A+ A A-

iFi Audio iDAC2 Micro

iFi Audio iDAC2

Był dziś głośnik JBL Pulse 2, były słuchawki Creative Aurvana Live 2, to teraz prawdopodobnie najbardziej gorąca nowość z dwójką w nazwie - nowy przetwornik dobrze znanej marki iFi Audio. Wprowadzony właśnie na rynek iDAC2 jest bezpośrednim następcą cenionego i lubianego iDAC-a z większej serii Micro. Nowy przetwornik wyposażono przede wszystkim w lepszy przetwornik pozwalający na natywne odtwarzanie plików PCM do 384 kHz, DSD256 i DXD. Choć pierwszy iDAC Micro był dobry i miał wielu fanów, to zdaniem producenta iDAC2 jest zauważalnie lepszy i został opracowany od podstaw jako zupełnie nowa konstrukcja.

Konwertery cyfrowo-analogowe Burr-Browna stały się integralną częścią DNA firmy iFi Audio, zaczynając już od modelu iDSD Nano. Najnowszy przetwornik zastosowany w modelu iDAC2 natywnie odtwarza pliki DSD i PCM. Co to znaczy? iDAC2, podobnie jak wszystkie urządzenia cyfrowe iFi Audio, gwarantuje integralność formatu pliku bez jakiejkolwiek manipulacji danymi podczas całego procesu przetwarzania. Dlatego sygnał DSD pozostaje sygnałem DSD, a PCM pozostaje PCM od początku do końca. iDAC2 jest w stanie sprostać wszystkim audiofilskim formatom aż do poczwórnej prędkości DSD. Brak konwersji formatów lub resamplingu skutkuje poprawnością i prawidłowością odbioru muzyki.

iFi Audio iDAC2

Ponieważ korzenie firmy, blisko związanej z AMR-em, sięgają lampowych wzmacniaczy single-ended, nie jest niespodzianką, że iDAC2 pracuje w klasie A. Stopień analogowy posiada dwa kondensatory Elna Silmic II, które mają zagwarantować najwyższą jakość brzmienia - są to prawdopodobnie jedne z najlepszych kondensatorów dostępnych na rynku. Są to te same elementy, które występują w urządzeniach AMR-a. Stopień analogowy zbudowany jest również z dyskretnych, pracujących w klasie A buforów łączących tranzystory J-FET i bipolarne tranzystory PNP, które pozwalają buforowi pracować z obciążeniem nawet 600 omów. Pierwotnie rozwiązanie to zostało zaprojektowane dla nadchodzącej wersji Pro. AMR szczyci się najlepszymi komponentami zastosowanymi w swoich urządzeniach - od japońskich kondensatorów Elna Silmic II, przez TDK C0G, aż po rezystory Wishay MELF - iDAC2 ma to wszystko.

iFi Audio iDAC2

Bazując na popularności iDSD Nano i Micro, iDAC2 ma wyjście S/PDIF. Pozwala zatem na konwersję sygnału wejściowego USB na sygnał cyfrowy na wyjściu, a następnie podpięcie go do innego urządzenia takiego, jak głośnik bezprzewodowy lub amplituner AV z wbudowanym konwerterem c/a. Układ zasilający zawiera nowy, unikalny filtr szumów czyszczący zasilanie USB. iDAC2 czerpie korzyści z technologii serii Pro, gdzie znajdziemy wysokiej jakości kondensatory foliowe Panasonica, montowane powierzchniowo. W połączeniu z małą wartością kondensatora C0G daje najczystszy, stabilny poziom napięcia na pinie referencyjnym. Wykres pomiarów dokonanych urządzeniami Audio Precision 2 jest podobno imponujący. iFi Audio iDAC2 Micro będzie dostępny w sprzedaży w cenie 1749 zł.

iFi Audio iDAC2

Dane techniczne:
Wejścia: USB 3.0 (kompatybilne z USB 2.0)
Wyjścia: S/PDIF RCA (tylko PCM do 192 kHz), analogowe RCA, słuchawkowe 3,5mm
Formaty: do 384 kHz PCM, do 12,4 MHz DSD, do 384 kHz DXD
Stosunek sygnał/szum: >114dB
Zniekształcenia: <0,0025%
Moc wyjścia słuchawkowego: >350 mW/16 Ω
Zużycie energii <1,5 W
Wymiary (W/S/G): 2,8/6,8/15,8 cm
Masa: 265 g

iFi Audio iDAC2

Źródło: Moje Audio

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Wyszukiwarka

Polecane artykuły

Ostatnie aktywności

Nowe komentarze

Pytanie jest jak najbardziej na miejscu, bo pewnie wiele osób się nad tym zastanawia. My wprawdzie porównywaliśmy AK70 z iPhonem 5s, a nie z szóstką czy siódemk...
Być może pytanie nie na miejscu, ale na ile ten odtwarzacz będzie lepszy od iPhone'a 6 po podpięciu słuchawek Beyerdynamic T90 czy Shure SE425? Dodam, ze słucha...
Piotr
Witam, świetny artykuł o magnetofonach. Owszem dzisiaj można nabyć fajnego decka już za sto złotych, aczkolwiek prawdziwe cuda (wspomniany Nakamichi Dragon) swo...
Tomasz Sikora
He he, te 199999 zł to u tego pana z Częstochowy, tam same bajkowe ceny, podobnie jak w Warszawie w Vintage na Waszyngtona!
Christian
Gdzie można kupić te kolumny bądź cały zestaw?

Cytaty

Zappa.png

Ta strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej dowiesz się tutaj.