Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Melodika BLI6 LCR

Melodika BLI6 LCR

Polska marka znana z produkcji kabli oraz kolumn głośnikowych poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży głośnika instalacyjnego BLI6 LCR, który dotychczas miał status prototypu. W pełnym systemie kina domowego został jednak zaprezentowany podczas zakończonych niedawno targów Audio Video Show. Wykorzystano wówczas trzy egzemplarze prototypowej wersji BLI6 LCR. Dwa pracowały jako kanały frontowe, a trzeci jako głośnik centralny, odpowiadający za odtwarzanie wokali. Jak twierdzą przedstawiciele Melodiki, to właśnie pozytywne opinie zwiedzających przesądziły o jak najszybszym wprowadzeniu tego modelu do oferty. Po zebraniu opinii słuchaczy, którzy zwrócili uwagę na korzystny stosunek jakości do ceny całej instalacji, zapadła decyzja o uruchomieniu seryjnej produkcji.

BLI6 LCR to przeznaczony do montażu ściennego głośnik, który w instalacjach kina domowego może pełnić funkcję kanału lewego, prawego lub centralnego. nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go także w innej roli, na przykład jako kanał lewy i prawy w systemie stereo. Nowy model wykorzystuje dwa przetworniki - jedwabną kopułkę wysokotonową o średnicy 25 mm, otoczoną rozpraszaczem i wyposażoną w dodatkową regulację zwrotnicy (pozwalającą dopasować ilość wysokich częstotliwości do warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu i potrzeb użytkownika) oraz dwa 16, 5-cm głośniki średnio-niskotonowe, których membrany wykonano z gęsto zaplatanego włókna szklanego o zmniejszonej gradacji. Jeśli chodzi o parametry, BLI6 LCR charakteryzuje się 8-Ω impedancją i skutecznością 90 dB. Podawane przez producenta pasmo przenoszenia zaczyna się już przy 48 Hz i sięga 20 kHz. Regulacja wysokich tonów jest dwupozycyjna. Do wyboru mamy ustawienie 0 i -2 dB.

Melodika BLI6 LCR

Najnowszy zestaw Melodiki został wyposażony w różnorodne udogodnienia, jakie powinien mieć dobry głośnik montażowy. Jego obudowa otrzymała zewnętrzny pierścień montażowy, niezależny od stalowego, tłoczonego maszynowo kosza głośnika. Pierścień mocujący z łapami blokującymi pozwala skutecznie ograniczyć rezonanse przenoszone z głośnika na ścianę i ze ściany na głośnik. Mechanizm ułatwia także montaż w materiałach takich, jak płyty kartonowo-gipsowe. BLI6 LCR otrzymał złocone, samozaciskowe złącza dla kabli głośnikowych, które mają gwarantować najlepszy kontakt z końcówkami przewodów. W komplecie znajduje się także maskownica mocowana magnetycznie w sześciu punktach. Wyposażono ją w specjalną wyściółkę dla pełnej stabilności i eliminacji przydźwięków podczas głośnego grania. Co więcej, maskownica jest przygotowana do malowania, co z pewnością spodoba się osobom chcącym wkomponować instalację kina domowego w wystrój swojego salonu tak, aby sprzęt stał się praktycznie niewidoczny. Głośnik BLI6 LCR będzie dostępny w sprzedaży w cenie 1095 zł.

Melodika BLI6 LCR

Źródło: Rafko

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Tomez
W 1985 roku kosztował w UK 159 funtów.
Krzysztof Książek
Z Krzysztofem znamy się długo. Zawsze uważałem, że jest to człowiek wspaniały, rozsądny, potrafiący doradzić, ale przede wszystkim jest wybitnym specjalistą od ...
Kriskris
Słuchałem tych monitorków kilka tygodni temu, podpięte pod Gato Audio AMP-150. Grały świetnie, zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i zdecydowałem się na kupno. Ni...

Cytaty

CarlosRuizZafon.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.