Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Sonus Faber Electa Amator III

Sonus Faber Electa Amator III

W 2018 roku przypada 35 rocznica powstania marki Sonus Faber. Z tej okazji firma już w maju zaprezentowała nową kolekcję Sonetto, stanowiącą definicję włoskiej tradycji, kultury i rzemiosła. Włosi nie zamierzali jednak świętować tego wydarzenia bez odwoływania się do swojej bogatej historii. Jak sami informują, bazując na nieustannym dążeniu do ciągłego rozwoju oraz czerpiąc inspirację z przeszłości stworzyli niezwykle oryginalne kolumny Electa Amator III. To w zasadzie przeprojektowane, specjalne wydanie jednej z najbardziej legendarnych konstrukcji tej marki.

Nowa, dwudrożna kolumna głośnikowa to prawdziwa perła włoskiego rzemiosła i kunsztu wykonania - niewielki, ale wyrafinowany monitor, który dziedziczy cechy kolumn Electa Amator (1987) oraz Electa Amator II (1997) - dwóch modeli, które przyczyniły się do międzynarodowego sukcesu włoskiej firmy. Jak piszą sami konstruktorzy, kolumny Electa Amator III zostały zidentyfikowane jako ostatni krok w ewolucji firmowych tradycji - procesie, który rozpoczął się w 2017 roku wraz z wprowadzeniem kolekcji Homage Tradition, a następnie naszego flagowego modelu Aida i kontynuowanego w 2018 roku z kolekcją Sonetto oraz subwooferami Gravis.

Sonus Faber Electa Amator III

Electa Amator III to efekt 30-letniej podróży. Trzecia generacja kultowego produktu to szlachetne materiały, kunszt wykonania oraz naturalne brzmienie. Obudowa harmonijnie łączy lite drewno orzechowe, które staje się integralnym korpusem wraz z podstawą wykonaną z marmuru Carrara, poprzez mosiężną wkładkę, która podkreśla linie oraz wzmacnia całość konstrukcji. Ta kombinacja stała się cechą charakterystyczną dla twórców Sonus Faber, wywodzącą się z wizji projektantów, aby zachować wyjątkowe, mechaniczne zachowanie każdego produktu, skutkujące korzyściami dla naturalności brzmienia.

Sonus Faber Electa Amator III

Ręcznie nakładana skóra otula tylny panel oraz frontową płytę głośnika, podczas gdy anodowane na czarno aluminiowe profile, wypełnione materiałem tłumiącym oraz zamontowane na podstawie z marmuru Carrara, zapewniają wsparcie dla całości konstrukcji. Aluminium i marmur są oddzielone cienką blaszką mosiężną, tworząc spójną całość z obudową głośnika. W nowych monitorach zastosowano 28-mm tweeter z technologią DAD (tłumienie w formie nakładki na specjalnej poprzeczce), zwrotnice z topologią Paracross, a także kondensatory Clarity Cap ESA dla zapewnienia subtelniejszego dźwięku, który nawiązuje do brzmienia modeli z lat 90. Niskie i średnie tony odtwarza specjalnie zaprojektowany głośnik o średnicy 6,5 cala. Kolumny będą sprzedawane w komplecie z dedykowanymi podstawkami, utrzymanymi oczywiście w tej samej stylistyce i wykonanymi z materiałów tej samej jakości. Cena? 43998 zł za parę.

Sonus Faber Electa Amator III

Źródło: Horn Distribution

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Włodek
Witam serdecznie. Dzięki za ciekawą recenzję. Właśnie czekam na nowiutkie Pearle 27 i Yamahę R-N602. Mam gorącą prośbę o podpowiedź jakimi kablami połączyć zest...
1piotr13
Dobry pomysł z tymi siateczkami na głośnikach. Przyda się na pewno jak ktoś ma w domu małe dzieci:)
Tomasz
A ja kupiłem AVR-X54500H i tu już naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Klasyczne wzmacniacze stereo za podobne pieniądze (6000 zł) pozostają za Denonem dale...

Cytaty

GeorgeBernardShaw.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.