Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Revel Concerta 2 M16

Revel Concerta 2 M16

Revel wprowadza na polski rynek zestawy głośnikowe o nazwie Concerta 2 M16. To klasyczne, dwudrożne monitory z obudową typu bass-reflex. Wylot portu rezonansowego umieszczono z tyłu, aby zachować kompaktowy charakter kolumn bez kompromisów w zakresie odtwarzania niskich tonów. Jak twierdzi producent, nowy model ma się charakteryzować doskonałym, precyzyjnym brzmieniem oraz wyrafinowanym, eleganckim wyglądem. Nowością jest także smuklejszy kształt obudowy, która lakierowana jest na wysoki połysk.

Nowe kolumny Revela wykorzystują 25-mm aluminiowy przetwornik wysokotonowy. Jednostka została zapożyczona z serii Performa 3. Ma się to oczywiście przekładać na neutralne i precyzyjne brzmienie. Głośniki wysokotonowe współpracują z nowym, opatentowanym falowodem czwartej generacji (Acoustic Lens Waveguide), który optymalizuje połączenie między przetwornikiem wysokotonowym a wooferem oraz poprawia wydajność pozaosiową dla czystszego i bardziej spójnego odsłuchu z szeroką sceną stereofoniczną. Na nowo zaprojektowane woofery wyposażono w aluminiowe stożki, które pomagają utrzymać zniekształcenia na minimalnym poziomie poprzez poprawę sztywności bez zwiększenia masy. W konsekwencji otrzymujemy przetworniki, które zachowują się jak idealne tłoki w całym zakresie działania.

Revel Concerta 2 M16

O zestawach Concerta 2 M16 zrobiło się głośno ze względu na nagrodę przyznaną im przez brytyjski magazyn "What Hi-Fi?". Jak zapewniają redaktorzy magazynu, są to jedne z najlepszych kolumn, jakie kiedykolwiek były testowane w tym czasopiśmie w zakresie cenowym poniżej tysiąca funtów. Jeśli chodzi o parametry, monitory charakteryzują się efektywnością 86 dB i 6-omową impedancją nominalną. Producent informuje, że całość zaprojektowano przy użyciu komputerowo optymalizowanych przetworników i punktu podziału zwrotnicy, który ustalono na 2,1 kHz. Revel zaleca łączenie monitorów ze wzmacniaczami o mocy od 50 do 120 W na kanał. Sporo, ale przy takich parametrach prawdopodobnie nie jest to żadna przesada. Zestawy Concerta 2 M16 powinny być już dostępne w polskich sklepach. Ich rekomendowana cena detaliczna to 3780 zł za parę.

Revel Concerta 2 M16

Źródło: JBL

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

RadomirW
Chyba Karolu padłeś ofiarą prawnego zamieszania związanego z najnowszą historią zespołu i konfliktem między dwoma liderami tworzącymi pierwszy album Batushki. O...
Marcin
Co myślą Państwo o połączeniu tego wzmacniacza z kolumnami Pylon Audio Pearl 27?
stereolife
Urządzenia, kable i akcesoria, z których korzystaliśmy podczas testu, są zawsze wymienione w ramce "Konfiguracja". W tym przypadku użyliśmy kabli Melodika Purpl...

Cytaty

LudwigVanBeethoven.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.