Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

SoundBoks 2

SoundBoks 2

Za oknem mróz, o szesnastej ciemno, a mimo to niektórzy producenci sprzętu audio niestrudzenie wprowadzają na rynek głośniki bezprzewodowe stworzone z myślą o aktywnych melomanach szukających przygód. Jedną z takich firm jest SoundBoks, który zaprezentował właśnie całkiem potężny zestaw głośnikowy oznaczony numerem 2. Jak informuje producent, jest to urządzenie adresowane do ludzi, którzy oczekują lubią prostotę i szaleństwo. SoundBoks 2 to niesamowicie głośny, zasilany akumulatorowo głośnik Bluetooth zbudowany do najbardziej ekstremalnych zastosowań i użytkowania w tak trudnych warunkach, jakie tylko można sobie wyobrazić. To akustyczny potwór, ale w dobrym tego słowa znaczeniu. Jest na tyle głośny, że firma w swoim komunikacie prasowym pisze bez żadnej nieśmiałości "to najgłośniejszy głośnik zasilany bateryjnie na świecie". Dokładnie mówiąc, przekłada się to na 122 decybele głośnej muzyki - głośność porównywalną z dźwiękiem słyszanym, gdy stoimy pod sceną na koncercie rockowym.

SoundBoks 2 to urządzenie absurdalnie głośne, ale - jak twierdzą jego twórcy - jest to dokładnie ten rodzaj głośnika, którego potrzebujemy, gdy chcemy urządzić imprezę na sto osób w plenerze czy w domu. Ehm, chcemy? Po raz kolejny pozostaje mieć nadzieję, że nasi sąsiedzi nie dowiedzą się o istnieniu tego urządzenia. Oczywiście bycie głośnym jest tylko jedną częścią równania. Nowy głośnik ma solidną konstrukcję a swoje mocne brzmienie zawdzięcza dwóm 10-calowym głośnikom niskotonowym uzupełnionym miękką kopułką i trzem wzmacniaczom pracującym w klasie D, po 75 W każdy. SoundBoks 2 może osiągać częstotliwości do 40 Hz zapewniając prawdziwie dynamiczny bas, podczas gdy głośnik wysokotonowy z neodymowym magnesem może wydobyć krystalicznie czyste dźwięki sięgające 20 kHz. Łącząc to wszystko z zaawansowanymi filtrami cyfrowymi dla trybów zewnętrznych i wewnętrznych, urządzenie ma zapewniać dynamiczny dźwięk niezależnie od tego, gdzie odbywa się impreza. Tylko, hmm... O tej porze roku w grę wchodzi chyba tylko zabawa sylwestrowa.

SoundBoks 2

Z zewnątrz SoundBoks 2 jest bardzo profesjonalny - solidny, wytrzymały i zbudowany tak, aby przyciągać uwagę. Z każdej strony znajdują się uchwyty i metalowe rogi z rurkami wokół wszystkich krawędzi. Przód głośnika pokryty jest metalową kratą, dzięki czemu nie musimy się martwić, że membrany zostaną przypadkowo uszkodzone. Producent twierdzi, że urządzenie jest pancerne jak czołg i odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, upadki, zalania i akty wandalizmu. A ponieważ waży 15 kg, można go w miarę swobodnie przenosić. Ułatwiają to dodatkowe akcesoria, takie jak dopasowany plecak. SoundBoks 2 jest wyposażony w akumulator, który może wytrzymać do 40 godzin odtwarzania przy głośności 113 decybeli. Zgadza się - można prowadzić imprezę prawie dwa dni bez konieczności doładowywania. Jeżeli trochę obniżymy poziom głośności, bateria spokojnie wytrzyma ponad 100 godzin na jednym ładowaniu. A kiedy wreszcie się wyczerpie, można naładować ją w zaledwie 3,5 godziny lub podpiąć zapasową, aby nie przerywać zabawy. SoundBoks 2 będzie kosztował 3699 zł. Uff... Jak na prezent pod choinkę, to jednak trochę dużo.

SoundBoks 2

Źródło: MIP

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Tomez
W 1985 roku kosztował w UK 159 funtów.
Krzysztof Książek
Z Krzysztofem znamy się długo. Zawsze uważałem, że jest to człowiek wspaniały, rozsądny, potrafiący doradzić, ale przede wszystkim jest wybitnym specjalistą od ...
Kriskris
Słuchałem tych monitorków kilka tygodni temu, podpięte pod Gato Audio AMP-150. Grały świetnie, zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i zdecydowałem się na kupno. Ni...

Cytaty

GeorgeBernardShaw.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.