Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

AudioSolutions Figaro

AudioSolutions Figaro

Polski dystrybutor marki AudioSolutions poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej serii kolumn o nazwie Figaro. Po sześciu latach rozwoju, litewskiemu producentowi udało się podobno uzyskać znacznie większą wydajność procesów produkcyjnych i znacznie lepszą jakość dźwięku. To wszystko dzięki specjalnej technice tworzenia obudów Self-Locking Cabinet, niewielkiej tubie dla głośnika wysokotonowego i kilku innym rozwiązaniom, które przełożyły się na wyższy poziom zaawansowania technicznego. Jak zapewnia producent, modele z serii Figaro przewyższają to, co oferowały zestawy Rhapsody. Tutaj wyeliminowano ich wszystkie słabe punkty, poprawiając nie tylko brzmienie, ale i estetykę wykonania. Co ciekawe, nowe rozwiązania nie przełożyły się na skokowy wzrost cen poszczególnych modeli.

Zestawy z serii Figaro zachowują te same cechy konstrukcyjne, które widzieliśmy w najnowszych modelach tej marki. Nowa linia ma płynnie uzupełniać portfolio AudioSolutions. Kolumny zaprojektowano tak, aby wyglądały solidnie, ponadczasowo i były ozdobą każdego salonu lub wprost przeciwnie - zniknęły w nim dzięki 17 unikalnym opcjom wykończenia do wyboru. Figaro zajmuje drugie miejsce w katalogu litewskiej manufaktury, tuż nad serią Overture, natomiast niektóre "niewidzialne" szczegóły techniczne pochodzą z kolumn Vantage 5th Anniversary. Wszystkie modele podłogowe są trójdrożnymi systemami, w których głośniki średniotonowe pracują w szerszym niż zwykle zakresie, w celu zredukowania zniekształceń w krytycznym obszarze ludzkiego słuchu.

AudioSolutions Figaro

Nowe kolumny wyposażono w szereg sprytnych rozwiązań mających na celu poprawę jakości brzmienia i walorów użytkowych. Odtwarzanie wysokich częstotliwości powierzono miękkim kopułkom z miniaturowym falowodem. Pozostałe zakresy obsługują głośniki dynamiczne ze sztywnymi membranami papierowymi, dzięki którym - jak twierdzi producent - uzyskano szybką odpowiedź impulsową, doskonałą klarowność dźwięku i zwarty bas. Obudowy wykonano w systemie Self-Locking Cabinet. Jest to konstrukcja zapożyczona z referencyjnej serii Vantage 5th Anniversary, w której poszczególne elementy wzajemnie się blokują, co pozwala na ograniczenie połączeń klejonych, a przede wszystkim zwiększa sztywność całej konstrukcji. Zestawy z serii Figaro mają także podwójne przednie przegrody z systemem Stealth Grille pozwalającym na łatwe zdejmowanie przedniej ścianki przez mały, ozdobny otwór na palce, niewidoczne stopy o regulowanej wysokości i terminale przyłączeniowe WBT NextGen.

AudioSolutions Figaro

Stealth Grille to ciekawe rozwiązanie techniczne, w którym do jednej kolumny dostajemy dwie maskownice różniące się wyglądem, ale mające tę samą geometrię. Jedna jest wyposażona w materiał ochronny, a druga może być wykończona eleganckim lakierem i w całości odsłania głośniki. Jak tłumaczy producent, ten sam kształt przedniej ścianki oznacza dokładnie takie samo brzmienie, a sam materiał rzadko wchodzi w interakcję z falami dźwiękowymi ponieważ długości fal nawet przy wysokich częstotliwościach są znacznie wyższe niż grubość włókien tekstylnych. Słuchacz nie musi więc usuwać maskownic z głośników przed odsłuchem i może wybrać styl swojego głośnika bez zmiany balansu tonalnego. Fajnie, choć podobny system już dawno temu wprowadził na przykład Audio Physic.

AudioSolutions Figaro

AudioSolutions chce natomiast zachęcić klientów bogactwem wersji wykończeniowych. Naprawdę można zaszaleć, bo litewska firma oferuje zarówno popularne wersje Xiralic, jak i unikatowe wykończenia 3D o wysokim połysku lub trzy różne kolory lnianego włókna. Takie wykończenia umożliwiają klientom i projektantom wnętrz dopasowanie kolorystyki kolumn do dowolnego wnętrza. Jak informuje sam producent, zależało mu na tym, aby ludzie projektujący swoje wymarzone domy mogli wybrać takie wykończenie, które nie będzie nudne i nie zestarzeje się w ciągu kilku miesięcy. Jeśli chodzi o ceny, seria Figaro plasuje się w górnej strefie stanów średnich. Głośnik centralny Figaro C będzie kosztował 6850 zł, monitory Figaro B wyceniono na 7990 zł za parę, a modele podłogowe Figaro S, Figaro M, Figaro L i Figaro XL mają kosztować odpowiednio 15390, 19990, 27490 i 39690 zł za parę.

AudioSolutions Figaro

Źródło: Premium Sound

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Zenobi
A ja kupiłem cały dzielony system Marantza, bo chciałem. I do kina i do stereo. MM7025, MM7055, MM8077, AV7703 (wymieniam na AV8805), NA7004, CD6006, DV4003, UD...
MIR
Jakiś namiar na ten serwis?
Rav
Naprawę paska bez problemu załatwisz w serwisie prowadzonym przez pana Kołodzieja w Gorzowie Wielkopolskim. Z klapką może być gorzej.
stereolife
Dziękujemy za obszerny i bardzo ciekawy komentarz. Do tematu zapewne jeszcze nie raz wrócimy, ale w tym przypadku zależało nam na stworzeniu czytelnego przewodn...
Tomasz
Warto dodać, że prąd spoczynkowy w klasie A jest stały tylko w przypadku braku sygnału muzycznego. Jeśli podamy sygnał na wejście wzmacniacza, prąd spoczynkowy ...

Cytaty

HonoreDeBalzac.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.