A+ A A-

Redakcja

Redaktor Naczelny

Tomasz Karasiński

Tomasz Karasiński

Z wykształcenia inżynier lotnictwa, z zawodu dziennikarz, z zamiłowania audiofil i amator każdej dobrej muzyki. Współpracował z takimi tytułami, jak "Hi-Fi i Muzyka", "Magazyn Hi-Fi", "Audio", "Stuff", "High Living" czy "Projektory i Ekrany". W wolnych chwilach zajmuje się projektowaniem stron internetowych i fotografowaniem samolotów z bliska. W muzyce lubi matematyczną harmonię i ciekawe brzmienia, w brzmieniu sprzętu audio szuka muzykalności i umiejętności przekraczania fizycznych ograniczeń. Lubi urządzenia tanie i drogie, lampowe i tranzystorowe, duże i małe, cyfrowe i analogowe. Nie lubi tylko beznadziejnych.

Szef Działu Muzycznego

Karol Otkała

Karol Otkała

Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego. Zakochany w Tatrach i muzyce nie do końca popularnej. Biega, jeździ na kolarzówce po niemieckich szosach, korzysta z górskich łańcuchów, drabin i klamer, czyta książki, ogląda Premier League i stale powiększa swoją kolekcję płyt. W międzyczasie pracuje na etacie i stale ubolewa nad faktem, że w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem;-) W sieci jako Rolu tworzy Rolowy Świat Muzyki.

Fotograf

Marcin Jaworski

Marcin Jaworski

Miłośnik wszystkiego, co ciekawe i warte bliższego poznania. Uważa, że fotografia to kęs życia trwający 1/100 sekundy. Fotografuje i kręci wszystko, co go fascynuje, przy użyciu każdego sprzętu, jaki uda mu się w danej chwili dorwać - lustrzanek, kamerek sportowych, a nawet smartfonów. Jako selfie stick wystarczy mu zwykła gałąź. W swojej zawodowej i hobbystycznej karierze zajmował się między innymi kręceniem filmów z dronów, a także sesjami studyjnymi i plenerowymi. Uwielbia podróże, a w wolnych chwilach zajmuje się majsterkowaniem, modelarstwem, szeroko rozumianym rękodziełem oraz drobną poligrafią. Kiedy naprawdę mu się nudzi, tworzy trójwymiarowe rzeźby z papieru.

Dziennikarze

Małgorzata Karasińska

Małgorzata Karasińska

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, miłośniczka dobrej muzyki i sprzętu grającego. Wykorzystując doświadczenie z dziedziny sprzętu komputerowego i oprogramowania, pisała recenzje sprzętu dla miesięcznika "Hi-Fi i Muzyka" i uczestniczyła w testach słuchawek, które ukazały się później jako "Katalog Testów Słuchawek 2013". Karierę fotografa zaczęła nietypowo - od zdjęć lotniczych. W tej dziedzinie zdobyła chyba wszystkie możliwe nagrody na portalach takich, jak Airliners.net czy Jetphotos.net. Na StereoLife można zobaczyć jej zdjęcia w testach, relacjach i wywiadach. Jest także autorką recenzji płytowych, testów tematycznych kompilacji wideoklipów, relacji z koncertów i wielu innych materiałów.

Jarosław Święcicki

Jarosław Święcicki

Elektryk ze Szczecina, ukończył Politechnikę Szczecińską i pracuje w dużej firmie z branży energetycznej. Miłośnik dobrej muzyki, dobrego alkoholu i dłubania w starych (niekoniecznie dobrych) klamotach. W Internecie lepiej znany jako Edgar - pod takim nickiem prowadzi bloga Music on the Head, na którym pisze o muzyce i sprzęcie audio.

Paweł Pałasz

Paweł Pałasz

Student dziennikarstwa. Miłośnik muzyki z czasów, których nie może pamiętać - przede wszystkim cięższych brzmień i rocka progresywnego. Kolekcjoner płyt winylowych, nieremasterowanych. Zainspirowany recenzjami płyt z prasy muzycznej, z którymi prawie nigdy się nie zgadza, postanowił sam je pisać na założonym przez siebie blogu Rock'n'Roll Will Never Die! W wolnych chwilach, poza słuchaniem muzyki i pisaniem o niej, próbuje grać na gitarze, czyta książki (nie tylko muzyczne) i ogląda stare seriale.

Paweł Kłodnicki

Paweł Kłodnicki

Wielbiciel muzyki wszelakiej, zarówno tej popularnej jak i kompletnie zapomnianej. Bez słuchawek nie rusza się nawet do sklepu czy spotkanie z kolegami. Każda chwila jest dla niego dobra, by poznać choć jeden fascynujący kawałek. Oprócz muzyki regularnie daje się pochłonąć dwóm innym pożeraczom czasu - serialom i grom komputerowym. Uwielbia też przebywać w wodzie, niekoniecznie pływając, co wiąże się z jego znakiem zodiaku (ryby).

Jędrzej Dobosz

Jędrzej Dobosz

Filolog z wykształcenia, nauczyciel z zawodu, bloger najpierw z nudów, potem z pasji. Wychowany muzycznie przez New Musical Express i "Trójkowy Ekspres" Pawła Kostrzewy, stara się trzymać rękę na pulsie modnej muzyki głównie amerykańskiej i brytyjskiej, nie spuszczając z oczu i uszu żadnego gatunku, bo nigdy nie wiadomo skąd napłyną dobre dźwięki. Od 2011 prowadzi blog Sidemainstream. W wolnych chwilach - kiedy nie sprawdza testów i nie słucha muzyki - gra na Playstation, czyta komiksy i kibicuje angielskiej Premier League.

Radomir Wasilewski

Radomir Wasilewski

Z wykształcenia i zawodu prawnik. Do tego w zasadzie od urodzenia słuchacz muzyki różnorakiej, a od początku lat dziewięćdziesiątych świadomy fan wielu zespołów, nad których twórczością od kilku lat znęca się pisząc recenzje na portalu Rate Your Music, gdzie można znaleźć kilkaset recenzji jego autorstwa. Jest zwolennikiem udanego łączenia ambitnych pomysłów artystów z przystępnością i przebojowością stworzonego przez nich materiału. Choć preferuje cięższe brzmienia, nie pogardzi łagodniejszym rockiem, alternatywą, muzyką elektroniczną, a nawet popem czy hip-hopem. Poza tym jest miłośnikiem dobrej literatury i kina, uwielbia długie spacery po lesie, jazdę na rowerze i wyjazdy w różne zakątki świata.

Ireneusz Wacławski

Ireneusz Wacławski

Nie tyle recenzje, co relacje. Nie tyle suche fakty, co odczucia (niekoniecznie mokre). Subiektywnie... Ekstrawertycznie... Nieoczywiście...

Dziennikarze nieaktywni

Bartłomiej Basilewski

Bartłomiej Basilewski

Audiofil, miłośnik niekonwencjonalnych rozwiązań i łamania stereotypów. Studiował dziennikarstwo, a od czterech lat pracuje w jednym z warszawskich salonów ze sprzętem audio. Wszystkie pomysły testuje na sobie, więc prawdopodobnie wydał już kilkadziesiąt średnich krajowych na eksperymenty z kablami i wzmacniaczami. Wolny czas poświęca na wycieczki rowerowe i tuningowanie swojej wyczynowej kolarzówki.

Adam Kiljańczyk

Adam Kiljańczyk

Praktykujący audiofil dla którego sprzęt grający to nie tylko hobby, ale od wielu lat także codzienna praca. Pasjonuje go sprzęt, który ma w sobie coś ciekawego, a wiedza i doświadczenie pozwalają mu to weryfikować. Miłośnik i kolekcjoner sprzętu vintage - kultowe, nieprodukowane już wzmacniacze, końcówki mocy, tunery, kolumny i kable można znaleźć w jego salonie, pokoju dziecięcym, szafie na zimowe kurtki, piwnicy, samochodzie, prawdopodobnie również w domku letniskowym. Kiedy nie słucha muzyki na hi-endowych klockach sprzed lat, zajmuje się fotografią i motoryzacją, czasami łącząc wszystkie pasje ze sobą.

Witosław Szwacki

Witosław Szwacki

Z wykształcenia fizyk akustyk, na co dzień pracujący w jednej z największych firm z branży IT w Polsce. Audiofil zarażony tą pasją od młodzieńczych lat. Na chwilę ją zdradził na rzecz komputerów, ale po kuracji odwykowej wrócił do swojej pierwotnej pasji. Dzisiaj to, co było jego hobby stało się jego zawodem, a to co jest zawodem przerodziło się w hobby. Do pełni szczęścia brakuje mu tylko połączenia tych dwóch stanów, do czego wytrwale dąży.

Zuzanna Janicka

Zuzanna Janicka

Studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, zajmująca się w wolnych chwilach dziennikarstwem muzycznym. Pisać o muzyce zaczęła w 2010 roku, ruszając z własnym projektem The Rockferry. Współpracowała także z kilkoma internetowymi serwisami. Do jej ulubionych brzmień należy R&B z lat dziewięćdziesiątych, ale nie pogardzi także indie rockiem, alternatywą czy dobrym popem. Oprócz słuchania muzyki chętnie czyta książki (głównie szwedzkie kryminały) i jeździ na rowerze.

Marcin Pindel

Marcin Pindel

Technik mechanik z wykształcenia, audiofil i pasjonat dobrej muzyki z powołania. Pracuje w galerii wnętrz doskonałych, a z zamiłowania jest miłośnikiem muzyki lat 80-90 każdego gatunku, w dobrym wykonaniu, najchętniej przy lampce wytrawnego wina. Interesuje się wszystkim, co nowe w branży elektronicznej i może pomóc nam w codziennym życiu. W wolnym czasie, dla relaksu lubi pograć sobie na PlayStation.

Adam Widełka

Adam Widełka

Człowiek na tyle niski, by być drugim Napoleonem, ale zdecydowanie więcej czasu spędza na słuchaniu muzyki, niż planowaniu podboju Europy. Dysponuje dużym poczuciem humoru i dystansem do siebie. Z różnym skutkiem szuka swojego miejsca na Ziemi. Ceni sobie szczerość w kontaktach międzyludzkich. Najchętniej nie wychodziłby ze sklepów z płytami, a jego ulubionymi dźwiękowymi daniami są ciężki metal i ostra, klasyczna skała popijana jazzowym koktajlem. Prawdopodobnie jeden z ostatnich facetów na świecie, który pisze wiersze. W rzeczywistości wygląda tak samo, jak na zdjęciu powyżej.

Jacek Stobiecki

Jacek Stobiecki

Basista, kontrabasista, uczestnik wielu przedsięwzięć muzycznych, producent, reżyser, akustyk, założyciel i lider grupy Pasimito, z którą koncertuje na największych scenach Polski i Europy od jazzowych clubów po festiwale takie, jak Open'er czy Warsaw Summer Jazz Days. Były wicedyrektor firmy zajmującej się dystrybucją sprzętu studyjnego. Z zamiłowania pasjonat jazzowej muzyki, dobrego dźwięku, jak również miłośnik produkcji zrealizowanych na najwyższym poziomie. Entuzjasta układów analogowo-lampowych i wszelakich urządzeń pro-audio. W wolnych chwilach uprawia synkretyzm.

Rafał Garszczyński

Rafał Garszczyński

Wybitny specjalista jazzowy i zarazem jeden z najbardziej aktywny dziennikarzy muzycznych w Polsce. Jego recenzje można przeczytać między innymi w internetowym miesięczniku jazzowym JazzPRESS, jednak to zaledwie wycinek albumów, które Rafał pochłania dosłownie na kilogramy. Dlatego swoje recenzje publikuje również na własnym blogu Subiektywny Dziennik Muzyczny. Podobno to, co udało się mu przelać na klawiaturę to także tylko część wielkiego kalendarium muzycznego zapisanego w zeszytach, które leżą u niego w pudłach, pudła na paletach, a palety w ogromnych magazynach. Co tydzień Rafał Garszczyński prowadzi także audycję Simple Songs na falach RadioJAZZ. W audycji często pojawiają się monografie przedstawiające historię jazzowego standardu, czasem bardzo długą historię, znajdziecie więc tu nagrania bardzo stare, jak i zupełnie nowe.

Krzysztof Kalinkowski

Krzysztof Kalinkowski

Niepraktykujący lekarz z wykształcenia i audiofil z powołania. Od lat ściga się z audiofilskim króliczkiem, co jest tym trudniejsze, że co rusz ma okazję posłuchać urządzeń wzbudzających jego pożądanie... Słucha dużo rocka, muzyki klasycznej, elektroniki i jazzu. Współpracował już z niektórymi magazynami i portalami specjalistycznymi, dzięki czemu można powiedzieć, że zajmuje się sprzętem audio nie tylko hobbystycznie, ale też profesjonalnie.

Wojciech Cicherski

Wojciech Cicherski

Specjalista od słuchawek i urządzeń mobilnych, ale nie tylko. Sam siebie nigdy nie nazwał audiofilem, za to jest na pewno melomanem fanatykiem. Niedowiarek, który musi o wszystkim przekonać się sam. Chory na pasję dobrego brzmienia od 1989 roku, a od ponad dekady z powodzeniem łączy ją z pracą zawodową - został między innymi edaktorem naczelnym magazynu "Boom". Najbardziej w audio lubi starocie i systemy przenośne. Śpi w słuchawkach, chodzi w słuchawkach, jego dzieci jak go rysują to zawsze w słuchawkach. Słucha wszystkiego, a najbardziej ceni sobie emocje i dobre realizacje.

Adrian Andersz

Adrian Andersz

Informatyk applefobik. Wytrawny znawca wszystkiego, co elektroniczne i mobilne. Potrafi godzinami dyskutować o smartfonowym hardwarze. W środku skrywa trzynastoletniego chłopca, więc temat zdalnie sterowanych pojazdów czy klocków lego również nie jest mu obcy. Nieustannie w towarzystwie dźwięków sączących się ze słuchawek, choć jemu samemu z trudem przychodzi jednoznaczne określenie swego gustu muzycznego. W wolnych chwilach oddaje się miłości do kawy w warszawskich kawiarniach.

Komentarze

kissmygrass
Zmieniać wkładkę w te pędy. Nie wiem kto wpadł na pomysł takiej wkładki startowej, to po prostu nie gra... Moja "paździerzowa" Rega Queen z Elys 2 brzmiała o ni...
enter
Hmmm... Tylko dlaczego po przeczytaniu recenzji i odsłuchach mało kto go kupuje? Mimo, że cena jest bardzo atrakcyjna. Jeden z powodów? Prozaiczny - brak regula...
Piotr
Witam. Posiadam stary gramofon z prostym ramieniem który nie ma nawet regulacji siły nacisku. Ogólne kiedy słucham nie za głośno, wszystko jest w porządku, ale ...

Newsy

Auralic Sirius G2

Auralic Sirius G2

Auralic zaprezentował nowy dodatek do hi-endowej serii G2. Po trzech latach projektowania i testów, firma wprowadziła długo zapowiadany i oczekiwany...

Listy

Popularne testy

Popularne artykuły

Partnerzy

The Rockferry
Blog Zuzanny Janickiej o muzyce i wszystkim, co z nią związane. Nowości, płyty, wydarzenia, zestawienia, wywiady... Prawdziwa kopalnia wiedzy o muzyce.
Rock'n'Roll Will Never Die!
Tytuł mówi w zasadzie wszystko. Blog prowadzony przez naszego specjalistę od szeroko pojętej muzyki rockowej - Pawła Pałasza. Mamy nadzieję, że nie zginie nigdy!
Rolowy Świat Muzyki
Blog prowadzącego nasz dział muzyczny Karola Otkały, w skrócie Rola. Mnóstwo dobrej muzyki i nie zawsze poprawnych politycznie komentarzy.
Music On The Head
Muzyczny blog naszego redakcyjnego kolegi, Jarka Święcickiego. O płytach, sprzęcie i ciekawostkach z życia audiofila.
Sidemainstream
Muzyczny blog Jędrzeja Dobosza. Jak twierdzi sam autor, nieważne czy podąża się autostradą głównego nurtu, czy też pobocznymi, alternatywnymi dróżkami - ważne, aby muzyka była dobra.

Gościmy

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik

Odsłon artykułów:
11605132

Cytaty

WieslawMysliwski.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.