Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Ruark Audio R5

Ruark Audio R5

Firma Ruark Audio zaprezentowała swój nowy system audio, który ma być idealnym rozwiązaniem zarówno dla miłośników muzyki, jak i designu. Producent zapowiada, że dotykając nowego modelu, wyczujemy jego wysoką jakość, zaokrągloną bryłę ręcznie wykonanej obudowy, chłód szkła i metalowych elementów oraz ciepło maskownicy wykonanej z tkaniny. R5 ma wyraźnie zaznaczać swą obecnośc i dodać elegancji każdemu pomieszczeniu, w którym codziennie przebywamy. Wzorcem dla R5 był system R7 od Ruark Audio. Firma zebrała informacje od wielu konsumentów i na tej podstawie ustaliła że wzornictwo i funkcjonalność tego systemu są uwielbiane przez klientów. Model R5 to pomniejszona wersja flagowego R7 przy tej samej jakości dźwięku. R5 jest również przygotowany do obsługi wielu pomieszczeń - można go bezprzewodowo połączyć z modelami MRx, R2 Mk3 i R7 Mk3, aby uzyskać zsynchronizowany dźwięk w całym domu.

R5 wykorzystuje nowo opracowane wzmacniacze klasy AB w konfiguracji 2.1 z układem elektronicznym, który precyzyjnie steruje przetwornikami, zapewniając niezrównaną jakość dźwięku. Głośniki stereofoniczne zostały opracowane tak, aby zapewnić piękną i naturalną charakterystykę częstotliwościową, co uzyskano za pomocą systemu mocnych magnesów neodymowych sprzężonych z lekką membraną i kopułką, a subwoofer o dużym skoku zapewnia swobodny i głęboki bas dla uzyskania większej dramaturgii odsłuchu. Wykonana ze starannie dobranych materiałów obudowa modelu R5 została podzielona na konkretne sekcje, wytłumiona i dostrojona, aby zapewnić idealne warunki dla przetworników i układu elektronicznego. Wreszcie, wykorzystując najnowszą technologię przetwarzania dźwięku firma była w stanie wytworzyć stereofoniczną scenę dźwiękową o barwie zbliżonej do brzmienia większego systemu z oddzielnymi głośnikami.

Ruark Audio R5

Podobnie, jak w przypadku innych produktów tej marki, ekskluzywny panel sterujący RotoDial upraszcza obsługę, a dołączony pilot z komunikacją radiową jest lustrzanym odbiciem panelu znajdującego się w R5. Komunikacja radiowa oznacza, że nie musimy celować pilotem w urządzenie, a jego ciekawy design sprawia, że ładnie wygląda na stoliku kawowym. Systemem R5 można także sterować za pomocą aplikacji dla urządzeń z systemem iOS i Android. Dzięki temu przeglądanie serwisów muzycznych, stacji radiowych i konfiguracja multiroomu są bardzo proste. Jeśli chodzi o odtwarzanie, R5 posiada praktycznie wszystkie potrzebne opcje, w tym wszechstronną transmisję strumieniową poprzez sieć Wi-Fi, odtwarzacz CD obsługujący wiele formatów, Bluetooth z aptX HD, tunery DAB/FM i radia internetowego, gniazdo USB, wejścia analogowe i cyfrowe oraz wejście gramofonowe. R5 będzie dostępny w luksusowym wykończeniu Rich Walnut lub Soft Grey na wiosnę w cenie 4890 zł.

Ruark Audio R5

Źródło: Audio Center

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Marcin
Co myślą Państwo o połączeniu tego wzmacniacza z kolumnami Pylon Audio Pearl 27?
stereolife
Urządzenia, kable i akcesoria, z których korzystaliśmy podczas testu, są zawsze wymienione w ramce "Konfiguracja". W tym przypadku użyliśmy kabli Melodika Purpl...
1piotr13
W teście była również mowa o kolumnach Audiovector QR5, których osobny test na Waszej stronie już kiedyś przeczytałem. Mam zamiar je kupić i będę je napędzał De...

Cytaty

TheodorFontane.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.