Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Odnowione flagowce na 40-lecie - Triangle Magellan 40th Anniversary

Odnowione flagowce na 40-lecie - Triangle Magellan 40th Anniversary

Z okazji jubileuszu 40-lecia marki, do oferty firmy Triangle wprowadzono zmodernizowane wydanie modeli Quatuor, Cello, Duetto i Voce w limitowanej edycji. Nowa odsłona francuskich flagowców ma być wynikiem bezustannego dążenia producenta do osiągania jak najwierniejszego brzemienia. Firma twierdzi, że skrupulatna kontrola na każdym etapie - od projektu po produkcję - zapewniła jubileuszowej serii Magellan 40th Anniversary fenomenalny poziom jakościowy. Każdą część wykonano z wysokogatunkowych materiałów, następnie sprawdzono pod kątem najmniejszych niedoskonałości. Triangle od wielu lat inwestuje w innowacyjne narzędzia rozwojowe, by nieustannie rozwijać jakość brzmienia swoich kolumn. Dzięki najnowszemu oprogramowaniu symulacyjnemu i komorze bezechowej przetworniki są modelowane poprzez rozległe symulacje komputerowe z wykorzystaniem oprogramowania CAD 3D. Wnikliwe badania drgań i mikroodkształceń zaowocowały specjalną architekturą obudowy, która rozwiązania czerpie między innymi z technologii wykonania używanych w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli.

Jedna z głównych innowacji jubileuszowego wydania serii Magellan to głośnik wysokotonowy TZ2900PM, który jest wyposażony w nową generację kopułki ze stopu magnezu. Oferuje ona niezwykły stosunek sztywności do masy, wpływając na poprawę liniowości i spójności odtwarzania wysokich tonów. Kształt TZ2900PM narodził się jako efekt komputerowego modelowania, które idealnie połączyło mechaniczne i akustyczne walory głośnika tubowego. Zlokalizowany u szczytu membrany korektor fazy ogranicza zniekształcenia i reguluje przetwarzanie wyższych częstotliwości oraz zapewnia liniowe pasmo przetwarzania. Kolejną nowością jest też tylna pokrywa tweetera zmniejszająca odbicia fal tylnych, ograniczająca zniekształcenia i poprawiająca pasmo przenoszenia w najwyższych rejonach. Głośnik wysokotonowy TZ2900PM-MG zapewnia wyjątkowo płynne odtwarzanie muzyki i dokładną reprodukcję dźwięku. Kolumny podłogowe Triangle Magellan Quatuor 40th Anniversary zostały dodatkowo wyposażone w przetwornik wysokotonowy również na tylnym panelu, co umożliwia wysyłanie fal dźwiękowych do przodu i tyłu. Dzięki temu dźwięk jest lepiej rozłożony oraz ułatwia znalezienie optymalnego miejsca umiejscowienia kolumn w pokoju odsłuchowym.

Odnowione flagowce na 40-lecie - Triangle Magellan 40th Anniversary

16-cm głośnik średniotonowy T16GM F100 z papierową membraną i dopracowanym autorskim zawieszeniem ma oferować brzmienie najwyższej klasy w paśmie od 70 do 4000 Hz. T16GM F100 to kulminacja doświadczeń i wielu lat prac rozwojowych francuskiego producenta nad koncepcją szerokopasmowego przetwornika średnich tonów. Średnie tony to najważniejszy element audiofilskiego przekazu muzycznego, dlatego Triangle zdecydowało się na otwarcie najbardziej zaawansowanego projektu badawczego. Badania prowadzone na T16GM F100 koncentrowały się na kształcie zawieszenia w kształcie litery "S" - wykonanego z włókien tekstylnych poddanych obróbce lateksem - jak również na modelowaniu profilu membrany z czystych włókien celulozowych. Do pomiaru głośników użyto laserowych przyrządów firmy Klippel. W środkowej części membrany znajduje się ultralekki stożek polipropylenowy anti-vortex, pokryty lateksowym materiałem tłumiącym. Zapobiega on wirom aerodynamicznym tworzącym się na środku membrany oraz redukuje nieregularności pracy głośnika, gdy pracuje on na skrajach swojego pasma przenoszenia. Ponadto, poprawia rozpraszanie wyższej średnicy. Lekka, celulozowa membrana średniotonowa pozwala osiągnąć najlepszy efekt końcowy. Aby poprawić wydajność i liniowość napędu głośnika, przeprojektowano profil elementów biegunowych w sposób, który poprawia przepływ pola magnetycznego przez cewkę. Uwagę skupiono przede wszystkim na redukcji ogólnego poziomu zniekształceń poprzez poprawienie rozpraszania ciepła. W tym celu zaczerpnięto rozwiązanie znane z chłodzenia procesorów (system odprowadzania ciepła LHS2), które wyprowadza je poprzez tylną część kosza głośnika. W ten sposób udało się osiągnąć 10-% poprawę odprowadzania ciepła w stosunku do konwencjonalnych rozwiązań. Głośnik został wyposażony w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika.

Odnowione flagowce na 40-lecie - Triangle Magellan 40th Anniversary

16-cm przetwornik niskotonowy otrzymał opatentowaną membranę SVA i system chłodzenia LHS2 zapewniacym wyjątkowe odtwarzanie rejestrów basowych i subbasowych. Podobnie jak w przypadku głośnika średniotonowego, prace rozpoczęto od symulacji rozmaitych rozwiązań mechanicznych i akustycznych, tak aby uzyskać przetwornik jak najbardziej uniwersalny, gotowy do zastosowania w obudowach o rozmaitej kubaturze. Przetwornik posiada opatentowaną membranę SVA, która z łatwością radzi sobie z silnymi impulsami bez powodowania zniekształceń dźwięku. Ta modelowana komputerowo membrana kompozytowa charakteryzuje się strukturą kanapkową, składającą się z podwójnego arkusza włókna szklanego z wewnętrzną strukturą z masy celulozowej. Układ napędowy wykonany jest z podzespołów wykonanych z najwyższej klasy specjalnych stopów metali oraz elementów magnetycznych, co poprawia siłę i homogeniczność pola magnetycznego. Specyficzny profil części biegunowych w połączeniu z jakością metali pozwala na wytworzenie silnego i jednorodnego pola magnetycznego. Dzięki badaniom rozwojowym, kosz z odlewanego aluminium został poprawiony pod kątem mechanicznych właściwości, takich jak wygłuszenie pracy głośnika czy sztywność. Dzięki temu praca membrany pozostaje niezakłócona nawet przy największych wychyłach. Z kolei ramiona kosza zostały opracowane w sposób, który zapewnia jak najlepsze chłodzenie cewki. Głośnik wyposażono w specjalne zaciski do kabli sygnałowych, aby nie zakłócały przepływu powietrza wokół głośnika oraz nie poluzowały się przy jego ekstremalnej pracy. Wszystkie przetworniki w serii Magellan 40th Anniversary mają kosz z odlewanego ciśnieniowo aluminium o wysokiej sztywności, który zapewnia maksymalny prześwit dla promieniującej tylnej powierzchni membrany. Kosz składa się z dwóch części, a jego tylna pokrywa pełni funkcję chłodzącą. Przetworniki wyposażone są w pierścień przenoszący ciepło w kierunku osłony zewnętrznej (system LHS2), skutecznie je rozpraszając. Zdolność obsługi mocy dla każdego głośnika może przekroczyć nawet 200 W RMS. System LHS2 zapobiega ryzyku przegrzania cewki i zapewnia lepszą wydajność.

Odnowione flagowce na 40-lecie - Triangle Magellan 40th Anniversary

Zwrotnice w serii Magellan 40th Anniversary montowane są na miejscu, w zakładzie produkcyjnym Triangle we Francji. Do ich budowy producent wykorzystuje wyłącznie komponenty audio najwyższej jakości, skrupulatnie wybierane po wielu godzinach odsłuchu - francuskie kondensatory MKP opracowane we współpracy z SCR Audio, rezystory ceramiczne o niskiej indukcji oraz cewki powietrzne o dużych przekrojach. Zapewniają one wysoką jakość dźwięku w całym zakresie pasma przetwarzania. Specyfika zwrotnic zastosowanych w serii Magellan 40th Anniversary polega na zastosowaniu bardzo stromych nachyleń odcięcia (do 24 dB na oktawę), powiązanych z naturalnym spadkiem pasma przetworników, co gwarantuje doskonałą odpowiedź fazową. Zastosowane zwrotnice zmniejszają ryzyko opóźnień. Co więcej, impedancje przetworników zostały zlinearyzowane, dzięki czemu zmniejszają obciążenie dla wzmacniacza.

Odnowione flagowce na 40-lecie - Triangle Magellan 40th Anniversary

Zakrzywiony kształt obudowy został wybrany, by ograniczyć zjawisko fal stojących. Obudowę wykonano z warstw płyty HDF o dużej gęstości. W celu uzyskania pożądanego kształtu oraz sztywności, płyty formowano pod naprężeniem przez kilka tygodni. Ten specjalny rodzaj architektury obudowy wynika z wnikliwego badania drgań i mikroodkształceń materiału. Pomiary zostały wykonane za pomocą akcelerometrów laserowych, po czym w optymalnych miejscach umieszczono wzmocnienia, zapewniając tym największą sztywność obudowy w stosunku do zakłóceń generowanych przez przetworniki. Proces ten pozwolił na wyeliminowanie wszelkich wibracji oraz wszelkich podbarwień dźwięku związanych z obudową. SPEC (Single Point Energy Conduction) to technologia ograniczająca przenoszenie wibracji ze ścian i podłogi pomieszczenia na kolumny i w odwrotnym kierunku. Jest to możliwe dzięki przesunięciu punktu ciężkości kolumny z cokołu na kolec podpierający front kolumny, który ma zminimalizowaną powierzchnię kontaktu z podłożem. Kolec przejmuje większość wibracji z obudowy i rozprasza je bez przenoszenia na podłogę i ściany, których drżenie może zakłócać pracę kolumny. Technologia ta pochodzi z lutnictwa i jest powszechnie używana w konstrukcjach kontrabasu i wiolonczeli. DPS2 (Dynamic Pulse System 2) to system bipolarnego symetrycznego rozpraszania dźwięku, który niweluje efekt zbyt bliskiego dostawienia kolumn do ścian. Dodatkowy głośnik z tyłu obudowy pozwala na poszerzenie zakresu możliwości ustawienia kolumny w pomieszczeniu. Znacząco poprawione rozpraszanie wysokich tonów sprawia, że nawet przy zmianie miejsca odsłuchowego słuchacz odbiera dźwięk o balansie tonalnym zgodnym z intencjami konstruktora. DPS2 generuje najobszerniejszą, najstabilniejszą i najgłębszą scenę dźwiękową na rynku. Historia systemu DPS sięga roku 1988, kiedy to Triangle zaprezentował światu modele Transept II, Zenith II oraz Elypse. Ceny nowych modeli Triangle'a zaczynają się od 15500 zł za model Magellan Voce 40th Anniversary. Kolejne kolumny kupujemy już parami. Magellan Duetto 40th Anniversary kosztują 28200 zł, Magellan Cello 40th Anniversary - 55900 zł, a Magellan Quatuor 40th Anniversary - 72900 zł.

Odnowione flagowce na 40-lecie - Triangle Magellan 40th Anniversary

Źródło: Rafko

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Phono stage dla zawodowców - Violectric PPA V790

Phono stage dla zawodowców - Violectric PPA V790

Marka Violectric ma nie lada gratkę dla wszystkich entuzjastów czarnych płyt, którzy na poważnie traktują odtwarzanie muzyki z gramofonu. Przedwzmacniacz gramofonowy PPA V790 to wysokiej klasy urządzenie, które wykorzystuje autorską technologię niemieckiej firmy w zakresie wzmocnienia sygnałów audio, a do tego może pochwalić się bogatym wyposażeniem. Do zaprezentowanego właśnie przedwzmacniacza...

Mocna hybryda w stylu neo-retro - Pier Audio MS-880 SE

Mocna hybryda w stylu neo-retro - Pier Audio MS-880 SE

Pier Audio wprowadza na rynek wzmacniacz zintegrowany MS-880 SE, który zdaniem producenta jest bez wątpienia najlepszą zintegrowaną konstrukcją hybrydową tej marki. Mimo nominalnie nieco mniejszej mocy w stosunku do modelu MS-680 SE, jej potencjał energetyczny oraz ogromna wydajność prądowa mają podnosić jakość muzycznych doznań co najmniej o klasę. Firma twierdzi,...

Polska technologia w rozsądnej cenie - Melodika Brown Sugar BSC2500 i BSSC50xx

Polska technologia w rozsądnej cenie - Melodika Brown Sugar BSC2500…

Polski producent zestawów głośnikowych i okablowania audio zaprezentował nowe przewody głośnikowe o bardzo zbliżonej konstrukcji. Brown Sugar BSC2500 wykorzystuje zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne, takie jak Multi-Gauge Core i Spiral Litz oraz wysokiej jakości polską miedź OFC o czystości 99,9999%, która wykorzystywana jest w najbardziej zaawansowanych przewodach audio. Firma informuje, że konstruktorzy...

Ulepszone klasyki w eleganckiej czerni - JBL Classic Black Edition

Ulepszone klasyki w eleganckiej czerni - JBL Classic Black Edition

W 1970 roku JBL wypuścił na rynek kultowy głośnik L100. Z biegiem lat stał się on najlepiej sprzedającym się głośnikiem w historii JBL. Wprowadzony w ostatnich latach JBL L100 Classic charakteryzuje się stylistyką vintage, we wzornictwie inspirowanym stylem retro z kultową maskownicą z pianki Quadrex, wraz z nowo opracowaną technologią...

Sieciowe, inteligentne i ekologiczne - Sonos Era 300 i Era 100

Sieciowe, inteligentne i ekologiczne - Sonos Era 300 i Era…

Firma Sonos zaprezentowała dwa nowe głośniki - Era 100 i Era 300. Oba urządzenia zostały stworzone we współpracy z artystami i inżynierami dźwięku. To także pierwsze głośniki wyprodukowane zgodnie z nowymi standardami odpowiedzialnego projektowania firmy Sonos, które obejmują możliwość długoterminowego serwisowania produktu, energooszczędność i wykorzystanie materiałów z recyklingu post-konsumenckiego (PCR)....

Nowe testy

Poprzedni Następny
Melodika BSSC95xx

Melodika BSSC95xx

Melodika to polska marka, która od samego początku działalności opowiadała się za zdroworozsądkowym podejściem do sprzętu audio. Trzonem oferty są kable i akcesoria, jednak firma kojarzona jest też z bardzo...

JBL Tour One M2

JBL Tour One M2

Kupowanie słuchawek bezprzewodowych przypomina rozwiązywanie skomplikowanej łamigłówki. Wybór zestawów głośnikowych, wzmacniacza, streamera czy gramofonu to przy tym bułka z masłem. Zacznijmy od tego, że sprzęt stacjonarny nie musi pasować do...

Focal Bathys

Focal Bathys

Kilkukrotnie podczas swojej przygody z testowaniem i użytkowaniem słuchawek dochodziłem do punktu, w którym stwierdzałem, że to już opus magnum, punkt kulminacyjny i apogeum tego, czego potrzebuję. Wydawało mi się,...

Komentarze

a.s.
Cieszą mnie te nazwy jak Zen Hologram, audiofil wtedy już jest podjarany.
Andrew
@Lucas 688 - Chyba lepiej wybrać Denka, mam Onkyo A-9050 i po modyfikacjach gra lepiej niż wcześniej. ale wydaje mi się. że Denon 900NE gra ładniej. Najlepiej p...
właściciel
Hologram II to nieco inna półka - jednak wyższa. Ale Melodika też gra bardzo zacnie, tylko bez tego mięsistego basu Acoustic Zenów i bez aż takiej głębi sceny.
Przemek
Porównanie flagowca Melodika do z tego co pamiętam Ultra Blue 2 jest drugim modelem Tellurium Q od dołu ma się nijak, bo to nie ta klasa. Przy tej cenie BS wtyk...
Wojciech Lisowski
Nie wiem, nie słyszałem, ale wygląda trochę badziewnie. Szczególnie CD lichutko.

Płyty

Riverside - ID.Entity

Riverside - ID.Entity

W ubiegłym roku minęło sporo czasu, zanim pojawił się jakiś album, na który naprawdę czekałem. W bieżącym sytuacja jest zgoła...

Newsy

Tech Corner

Najpopularniejsze gniazda i wtyczki w sprzęcie audio

Najpopularniejsze gniazda i wtyczki w sprzęcie audio

Wielu audiofilów, a także niektórych ludzi mających niewielkie pojęcie na temat sprzętu stereo, fascynuje temat kabli używanych do łączenia zestawów głośnikowych ze wzmacniaczem, wzmacniacza z odtwarzaczem, a nawet tych odpowiadających za dostarczenie prądu do naszych urządzeń. Zanim jednak zagłębimy się w dywagacje na temat wyższości srebra nad miedzią czy sensu...

Nowości ze świata

  • Founded in 1998, Amphion has been designing and constructing loudspeakers from the very beginning, distinguished by something that many commercially available designs lack - extremely low sensitivity to imperfections in the acoustics of the listening room. Thanks to well-thought-out technical...

  • Thuono Audio arose and grew out of a passion for high-fidelity sound with the intention of creating products that guarantee the highest quality analog reproduction. After more than five years of study and prototype development, three different turntable models are...

  • Following the ongoing popularity of the Brown Sugar series, the Polish manufacturer, Melodika, decided to expand the offer with a flagship speaker cable. Melodika Brown Sugar BSSC95xx is the result of Polish technical thought and the culmination of 7 years of research,...

Prezentacje

Najeźdźca z północy - Hegel

Najeźdźca z północy - Hegel

Wydawałoby się, że w bardzo gęstej branży audio kompletnie nie ma już miejsca dla nowych graczy. Że wszystkie stołki obsadzone są sztywno, bez szans na zmiany. A jednak od czasu do czasu pojawiają się firmy, które potrafią zaintrygować i porwać audiofilów, odbierając klientów starym wyjadaczom. Jednym z producentów, który wkroczył...

Poradniki

Streamer - lekarstwo na plikowe dolegliwości?

Streamer - lekarstwo na plikowe dolegliwości?

Wtargnięcie plików do świata wysokiej klasy sprzętu audio zostało odebrane przez konserwatystów jako zjawisko szkodliwe, całkowicie niepożądane i zabijające dotychczasowy...

Galerie

Popularne testy

Dyskografie

Callisto - Ewolucja post metalu

Callisto - Ewolucja post metalu

Skandynawia od lat słynie przede wszystkim z ekstremalnych odmian metalu, głównie z przedrostkiem "black". Jednak raz na jakiś czas trafiają...

Wywiady

Anssi Hyvönen - Amphion

Anssi Hyvönen - Amphion

Założona w 1998 roku firma Amphion od samego początku projektuje oraz konstruuje kolumny głośnikowe wyróżniające się czymś, czego brakuje wielu...

Vintage

Philips EL3300

Philips EL3300

Czy uwierzycie, że ten prościutki, przenośny magnetofon, który widzicie na zdjęciu powyżej to pierwszy na świecie sprzęt obsługujący nowy format...

Słownik

Poprzedni Następny

Trioda

Jest to najprostszy i jednocześnie najstarszy rodzaj lampy elektronowej, a jednocześnie najbardziej audiofilski (a przynajmniej wielu tak uważa). Trioda umożliwia sterowanie przepływem elektronów z katody do anody poprzez zmianę napięcia...

Cytaty

JodiPicoult.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.