Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Gramofonowy Weekend StereoLife!

Gramofonowy Weekend StereoLife

Już za tydzień, w dniach 17-18 czerwca w naszej oficjalnej sali odsłuchowej w Warszawie odbędzie się wyjątkowa impreza - Gramofonowy Weekend StereoLife. Będzie to dwudniowa, otwarta prezentacja gramofonów, wkładek, przedwzmacniaczy gramofonowych i innych urządzeń towarzyszących połączona z premierowymi pokazami nowych modeli, odsłuchami hi-endowych systemów analogowych oraz małą giełdą winyli i akcesoriów gramofonowych. W skrócie - dwudniowe święto miłośników szlifierek i czarnych płyt! Całe wyposażenie warszawskiego salonu Hi-Ton Home of Perfection, w którym mieści się nasza sala odsłuchowa, zostanie na te dwa dni przebudowane pod kątem prezentacji gramofonów. Już od poniedziałku zaczynamy instalować pierwsze urządzenia, a już w tej chwili wiadomo, że podczas imprezy będzie można zobaczyć i posłuchać sprzętu takich marek, jak Pro-Ject, AVID, Rega, Acoustic Solid, Denon, Onkyo, Marantz, Technics, Flexson, Argon Audio, Elipson, ION, Graham Slee, Nagaoka, Jelco, SME, Ortofon, Tonar, Reson, Vincent, Abyssound, Block, Unison Research, T+A czy Muarah. Przygotowujemy także prezentacje i warsztaty analogowe, stanowisko do mycia i prostowania winyli, odsłuchy porównawcze i konkursy z audiofilskimi nagrodami - do wygrania będzie między innymi limitowany gramofon Queen by Rega!

Podobnie, jak podczas Słuchawkowego Weekendu StereoLife, który odbył się we wrześniu ubiegłego roku, stanowiska odsłuchowe zostaną podzielone na kilka grup. Winyle będzie można odtwarzać na gramofonach w cenie od 499 zł do 90000 zł. Modele z niższej i średniej półki zostaną wystawione w głównej sali sklepowej i podłączone do sprzętu umożliwiającego bezpośredni odsłuch. Wykorzystamy tu między innymi pełny system Pro-Ject Box Design z serii RS, kolumny aktywne Klipsch R-15PM z dedykowanym subwooferem, głośnik bezprzewodowy JBL Authentics L16SP i kilka innych zestawów na których będzie można posłuchać swoich ulubionych winyli. W sali odsłuchowej zostaną podłączone hi-endowe gramofony takie, jak AVID Acutus Reference SP z ramieniem SME IV i wkładką EMT JSD6, premierowy Acoustic Solid 113 z ramieniem Acoustic Solid WTB 213 i wkładką Ortofon Quintet Red, a także premierowy Pro-Ject The Classic i kilka innych audiofilskich szlifierek. Aby wydobyć maksimum możliwości z tak zaawansowanych gramofonów, do odsłuchów wykorzystamy elektronikę T+A z serii R i HV oraz hi-endowe kolumny, w tym flagowe Audio Physiki Cardeas 30 LJE.

Gramofonowy Weekend StereoLife

Gramofonowy Weekend StereoLife

Gramofonowy Weekend StereoLife

Ponieważ analog to nie tylko gramofony, ramiona, wkładki i przedwzmacniacze gramofonowe, ale także sztuka prawidłowego ustawiania, czyszczenia i konserwacji sprzętu, w całym przedsięwzięciu wspomogą nas znakomici goście i partnerzy imprezy. Wszystkie podłączone gramofony zostaną skonfigurowane przez ekspertów z którymi będzie można porozmawiać o prawidłowym ustawianiu gramofonów, a być może także zobaczyć ich w akcji podczas pracy. Dzięki współpracy z warszawskim salonem Audio Forte zorganizujemy także małą giełdę winyli i akcesoriów gramofonowych - znajdziecie tu wkładki, dociski, szczoteczki, wagi, płyny, szablony, kable i wszystko czego potrzeba do prawidłowego ustawienia i bezproblemowego użytkowania gramofonu. Podobne atrakcje przygotowała firma Voice, która oprócz sprzętu Pro-Jecta, kabli Cardasa, kolumn Audiovectora i Audio Physica dostarczy na imprezę całą masę płyt - głównie nowe, audiofilskie wydania. W sobotę 18 czerwca nawiedzi nas ekipa sklepu Winylownia z Białegostoku - będzie więc można nie tylko kupić parę znakomitych płyt, ale także skorzystać z okazji by umyć swoje winyle na maszynie Audio Desk Systeme Glass. Uwaga - pierwsze dziesięć osób, które odwiedzą naszą imprezę w sobotę myje jedną płytę za darmo, a na mycie pozostałych płyt będzie obowiązywała specjalna, promocyjna cena. W czasie trwania imprezy obowiązywać będą także atrakcyjne oferty cenowe na zakup gramofonów i akcesoriów.

Gramofonowy Weekend StereoLife

Gramofonowy Weekend StereoLife

Gramofonowy Weekend StereoLife

Lista urządzeń, jakie zgromadzimy i udostępnimy do odsłuchów w trakcie imprezy będzie się jeszcze rozrastać, ale już teraz wiemy, że w trakcie Gramofonowego Weekendu StereoLife będzie można zobaczyć takie modele gramofonów, jak Pro-Ject Signature, 6-PerspectX, RPM 1, RPM 3, Debut Carbon Phono USB, Debut Carbon DC, Debut Carbon DC SB, 1-Xpression Carbon Classic, 2-Xperience Classic DC SB, Primary Rolling Stones, The Classic, RPM 9 Carbon, RPM 5 Carbon, PS00 Frida by Parov Stelar, Unison Research Giro, T+A G 2000 R, Acoustic Solid 113, Acoustic Solid Classic Wood Black, Denon DP-300F, Marantz TT-15S1, Flexson Vinyl Play, Argon Audio TT2 USB, Elipson Alpha 50, ION Max LP, ION Vinyl Motion Deluxe, Rega RP6, Rega RP8, Queen by Rega, Technics Grand Class SL-1200GAE, AVID Volvere SP, AVID Acutus Reference SP, AVID Ingenium, Onkyo CP-1050 i Muarah Mr. Black. Do tego dochodzi cała masa przedwzmacniaczy gramofonowych, wkładek, kabli, zasilaczy i innych akcesoriów, które wykorzystamy podczas prezentacji. W imprezie wezmą udział firmy Voice, Horn Distribution, Audio Forte, Q21, Intrada, This.pl, Winylownia, EIC, Audiopunkt, Audiopolis, Focal Polska, JBL, Elektris i AVI oraz liczni goście. Jedno jest pewne - tylu różnorodnych gramofonów nie zobaczycie chyba nigdzie indziej!

Gramofonowy Weekend StereoLife

Gramofonowy Weekend StereoLife

Gramofonowy Weekend StereoLife

Zainteresowani? No to przypominamy - Gramofonowy Weekend StereoLife odbędzie się w dniach 17-18 czerwca w naszej sali odsłuchowej przy ulicy Pańskiej 75 w Warszawie. Oficjalnie impreza rozpocznie się w piątek o godzinie 14:00 i potrwa do 20:00, natomiast w sobotę ruszamy o 11:00 i bawimy się gramofonami do 17:00 lub nawet nieco dłużej. Do salonu Hi-Ton Home of Perfection można dotrzeć metrem, tramwajem, autobusem, a nawet rowerem. Dla zmotoryzowanych cenna informacja - w jednokierunkową Pańską najlepiej jest wjechać jadąc ulicą Prostą od Ronda Daszyńskiego w kierunku Ronda ONZ. Jeśli chcecie zobaczyć czego mniej więcej można się spodziewać, zapraszamy do fotorelacji z naszych poprzednich imprez - Słuchawkowy Weekend StereoLife i Premiera Pylon Audio Sapphire 31 StereoLife Edition. Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebooku oraz strony utworzonego przez nas wydarzenia - Gramofonowy Weekend StereoLife. A zatem jeśli macie ochotę zakosztować analogowej rozkoszy w miłej atmosferze, serdecznie zapraszamy! Wstęp jak zawsze wolny!

Gramofonowy Weekend StereoLife

Gramofonowy Weekend StereoLife

Gramofonowy Weekend StereoLife

Źródło: StereoLife

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

stereolife
@Buka - Wkurzasz się, Buko, bo wiosna idzie;-) Cóż, tak się składa, że na łamach naszego portalu nie piszemy o sprzęcie profesjonalnym, tylko konsumenckim, więc...
Buka
Czyli tytuł artykułu wprowadza w błąd. Shure nie "przechodzi" do MIP-u. Jedynie jego niewielka (kosumencka) część będzie w dystrybucji MIP i to też nie cała. Re...
Piotr
Mam właśnie w domu QR3 i QR5. Scena w QR5 miażdży QR3, kontrola basu również lepsza, tylko jedno ale... Czy to możliwe, by QR5 nie potrafiły zagrać tak niskim b...
Wiesiek
@Tomek - Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Marcin
Trafna recenzja. Hegel to solidna firma, doskonały dźwięk, choć bardziej intelektualny niż emocjonalny, co nie znaczy, że zimny. Recenzent trafnie przemycił kil...

Cytaty

GeorgeBernardShaw.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.