Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Audio-Technica VM95

Audio-Technica VM95

Audio-Technica wprowadza do sprzedaży nową serią wkładek gramofonowych VM95. Odnowioną generację wkładek zaprojektowanych przez firmę zajmującą się tą tematyką już od 1962 roku tworzą przystępne cenowo modele MM (Moving Magnet) z podwójnym ruchomym magnesem. Aby umożliwić łatwą wymianę i dalsze udoskonalenie wykorzystywanej igły, cała seria, na którą składa się sześć nowych wkładek, została wyposażona w taką samą konstrukcję obudowy. Jak zapewnia producent, nowa konstrukcja kartridży z serii VM95 pozwala także na łatwą instalację lub wymianę dzięki gwintowanym otworom w obudowie wkładek, pozwalając mocować je do główki lub integralnego ramienia za pomocą dwóch śrub, bez nakrętek. Opracowana pierwotnie w Japonii 38 lat temu, rodzina VM95 obejmuje także nową generację cenionej na całym świecie wkładki AT95E, uznawanej przez wielu użytkowników i specjalistów za najlepszą podstawową wkładkę na rynku.

AT-VM95C to podstawowy model serii wyposażony w igłę ze szlifem stożkowym 0,6 mil i udoskonalony w stosunku do poprzedników AT91 i AT91R. Wkładka oferuje lepsze właściwości brzmieniowe dzięki zastosowaniu aluminiowego wspornika i konstrukcji cewki zapewniającej wyższe napięcie wyjściowe (4 mV). Zastępujący legendarną wkładkę AT95E model AT-VM95E wyróżnia się udoskonalonym poziomem wyjściowym, zakresem dynamiki, pasmem przenoszenia i odpowiedzią impulsową. Aluminiowy wspornik i igła z wklejaną, diamentową końcówką ze szlifem eliptycznym 0,3 x 0,7 mil zapewniają znakomitą jakość dźwięku. Zastosowanie nowej konstrukcji cewki pozwoliło zwiększyć napięcie wyjściowe (4 mV) w porównaniu z poprzednimi modelami AT95E i AT95EX.

Audio-Technica VM95

Model AT-VM95EN został wyposażony w pełną igłę ze szlifem eliptycznym 0,3 x 0,7 mil i aluminiowy wspornik, aby zapewnić jeszcze wyższą jakość dźwięku. AT-VM95ML ma natomiast diamentową igłę Microlinear i aluminiowy wspornik. Liniowy szlif ma zapewniać szersze pasmo przenoszenia i zwiększać rozdzielczość w zakresie średniotonowym i wysokotonowym odtwarzanego materiału. W nowej serii znajdziemy jeszcze dwie ciekawe wkładki. AT-VM95SH to model z diamentową igłą ze szlifem liniowym Shibata i aluminiowym wspornikiem. Igła Shibata ma gwarantować mocne i bogate brzmienie średnich i niskich tonów, z pasmem przenoszenia sięgającym 25000 Hz. AT-VM95SP to natomiast wkładka zaprojektowana specjalnie dla płyt SP 78 obr/min, z dwoma wyjściami zbalansowanymi. Wkładka ta wykorzystuje stożkową igłę 3 mil i aluminiowy wspornik. Rozwiązanie to pozwala specjalistom od archiwizacji korzystać z prawej lub lewej strony rowka. Ceny zaczynają się od 179 zł za podstawowy model AT-VM95C. AT-VM95E wyceniono na 259 zł, a AT-VM95SH to koszt 999 zł. Wszystkie modele będą również sprzedawane w wersjach z headshellem. Tutaj ceny zaczynają się od 319 zł za AT-VM95C/H. Najdroższa opcja z główką - AT-VM95SH/H - kosztuje 1159 zł. Do każdej wkładki bedzie można też kupić igłę, na którą wydamy od 109 do 899 zł.

Audio-Technica VM95

Źródło: Audio Klan

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Tomez
W 1985 roku kosztował w UK 159 funtów.
Krzysztof Książek
Z Krzysztofem znamy się długo. Zawsze uważałem, że jest to człowiek wspaniały, rozsądny, potrafiący doradzić, ale przede wszystkim jest wybitnym specjalistą od ...
Kriskris
Słuchałem tych monitorków kilka tygodni temu, podpięte pod Gato Audio AMP-150. Grały świetnie, zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i zdecydowałem się na kupno. Ni...

Cytaty

LudwikJerzyKern.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.