A+ A A-

iFi Audio iDAC2 Micro

iFi Audio iDAC2

Był dziś głośnik JBL Pulse 2, były słuchawki Creative Aurvana Live 2, to teraz prawdopodobnie najbardziej gorąca nowość z dwójką w nazwie - nowy przetwornik dobrze znanej marki iFi Audio. Wprowadzony właśnie na rynek iDAC2 jest bezpośrednim następcą cenionego i lubianego iDAC-a z większej serii Micro. Nowy przetwornik wyposażono przede wszystkim w lepszy przetwornik pozwalający na natywne odtwarzanie plików PCM do 384 kHz, DSD256 i DXD. Choć pierwszy iDAC Micro był dobry i miał wielu fanów, to zdaniem producenta iDAC2 jest zauważalnie lepszy i został opracowany od podstaw jako zupełnie nowa konstrukcja.

Konwertery cyfrowo-analogowe Burr-Browna stały się integralną częścią DNA firmy iFi Audio, zaczynając już od modelu iDSD Nano. Najnowszy przetwornik zastosowany w modelu iDAC2 natywnie odtwarza pliki DSD i PCM. Co to znaczy? iDAC2, podobnie jak wszystkie urządzenia cyfrowe iFi Audio, gwarantuje integralność formatu pliku bez jakiejkolwiek manipulacji danymi podczas całego procesu przetwarzania. Dlatego sygnał DSD pozostaje sygnałem DSD, a PCM pozostaje PCM od początku do końca. iDAC2 jest w stanie sprostać wszystkim audiofilskim formatom aż do poczwórnej prędkości DSD. Brak konwersji formatów lub resamplingu skutkuje poprawnością i prawidłowością odbioru muzyki.

iFi Audio iDAC2

Ponieważ korzenie firmy, blisko związanej z AMR-em, sięgają lampowych wzmacniaczy single-ended, nie jest niespodzianką, że iDAC2 pracuje w klasie A. Stopień analogowy posiada dwa kondensatory Elna Silmic II, które mają zagwarantować najwyższą jakość brzmienia - są to prawdopodobnie jedne z najlepszych kondensatorów dostępnych na rynku. Są to te same elementy, które występują w urządzeniach AMR-a. Stopień analogowy zbudowany jest również z dyskretnych, pracujących w klasie A buforów łączących tranzystory J-FET i bipolarne tranzystory PNP, które pozwalają buforowi pracować z obciążeniem nawet 600 omów. Pierwotnie rozwiązanie to zostało zaprojektowane dla nadchodzącej wersji Pro. AMR szczyci się najlepszymi komponentami zastosowanymi w swoich urządzeniach - od japońskich kondensatorów Elna Silmic II, przez TDK C0G, aż po rezystory Wishay MELF - iDAC2 ma to wszystko.

iFi Audio iDAC2

Bazując na popularności iDSD Nano i Micro, iDAC2 ma wyjście S/PDIF. Pozwala zatem na konwersję sygnału wejściowego USB na sygnał cyfrowy na wyjściu, a następnie podpięcie go do innego urządzenia takiego, jak głośnik bezprzewodowy lub amplituner AV z wbudowanym konwerterem c/a. Układ zasilający zawiera nowy, unikalny filtr szumów czyszczący zasilanie USB. iDAC2 czerpie korzyści z technologii serii Pro, gdzie znajdziemy wysokiej jakości kondensatory foliowe Panasonica, montowane powierzchniowo. W połączeniu z małą wartością kondensatora C0G daje najczystszy, stabilny poziom napięcia na pinie referencyjnym. Wykres pomiarów dokonanych urządzeniami Audio Precision 2 jest podobno imponujący. iFi Audio iDAC2 Micro będzie dostępny w sprzedaży w cenie 1749 zł.

iFi Audio iDAC2

Dane techniczne:
Wejścia: USB 3.0 (kompatybilne z USB 2.0)
Wyjścia: S/PDIF RCA (tylko PCM do 192 kHz), analogowe RCA, słuchawkowe 3,5mm
Formaty: do 384 kHz PCM, do 12,4 MHz DSD, do 384 kHz DXD
Stosunek sygnał/szum: >114dB
Zniekształcenia: <0,0025%
Moc wyjścia słuchawkowego: >350 mW/16 Ω
Zużycie energii <1,5 W
Wymiary (W/S/G): 2,8/6,8/15,8 cm
Masa: 265 g

iFi Audio iDAC2

Źródło: Moje Audio

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Wyszukiwarka

Polecane artykuły

Ostatnie aktywności

Nowe komentarze

Hmm, z dokanałówek o bardziej analitycznym brzmieniu na pewno warto by było wziąć pod uwagę q-Jaysy albo któryś z modeli Final Audio Design. Z tych pierwszych s...
Chociażby taki, aby od czasu do czasu nausznie przekonać się jak gra sprzęt, którego do naszego kraju nikt nie sprowadza. A po drugie dlatego, że prowadzimy rów...
rafal
Jaki jest sens w testowaniu sprzętu, którego nie można kupić w Polsce?
John 1.5 V
Heh, KEF lebiega LS50 chowa się ze wstydu ;)
John 1.5 V
Równie dobrze to zespół Denona może być autorem projektu albo... Jakaś zupełnie inna firma która działa sobie "w tle" wielkich brandów, wszak nie od dziś prakty...

Cytaty

Ango.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.