Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Nordost zmienia dystrybutora

Nordost zmienia dystrybutora

Amerykański specjalista od kabli od października jest reprezentowany w Polsce przez firmę Audio Center. Założona w 1991 roku firma jest producentem przewodów wykonanych z wykorzystaniem najnowszych technologii, używanych zarówno w medycynie jak i w branży audio. Kable Nordosta produkowane są z użyciem precyzyjnych przewodników stworzonych na potrzeby przemysłu kosmicznego we współpracy z agencją NASA. Oparcie w dziedzinach lotów kosmicznych i mikrochirurgii pozwoliło firmie na prowadzenie zaawansowanych programów badawczych i wytwarzanie produktów z niezwykłą dokładnością i zgodnością.

Pierwszym produktem audio firmy Nordost był przewód Flatline Gold wprowadzony na rynek w roku 1992. Ten kabel głośnikowy o rewolucyjnie płaskiej budowie i twardej izolacji okazał się idealnym rozwiązaniem do instalacji w ścianie lub pod dywanem. Niezwykłe właściwości przewodzenia dźwięku sprawiły, że wkrótce płaskie przewody stały się specjalnością Nordost. Szybki postęp technologii spowodował rozwój firmy, która przygotowała szeroką ofertę produktów w różnych. Nordost wprowadził również unikalne podejście do sprzedaży, otwarcie demonstrując osiągi swoich produktów w porównaniu do konkurencji. Strategia ta okazała się efektywna a przewody Nordost stały się towarem często poszukiwanym przez audiofilów na wystawach sprzętu hi-fi na całym świecie.

Nordost zmienia dystrybutora

Przewodem, który wprowadził firmę Nordost do świata hi-endu był kabel SPM Reference wprowadzony na rynek w 1997 roku. Przewód ten łączy zastosowany w poprzednim modelu płaski profil kabla ze zoptymalizowanymi pod względem wymiarów miedzianymi przewodnikami pokrytymi srebrem. SPM Reference szybko stał się wzorem dla innych producentów, zbierając doskonałe oceny od recenzentów i audiofilów na całym świecie. Następny krok naprzód był już blisko, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii izolacyjnej nazwanej Micro Mono-Filament. Po raz pierwszy zastosowano ją w interkonekcie Quattro-Fil zwiastującym intensywny okres badań nad możliwościami i zachowaniami przewodów. Rezultatem tych badań, były zarówno spray antystatyczny ECO 3 jak i urządzenie do wygrzewania kabli CBID. Badania pozwoliły również na lepsze zrozumienie dynamiki systemu przewodzenia i uzmysłowiły jak ważne jest odpowiednie oprzyrządowanie domowego systemu muzycznego w m.in. kable zasilające, listwy zasilające, kondycjonery sieciowe.

Nordost zmienia dystrybutora

Łącząc wymienione doświadczenia z pokrywanymi srebrem litymi przewodnikami OFC, Nordost otrzymał kabel Valhalla - przewód, który otworzył nowy rozdział w dziedzinie reprodukcji dźwięku. Wypuszczony na rynek w 1999 roku przewód natychmiast zajął na rynku miejsce kabla SPM, stając się nowym punktem odniesienia i rozpoczynając serię ekranowanych interkonektów, a następnie interkonektów cyfrowych i przewodów zasilających. Wraz z serią tych kabli, została zaprezentowana nowa, zaawansowana technologia Dual Micro Mono-Filament dla uzyskania jeszcze niższego efektu dielektrycznego. Przewód Valhalla został ostatecznie uzupełniony w roku 2003 przez kondycjoner sieciowy Thor oraz trzy inne podobne systemy wyposażone w technologię mikro-włókien. Valhalla z kolei dała początek serii kabli głośnikowych i interkonektów Norse, które przeniosły technologię Micro Mono-Filament w rejony bardziej przystępne cenowo. W międzyczasie, Nordost spróbował również swoich sił na rynku wysokiej jakości przewodów video, przedstawiając przewody Optix i Silver Screen. W 2007 roku Nordost zszokował branżę audio wprowadzając na rynek nowy flagowy produkt - Odin. Firma rozwija również ofertę kondycjonerów i akcesoriów zasilających. Nowy dystrybutor zapowiada dostępność całego asortymentu firmy i nowy cennik, który zostanie opublikowany już niebawem.

Nordost zmienia dystrybutora

Źródło: Audio Center

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

Włodek
Witam serdecznie. Dzięki za ciekawą recenzję. Właśnie czekam na nowiutkie Pearle 27 i Yamahę R-N602. Mam gorącą prośbę o podpowiedź jakimi kablami połączyć zest...
1piotr13
Dobry pomysł z tymi siateczkami na głośnikach. Przyda się na pewno jak ktoś ma w domu małe dzieci:)
Tomasz
A ja kupiłem AVR-X54500H i tu już naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Klasyczne wzmacniacze stereo za podobne pieniądze (6000 zł) pozostają za Denonem dale...

Cytaty

OscarWilde.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.