Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Audio-Technica ATH-L5000

Audio-Technica ATH-L5000

Japoński producent słuchawek poszerzył swoje portfolio o nowy model klasy high-end. ATH-L5000 już w chwili rynkowego debiutu staje się synonimem luksusu - wykończone najwyższej jakości naturalną skórą Connolly i wyposażone w unikatowe przetworniki mają gwarantować doskonały komfort użytkowania i wysokiej jakości brzmienie. Współpraca Audio-Techniki z brytyjskim producentem skór sięga początków XXI wieku. Obie firmy połączyły swoje siły w 2003 roku, kiedy to Connolly po raz pierwszy dostarczyła wysokiej jakości skórę dla pierwszych skórzanych słuchawek ATH-L3000. Teraz, po piętnastu latach od tego wydarzenia, dzięki najnowszym zdobyczom techniki, Audio-Technica opracowała całkowicie nowy model, który - podobnie, jak legendarny poprzednik, ma zapewnić użytkownikom najwyższy poziom wygody użytkowania i fantastyczne wrażenia odsłuchowe.

Źródłem doskonałych wrażeń dźwiękowych ATH-L5000 jest nowo opracowany przetwornik o średnicy 58 mm. Głośnik wykorzystuje lekki kołnierz z CFRP (Carbon Fiber Reinforced Plastic) - tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem węglowym. Ten cienki i jednocześnie niesamowicie sztywny element, minimalizując tarcie, udoskonala przepływ powietrza i korzystnie wpływa na ruch membrany. Sama membrana pokryta jest warstwą włókna węglowego o strukturze diamentu DLC (Diamond-Like Carbon), która zwiększa sztywność membrany i udoskonala odpowiedź wysokich tonów. Ponadto projektanci ograniczyli do minimum ciężar przetwornika, aby zwiększyć komfort podczas wielogodzinnego korzystania ze słuchawek. Przetworniki wspomagane są przez autorski system D.A.D.S. (Double Air Damping System), udoskonalający odpowiedź niskich tonów, i pracują wewnątrz obudowy wykonanej z drewna komory. To w pełni naturalny materiał, który tradycyjnie wykorzystywany jest do budowy wysokiej klasy strunowych instrumentów muzycznych.

Audio-Technica ATH-L5000

Drewniane obudowy pokryte są najwyższej jakości skórą anilinową Connolly. Całość nadaje słuchawkom naturalną sygnaturę akustyczną. Skórą wykończony jest także pałąk łączący obie muszle. Komfort użytkowania zwiększa opatentowane zawieszenie, które tworzą dwa w pełni ruchome skrzydełka. Od strony technicznej ATH-L5000 są zamkniętą konstrukcją. Słuchawki obsługują pasmo przenoszenia od 5 Hz do 50 kHz i wyróżniają się czułością na poziomie 100 dB. Współpracę z szeroką gamą źródeł dźwięku ułatwia impedancja wynosząca 45 Ω. ATH-L5000 dostarczane są wraz z odłączanym przewodem o długości 3 m, zakończonym złączami A2DC (Audio Designed Detachable Coaxial). Słuchawki kompatybilne są także ze zbalansowanym kablem AT-B1XA (w zestawie). Ponadto wraz z ATH-L5000 nabywca otrzymuje wyściełane, sztywne etui ochronne. Flagowe słuchawki Audio-Techniki będą dostępne na przełomie 2018 i 2019 roku. Ze względu na ich wyjątkowy charakter, cała seria ATH-L5000 zostanie ograniczona do 500 sztuk. Cenę poznamy zapewne w momencie wprowadzenia nauszników do sklepów.

Audio-Technica ATH-L5000

Źródło: Audio Klan

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

RadomirW
Chyba Karolu padłeś ofiarą prawnego zamieszania związanego z najnowszą historią zespołu i konfliktem między dwoma liderami tworzącymi pierwszy album Batushki. O...
Marcin
Co myślą Państwo o połączeniu tego wzmacniacza z kolumnami Pylon Audio Pearl 27?
stereolife
Urządzenia, kable i akcesoria, z których korzystaliśmy podczas testu, są zawsze wymienione w ramce "Konfiguracja". W tym przypadku użyliśmy kabli Melodika Purpl...

Cytaty

WalterPater.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.