Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

The War On Drugs - A Deeper Understanding

The War On Drugs - A Deeper Understanding

Przyznam szczerze, że "A Deeper Understanding" był jednym z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie albumów w tym roku. Po genialnym "Lost In The Dream", który mnie bezgranicznie urzekł, oczekiwałem czegoś co pozamiata mną w podobnym stopniu. Pierwszy szok związany z nowym wydawnictwem pojawił się już w momencie premiery pierwszej zapowiedzi w postaci utworu "Thinking Of A Place", który trwa ponad jedenaście minut. Kto, o zdrowych zmysłach, w dzisiejszych czasach nagrywa i promuje takie kobyły? Otóż Adam Granduciel z kolegami! Ekipa The War On Drugs zdaje się nie przejmować trendami i tym, że taki krok to bardzo znikome szanse na medialny sukces. Natomiast dla fanów może być to nie lada gratka. I w tym przypadku jest. "Thinking Of A Place" snuje się bez zbędnego pośpiechu, racząc słuchacza wieloma świetnymi fragmentami. W przypadku tego utworu jedenastu minut w ogóle nie czuć. Prawda jest taka, że po jego zakończeniu ma się nawet ochotę na więcej.

Druga albumowa zapowiedź to już zupełnie inna bajka - zdecydowanie bardziej żywiołowa i energiczna chociaż czasem trwania również nie grzeszy i kończy się krótko przed upływem szóstej minuty. O prawie minutę dłużej trwa "Strangest Thing" czyli trzeci utwór rzucony fanom na pożarcie przed premierą "A Deeper Understanding". Wracamy w nim do wolniejszych, zdecydowanie bardziej sentymentalnych klimatów. Kolejne albumowe zapowiedzi -"Pain" i "Up All Night" - to wypadkowa tego, co mogliśmy usłyszeć do tej pory.

W tym momencie słuchacz zdaje sobie sprawę z tego, że zespół opublikował połowę albumu jeszcze przed jego premierą. A jak wygląda sprawa drugiej połówki? Otóż identycznie, jak zapowiadającej czwórki i piątki. Mamy do czynienia z klimatyczną sinusoidą, gdzie tempo przyspiesza na przykład w "Nothing To Find" by po chwili zwolnić w skądinąd świetnym "In Chains". I to jest właśnie największą bolączką nowego albumu. "A Deeper Understanding" w żaden sposób nie zaskakuje i jest zestawieniem dziesięciu normalnych, standardowych utworów. Brakuje mi tu nuty "szaleństwa" jaką był ambientowy fragment "Under The Pressure" czy cały "The Hounting Idle" z poprzedniego krążka i krótkiej petardy, która wpadała w ucho już przy pierwszym przesłuchaniu ("Red Eyes"). Fakt faktem - słucha się tego bardzo dobrze ale gdzieś pod koniec dochodzimy do wniosku, że "Lost In The Dream" jednak bardziej porywał, wciągał i nadawał się na różne okazje.

"A Deeper Understanding" to krążek na posiadówę i wspólne spędzenie ponad godziny z ekipą The War On Drugs. Dla fanów będzie to z pewnością duża przyjemność. Dla osób postronnych utwory mające przynajmniej po pięć minut i więcej mogą być momentami nie lada wyzwaniem. Jest naprawdę dobrze, ale wiem, że mogłoby być odrobinę lepiej.

Artysta: The War On Drugs
Tytuł: A Deeper Understanding
Wytwórnia: Atlantic Recordings
Rok wydania: 2017
Gatunek: Indie Rock
Czas trwania: 66:17

Ocena muzyki
Poziomy6

Ocena wydania
Poziomy4

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Tomez
W 1985 roku kosztował w UK 159 funtów.
Krzysztof Książek
Z Krzysztofem znamy się długo. Zawsze uważałem, że jest to człowiek wspaniały, rozsądny, potrafiący doradzić, ale przede wszystkim jest wybitnym specjalistą od ...
Kriskris
Słuchałem tych monitorków kilka tygodni temu, podpięte pod Gato Audio AMP-150. Grały świetnie, zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i zdecydowałem się na kupno. Ni...

Cytaty

CarlosRuizZafon.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.