Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Sonoro Prestige

Sonoro Prestige

Sonoro rozszerza swoją serię Smart Line o model Prestige - zaawansowany system audio będący następcą popularnego modelu Stereo. Oprócz wbudowanego napędu CD, radia analogowego FM i cyfrowego DAB+, a także radia internetowego i funkcji multiroom, urządzenie oferuje również dostęp do serwisu muzycznego Spotify Connect. Wśród przydatnych funkcji znalazły się ponadto łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX, złącze optyczne oraz dwukierunkowy Bluetooth. Zaprojektowany w Niemczech, nowy model marki Sonoro ma łączyć w sobie wysokiej jakości dźwięk z eleganckim wzornictwem. Jak zapewnia producent, jego ręcznie wykonana, drewniana obudowa wykończona lakierem fortepianowym dyskretnie wtapia się w wystrój domowego wnętrza.

Od strony technicznej Prestige jest dwudrożnym systemem audio z wbudowanym subwooferem o średnicy 10,2 cm i dwoma współosiowymi głośnikami, które tworzą dwa 76-milimetrowe przetworniki średniotonowe i dwa głośniki wysokotonowe o średnicy 19 mm. Taki układ ma zapewniać bogaty i pozbawiony zakłóceń dźwięk. Sygnał muzyczny obsługiwany jest przez najnowszej generacji cyfrowy procesor dźwięku. Wbudowany korektor umożliwia niezależną regulację niskich i wysokich tonów. W perfekcyjnym dopasowaniu brzmienia do własnych preferencji pomagają również funkcja dźwięku 3D i filtr loudness. Obsługę systemu Sonoro ułatwiają przyciski znajdujące się na przedniej ściance urządzenia, a także pilot zdalnego sterowania. Do sterowania można wykorzystać również smartfon lub tablet z zainstalowaną aplikacją Sonoro. Dzięki temu użytkownik może w łatwy sposób rozpocząć odtwarzanie muzyki ze smartfona, płyty CD, USB, radia oraz zewnętrznych źródeł i w razie potrzeby wygodnie przesyłać strumieniowo dźwięk do innych systemów muzycznych Sonoro z serii Smart Line. Wbudowana funkcja multiroom pozwala połączyć bezprzewodowo do 16 urządzeń z serii Smart Line, umożliwiając wypełnienie całego domu dźwiękiem. Użytkownik może połączyć do pięciu urządzeń w jedną grupę i sterować nią z poziomu aplikacji.

Sonoro Prestige

Oprócz radia FM, dostęp do wielu stacji radiowych zapewnia także cyfrowy tuner DAB+. Towarzyszące informacje o programie i dodatkowe treści wyświetlane są na czytelnym, 2,8-calowym kolorowym wyświetlaczu ze zintegrowanym filtrem polaryzacyjnym i wbudowanym czujnikiem światła, dzięki któremu automatycznie dopasowuje swoją jasność do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Ponadto wbudowane radio internetowe zapewnia dostęp do ponad 25000 stacji radiowych i podcastów z całego świata. Cztery w pełni programowalne przyciski i poręczny pilot zdalnego sterowania ułatwiają korzystanie z ulubionych stacji radiowych. Sonoro Prestige kompatybilny jest z serwisem muzycznym Spotify (Spotify Connect). Do zarządzania odtwarzaniem muzyki z sieci służy bezpłatna aplikacja. Dzięki temu udogodnieniu użytkownik zyskuje dostęp do milionów utworów zgromadzonych w bibliotece Spotify, a także może zapisać w urządzeniu do dziesięciu list odtwarzania, wywoływanych również za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Sonoro Prestige

Wysoką jakość dźwięku podczas bezprzewodowego odtwarzania muzyki przez Bluetooth gwarantuje kodek Qualcomm aptX. Funkcjonalność urządzenia rozszerza łączność dwukierunkowa, umożliwiająca przesyłanie dźwięku z Prestige na przykład do słuchawek bezprzewodowych. Nowy system Sonoro wyposażony jest także w optyczne wejście cyfrowe, dzięki któremu można cieszyć się wysoką jakością dźwięku stereo nawet podczas oglądania telewizji. Liczne złącza, takie jak wejścia i wyjścia RCA lub mini-jack 3,5 mm zamieniają Prestige w prawdziwie uniwersalną konstrukcję. Umieszczony na tylnej ściance port USB nie tylko umożliwia odtwarzanie muzyki, lecz także doładowuje podłączony smartfon, tablet lub inne urządzenie mobilne. Komfort użytkowania urządzenia zwiększa umieszczone na przednim panelu gniazdo słuchawkowe. Ważący zaledwie 7,2 kg system muzyczny z łatwością wpisuje się w niemal dowolną przestrzeń pomieszczenia. W dopasowaniu urządzenia do wystroju wnętrza pomagają trzy dostępne wersje kolorystyczne - biała, czarna i srebrna. Sonoro Prestige już jest dostępny w sprzedaży w cenie 3599 zł.

Sonoro Prestige

Źródło: Audio Klan

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Tomez
W 1985 roku kosztował w UK 159 funtów.
Krzysztof Książek
Z Krzysztofem znamy się długo. Zawsze uważałem, że jest to człowiek wspaniały, rozsądny, potrafiący doradzić, ale przede wszystkim jest wybitnym specjalistą od ...
Kriskris
Słuchałem tych monitorków kilka tygodni temu, podpięte pod Gato Audio AMP-150. Grały świetnie, zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i zdecydowałem się na kupno. Ni...

Cytaty

OscarWilde.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.