ewoluuje już ponad dwadzieścia lat. Początkowo była adresowana do grona zagorzałych audiofilów i koneserów dobrego dźwięku, by z czasem stać się bardziej popularną i uniwersalną. Audio Video Show daje zwiedzającym możliwość zapoznania się z urządzeniami do odtwarzania dźwięku i obrazu, niekiedy wyjątkowymi i bardzo kosztownymi. To także jedyna tak duża wystawa organizowana w naszym kraju, podczas której można przesłuchać i porównać wiele modeli ze wszystkich pułapów cenowych. To na pewno się nie zmieni, a co udało się poprawić? Przede wszystkim rozszerzone zostaną godziny otwarcia wszystkich lokalizacji, dzięki czemu piątek ma stać się już pełnoprawnym, trzecim dniem wystawy. W ubiegłym roku Audio Video Show oficjalnie startowało o godzinie 14:00, natomiast podczas najbliższej edycji będzie można wejść na teren imprezy już o 13:00. To już prawie tyle, co w niedzielę i zarazem wystarczająco długo, aby przyjechać nawet spoza Warszawy. Jak twierdzą organizatorzy, warto wybrać się już tego dnia, chociażby po to, aby zrobić wstępny rekonesans i zwiedzić chociaż część pokoi aby potem nie tracić czasu w sobotę. A będzie co zwiedzać, bo w tym roku udostępnionych zostanie aż 166 sal wystawowych, plus różnego rodzaju stoiska i mniejsze punkty na korytarzach. Na pewno warto zaplanować sobie zwiedzanie jeszcze przed wyruszeniem na wystawę, bo przy tak dużej liczbie wystawców nie ma fizycznej możliwości, aby wszystko zobaczyć i wszystkiego posłuchać.

Zwiedzający wystawę Audio Video Show na pewno docenią kilka dużych udogodnień. Aby nie stać w kolejce do wejścia, będzie można kupić bilety wcześniej, na stronie internetowej organizatora. Oczywiście, będzie to możliwe także w kasach przy wejściu. Bilet jednodniowy będzie kosztował 30 zł, a dopłacając 15 zł kupimy już karnet na całe trzy dni. Osoby do lat 16 wchodzą za darmo. Centralnym punktem wystawy będzie na pewno PGE Narodowy. W tym roku oprócz głównego wejścia od strony Wybrzeża Szczecińskiego, udostępnione zostanie dodatkowe wejście od strony Ronda Waszyngtona. Dodatkowym ukłonem w stronę zwiedzających jest bezpłatna aplikacja na urządzenia z systemem iOS i Android, ułatwiająca poruszanie się w gąszczu atrakcji i będąca alternatywą dla papierowego przewodnika. Aplikacja daje dostęp do mapy targów, wyszukiwarki, informacji o wystawcach, prezentacjach i seminariach oraz dostępnych rabatach, a także przypomina o zbliżających się interesujących wydarzeniach. Osoby, które ją ściągną, otrzymają możliwość zakupu kawy w restauracjach i kawiarniach PGE Narodowego oraz hotelu Radisson Blu Sobieski w cenie 3 zł.

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Jak dojechać na Audio Video Show?

Odkąd trzecią część wystawy przeniesiono z hotelu Bristol na PGE Narodowy, wszystkie trzy lokalizacje są rozmieszczone w jednej linii. Na tym odcinku położony jest także Dworzec Centralny, przystanki Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście i Warszawa Powiśle oraz Metro Centrum, a na Placu Defilad swoje przystanki mają także rozmaite busy. Dojazd na wystawę praktycznie nie może być lepszy. Z dworca na teren wystawy najłatwiej dostać się tramwajem. Jeżeli wylądujecie pod Centralnym i będziecie chcieli zacząć zwiedzanie od hotelu Radisson Blu Sobieski lub Golden Tulip, wystarczy że wsiądziecie do dowolnego tramwaju jadącego w stronę Ochoty, a jeśli za pierwszy cel obierzecie PGE Narodowy - w kierunku Pragi. Najbezpieczniej wybrać kursujące bardzo często linie 7 i 9. Pomiędzy Sobieskim a PGE Narodowym będzie kursować bezpłatna linia autobusowa. W tym roku autobusy będą jeździć co pół godziny w każdym kierunku, i będzie to chyba najlepszy sposób na zmianę lokalizacji. Alternatywnie można też skorzystać z komunikacji miejskiej.

Jeżeli przybywacie do Warszawy samochodem, od godziny 18:00 w piątek parkowanie jest bezpłatne. Można więc wybrać jeden z oznakowanych parkingów w okolicach Placu Zawiszy lub od razu kierować się na PGE Narodowy. Znajduje się tam podziemny parking na 2000 samochodów, ulokowany pod stadionem. Dzienna opłata wynosi 25 złotych, ale płacimy za każdy wjazd, więc lepiej tak rozplanować czas, żeby albo spędzić cały dzień na stadionie, albo zostawić auto na parkingu i przemieszczać się autobusem. Jest jeszcze jeden sposób aby dotrzeć na wystawę - samolotem. Dojazd na wystawę z Okęcia jest bajecznie prosty. Z lotniska na Plac Zawiszy można dojechać autobusem linii 175, linią kolei miejskiej S2 do stacji Warszawa Ochota lub taksówką - cena za przejazd pod Plac Zawiszy nie powinna przekroczyć 40-50 zł.

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Gdzie można przenocować?

Jeżeli planujecie spędzić na Audio Video Show dwa lub nawet całe trzy dni, organizatorzy wystawy przygotowali specjalną ofertę noclegową w hotelach goszczących wystawę. Jeżeli jeszcze uda Wam się na nią załapać, to praktycznie nie ma lepszej opcji. W hotelu Golden Tulip pokój jednoosobowy ze śniadaniem kosztuje 250 zł, a dwuosobowy - 285 zł. Taniej jest w przylegającym do niego hotelu Campanile - odpowiednio 220 i 255 zł. Największy wypas to oczywiście Radisson Blu Sobieski, w którym ceny dla osób odwiedzających wystawę wyniosą 292 i 324 zł. Wszystkie wymienione hotele znajdują się przy Placu Zawiszy. Rezerwacji należy dokonywać bezpośrednio w hotelach na hasło Audio Video Show. Jeżeli się nie uda albo jeśli interesuje Was inna lokalizacja, nie ma się czego obawiać - hoteli w centrum Warszawy jest tyle, że nawet nie podejmujemy się podpowiadać który będzie najlepszym wyborem.

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Jak poruszać się po wystawie?

Tutaj głosy są podzielone, bo każdy ma swoją technikę i swój pomysł na zwiedzanie wystawy. Jedni koncentrują się na największych hitach i prezentacjach najdroższego sprzętu, inni starają się wchodzić do pokoi po kolei, jednak nawet jeśli będziecie się bardzo starać, prawdopodobnie w końcu i tak natkniecie się na kilka zbyt zatłoczonych sal lub prezentację, na którą trzeba będzie się wcześniej zapisać. Każdy z wystawców stara się zapewnić gościom komfortowe warunki, ale w praktyce wygląda to różnie. Wielu zwiedzających przychodzi też na wystawę aby zobaczyć i posłuchać kilku konkretnych urządzeń. Generalnie najlepiej jest już przy wejściu przechwycić przewodnik, który dostajemy wraz z biletem i skołować sobie jakąś wygodną torbę, aby w razie czego mieć go pod ręką. Wygodnym sposobem nawigowania jest też aplikacja Audio Video Show. Aplikacja oferuje funkcję wyszukiwania (marki, dystrybutorzy i strefy), interaktywną mapę targów, funkcję wyznaczania trasy z punktu A do punktu B, dostęp do informacji o wystawcach (jak w katalogu), dodawanie wystawców do listy ulubionych oraz informacje o wydarzeniach i prezentacjach z możliwością dodawania ich do listy przypominania (powiadomienia push).

Odkąd do dwóch hoteli dołączył PGE Narodowy, wystawa stała się tak duża, że trudno jest zobaczyć absolutnie wszystko. Możecie z gruntu założyć, że Wam się nie uda, a im wcześniej się z tym pogodzicie, tym lepiej. Do niektórych pokoi po prostu nie będzie dało się wejść z powodu przeludnienia, a na inne prezentacje nie dostaniecie się z powodu konieczności wcześniejszego zapisania się na konkretną godzinę. Odsłuchy w grupach wpuszczanych do sal zazwyczaj co pół godziny obowiązują przede wszystkim na prezentacjach wybitnie hi-endowego sprzętu. Można wtedy poprosić hostessy o bilecik na konkretną godzinę i w tym czasie zwiedzić możliwie dużo sąsiednich pokoi, jednak rok temu na jeden z pokazów trzeba było się zapisać z kilkugodzinnym wyprzedzeniem. Czasami lepiej pominąć taką prezentację, niż czekać dwie godziny i później nadrabiać stracony czas.

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Co trzeba wiedzieć, aby nie zginąć?

Po pierwsze - buty. Jeśli zastanawiacie się czy wybrać te wygodne czy może nowe, eleganckie i błyszczące, bierzcie te wygodne. Już po jednym dniu biegania po hotelach i stadionie poczujecie przebyte kilometry i wystane minuty, a drugiego dnia zatęsknicie za ulubionymi trampampałkami. Po drugie - korzystajcie z szatni. Jest taka tradycja, że podczas Audio Video Show pogoda jest paskudna, więc obstawiamy że tak będzie i w tym roku, ale w hotelach naprawdę grzeją, nawet mocno, a wystawcy rzadko otwierają okna, bo przecież cicho ma być podczas odsłuchów, choć przeważnie i tak nie jest. Bieganie po dusznych, hotelowych korytarzach w kurtce czy płaszczu to zły pomysł, bardzo zły. Duża szatnia jest w Sobieskim na parterze, do tego zwykle dokładane są dodatkowe szatnie na piętrach. Szatnia znajduje się także w hotelu Golden Tulip po prawej stronie od schodów i na pewno będzie także na PGE Narodowym. Jeżeli bierzecie ze sobą torbę lub plecak, postarajcie się zapakować możliwie minimalistycznie. Szczególnie w przypadku Sobieskiego, poruszanie się po wąskich przejściach z dużym, ciężkim plecakiem to również zły pomysł. Jeżeli zamierzacie zbierać wszystkie ulotki i inne bibeloty, na terenie wystawy znajdziecie jakąś torbę lub nawet kilka, więc o to raczej nie ma się co martwić. Nie warto nosić ze sobą dwóch kilogramów płyt, gadżetów i trzech dużych butelek wody. Wystawa to nie obóz przetrwania - wodę, chusteczki, rogalika lub doraźnego wafelka można kupić w jednym z kilku kiosków w okolicach Sobieskiego. Najbliższy znajduje się vis a vis hotelu, po drugiej stronie ulicy Raszyńskiej.

Gdzie zjeść coś konkretnego?

Tutaj opcji jest wiele, a pierwszą, nie wymagającą nawet opuszczania terenu wystawy jest oferta lunchowa przygotowana przez organizatorów. Obiad zjeść będzie można na PGE Narodowym w restauracjach na poziomie pierwszym, w restauracji hotelu Golden Tulip lub w Sobieskim. Warto przy tym zdecydować się na posiłek wcześniej niż później, bo w ubiegłych latach w godzinach popołudniowych zaczynało już brakować tego bezcennego towaru. Jeżeli zechcecie mimo wszystko na chwilę wyjść na zewnątrz i zmienić krajobraz, w przypadku PGE Narodowego najlepszym kierunkiem na poszukiwanie czegoś do jedzenia będzie powrót do Ronda Waszyngtona i dalej w stronę ulicy Francuskiej. Znajduje się przy niej mnóstwo klimatycznych restauracji. Jeżeli natomiast w brzuchu zaburczy Wam podczas wizyty w Sobieskim lub Golden Tulipie, polecamy jeden z dwóch kierunków - prawą stronę ulicy Grójeckiej lub odcinek Alei Jerozolimskich od budynku Millenium Plaza do Placu Starynkiewicza. Obiady domowe, pizza, kebab, hamburgery, drożdżówki - zwykle można tu znaleźć wszystko czego wygłodniałej duszy do szczęścia potrzeba. Jeżeli tam zabrniecie i wciąż nie znajdziecie niczego co Was zadowoli, można przejść kawałek ulicą Żelazną do Siennej lub Pańskiej i dalej w kierunku Ronda ONZ.

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Największe atrakcje

Jak co roku, największym zainteresowaniem będą zapewne cieszyły się prezentacje najdroższych i najbardziej zaawansowanych urządzeń, z których część jest specjalnie sprowadzana jest do Polski na czas wystawy. Tegoroczna edycja na pewno nikogo pod tym względem nie zawiedzie. Swoją premierę będą miały między innymi kolumny Wilson Audio Alexia w najnowszej wersji Series 2. Oczywiście nie zabraknie ich droższego brata, Alexxa, który przyciągnął takie tłumy w ubiegłym roku. Po raz pierwszy Polskę odwiedzi Peter McGrath z Wilsona, osoba wręcz legendarna w świecie ekstremalnego hi-endu. Peter zawsze przywozi ze sobą wspaniałą kolekcję własnych nagrań hi-res wykonywanych dla najlepszych wytwórni płytowych, jak Harmonia Mundi. Można będzie zatem posłuchać prawdziwej muzyki prosto ze studia. Takiej, której nie zdążyły zepsuć żadne kompresory, limitery czy korektory. Swój najnowszy, topowy odtwarzacz zintegrowany pokaże firma dCS. Vivaldi Model One to źródło, które zdaniem wielu słuchaczy dorównuje jakością brzmienia pełnemu, dzielonemu odtwarzaczowi Vivaldi. W Warszawie pojawią się również dwa najnowsze klocki Dana D'Agostino - Progression Preamplifier i Progression Stereo.

Prawdziwą gratką dla audiofilów będzie światowa premiera najnowszych kolumn marki Sonus Fabrer. I nie tylko najnowszych, ale także najdroższych, bo podczas Audio Video Show pokazany zostanie nowy flagowiec włoskiej firmy. W chwili obecnej szczegóły całej operacji są jeszcze tajne. Wiadomo natomiast, że zestawy zostaną zaprezentowane z topowymi urządzeniami firmy Audio Research. Bowers & Wilkins zaprezentuje na pewno kolumny z najnowszej serii 700. Do udziału w takiej premierze chyba nikogo nie trzeba specjalnie zachęcać. Flagowe urządzenia Marantza z serii 10 pokaże zwiedzającym nie kto inny, jak Ken Ishiwata. Ambasador tej marki gościł już w Warszawie kilka razy, a na jego prezentacjach sale zawsze były pełne. Jedną z dużych atrakcji tegorocznej wystawy będą też tubowe kolumny Avantgarde Acoustic Trio w topowym układzie z firmowymi basshornami.

Zupełnie oddzielny opis należałoby poświęcić specjalnej strefie słuchawkowej. To taka "wystawa w wystawie", grupująca w jednym miejscu słuchawki ponad 50 producentów, od bardzo prostych, budżetowych modeli po hi-endowe cacka kosztujące nawet... 250000 zł. Tyle w przybliżeniu trzeba zapłacić za zestaw Sennheiser Orpheus HE 1, który zostanie zaprezentowany w oddzielnym pomieszczeniu i z pewnością będzie główną atrakcją strefy słuchawkowej. Tej prezentacji nie możecie przegapić, również dlatego, że po raz pierwszy HE 1 zostanie wykorzystany w całości. Oprócz odtwarzacza i streamera Marantza, zostanie do niego podłączony komputer, z którego puszczane będą pliki DSD. To jednak tylko część z zapowiadanych hitów i atrakcji najbliższej edycji Audio Video Show. Wszystkich wymienić nie sposób, a jeśli kogoś interesują konkretne modele i marki, najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze sprawdzenie listy wystawców dostępnej na stronie organizatora.

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Audioszołowy savoir-vivre

Audio Video Show to wielkie święto audiofilów i miłośników sprzętu wideo. Aby uczestniczyć w nim z przyjemnością, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze - chętnych by zobaczyć te wszystkie cudowności jest wielu, a w szczytowych momentach mogą gromadzić się prawdziwe tłumy. Czasami nie warto pakować się tam, gdzie ludzi jest najwięcej. Wystawa trwa trzy dni, więc jeśli do któregoś pokoju nie uda się wejść od razu, może uda się później. W sytuacjach gęstych, warto pamiętać o zasadzie mówiącej, że pierwszeństwo mają osoby wychodzące z pokoju. Jeżeli natkniecie się na morze pleców w drzwiach, poczekajcie trzy minuty na korytarzu - w tym czasie na 99% wyjdzie przynajmniej kilka osób, które już poczują nacisk, by pędzić dalej. Po drugie, nie stawajcie w drzwiach. Lepiej już wejść do środka, a jeśli uznacie, że dana prezentacja Was interesuje - usiąść na przygotowanych krzesłach. Częstym widokiem, szczególnie w hotelu Radisson Blu Sobieski, są pokoje w których strefa przejścia i drzwi jest upakowana szczelnie, a połowa krzeseł jest wolna. Po trzecie, pamiętajcie o tym, że wystawa może być stresująca dla wszystkich, a w szczególności dla wystawców. Każdy z nich chce wypaść jak najlepiej, a uczestnictwo w tak dużej imprezie to dla wielu poważna sprawa wymagająca ściągnięcia najnowszych urządzeń, zorganizowania transportu, przystrojenia sali, podłączenia tego wszystkiego, czasami również zaangażowania rodziny i przyjaciół oraz załatwienia tysiąca maleńkich spraw takich, jak wydrukowanie ulotek czy plakatów. Jakieś urządzenie na bank nie dojedzie na czas i zostanie zastąpione czymś innym, co roku ktoś ma pecha i akurat tego dnia psuje mu się odtwarzacz lub przegrzewa wzmacniacz. Co by się nie działo, pamiętajcie o tym, że każdy z wystawców musi włożyć wiele wysiłku abyśmy mogli posłuchać jego sprzętu. No i wreszcie po czwarte - to już prośba od nas i pewnie od innych przedstawicieli prasy - jeśli podczas odsłuchów w pokoju pojawią się dziennikarze z kamerami, aparatami i statywami, bądźcie wyrozumiali. Dla każdego z nas trzy dni biegania po wystawie, robienia zdjęć, słuchania i zapisywania najważniejszych informacji to również ciężka praca. Staramy się wykonywać swoje obowiązki tak, aby nikomu nie przeszkadzać, ale nie zawsze jest to możliwe. W ubiegłym roku wystawę odwiedziło 12000 osób, ale jeszcze więcej było audiofilów, którzy z różnych względów nie mogli pojawić się na Audio Video Show. To dla nich robimy zdjęcia, kręcimy filmy i piszemy reportaże, więc jeśli wpadniecie na nas lub inną ekipę przygotowującą swój materiał, pomyślcie o nieszczęśnikach, którzy musieli zostać w domu lub w pracy.

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Czy padnie kolejny rekord?

Ubiegłoroczna edycja Audio Video Show pobiła wszystkie dotychczasowe rekordy. Swoje wyroby i usługi zaprezentowało 155 wystawców, dzięki czemu niemal 12000 zwiedzających mogło poznać sprzęt ponad 520 różnych marek. Łącznie wynajęto 164 sale i 37 stoisk, a imprezę odwiedziło ponad 70 przedstawicieli producentów z zagranicy, ponad 120 reprezentantów sklepów audio-video z całej Polski i ponad 100 dziennikarzy. Niektóre z tych rekordów udało się pobić już w tym momencie! Na dwa miesiące przed imprezą wykupione zostały wszystkie dostępne sale. Reszta zależy już przede wszystkim od frekwencji. Wtajemniczonych i stałych bywalców na pewno nie trzeba zachęcać, a jeśli nigdy nie uczestniczyliście w takiej wystawie, to tym bardziej musicie spróbować. Audio Video Show już od kilku lat odwiedzają eksperci i dziennikarze z Wielkiej Brytanii, Niemiec czy USA. Jeśli macie bliżej, nie może Was zabraknąć!

Artykuł powstał we współpracy z organizatorem wystawy Audio Video Show.

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Nowe testy

Poprzedni Następny
Melodika Purple Rain

Melodika Purple Rain

Czasami mam wrażenie, że żyjemy w czasach, których hasłem przewodnim jest "więcej". Widać to nie tylko w telewizji czy podczas sobotnich zakupów w supermarkecie, ale nawet w tak cichym i...

Pathos Logos MKII

Pathos Logos MKII

Gdybym miał wytypować najlepszego włoskiego producenta sprzętu audio, o miejsce na podium walczyłyby trzy firmy - Sonus Faber, Unison Research i Pathos. Myślę, że do takiego wyboru doprowadziłoby skreślanie marek,...

Unison Research Unico Primo

Unison Research Unico Primo

Unison Research to nie tylko znany na całym świecie specjalista od wzmacniaczy lampowych, ale także jeden z najlepiej rozpoznawalnych włoskich producentów sprzętu audio w ogóle. Manufaktura założona w 1987 roku...

Komentarze

Pablo
Z czasów stuprocentowo białej sekcji rytmicznej polecam występ z Monterey - pierwszy amerykański koncert Experience z słynnym podpaleniem gitary ;) Ale ciekawy ...
Paweł Kłodnicki
Zgadzam się w zupełności, że w Polsce zbytnio pomija się taki właśnie obraz Hendrixa ;) Dlatego mam zamiar zrecenzować przynajmniej jeszcze jedną, a może nawet ...
Slawo
Nie znam się na głośnikach. Po Pana recenzji kupiłem i jestem zachwycony. Dzięki!
Bartek
Od ponad roku posiadam MD2R i głośnikowe MDSC25, system NAD C326 BEE, Onkyo NS-6130 i DALI Zensor 5. Porównywaliśmy z kolegą, który ma kable Van den Hul The Wav...

Bannery boczne

Płyty

Newsy

Fostex TH909

Fostex TH909

Fostex wprowadza do sprzedaży nowy, flagowy model bazujący na zamkniętych słuchawkach TH900mk2. Producent zapewnia, że zachowując oryginalną charakterystykę dźwięku, udało...

Prezentacje

Elektryczna podróż młodego geniusza - JBL

Elektryczna podróż młodego geniusza - JBL

Nie istnieje pewnie na świecie miłośnik dobrego dźwięku, którego nie interesowałaby geneza znanych marek zajmujących się produkcją sprzętu hi-fi. Niewątpliwie jedną z nich jest JBL - legendarna, amerykańska firma, której korzenie sięgają lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Marka, którą powinien kojarzyć każdy, kto choć raz z ciekawości przyglądał się głośnikom na...

Dyskografie

Galerie

30 hitów wystawy High End 2018

30 hitów wystawy High End 2018

Jeżeli chcecie się dowiedzieć co ciekawego będzie się działo na rynku audio w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wystarczy wybrać się...

Wywiady

Vintage

Dynaco ST-70

Dynaco ST-70

W dzisiejszej opowieści przeniesiemy się w czasie wyjątkowo mocno, bo aż do roku 1959. Wtedy to firma Dynaco wypuściła na...

Partnerzy StereoLife

The Rockferry
Blog Zuzanny Janickiej o muzyce i wszystkim, co z nią związane. Nowości, płyty, wydarzenia, zestawienia, wywiady... Prawdziwa kopalnia wiedzy o muzyce.
Sidemainstream
Muzyczny blog Jędrzeja Dobosza. Jak twierdzi sam autor, nieważne czy podąża się autostradą głównego nurtu, czy też pobocznymi, alternatywnymi dróżkami - ważne, aby muzyka była dobra.
Music On The Head
Muzyczny blog naszego redakcyjnego kolegi, Jarka Święcickiego. O płytach, sprzęcie i ciekawostkach z życia audiofila.
Rolowy Świat Muzyki
Blog prowadzącego nasz dział muzyczny Karola Otkały, w skrócie Rola. Mnóstwo dobrej muzyki i nie zawsze poprawnych politycznie komentarzy.
Rock'n'Roll Will Never Die!
Tytuł mówi w zasadzie wszystko. Blog prowadzony przez naszego specjalistę od szeroko pojętej muzyki rockowej - Pawła Pałasza. Mamy nadzieję, że nie zginie nigdy!

Słownik

Poprzedni Następny

Kolumna zamknięta

Rodzaj zestawu głośnikowego, w którym przetworniki pracują w zamkniętej, szczelnej obudowie. Do słuchacza dociera więc tylko sygnał emitowany przez przednią stronę membrany, a dźwięki promieniowane przez głośnik do tyłu są...

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.