Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

Esoteric wprowadza do swojej oferty dwa odtwarzacze CD/SACD o oznaczeniach K-01Xs i K-03Xs. Oba komponenty to już trzecie wcielenia hi-endowych źródeł, które zdaniem producenta wyznaczają najwyższy poziom jakościowy wśród odtwarzaczy zintegrowanych. W modelu K-01Xs zastosowano najpotężniejszy firmowy napęd - VRDS-NEO, wyposażony w stalowy mostek stabilizujący o grubości 20 mm, pod którym znajduje się bezrdzeniowy, bezszczotkowy, trójfazowy silnik. Sam moduł napędu waży 5,2 kg. Zastosowano w nim wyselekcjonowane łożyska kulkowe podtrzymujące obracające się wrzeciono z duraluminiowym dociskiem przytrzymującym płytę. Został on wykonany z mikronową dokładnością i pomalowany na czarno, by zminimalizować szkodliwe odbicia lasera. W modelu K-03Xs znajduje się nieco mniejsza wersja tego napędu z mostkiem o grubości 10 mm i całkowitą masą wynoszącą 4,4 kg.

W obu urządzeniach znajduje się bardzo precyzyjny przetwornik cyfrowo analogowy dual-mono, oparty na elementach pochodzących od Asahi Kasei. K-01Xs pracuje z rozdzielczością 35 bitów, za co odpowiadają cztery stereofoniczne przetworniki AK4497 na kanał, natomiast w modelu K-03Xs, pracującym z rozdzielczością 34 bitów znajdziemy dwa takie stereofoniczne przetworniki w każdym kanale. Przetworniki współpracują ze wzmacniaczami operacyjnymi MUSE 2 (K-01Xs) i MUSE 8820 (K-03Xs). Oba odtwarzacze potrafią podnosić prędkość pobierania próbek sygnału PCM do częstotliwości 768 kHz oraz konwertować go do postaci DSD 22,5 MHz.

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

Nowe odtwarzacze wyposażone są w asynchroniczne porty USB, odbierające sygnał DSD do 22,5 MHz lub PCM do 32 bit/768 kHz odtwarzany z komputera lub odtwarzacza sieciowego Esoterica. W zasilaczu modelu K-01Xs zastosowano cztery transformatory toroidalne. Dostarczają one niezależnie prąd do obwodów przetwornika cyfrowo-analogowego, układów analogowych i silnika VS-DD. W modelu K-03Xs znajdują się dwa transformatory toroidalne. Jeden z nich zasila obwody analogowe, natomiast drugi przeznaczono dla sekcji cyfrowej i elementów mechanicznych. Potężny mechanizm odczytu/napędu płyty znajduje się idealnie w centrum urządzenia i jest przymocowany w trzech punktach, przy pomocy opatentowanych nóżek, do dolnej płyty o grubości 5 mm - tak, aby efektywnie tłumić wibracje. Oba modele powinny niebawem pojawić się w sprzedaży. Dokładnych cen jeszcze nie znamy, ale można się domyślić, że tanio nie będzie.

Esoteric K-01Xs i K-03Xs

Źródło: EIC

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Zenobi
A ja kupiłem cały dzielony system Marantza, bo chciałem. I do kina i do stereo. MM7025, MM7055, MM8077, AV7703 (wymieniam na AV8805), NA7004, CD6006, DV4003, UD...
MIR
Jakiś namiar na ten serwis?
Rav
Naprawę paska bez problemu załatwisz w serwisie prowadzonym przez pana Kołodzieja w Gorzowie Wielkopolskim. Z klapką może być gorzej.
stereolife
Dziękujemy za obszerny i bardzo ciekawy komentarz. Do tematu zapewne jeszcze nie raz wrócimy, ale w tym przypadku zależało nam na stworzeniu czytelnego przewodn...
Tomasz
Warto dodać, że prąd spoczynkowy w klasie A jest stały tylko w przypadku braku sygnału muzycznego. Jeśli podamy sygnał na wejście wzmacniacza, prąd spoczynkowy ...

Cytaty

PatrickRothfuss.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.