Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

NAD C658

NAD C658

NAD wprowadza na polski rynek model C658 - wszechstronny produkt łączący w jednej obudowie wysokiej jakości przedwzmacniacz, przetwornik cyfrowo-analogowy oraz odtwarzacz strumieniowy BluOS. Urządzenie łączy w sobie nowoczesne technologie, takie jak Bluetooth z aptX HD, Dirac Live Room Correction i modułową konstrukcję MDC, a także doskonale znane podejście do jakości dźwięku. Jedną z kluczowych zalet C658 jest kompatybilność z systemem BluOS, co przekłada się na możliwość strumieniowania dźwięku hi-res. BluOS natywnie wspiera niemal 20 serwisów muzycznych i indeksuje ponad 250 tysięcy ścieżek z lokalnych źródeł sieciowych. W rezultacie C658 staje się centralnym punktem w ekosystemie BluOS, umożliwiając sieciowe strumieniowanie dźwięku do 64 stref, którymi można wygodnie sterować za pomocą aplikacji dostępnej dla smartfonów, tabletów i komputerów z systemem iOS, Android lub Windows.

BluOS jest kompatybilny ze wszystkimi głównymi systemami domu inteligentnego, dzięki czemu w prosty i niedrogi sposób można stworzyć cały domowy system audio z C658 w roli głównej. Dzięki cyfrowym nagraniom high-res i strumieniowaniu, w połączeniu z zaawansowanymi technologiami, takimi jak MQA, studia nagraniowe otwierają swoje biblioteki i udostępniają nagrania w najwyższej studyjnej jakości. Dekodowanie MQA dostępne jest dla treści strumieniowanych poprzez BluOS. C658 wykorzystuje także dwukierunkową łączność bezprzewodową Bluetooth, która dzięki aptX HD gwarantuje jakość dźwięku przewyższającą płytę CD. Rozwiązanie to pozwala w łatwy sposób przesyłać muzykę z różnorodnych sprzętu audio - smartfonów, tabletów, laptopów - na przykład wprost do słuchawek bezprzewodowych. Ponadto użytkownik może wykorzystać zintegrowany dwukierunkowy Bluetooth, aby strumieniować do innych urządzeń sygnał audio odtwarzany przez wzmacniacz.

NAD C658

Najnowszy model NAD-a wykorzystuje oprogramowanie Dirac Live Room Correction, które zapewnia systemom kina domowego zoptymalizowaną jakość dźwięku. Wbudowana wersja Lite, z opcją płatnego rozszerzenia do pełnej wersji, mierzy akustyczną wydajność systemu w konkretnym pokoju odsłuchowym i optymalizuje odtwarzany dźwięk, aby zagwarantować najwyższą możliwą przejrzystość muzyki. Proces konfiguracji jest zautomatyzowany i bardzo prosty, zapewniając użytkownikom kontrolę, jakiej potrzebują aby precyzyjnie dostroić system pod kątem najlepszych efektów. Korzystając z zaawansowanego oprogramowania i dołączonego mikrofonu można skorygować zakolorowania dźwięku i precyzyjnie dopasować jego charakterystykę czasową, tworząc w ten sposób idealne warunki odsłuchowe.

NAD C658

C658 zbudowano zgodnie z modułową koncepcją MDC (Modular Design Construction) będącą idealnym zabezpieczeniem przed technicznym starzeniem się produktu. Tworzą ją specjalne, wymienne moduły, na których montowane są kluczowe cyfrowe układy audio i wideo. Dzięki MDC niektóre obwody cyfrowe mogą być unowocześniane i wymieniane, co pozwala utrzymać urządzenie w pełni aktualnym i innowacyjnym. Za pomocą kart MDC użytkownik zyskuje możliwość łatwego uaktualnienia urządzenia o przyszłe cyfrowe formaty. Projektanci NAD-a nie zapomnieli o tradycyjnych audiofilach, czego potwierdzeniem są zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy, wejścia analogowe, zbalansowane wyjście przedwzmacniacza i stereofoniczne wyjścia subwoofera, a także wzmacniacz słuchawkowy ze złączem jack 6,3 mm na przednim panelu. Entuzjaści indywidualnych domowych instalacji docenią obecność portu RS-232 z certyfikatem i sterownikami przygotowanymi dla systemów Control4, Crestron, RTI, URC i ELAN. Nowy model NAD-a powinien być niebawem dostępny w sklepach. Dystrybutor nie podał jeszcze jego oficjalnej ceny detalicznej.

Źródło: Audio Klan

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

RadomirW
Chyba Karolu padłeś ofiarą prawnego zamieszania związanego z najnowszą historią zespołu i konfliktem między dwoma liderami tworzącymi pierwszy album Batushki. O...
Marcin
Co myślą Państwo o połączeniu tego wzmacniacza z kolumnami Pylon Audio Pearl 27?
stereolife
Urządzenia, kable i akcesoria, z których korzystaliśmy podczas testu, są zawsze wymienione w ramce "Konfiguracja". W tym przypadku użyliśmy kabli Melodika Purpl...

Cytaty

FriedrichNietzsche.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.