Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Creative Sound Blaster AE-9

Creative Sound Blaster AE-9

Firma Creative Technology zaprezentowała dziś swój najnowszy i najbardziej zaawansowany technicznie wewnętrzny DAC z kartą dźwiękową - Sound Blaster AE-9. Jak zapewnia producent, urządzenie zostało zbudowane tylko z najbardziej ekskluzywnych komponentów połączonych z najnowszymi technologiami i od początku zaprojektowane tak, aby zapewnić najlepszą jakość dźwięku. Jeśli chodzi o sprzęt komputerowy, jakość urządzeń z rodziny Sound Blaster jest legendarna od momentu powstania firmy Creative w 1989 roku. Setki tysięcy użytkowników odkrywało prawdziwy potencjał dźwięku z komputera właśnie dzięki kartom dźwiękowym Sound Blaster. To za sprawą technologii, jaką wprowadza do swoich urządzeń firma Creative. Mowa między innymi o odtworzeniu wirtualnego dźwięku przestrzennego, ulepszeniu skompresowanego dźwięku, wzbogaceniu basu i poprawie jakości wokali. Kulminacją udoskonalonej przez ponad trzy dekady technologii dźwięku ma być własnie Sound Blaster AE-9.

Nowy model wykorzystuje komponenty audiofilskie, takie jak najwyższej klasy referencyjny przetwornik cyfrowo-analogowy ESS Sabre 9038, który zapewnia odstęp sygnału od szumu na poziomie 129 dB, odtwarzanie sygnałów PCM w jakości 32 bit/384 kHz i DSD64. Urządzenie wykorzystuje również moduł Xamp, który jest specjalnie zaprojektowanym, w pełni dyskretnym wzmacniaczem słuchawkowym firmy Creative. Firma twierdzi, że jest to w zasadzie konstrukcja dual-mono, zasilająca każdy kanał audio osobno, zapewniając bardzo wysoki poziom wierności dźwięku, z doskonałą klarownością i dokładnością. Xamp jest również dostępny w modelach Sound BlasterX AE-5 i Sound BlasterX G6, które uhonorowano wieloma nagrodami.

Creative Sound Blaster AE-9

Łącząc najbardziej zaawansowaną wersję efektów dźwiękowych Sound Blaster z doskonałymi komponentami, takimi jak przetwornik ESS Sabre 9038, kondensatory Nichicon Fine-Gold, kondensatory WIMA i wymienne wzmacniacze operacyjne, nowa karta Creative'a ma zaspokajać potrzeby graczy i wymagających fanów dobrego brzmienia. Sound Blaster AE-9 dysponuje nowym modułem sterowania dźwiękiem, który mieści wyświetlacz do bezpośredniej i łatwej regulacji głośności, wraz z przełącznikiem słuchawkowym obsługującym różne wartości impedancji i wielofunkcyjne wejście mikrofonowe XLR i TRS oraz złącze z zasilaniem Phantom + 48V i wbudowanym wzmacniaczem. Umieszczenie użytkownika w fotelu kierowcy, ze wszystkimi ustawieniami na wyciągnięcie ręki, to trafne określenie dla oprogramowania Sound Blaster Command, które współpracuje z kartą Sound Blaster AE-9. Aplikacja ma całkowicie odnowiony interfejs użytkownika. Oprogramowanie sygnowane przez firmę Creative ma zapewniać wysoki poziom głębi i precyzji dźwięku. Sound Blaster AE-9 został wyceniony na 299 dolarów. Rekomendowana cena detaliczna nowej karty Creative'a na rynek polski zostanie prawdopodobnie ujawniona tuż przed dostarczeniem pierwszych egzemplarzy do sklepów.

Źródło: White Magick

Komentarze (4)

 • Michał

  No i fajnie, kupiłbym może, ale gdzie? Nigdzie tego nie ma. A w newsach są te same zdjęcia co tu.

  0
 • Adrianna

  News bez sensu, tej karty nigdzie nie ma, nawet na stronie producenta.

  0
 • stereolife

  Niestety nie mamy pojęcia dlaczego ten produkt nie jest jeszcze dostępny. Informacje o rynkowych nowościach publikujemy na bieżąco na podstawie notek przesłanych na naszą redakcyjną skrzynkę oficjalnymi kanałami, ale nie odpowiadamy za dostawy sprzętu i inne kwestie, którymi zajmuje się dystrybutor. Być może zainteresowanie było tak duże, że transport złapał opóźnienie, a może firma wysłała informację trochę za wcześnie i nie spodziewała się tylu chętnych. Większość producentów sprzętu stara się rozsyłać takie informacje przed wprowadzeniem nowego modelu do sklepów, a nie po. Wtedy na takie zapowiedzi jest już trochę za późno. Jeżeli kogoś bardzo interesuje ta karta, pozostaje zgłosić się do producenta lub dystrybutora z pytaniem o dostępność, a jeśli to nie pomoże albo okaże się, że trzeba będzie poczekać jeszcze kilka tygodni, zawsze można rozważyć inne opcje. Za te pieniądze można kupić wiele ciekawych, biurkowych DAC-ów. Jak to mówią, rynek nie znosi próżni:-)

  0
 • revu

  Czekam na tą kartę jak na święta. Troszkę to niepoważne, że zapowiadają ją bez możliwości kupna. Pisałem do Creative w Polsce i dostałem odpowiedzi, że karta nie miała jeszcze premiery, a nie wiedzą kiedy będzie. W zamian polecali mi AE-5. A ja chcę AE-9, bo dla mnie sterownik biurkowy to jest mega opcja. Ech...

  0

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Tomez
W 1985 roku kosztował w UK 159 funtów.
Krzysztof Książek
Z Krzysztofem znamy się długo. Zawsze uważałem, że jest to człowiek wspaniały, rozsądny, potrafiący doradzić, ale przede wszystkim jest wybitnym specjalistą od ...
Kriskris
Słuchałem tych monitorków kilka tygodni temu, podpięte pod Gato Audio AMP-150. Grały świetnie, zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i zdecydowałem się na kupno. Ni...

Cytaty

PaulSamuelLeonJohnson.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.