Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Audio Tuning przejmuje Musical Fidelity

Audio Tuning przejmuje Musical Fidelity

Austriacka firma Audio Tuning, będąca właścicielem marki Pro-Ject, poinformowała dziś o przejęciu brytyjskiego producenta elektroniki audio - Musical Fidelity. Jest to związane z przejściem na emerutyrę jej założyciela, Antony'ego Michaelsona. Brytyjczycy nie musieli długo czekać na nowego szefa, który ma zamiar pokierować dalszym rozwojem firmy, kontynuując przyjętą do tej pory strategię i filozofię. "Cieszymy się, że Heinz Lichtenegger przejął markę Musical Fidelity. Mamy pełne zaufanie do technicznych i projektowych możliwości jego zespołu i wiemy, że działania naszej firmy będą kontynuowane, a nasi klienci otrzymają dzięki temu odpowiednie wsparcie. Znamy Heinza od 30 lat i zbudowaliśmy z nim głęboką przyjaźń. Cieszymy się, że przejął on markę Musical Fidelity i że nadal będziemy mieć wpływ na kierunek jej rozroju." - mówią przedstawiciele brytyjskiej firmy. "Jako właściciel i dyrektor generalny firm Audio Tuning i Pro-Ject Audio Systems, znam i zawsze podziwiałem Musical Fidelity. Cieszę się z możliwości rozwijania tej marki oraz jej DNA w zakresie wzornictwa i brzmienia. jestem pełen pomysłów na nowe produkty i sposoby wykorzystania godnego pozazdroszczenia dziedzictwa Musical Fidelity. Widzę wielki potencjał dla marki, dający mi jeszcze więcej opcji realizacji mojego celu, jakim jest zainteresowanie jak największej liczby ludzi muzyką, dzięki świetnemu systemowi hi-fi." - powiedział Heinz Lichtenegger.

Sennheiser CX SPORT

Sennheiser CX SPORT

Sennheiser zaprezentował nowy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy CX SPORT dla osób prowadzących aktywny tryb życia. Słuchawki są odporne na wodę i pot, a lekka, dokanałowa konstrukcja z uchwytami stabilizującymi ma zapewniać komfort i pewność, że słuchawki nie wypadną z ucha, niezależnie od intensywności ćwiczeń. Dokanałówki wyposażone w autorski system przetworników Sennheisera mają także zapewniać niesamowicie czysty i szczegółowy dźwięk. Zdaniem producenta, CX SPORT spełniają najwyższe standardy jakości i są wystarczająco wytrzymałe, aby sprostać każdemu sportowemu wyzwaniu, oferując przy tym wolność od dodatkowych kabli.

Yamaha RX-Ax80

Yamaha RX-Ax80

Yamaha poszerza gamę amplitunerów kina domowego o najnowszą serię RX-Ax80. Tworzy ją pięć urządzeń - MusicCast RX-A680, MusicCast RX-A880, MusicCast RX-A1080, MusicCast RX-A2080 i MusicCast RX-A3080 - których wspólnymi elementami są między innymi kompatybilność z systemem multiroom MusicCast i jego najnowszą funkcją MusicCast Surround, a także wsparcie formatów Dolby Atmos i DTS:X. W odkrywaniu kinowych emocji pomaga przełomowa technologia Surround:AI. Dostępna w niemal wszystkich urządzeniach z serii RX-Ax80, oprócz MusicCast RX-A680 i MusicCast RX-A880, analizuje odtwarzane materiały rozrywkowe i w czasie rzeczywistym optymalizuje generowane efekty przestrzenne. Surround:AI skupia się na elementach dźwiękowych takich jak dialogi, muzyka w tle, dźwięki otoczenia i efekty dźwiękowe, a następnie tworzy niezwykle realistyczne efekty z potęgą wykraczającą poza efekty dostępne w przypadku konwencjonalnych rozwiązań. W uzyskaniu lepszego dźwięku przestrzennego pomaga również kompatybilność z formatami przestrzennymi Dolby Atmos i DTS:X, które w przypadku modeli MusicCast RX-A3080, MusicCast RX-A2080 i MusicCast RX-A1080 dodatkowo wspomagane są przez układ Cinema DSP HD3.

Cooler Master MasterPulse MH530

Cooler Master MasterPulse MH530

Słuchawki to jedna z najważniejszych części wyposażenia stanowiska współczesnego gracza. Dzięki nim można usłyszeć nie tylko efekty dźwiękowe i wyrazistą muzykę, ale też kroki zbliżającego się przeciwnika. Pomóc mają w tym nowe słuchawki Cooler Master MasterPulse MH530, które zdaniem producenta zadowolą nie tylko graczy, ale też miłośników muzyki. W wielu grach soczysty bas jest bardzo ważnym elementem warstwy dźwiękowej, jednak podczas normalnych odsłuchów nie może być go za dużo, dlatego producent przewidział sprytny system modyfikacji brzmienia poprzez zdejmowane pokrywy nauszników Focus FX. Jak na tak budżetowe słuchawki, jest to dość niespotykane. Co więcej, każdy użytkownik będzie mógł stworzyć własne nakładki dzięki technologii druku 3D.

JBL Go 2

JBL Go 2

Amerykański specjalista od głośników wprowadza na rynek drugą generację swojego najmniejszego modelu bezprzewodowego. Jak twierdzi producent, Go 2 to nie tylko nowsza wersja znanego, budżetowego głośnika, ale także doskonały pomysł na prezent i firmowe brzmienie zamknięte w kompaktowej formie. Powiedzieć o nim, że jest kompaktowy, to tak jakby nie powiedzieć nic. Poprzedni model zasłynął ekstremalnie kompaktowymi rozmiarami, a jego druga odsłona zasadniczo nie odstaje w tej kwestii od oryginału. Głośnik wielkości dwóch paczek papierosów można zabrać ze sobą dosłownie wszędzie.

Technics Ottava S SC-C50

Technics Ottava S SC-C50

Technics zaprezentował nowy zestaw głośnikowy Ottava S SC-C50 mający zapewniać czysty dźwięk z szeroką sceną dźwiękową przy niewielkim rozmiarze obudowy. Technologia kalibracji dźwięku do potrzeb konkretnego pomieszczenia pozwala na swobodne umieszczanie głośnika w dowolnym miejscu w domu. Jak zapewnia producent, cztery oryginalne mechanizmy JENO zapewniają optymalne brzmienie, a technologia Space Tune odpowiada za optymalizację przestrzeni dźwiękowej. Ottava S SC-C50 posiada również funkcję LAPC, czyli opracowaną przez Technicsa adaptacyjną kalibrację fazy. LAPC mierzy amplitudowo-fazową charakterystykę częstotliwości wzmacniacza z głośnikami podłączonymi do urządzenia, a następnie przetwarza cyfrowy sygnał pod kątem uzyskania idealnej reakcji na impulsy. Parametry zoptymalizowane dla obciążenia głośników o niskiej i wysokiej częstotliwości są wstępnie skonfigurowane w układzie obliczeniowym LAPC urządzenia, aby uzyskać idealną charakterystykę częstotliwości i fazy w całym zakresie częstotliwości.

Sennheiser GSP 500

Sennheiser GSP 500

Na polskim rynku pojawił się właśnie najnowszy, profesjonalny zestaw słuchawkowy dla graczy marki Sennheiser. Otwarta konstrukcja modelu GSP 500 ma zapewniać niesamowicie realistyczny i naturalny dźwięk, a dwuosiowy system metalowych zawiasów muszli i regulacja nacisku pałąka gwarantują idealne dopasowanie do gracza i najwyższy komfort użytkowania. Jak zapewnia producent, system oferuje jeszcze większą swobodę ruchów i dopasowuje się do każdego kształtu głowy. Ale najważniejszym elementem nowego headsetu jest ulepszony system autorskich przetworników. Dzięki niemu GSP 500 ma zapewniać doskonałą klarowność i głębsze brzmienie niskich częstotliwości, co ożywia dźwięk w grach. Specjalnie rozmieszczenie przetworników w muszlach ma pomóc w przekazywaniu dźwięku bezpośrednio do uszu, aby zapewnić najlepsze odzwierciedlenie przestrzeni i pełną świadomość środowiska gry.

Dynaudio Xeo 20 i Xeo 30

Dynaudio Xeo 20 i Xeo 30

Po sześciu latach od premiery aktywnych, bezprzewodowych kolumn Xeo, które zdobyły prestiżową nagrodę EISA, konstruktorzy firmy Dynaudio kontynuują dobrą passę na głośniki aktywne, wprowadzając dwa nowe modele - podstawkowe monitory Xeo 20 i wolnostojące Xeo 30, które zastępują dotychczasowe Xeo 4 i Xeo 6. Już pierwszy rzut oka na nowe zestawy może sugerować, że koncepcyjnie idą one w stronę znacznie droższej, odświeżonej niedawno serii Focus XD. Krawędzie obudów dyskretnie ścięto i zaokrąglono, fronty przetworników zmieniły się w jednolicie czarne, podobnie jak nóżki podłogowych Xeo 30, a z górnej ścianki obudowy zniknęła nakładka z wyświetlaczem głośności i odbiornikiem sygnału podczerwieni. Ten ostatni element wraz z diodami wskazującymi status pracy umieszczono pod dolnym mid-wooferem.

AudioSolutions Figaro

AudioSolutions Figaro

Polski dystrybutor marki AudioSolutions poinformował o wprowadzeniu na rynek nowej serii kolumn o nazwie Figaro. Po sześciu latach rozwoju, litewskiemu producentowi udało się podobno uzyskać znacznie większą wydajność procesów produkcyjnych i znacznie lepszą jakość dźwięku. To wszystko dzięki specjalnej technice tworzenia obudów Self-Locking Cabinet, niewielkiej tubie dla głośnika wysokotonowego i kilku innym rozwiązaniom, które przełożyły się na wyższy poziom zaawansowania technicznego. Jak zapewnia producent, modele z serii Figaro przewyższają to, co oferowały zestawy Rhapsody. Tutaj wyeliminowano ich wszystkie słabe punkty, poprawiając nie tylko brzmienie, ale i estetykę wykonania. Co ciekawe, nowe rozwiązania nie przełożyły się na skokowy wzrost cen poszczególnych modeli.

Final Audio Design E4000 i E5000

Final Audio Design E4000 i E5000

Japoński producent audiofilskich słuchawek zapowiedział wprowadzenie na polski rynek najnowszych modeli dokanałowych E4000 i E5000. Ich oficjalna premiera ma miejsce właśnie dziś, a pierwsze egzemplarze mają pojawić się w naszym kraju już w czerwcu. E4000 i E5000 to pierwsze słuchawki w serii E wyposażone w całkowicie wymienne przewody zakończone wtykami MMCX, stosowanymi wcześniej chociażby w modelu LAB II. Teraz z tej możliwości będą mogli cieszyć się posiadacze znacznie tańszych dokanałówek. Jak informuje firma, do tej pory na całym świecie sprzedano ponad sto tysięcy egzemplarzy słuchawek z serii E. Można się więc spodziewać, że i najnowsze modele będą się cieszyły dużym zainteresowaniem klientów.

Cambridge Audio Edge

Cambridge Audio Edge

Polski dystrybutor marki Cambridge Audio oficjalnie zapowiedział wprowadzenie na rynek nowej serii Edge. W tej jubileuszowej rodzinie komponentów stereo znalazły się trzy modele - wzmacniacz zintegrowany Edge A, streamer Edge NQ oraz wzmacniacz mocy Edge W. Jak mówi dyrektor firmy Stuart George, podczas projektowania nowej serii konstruktorom dano po prostu wolną rękę, zarówno jeśli chodzi o kryteria czasowe, jak i finansowe. Seria Edge, nazwana na cześć profesora Gordona Edge'a, jednego z założycieli firmy Cambridge Audio i konstruktora jej pierwszego produktu, wzmacniacza zintegrowanego P40, powstała po trzech latach badań i opiera się na filozofii, którą można streścić jednym zdaniem - najpierw słuchaj, potem mierz. Wszystko po to, aby stworzyć najlepszy system, jaki do tej pory powstał w tej firmie.

JBL Reflect Contour 2

JBL Reflect Contour 2

Każdy trening z pewnością staje się prostszy z bezprzewodowymi słuchawkami, które nie tylko brzmią świetnie, ale również wpisują się w styl aktywnego życia. Takie mają być nowe dokanałówki JBL-a. Wprowadzony właśnie model Reflect Contour 2 charakteryzuje się lekką i odporną na pot konstrukcją z aluminiowymi obudowami oraz zausznymi pałąkami, dzięki którym słuchawki szybko są gotowe do użytku. W zestawie znajdują się trzy rozmiary nakładek Freebit, które doskonale dopasowują się do ucha użytkownika. Ponadto trzyprzyciskowy pilot z mikrofonem pozwala na pełną kontrolę nad muzyką i połączeniami telefonicznymi. Użytkownik może też wygodnie uzyskać dostęp do asystenta głosowego jednym dotknięciem przycisku.

Yamaha MusicCast BAR 40 i BAR 400

Yamaha MusicCast BAR 40 i BAR 400

Yamaha rozszerza serię produktów MusicCast o dwa soundbary, które dzięki obsłudze dźwięku przestrzennego DTS Virtual:X, funkcji MusicCast Surround i wsparciu dla 4K Ultra HD mają wynosić doświadczenie kina domowego na wyższy poziom. Funkcjonalność urządzeń zwiększa kompatybilność z systemem multiroom MusicCast i łączność bezprzewodowa. Firma zapewnia, że za pomocą efektów przestrzennych, jakie gwarantuje format DTS Virtual:X, użytkownicy zostają otoczeni dźwiękiem dosłownie ze wszystkich stron, także z góry. Model MusicCast BAR 400 idzie jeszcze o krok dalej, a to zasługa dostarczanego wraz z soundbarem bezprzewodowego subwoofera. Dodatkowy głośnik niskotonowy pozwala wypełnić całą przestrzeń odsłuchową mocnym i głębokim basem, a przy tym ma być bardzo łatwy w instalacji.

Bang & Olufsen Earset

Bang & Olufsen Earset

Bang & Olufsen zaprezentował dziś słuchawki Earset wyposażone w najnowocześniejszą bezprzewodową technologię audio oraz odświeżony wygląd dla następnej generacji. Oryginalny projekt konstrukcji został opracowany przez Andersa Hermansena w latach dziewięćdziesiątych, z silnym naciskiem na to, aby słuchawki były na tyle wszechstronne i uniwersalne, pozwalając zastosować je do każdego ucha. System regulacji słuchawek pozwala indywidualnie dopasować kąt wkładki dousznej. Dzięki teleskopowej regulacji wysokości oraz krzywiźnie uchwytu całość zapewnia najwyższy komfort użytkowania. Możliwe jest również obracanie i dostosowywanie w trzech płaszczyznach. Słuchawki Earset mają być przykładem tego, jak zaawansowana inżynieria oraz wyszukany design idą ze sobą w parze.

Gibson składa wniosek o upadłość

Gibson składa wniosek o upadłość

Ciężko wyobrazić sobie współczesną muzykę bez gitary elektrycznej. Tak samo szokuje więc informacja o kłopotach finansowych jednego z największych i najbardziej utytułowanych producentów tych instrumentów. Niestety, krążące od jakiegoś czasu pogłoski oficjalnie się potwierdziły. Kultowa firma Gibson złożyła wniosek o upadłość. Na instrumentach tej marki grały lub wciąż grają takie gwiazdy, jak Elvis Presley, John Lennon, Eric Clapton, Slash, Jimmy Page, Angus Young, Tony Iommi czy Zakk Wylde. Jak się okazuje, to nie wystarcza aby przedsiębiorstwo przynosiło zyski i rozwijało się tak, jak można by było oczekiwać. W chwili obecnej Gibson ma już ponad pół miliarda dolarów długu. W ubiegłym roku firma zapożyczyła się na 130 milionów dolarów aby wyjść na prostą, jednak to jej nie pomogło. W lutym, po zaledwie roku urzędowania, funkcję dyrektora finansowego stracił Bill Lawrence. Sytuacja jest dość dramatyczna.

Polecany film

Bannery dolne

Nowe testy

Poprzedni Następny
Audiobyte Black Dragon

Audiobyte Black Dragon

Patrząc na rynek przetworników cyfrowo-analogowych nie sposób nie zauważyć ewolucji, jaka dokonała się w tej dziedzinie w ostatnich latach. Z jednej strony mamy zalew tanich - co nie znaczy złych...

Reloop Turn 5

Reloop Turn 5

Reloop jest traktowany w audiofilskim świecie jako dziwny, ale interesujący gość z zewnątrz. Ktoś, kto od dawna ma wszelkie predyspozycje by stać się członkiem klubu, ale nigdy się do niego...

NAD C316BEE

NAD C316BEE

Wielu melomanów i audiofilów na drodze sprzętowej ewolucji wspina się coraz wyżej i wyżej, czasami aż do poziomu graniczącego z czystym szaleństwem. Nie ma w tym nic dziwnego, bo ludzie,...

Komentarze

Andrzej
StereoLife oceniło dak La Voce jako mniej muzykalny od Dragona, też dziwne :)
Andrzej
Witam
A ja potwierdzę wyższość LKS004, przynajmniej dla mnie, miałem Dragona i też uważałem że jest świetny a kilka daków już miałem okazję słuchać, Dragon ...
D.K.Auxiofreak
M potwierdzam ze przy tym modelu LKS a mniej lub bardziej utytulowana konkurencja
Naprawde do kwoty ok.10kzl wypada naprawde blado. Oczywiscie znalazlo by...

Bannery boczne

Płyty

Ry Cooder - The Prodigal Son

Ry Cooder - The Prodigal Son

Od młodych wykonawców wymaga się świeżego podejścia i, w jakimś stopniu, nowatorskości. Od starych - solidności. Tak przynajmniej byłoby w...

Nowości ze świata

  • Naim has previewed three new network players, which includes the ND 555, the first 500 series product in 12 years. The flagship ND 555 is joined by the new NDX 2 and ND 5 XS 2. Naim says it has...

  • Cambridge Audio celebrates its 50th anniversary with the introduction of Edge, a flagship hi-fi system that introduces a new standard for sound and design from the company. The new series builds on Cambridge Audio's driving principles of creating products that...

  • Digital playback software specialist Roon Labs has had a stellar rise in terms of what many audio enthusiasts and music lovers around the world consider the best music playback platform. The company’s superbly designed software, with its state-of-the-art user interface...

Prezentacje

Sukces mierzony głośnikami - Pylon Audio

Sukces mierzony głośnikami - Pylon Audio

Polski sprzęt audio - to hasło przeciętnemu obywatelowi naszego kraju kojarzy się ze wzmacniaczami, kolumnami głośnikowymi i gramofonami sprzed kilku dekad. Większość z nas wyobraża sobie piękne wieże Unitry, Diory czy Radmora, kultowe Altusy lub gramofony takie, jak Daniel, Adam czy Bernard. Jeżeli myślicie, że to wszystko relikty minionego systemu,...

Poradniki

Jak wybrać kolumny

Jak wybrać kolumny

Jeżeli zapytacie audiofilów który element systemu audio ma największy wpływ na ostateczny rezultat brzmieniowy, dziewięciu na dziesięciu powie, że są...

Dyskografie

Budgie - Zapomniany gatunek

Budgie - Zapomniany gatunek

Deski skrzypiały pod nogami, kiedy wchodził na strych. Strach jednak tłumiła fascynacja nowym, nieznanym wcześniej miejscem. Spróchniałe schody nie miały...

Galerie

30 hitów wystawy High End 2018

30 hitów wystawy High End 2018

Jeżeli chcecie się dowiedzieć co ciekawego będzie się działo na rynku audio w ciągu najbliższych kilku miesięcy, wystarczy wybrać się...

Wywiady

Ken Ishiwata - Marantz

Ken Ishiwata - Marantz

[English version] Niedawno zamieściliśmy na łamach naszego magazynu przekrojową prezentację marki Marantz, jednak cała historia byłaby niepełna gdybyśmy nie przeprowadzili...

Popularne artykuły

Vintage

Nakamichi 700II

Nakamichi 700II

W ramach tegorocznego Międzynarodowego Tygodnia Słuchania Kaset Magnetofonowych najlepiej byłoby odkurzyć swoją kolekcję taśm, podłączyć magnetofon i przypomnieć sobie klimat...

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.