Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Hegel przechodzi do Audio Klanu

Hegel przechodzi do Audio Klanu

Właśnie poinformowano nas, że firma Audio Klan została wyłącznym dystrybutorem produktów marki Hegel Music Systems na terenie Polski. Norweski producent wzmacniaczy, odtwarzaczy, przetworników cyfrowo-analogowych, przedwzmacniaczy i końcówek mocy przechodzi tym samym pod skrzydła jednej z największych firm w naszym kraju. To przejęcie może być bardzo ważne zarówno dla dotychczasowych fanów i posiadaczy urządzeń tej marki, jak i audiofilów, którzy dopiero rozważają zakup jej sprzętu. Jedną z najważniejszych rzeczy z ich punktu widzenia będą zapewne ceny, które w przypadku takiego transferu mogą się delikatnie zmienić. Wraz z krótką informacją dotyczącą wprowadzanej zmiany, nowy dystrybutor nie przesłał nam jednak nowego, oficjalnego cennika, więc na takie szczegóły musimy jeszcze trochę poczekać.

Historia firmy Hegel zaczyna się w 1988 roku, kiedy to Bent Holter, student Politechniki w Trondheim zdecydował się na napisanie pracy dotyczącej oryginalnej konstrukcji wzmacniacza tranzystorowego, który rozwiązałby problemy klasycznych systemów. Wróg numer jeden - zniekształcenia harmoniczne. Holter nie mógł zaakceptować faktu, że kiedy dostarczamy do wzmacniacza prosty sygnał, otrzymujemy ten sygnał plus coś jeszcze - zniekształcenia generowane przez elektronikę. Eliminowanie zniekształceń zwykle wiązało się z pogorszeniem innych parametrów, w tym współczynnika tłumienia. Holter postanowił zerwać z klasycznym schematem i opracował projekt, który stał się podstawą tego, co dzisiaj nazywa się technologią SoundEngine. Po pracy Bent grał w rockowo-metalowej grupie zwanej The Hegel Band. Kiedy zespół potrzebował wzmacniaczy na koncerty, Holter zasugerował, że zbuduje je sam. Jego pomysł przyjął realny kształt, ale potrzebna była duża ilość pieniędzy, aby udoskonalić technologię. Z pomocą przyszedł Telenor - jeden z największych graczy w branży telekomunikacyjnej.

Hegel przechodzi do Audio Klanu

Wczesne lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku były okresem prosperity firmy. Najpierw wprowadziła ona opatentowane rozwiązanie dzisiaj znane jako SoundEngine, później opracowała przetwornik cyfrowo-analogowy (1994) i pierwszy odtwarzacz CD (1996). Przez kolejne osiem lat Hegel Music Systems stale udoskonala gamę produktową i z roku na rok generuje coraz większe zyski. Kiedy nadszedł kryzys finansowy, większość firm przyjęła strategię obronną, co oznaczało cięcie kosztów. Norweski producent zagrał inaczej. Zatrudnił nowych inżynierów do projektowania urządzeń. Jakiś czas później powstał całkowicie nowy przetwornik cyfrowo-analogowy i szereg nowoczesnych produktów, którymi firma podbijała rynek audio. Dziś Hegel jest jedną z najbardziej znanych marek na rynku hi-fi, produkującą wzmacniacze zintegrowane, przedwzmacniacze, końcówki mocy, a także odtwarzacze płyt kompaktowych i jedne najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych DAC-ów. Firma ma dealerów w 54 krajach na całym świecie.

Hegel przechodzi do Audio Klanu

Źródło: Audio Klan

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Włodek
Witam serdecznie. Dzięki za ciekawą recenzję. Właśnie czekam na nowiutkie Pearle 27 i Yamahę R-N602. Mam gorącą prośbę o podpowiedź jakimi kablami połączyć zest...
1piotr13
Dobry pomysł z tymi siateczkami na głośnikach. Przyda się na pewno jak ktoś ma w domu małe dzieci:)
Tomasz
A ja kupiłem AVR-X54500H i tu już naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Klasyczne wzmacniacze stereo za podobne pieniądze (6000 zł) pozostają za Denonem dale...

Cytaty

WalterPater.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.