Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Yellow Horse - Lost Trail

  • Kategoria: Inne
  • Karol Otkała

Yellow Horse - Lost Trail

Gdy słucham takich płyt, jak "Lost Trail", zastanawiam się po co ludzie nagrywają coś takiego. Przecież taka muzyka nie przyniesie sławy. Nie przyniesie pieniędzy. Nie da też szansy na zaistnienie w mediach, bo takiej muzyki nie puszcza się w radiu. I tak za każdym razem zadaję sobie te pytania, chociaż doskonale znam na nie odpowiedź. "Lost Trail" i jemu podobne albumy powstają po to aby poprawić humor kilku setkom, może tysiącom osób, które płyną gdzieś poza głównym nurtem i oczekują dźwięków bardziej ambitnych niż potworki promowane w mediach. Yellow Horse dostarcza słuchaczom materiał, który powinien bez większych problemów zaspokoić nawet te większe apetyty.

Powiedzmy sobie szczerze już na samym początku - "Lost Trail" nie jest w żaden sposób odkrywczy lub przełomowy. Nie przeszkadza to jednak w czerpaniu frajdy z tych niecałych czterdziestu minut spędzonych wspólnie z ekipą z Podkarpacia. Ich mieszanka bluesa, folku, country i rocka zwyczajnie poprawia humor i umila czas spędzony na przykład w aucie. Wzbudza również mnóstwo skojarzeń, bo co jakiś czas mamy wrażenie, że coś podobnego już gdzieś kiedyś słyszeliśmy. Są to jednak jak najbardziej pozytywne emocje. I tak "I Got To Go" do momentu wejścia wokalu wydaje się być ukłonem w stronę solowej twórczości Marka Knopflera. Jeszcze bardziej odjechane skojarzenia wzbudza początek "Afraide Of Love" przypominający mi "Don't Talk To Strangers" Dio. Jest to bardzo luźne skojarzenie czy może jednak coś w tym jest?

Na "Lost Trail" świetnie wypada bardzo chwytliwy i wpadający w ucho refren "My Little Girl", który też już gdzieś słyszałem. Jeszcze lepsze wrażenie pozostawia po sobie końcówka "Dark Moon", która w piękny sposób nawiązuje do lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku i spokojnie mogłaby się znaleźć na debiucie Dire Straits. Do promocji albumu wybrano otwierający całość "I Still Wonder". Ciężko stwierdzić czy jest to odpowiedni reprezentant ponieważ praktycznie każdy utwór na "Lost Trail" jest inny i prezentuje po części odmienną stylistykę. Olbrzymi potencjał przebojowy ma w sobie "Country Boy". Z kolei utwór tytułowy przenosi nas do zadymionego saloonu gdzieś w Teksasie.

Na płycie znalazło się również miejsce dla coveru - "Burning Love" w oryginale wykonywanego przez Dennisa Linde'a. Przyznam szczerze, że o artyście tym wcześniej nie słyszałem. Yellow Horse zachęcił mnie do posłuchania oryginału. Zachęcił mnie również do wielokrotnego powrotu do "Lost Trail". Nie jest to z pewnością album, który zagości w tegorocznych podsumowaniach najlepszych płyt. Jednak wcale nie przeszkadza to w czerpaniu radości z jego słuchania. Ekipa z Podkarpacia nagrała materiał równy i wciągający. I za to należy się im szacunek.

Artysta: Yellow Horse
Tytuł: Lost Trail
Wytwórnia: Wydawnictwo własne
Rok wydania: 2018
Gatunek: Blues, Folk, Country, Rock
Czas trwania: 37:30

Ocena muzyki
Poziomy6

Ocena wydania
Poziomy6

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Nowe testy

Poprzedni Następny
Dynaudio Music 7

Dynaudio Music 7

Dynaudio to jedna z najbardziej audiofilskich i darzonych największym szacunkiem firm specjalizujących się w produkcji głośników i szeroko pojętych zestawów głośnikowych. Duńska manufaktura od dawna wykonuje wszystkie komponenty potrzebne do...

Naim Muso Qb

Naim Muso Qb

Naim to jedna z najciekawszych firm zajmujących się produkcją sprzętu audio. Doświadczeni melomani kojarzą ją z przede wszystkim z ascetycznymi klockami i wieloma dziwnymi rozwiązaniami zmuszającymi użytkowników do budowania całego...

Vifa Copenhagen 2.0

Vifa Copenhagen 2.0

Jak myślicie, ile spośród stu losowo wybranych osób szukających głośnika sieciowego będzie kojarzyć markę Vifa? Nie jestem nawet przekonany czy wynik byłby wysoki wśród audiofilów, a przecież duńska firma jest...

Komentarze

Janusz
Kolego Adrian, ciekawe na jakiej podstawie piszesz swoją opinię, ponieważ te słuchawki są przewodowe.
Paweł
Dzień dobry, zastanawiam się na zakupem produktu Vifa Stockholm/Stockholm 2.0. Sounbar miałby zostać podłączony bezpośrednio do nowego TV, który posiada wyjścia...
Paweł
W jakim pomieszczeniu testowaliście Państwo Sapphire'y 31? Jaki mniej więcej był rozstaw kolumn (chyba baza się na to mówi) i odległość od słuchacza? Pozdrawiam...
Swedol
To kup go sobie z USA albo przeprowadź się tam i sprawa załatwiona. Zapłać sobie za transport, zapłać sobie cło, a potem jeszcze się dowiesz, że większość sklep...

Bannery boczne

Partnerzy StereoLife

Rolowy Świat Muzyki
Blog prowadzącego nasz dział muzyczny Karola Otkały, w skrócie Rola. Mnóstwo dobrej muzyki i nie zawsze poprawnych politycznie komentarzy.
Rock'n'Roll Will Never Die!
Tytuł mówi w zasadzie wszystko. Blog prowadzony przez naszego specjalistę od szeroko pojętej muzyki rockowej - Pawła Pałasza. Mamy nadzieję, że nie zginie nigdy!
The Rockferry
Blog Zuzanny Janickiej o muzyce i wszystkim, co z nią związane. Nowości, płyty, wydarzenia, zestawienia, wywiady... Prawdziwa kopalnia wiedzy o muzyce.
Sidemainstream
Muzyczny blog Jędrzeja Dobosza. Jak twierdzi sam autor, nieważne czy podąża się autostradą głównego nurtu, czy też pobocznymi, alternatywnymi dróżkami - ważne, aby muzyka była dobra.
Music On The Head
Muzyczny blog naszego redakcyjnego kolegi, Jarka Święcickiego. O płytach, sprzęcie i ciekawostkach z życia audiofila.

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.