Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Warwick Acoustics w Polsce

Warwick Acoustics w Polsce

Na polskim rynku właśnie pojawiły się produkty, które z pewnością zainteresują audiofilów szukających wysokiej klasy słuchawek elektrostatycznych. Pochodząca z Wielkiej Brytanii marka Warwick Acoustics ma niezwykle ciekawą ofertę, na którą składają się słuchawki elektrostatyczne o nieco polsko brzmiącej nazwie Bravura, a także gotowe systemy audio, w skład których wchodzą nie tylko elektrostatyczne nauszniki, ale także znakomite wzmacniacze (energizery) oferujące amplifikację w klasie A oraz zaawansowane przetwarzanie sygnału przez procesory DSP. Firma zdobyła uznanie w audiofilskim świecie dzięki stworzeniu elektrostatycznego systemu słuchawkowego Sonoma. Producent ten ma także na swoim koncie inny niemały wyczyn - zaprojektował pierwszy na świecie samochodowy system audio z wykorzystaniem technologii elektrostatycznej. Warwick Acoustics łączy w swoich systemach słuchawkowych wspomnianą technologię przetworników elektrostatycznych z własnymi rozwiązaniami w zakresie amplifikacji i zaawansowanego przetwarzanie sygnałów w domenie cyfrowej. W systemach słuchawkowych Sonoma i Aperio łączy własne przetworniki z zaawansowanymi wzmacniaczami.

Bravura to zaprojektowane od podstaw słuchawki elektrostatyczne, dla których naturalnym partnerem jest wzmacniacz Sonoma M1. Bravury jako pierwsze na świecie korzystają z przetworników opartych o membrany wykonane ze specjalnego laminatu. Przetworniki te są efektem trzech lat projektowania i, jak zapewnia producent, dopracowują do perfekcji wszystkie cechy, za które tak lubiane są słuchawki elektrostatyczne. Zastosowano tu nowatorską konstrukcję statorów wykorzystującą nie tylko konfigurację Single Ended, ale i nowoczesne materiały. Słuchawki te, w porównaniu do ogromnej większości elektrostatycznych modeli na rynku posiadają znacznie mniejsze zniekształcenia i szersze pasmo przenoszenia.

Warwick Acoustics w Polsce

Niezwykle istotnym elementem każdych hi-endowych słuchawek są ich muszle. Dlatego w Bravurach zdecydowano się na użycie magnezu, który ze względu na wysokie tłumienie rezonansów własnych jest doskonałym materiałem do takich zastosowań. Dodatkowo magnez chroni też przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, a jego niska masa umożliwia zapewnienie odpowiedniego komfortu w trakcie dłuższych sesji odsłuchowych. W Bravurach zastosowano ten sam pałąk, który znajdziemy we flagowych słuchawkach Aperio. Jest on ręcznie wykonany i zdaniem producenta perfekcyjnie układa się na głowie. Pady wykonane są z owczej skóry Cabretta, która charakteryzuje się niezwykłym komfortem, lekkością i wytrzymałością. Specjalnie dla słuchawek Bravura zaprojektowano okablowanie o niskiej pojemności. Firma twierdzi, że ten parametr jest w przypadku słuchawek elektrostatycznych niezwykle istotny i decyduje on w dużej mierze o przejrzystości brzmienia. Przewody zaprojektowano we współpracy z tak renomowanymi specjalistami, jak Atlas czy Lemo. Ten ostatni odpowiada za precyzyjnie wykonane wtyczki. Posiadają one mechanizm automatycznej blokady oraz gwarantują znakomite i niezmienne przez lata parametry elektryczne połączenia.

Warwick Acoustics w Polsce

Każde słuchawki elektrostatyczne, w tym modele Warwick Acoustics oparte o przetworniki HPEL, wymagają do działania specjalnego wzmacniacza, który zapewni wysokie napięcie do ich napędzenia. Rolę tą spełnia wzmacniacz Sonoma M1. Bazuje on na pracujących w klasie A tranzystorach FET, a dodatkowo korzysta z topologii Single Ended. Wzmacniacz Sonoma M1 jest przy tym specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany tak, aby bez trudu poradzić sobie z obciążeniem pojemnościowym, jakim są słuchawki elektrostatyczne. Sonoma M1 posiada nie tylko analogowe wejścia liniowe, ale także wejścia cyfrowe pod postacią gniazda koaksjalnego S/PDIF oraz interfejsu USB. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy oparto na układach renomowanej firmy ESS Technology, które pracują w konfiguracji dual-mono, czyli po jednym na kanał. Firma zapewnia, że zastosowana topologia obwodów analogowych sprawia, że Sonoma M1 oferuje nie tylko doskonałe brzmienie, ale ma też świetne parametry mierzalne.

Warwick Acoustics w Polsce

Tym, co wyróżnia markę Warwick Acoustics, ma być zaawansowana technologia obróbki sygnału we wzmacniaczach. W przypadku wzmacniacza Sonoma M1 zastosowano wydajny procesor DSP o rozdzielczości 64 bitów, który zajmuje się całą arytmetyką. To właśnie w nim sygnał wejściowy jest przetwarzany tak, aby uzyskać zdumiewający obraz dźwiękowy ze słuchawek. Zastosowano tutaj specjalne algorytmy, które sprawiają, że dźwięk ze słuchawek Warwick Acoustics bardziej przypomina brzmienie bardzo dobrych kolumn. Jednocześnie DSP sprawia też, że mamy niezwykle szerokie pasmo przenoszenia oraz szeroki zakres dynamiki. Sygnały z wejść analogowych są przetwarzane na postać cyfrową za pomocą dedykowanego układu ADC firmy AKM. Pracuje on z rozdzielczością 32 bit/384 kHz dla zapewnienia jak najwyższej precyzji i transparentności. Wszystkie elementy sekcji cyfrowej taktowane są przez zegar typu femto firmy Crystek, a przemyślany rozkład PCB zapewnia znakomitą izolację sekcji cyfrowej od analogowej.

Warwick Acoustics w Polsce

Aby otrzymać stabilne, wolne od szumów zasilanie, we wzmacniaczu Sonoma M1 zastosowano specjalny, dwustopniowy zasilacz. Za pierwszy stopień służy moduł zewnętrzny, który oparto o specjalną konstrukcję impulsową. Jest ona o tyle unikalna, że charakteryzuje się wysoką, stałą częstotliwością pracy wynoszącą 85 kHz, a jednocześnie posiada ponad trzykrotny zapas mocy w stosunku do wymaganej przez M1, co z kolei przekłada się na zapewnienie ogromnego zakresu dynamiki. Drugi stopień zasilacza znajduje się już we właściwej obudowie wzmacniacza i składa się z wielu stopni stabilizacji napięcia opartych o znakomite układy marki Analog Devices. Dodatkowo zadbano o takie szczegóły, jak specjalny przewód łączący zasilacz z urządzeniem, posiadający dodatkowy pierścień filtrujący zakłócenia elektromagnetyczne. W przeciwieństwie do słuchawek Warwick Acoustics, wzmacniacz Sonoma to urządzenie o sporej masie. Zostało ono wykonane z całego bloku aluminium 6063 o najwyższej czystości, z którego wycięto formę w kształcie litery "U". Obudowa ta zapewnia nie tylko izolację od wibracji, ale działa także, jako ekran chroniący czułe obwody audio przed zakłóceniami z eteru. Należy wspomnieć, że wszystkie napisy są grawerowane laserowo, dzięki czemu urządzenie zachowa swój wygląd przez długie lata.

Warwick Acoustics w Polsce

Aperio to system składający się ze słuchawek oraz dedykowanego, wielofunkcyjnego wzmacniacza. Jest to flagowy zestaw brytyjskiej marki, w którym każdy element został dopracowany do perfekcji. Mamy tutaj nie tylko najlepszą wersję elektrostatycznych słuchawek z przetwornikami HPEL, ale też niezwykle zaawansowany konstrukcyjnie wzmacniacz z nimi współpracujący. Ten ostatni posiada przetwornik cyfrowo-analogowy zrealizowany w pełnej konfiguracji dual-mono. Oraz, co istotne, ma także wyjścia analogowe (zarówno niezbalansowane RCA, jak i XLR), dzięki czemu oprócz zasilania słuchawek może także stać się centrum domowego toru audio najwyższej klasy, bo jest de facto także przedwzmacniaczem. Co więcej, w Aperio zastosowano także wyrafinowane rozwiązania konstrukcyjne, czego przykładem niech będzie regulacja głośności. Dla sygnału PCM odbywa się ona w sposób całkowicie bezstratny w domenie cyfrowej, a dla sygnału DSD użyto analogowej drabinki rezystorowej. Dbałość o szczegóły w każdym calu widać także po tym, że z Aperio dostajemy specjalnie zaprojektowane kable USB oraz Ethernet. Przewody te zostały stworzone specjalnie do tego systemu i oferują nie tylko ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, ale też znakomite parametry elektryczne oraz wytrzymałą konstrukcję bazującą na najlepszych komponentach. Produkty Warwick Acoustics są już dostępne w autoryzowanych salonach ze sprzętem audio. Na razie znamy jedynie cenę systemu złożonego ze słuchawek Bravura z dedykowanym wzmacniaczem. Wersja srebrna kosztuje 28750 zł, a czarna - 32495 zł.

Warwick Acoustics w Polsce

Źródło: MIP

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poprawione w każdym calu - Bowers & Wilkins Px7 S3

Poprawione w każdym calu - Bowers & Wilkins Px7 S3

Bowers & Wilkins prezentuje model Px7 S3, czyli nową generację słuchawek wokołusznych. To przełomowa konstrukcja, która stanowi kolejny etap w ciągu już niemal sześciu dekad doskonalenia dźwięku przez tę legendarną brytyjską firmę. Nowy model wyposażono w zoptymalizowane 40-milimetrowe przetworniki elektroakustyczne z membranami wykonanymi z biocelulozy. Są one inspirowane flagowymi kolumnami...

Switch z optyczną izolacją sygnału - SilentPower Omni LAN

Switch z optyczną izolacją sygnału - SilentPower Omni LAN

SilentPower, marka-córka iFi Audio, z dumą ogłasza premierę Omni LAN - optycznie izolowanego przełącznika sieciowego stworzonego z myślą o wymagających purystach, dla których liczy się najczystsze możliwe doświadczenie audiowizualne. Jak informuje producent, nawet najbardziej zaawansowane systemy audio-video mogą zostać niezauważalnie ograniczone przez jeden, często pomijany element - standardowy przełącznik sieciowy....

Hybrydowa integra ze Słowacji - Canor Virtus A3

Hybrydowa integra ze Słowacji - Canor Virtus A3

Na polskim rynku pojawił się właśnie nowy hybrydowy wzmacniacz all-in-one Canor Virtus A3. To konstrukcja dual mono pracująca w klasie A/AB z pełnym zestawem wejść cyfrowych i analogowych, zawierająca wzmacniacz mocy, przedwzmacniacz gramofonowy, wzmacniacz słuchawkowy i przetwornik cyfrowo-analogowy. Jak przeczytamy w informacji prasowej, unikatowa topologia urządzenia oferuje zalety wynikające z...

Trójdrożne podłogówki i basowy potwór - Davis Acoustics Ariane 9 i Basson 777

Trójdrożne podłogówki i basowy potwór - Davis Acoustics Ariane 9…

Davis Acoustics wprowadza do oferty dwa nowe modele - kolumny podłogowe Ariane 9 oraz subwoofer Basson 777, stworzone z myślą o najbardziej wymagających miłośnikach dźwięku. Ariane 9 to flagowy model serii, zaprojektowany z myślą o dużych przestrzeniach odsłuchowych. Trójdrożna konstrukcja z czterema przetwornikami ma oferować wyjątkową dynamikę, naturalne wokale i...

Trzy typy przetworników w tytanowych obudowach - FiiO FX17

Trzy typy przetworników w tytanowych obudowach - FiiO FX17

FiiO prezentuje flagowe słuchawki dokanałowe FX17 - zaawansowany konstrukcyjnie model mogący zadowolić najbardziej wybrednych słuchaczy. Słuchawki te oparte są o bardzo interesującą kombinację przetworników dynamicznych, armaturowych i elektrostatycznych, oferując niezrównaną jakość oraz dynamikę w całym paśmie. FX17 wykorzystują nie tylko zaawansowaną kombinację aż trzech rodzajów przetworników, ale także ze względu...

Bannery dolne

Nowe testy

Poprzedni Następny
NAD C389

NAD C389

NAD (New Acoustic Dimension) to jedna z firm, które od samego początku umiejętnie łączyły innowacje i czysto naukowe podejście do tematu ze wspaniałym zmysłem biznesowym i wyczuciem sytuacji na rynku....

Serblin & Son Frankie Preamplifier + Frankie Monoblock

Serblin & Son Frankie Preamplifier + Frankie Monoblock

Rosnące zainteresowanie audiofilów wzmacniaczami dzielonymi jest jednym z najbardziej zaskakujących trendów, jakie ostatnio obserwujemy. Wydawało się przecież, że rynek zmierza w przeciwnym kierunku, a niebawem w sklepach dostępne będą niemal...

Lyngdorf FR-2

Lyngdorf FR-2

Kim jest Peter Lyngdorf? Genialnym inżynierem, czy może raczej wizjonerem i utalentowanym przedsiębiorcą? Tego nie podejmuję się rozsądzać, ale jedno jest pewne - facet nie lubi się nudzić i wspiera...

Bannery boczne

Komentarze

a.s.
Nasz zmysł słuchu nie ma "liniowej charakterystyki przetwarzania". Sygnały o takim samym natężeniu, ale o różnej częstotliwości, wywołują wrażenia różnej głośno...
Rafał
Witam. Posiadam głośniki 120 Club od JBL i te 12 godzin nie wiem na jakiej mocy jest. Podłączyliśmy konsole kablami i dwa głośniki ze sobą też na kable i nieste...
Piotr
Wiem, że o switche można się kłócić tak jak o kable, generalnie nie jestem hejterem różnych niekonwencjonalnych urządzeń audio ale polecam taki eksperyment: w t...
stereolife
@Garfield - Coś nam podpowiada, że chętni się znajdą. Ceny nie są jeszcze tak zaporowe jak u niektórych specjalistów od hi-endu. Patrząc na trendy w salonach au...
Obywatel GC
Wszystko ładnie, pięknie, tylko ja nigdy nie rozumiem w tych wzmacniaczach, w których lampy są schowane w obudowie, jak człowiek ma potem je wymienić, bez narus...

Płyty

Newsy

Tech Corner

Korekcja sygnału audio - grzech, czy przydatne narzędzie?

Korekcja sygnału audio - grzech, czy przydatne narzędzie?

Podczas jednej z ostatnich rodzinnych wizyt prezentowałem zainteresowanemu członkowi rodziny swój zestaw grający. Usłyszałem wtedy dość intrygujące pytania: "A wzmacniacz nie powinien mieć korektora? Ma tylko pokrętło głośności?". Padły one z ust osoby, dla której czymś całkowicie naturalnym jest, że nawet współczesny amplituner kina domowego, z którego zresztą obecnie korzysta,...

Nowości ze świata

  • Triangle Electroacoustique is one of the oldest French loudspeaker manufacturers. Although the latest anniversary models, still available for sale, were introduced on the occasion of the company's fortieth birthday, at this point we are already halfway to another round anniversary...

  • In Norse mythology, Thor is known as the god of thunder, lightning, marriage, vitality, agriculture, and the home hearth. He was said to be more sympathetic to humans than his father, Odin, though equally violent. He traveled in a chariot...

  • Manufacturers of hi-fi equipment like to brag about their peak performance, but in any company's product lineup, the key role is played by the models that simply sell best. They are the ones that provide funds for further development and...

Prezentacje

Elektryczna podróż młodego geniusza - JBL

Elektryczna podróż młodego geniusza - JBL

Nie istnieje pewnie na świecie miłośnik dobrego dźwięku, którego nie interesowałaby geneza znanych marek zajmujących się produkcją sprzętu hi-fi. Niewątpliwie jedną z nich jest JBL - legendarna, amerykańska firma, której korzenie sięgają lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Marka, którą powinien kojarzyć każdy, kto choć raz z ciekawości przyglądał się głośnikom na...

Poradniki

Wszystko o wzmacniaczach lampowych

Wszystko o wzmacniaczach lampowych

W świecie melomanów i audiofilów wzmacniacze lampowe obrosły wieloma legendami, a pośród laików owiane są wręcz gęstą mgłą tajemnicy. Wielu...

Galerie

Dyskografie

Wywiady

Elodie Deveau - Triangle

Elodie Deveau - Triangle

Triangle Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów zestawów głośnikowych. Choć ostatnie, wciąż dostępne w sprzedaży, jubileuszowe modele wprowadzono z...

Vintage

Harman Kardon 630

Harman Kardon 630

Dzisiejsze urządzenia amerykańskiej firmy wyglądają bardzo nowocześnie, a nawet futurystycznie. Przednie ścianki wyraźnie podzielone na dolną część z przyciskami i...

Cytaty

AnnaKamienska.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.