Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Rotel A11 i CD11

Rotel A11 i CD11

Rotel wprowadza na rynek nowe, atrakcyjne cenowo komponenty stereo - wzmacniacz zintegrowany A11 i odtwarzacz płyt kompaktowych CD11. Jak przeczytamy w informacji prasowej, najnowsze modele rozszerzają wielokrotnie nagradzaną serię 14 oferując obsługę najpopularniejszych źródeł dźwięku, Bluetooth aptX, przedwzmacniacz gramofonowy MM i analogowe złącza RCA. Japońska firma produkuje wielokrotnie nagradzane komponenty hi-fi już od ponad 55 lat. Poszerzające gamę produktową A11 i CD11 mają łączyć atrakcyjne ceny z bezkompromisową konstrukcją. Szeroka paleta złączy tych dwóch modeli zapewnia możliwość obsługi wszystkich popularnych źródeł dźwięku.

CD11 czerpie z ponad 30-letniego doświadczenia konstrukcyjnego, jakie firma Rotel zdobyła od czasu premiery swojego pierwszego odtwarzacza CD w 1989 roku. Producent wyraźnie odwołuje się tutaj do historycznej wartości tego formatu, twierdząc - uwaga, uwaga - że urządzenie to z łatwością odtworzy dowolne z ponad 200 milionów płyt CD, które zostały sprzedane na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Ale cios, prawda? Odtwarzacz płyt kompaktowych odczytuje płyty kompaktowe! Konwersję sygnału cyfrowego do analogowej postaci realizuje przetwornik Texas Instruments obsługującej sygnały w jakości do 24 bit/192 kHz. Co to pomoże płytom ograniczonym do 16 bitów i 44,1 kHz? Pewnie nic, jednak bardzo prawdopodobne, że słabsze przetworniki nie tak łatwo jest znaleźć. Wyjście audio dostępne jest zarówno w postaci analogowego złącza RCA, jak i cyfrowego gniazda koncentrycznego, co gwarantuje elastyczność połączeń z pozostałymi komponentami systemu.

Rotel A11 i CD11

Wbudowany we wzmacniacz A11 odbiornik Bluetooth obsługuje kodeki aptX i AAC, aby podczas bezprzewodowej transmisji muzyki zapewnić jakość dźwięku zbliżoną do tej, którą oferuje płyta CD. Ponadto urządzenie wyposażone jest w przedwzmacniacz gramofonowy MM, zastosowany z myślą o miłośnikach klasycznego, winylowego brzmienia, oraz cztery wejścia RCA dla analogowych źródeł, umożliwiające podłączenie wszystkich popularnych urządzeń hi-fi. Sekcja wzmacniacza A11 wykorzystuje specjalnie opracowany i produkowany przez Rotela transformator toroidalny. Wzmacniacz dysponuje mocą 50 W na kanał przy 8 omach. Końcówka mocy pracuje w klasie AB, a sygnał wyjściowy jest przekazywany do sterowanych dwoma przekaźnikami wyjść głośnikowych A/B, wyposażonych w terminale pozwalające na zastosowanie różnych typów zakończeń przewodów.

Rotel A11 i CD11

"Rotel już od wielu dekad jest uznanym liderem w klasie przystępnych cenowo, zaawansowanych urządzeń audio. Te dwa nowe modele wynoszą jakość dźwięku na poziom znacznie wyższy niż spotykany zazwyczaj w klasie niedrogich konstrukcji, wykorzystując w tym celu autorską koncepcję Balanced Design Concept w całym procesie projektowania, testowania i produkcji, odbywającym się w fabryce Rotela zajmującej powierzchnię 10000 m2." - mówi Peter Kao, dyrektor zarządzający w firmie Rotel. Warto wspomnieć o tym, że A11 i CD11 wyposażone są w złącze wyzwalacza 12 V, dwukierunkowy interfejs RS232 do integracji z szeroką gamą systemów sterowania, odłączany przewód zasilający IEC, graficzny wyświetlacz na przedniej ściance, pilot zdalnego sterowania oraz funkcje ułatwiające instalację i obsługę. Modele A11 i CD11 dostępne są w dwóch wersjach wykończenia - srebrnej i czarnej. Nominalna cena detaliczna A11 wyniesie 3199 zł. Za odtwarzacz CD11 trzeba będzie zapłacić 2299 zł. Urządzenia pojawią się w sprzedaży w marcu.

Źródło: Audio Klan

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Włodek
Witam serdecznie. Dzięki za ciekawą recenzję. Właśnie czekam na nowiutkie Pearle 27 i Yamahę R-N602. Mam gorącą prośbę o podpowiedź jakimi kablami połączyć zest...
1piotr13
Dobry pomysł z tymi siateczkami na głośnikach. Przyda się na pewno jak ktoś ma w domu małe dzieci:)
Tomasz
A ja kupiłem AVR-X54500H i tu już naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Klasyczne wzmacniacze stereo za podobne pieniądze (6000 zł) pozostają za Denonem dale...

Cytaty

SakaguchiAngo.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.