Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Focal Stellia i Arche

Focal Stellia i Arche

Francuski specjalista od głośników ogłosił wprowadzenie na rynek kolejnych nauszników oraz pierwszego w historii firmy wzmacniacza słuchawkowego wyposażonego w przetwornik cyfrowo-analogowy. Podobno jest to dopiero pierwsza z dużych premier Focala zaplanowanych na ten rok. Większość z nich ma się nadal koncentrować na segmencie hi-end. Można się zatem domyślać, że wprowadzenie flagowych słuchawek Utopia oraz kilku tańszych modeli było naprawdę dobrym pomysłem. Wspólna premiera słuchawek Stellia oraz wzmacniacza Arche, które zostaną oficjalnie zaprezentowane szerszej publiczności 16 lutego, jest tego doskonałym przykładem.

Stellia to flagowy model zamkniętych słuchawek Focala wykorzystujący - podobnie jak Utopia - przetwornik berylowy o wysokiej czystości. Nowe nauszniki mają być kwintesencją wiedzy i doświadczenia Focala jeśli chodzi o innowacje technologiczne i bezkompromisową jakość wykonania. Jak zapewnia producent, takie osiągnięcie techniczne zasługuje na najciekawsze otoczenie, w związku z czym słuchawkom zapewniono iście hi-endową oprawę. Skórzane wykończenie pałąka i padów wokółusznych, aluminiowy pierścień wykonany za pomocą frezarek CNC, a wszystko to ozdobione wykończeniem w odcieniach mokki i koniaku - każdy szczegół został starannie zaprojektowany, tak aby odkrywanie produktu było wyjątkowym i wspaniałym doświadczeniem. Co ciekawe, producent otwarcie deklaruje, że nowe słuchawki mają dobrze współpracować nie tylko ze sprzętem stacjonarnym, ale także z przenośnymi odtwarzaczami audio. Jest to możliwe ze względu na bardzo niską impedancję wynoszącą zaledwie 35 Ω. Największym plusem wynikającym z zamkniętej konstrukcji nauszników ma być jednak izolacja od zewnętrznego hałasu i związany z tym wysoki komfort odsłuchu.

Focal Stellia i Arche

Wielu audiofilów przymierzających się do kupna hi-endowych nauszników natychmiast zadaje sobie proste pytanie - do czego je podłączyć? Dlatego właśnie Focal stworzył gotowe rozwiązanie, prosząc o pomoc innego francuskiego producenta sprzętu hi-fi. Arche to wzmacniacz słuchawkowy z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym, opracowany dla Focala przez firmę Micromega. Arche, zaprojektowany z myślą o słuchawkach Stellia, łączy w sobie moduł DAC-a oraz dwa czyste tryby wzmacniania klasy A (napięcie, hybryda). Urządzenie oferuje również ustawienia wstępne dla każdego zestawu słuchawek Focal, dając tym samym pewność uzyskania tego, co najlepsze w tym znakomitym zestawie. Układ dual mono i wysokowydajna audiofilska konstrukcja umożliwia oddzielenie zarządzania lewym i prawym kanałem już w fazie podania zasilania. Arche jest kompatybilny z formatami PCM do 384kHz oraz DSD264, a jego symetryczne i niesymetryczne wyjścia pozwalają na wykorzystanie Arche jako przetwornika C/A, który następnie zasili zewnętrzny wzmacniacz.

Focal Stellia i Arche

Oba modele prezentują się bardzo ciekawie, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że choć Arche pojawił się wraz ze słuchawkami Stellia, na zdjęciach producenta widzimy go także w komplecie z Utopiami. Być może będzie to więc także gotowe rozwiązanie dla posiadaczy flagowych, otwartych nauszników Focala. Trudno też nie zauważyć, że Focal po raz kolejny uderza w terytorium okupowane do tej pory wyłącznie przez "starych wyjadaczy" słuchawkowego świata. Zestaw złożony ze słuchawek Stellia i wzmacniacza Arche dziwnie kojarzy nam się z flagowymi Sennheiserami HD 820 i wzmacniaczem HDV 820. Nawet ceny są zbliżone. Słuchawki Stellia będą kosztowały w Polsce 12999 zł, a za wzmacniacz Arche zapłacimy 10999 zł.

Focal Stellia i Arche

Źródło: FNCE

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Rafał
Właśnie odsprzedałem swojego Thorensa TD 206. Zrobiłem to, po własnoręcznym (...usznym) przekonaniu się, że marketing potrafi naprawdę wiele. Wspomniany Thorens...
stereolife
Cóż, kupno sprzętu z drugiej ręki to zawsze loteria. Chyba, że sprawdzi się wszystko osobiście lub znajdzie rzetelnego sprzedawcę. Znamy ludzi specjalizujących ...
Arek
Kupiłem z drugiej ręki (od pierwszego właściciela) niedawno wzmacniacz 8300A koloru ciemnego, ma równo 2 lata, rzekomo nigdy nie naprawiany (co też sugeruje pus...

Cytaty

AndromedaRomanoLax.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.