Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Final Audio Design E1000

Final Audio Design E1000

Japoński producent wysokiej klasy słuchawek zaprezentował właśnie dokanałówki oznaczone symbolem E1000. Nowy model będzie najtańszym produktem otwierającym serię E, która - jak twierdzi producent - została stworzona, aby stać się znanym standardem w tej klasie słuchawek na długie lata. Japończycy chyba nie żartują, bo po wprowadzeniu modeli E2000 i E3000, a następnie E4000 i E5000, wyprodukowali już 160 tysięcy sztuk tych dokanałówek. Co ciekawe, Final Audio Design zupełnie nie kryje się z tym, że słuchawki te trafiają również do bardzo młodych użytkowników. Firma otrzymała podobno wiele informacji i komentarzy od uczniów i licealistów, którzy chcieliby kupić słuchawki z serii E, ale nie mogli sobie na to pozwolić. Projektanci wzięli więc swoje dokanałówki na warsztat i wprowadzili kilka zmian pozwalających obniżyć cenę do bardzo rozsądnego poziomu.

Jak zwykle, pracownicy Final Audio Design podeszli do swojej pracy w bardzo filozoficzny sposób. Jak przeczytamy w oficjalnej informacji prasowej, zależało im na zachowaniu charakteru wyższych modeli z tej serii tak, aby klienci otrzymali coś więcej niż zwykłe narzędzie do reprodukcji dźwięku. Chcieli, aby właściciele nowych E1000 otrzymali także pewien rodzaj sugestywnego doświadczenia, aby młodzi ludzie bardziej zainteresowali się produktami audio. Biorąc pod uwagę ograniczenia kosztowe, rozwój nowego modelu nie był nie był łatwy. Ostatecznie udało się doprowadzić projekt do końca bez drastycznej utraty jakości dźwięku, a przynajmniej tak twierdzi producent.

Final Audio Design E1000

Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w inżynierii akustycznej i psychoakustyce, zdobyte dzięki pracom badawczo-rozwojowym nad flagowymi słuchawkami D8000, japońscy projektanci przewidywali, że w znacznie niższym przedziale cenowym użytkownicy kupują słuchawki kierując się nieco innymi kryteriami, szukając brzmienia dostrojonego bardziej pod kątem muzyki pop i rock. Dlatego postawili na czysty, zrównoważony dźwięk z realistycznie odwzorowaną przestrzenią. Final Audio Design chce w ten sposób zachęcić klientów, aby sięgali po słuchawki wyższej klasy. Jeśli chodzi o konstrukcję i parametry, w modelu E1000 zastosowano przetworniki dynamiczne i średnicy 6,4 mm oraz obudowy ABS. Słuchawki charakteryzują się przyjazną, 16-omową impedancją i skutecznością 102 dB. Podstawowy model z serii E będzie oferowany w trzech wersjach kolorystycznych - czarnej, czerwonej i niebieskiej - w cenie 129 zł.

Final Audio Design E1000

Źródło: Fonnex

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

RadomirW
Chyba Karolu padłeś ofiarą prawnego zamieszania związanego z najnowszą historią zespołu i konfliktem między dwoma liderami tworzącymi pierwszy album Batushki. O...
Marcin
Co myślą Państwo o połączeniu tego wzmacniacza z kolumnami Pylon Audio Pearl 27?
stereolife
Urządzenia, kable i akcesoria, z których korzystaliśmy podczas testu, są zawsze wymienione w ramce "Konfiguracja". W tym przypadku użyliśmy kabli Melodika Purpl...

Cytaty

AchimFreyer.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.