Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Warwick Acoustics w Polsce

Warwick Acoustics w Polsce

Na polskim rynku właśnie pojawiły się produkty, które z pewnością zainteresują audiofilów szukających wysokiej klasy słuchawek elektrostatycznych. Pochodząca z Wielkiej Brytanii marka Warwick Acoustics ma niezwykle ciekawą ofertę, na którą składają się słuchawki elektrostatyczne o nieco polsko brzmiącej nazwie Bravura, a także gotowe systemy audio, w skład których wchodzą nie tylko elektrostatyczne nauszniki, ale także znakomite wzmacniacze (energizery) oferujące amplifikację w klasie A oraz zaawansowane przetwarzanie sygnału przez procesory DSP. Firma zdobyła uznanie w audiofilskim świecie dzięki stworzeniu elektrostatycznego systemu słuchawkowego Sonoma. Producent ten ma także na swoim koncie inny niemały wyczyn - zaprojektował pierwszy na świecie samochodowy system audio z wykorzystaniem technologii elektrostatycznej. Warwick Acoustics łączy w swoich systemach słuchawkowych wspomnianą technologię przetworników elektrostatycznych z własnymi rozwiązaniami w zakresie amplifikacji i zaawansowanego przetwarzanie sygnałów w domenie cyfrowej. W systemach słuchawkowych Sonoma i Aperio łączy własne przetworniki z zaawansowanymi wzmacniaczami.

Bravura to zaprojektowane od podstaw słuchawki elektrostatyczne, dla których naturalnym partnerem jest wzmacniacz Sonoma M1. Bravury jako pierwsze na świecie korzystają z przetworników opartych o membrany wykonane ze specjalnego laminatu. Przetworniki te są efektem trzech lat projektowania i, jak zapewnia producent, dopracowują do perfekcji wszystkie cechy, za które tak lubiane są słuchawki elektrostatyczne. Zastosowano tu nowatorską konstrukcję statorów wykorzystującą nie tylko konfigurację Single Ended, ale i nowoczesne materiały. Słuchawki te, w porównaniu do ogromnej większości elektrostatycznych modeli na rynku posiadają znacznie mniejsze zniekształcenia i szersze pasmo przenoszenia.

Warwick Acoustics w Polsce

Niezwykle istotnym elementem każdych hi-endowych słuchawek są ich muszle. Dlatego w Bravurach zdecydowano się na użycie magnezu, który ze względu na wysokie tłumienie rezonansów własnych jest doskonałym materiałem do takich zastosowań. Dodatkowo magnez chroni też przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, a jego niska masa umożliwia zapewnienie odpowiedniego komfortu w trakcie dłuższych sesji odsłuchowych. W Bravurach zastosowano ten sam pałąk, który znajdziemy we flagowych słuchawkach Aperio. Jest on ręcznie wykonany i zdaniem producenta perfekcyjnie układa się na głowie. Pady wykonane są z owczej skóry Cabretta, która charakteryzuje się niezwykłym komfortem, lekkością i wytrzymałością. Specjalnie dla słuchawek Bravura zaprojektowano okablowanie o niskiej pojemności. Firma twierdzi, że ten parametr jest w przypadku słuchawek elektrostatycznych niezwykle istotny i decyduje on w dużej mierze o przejrzystości brzmienia. Przewody zaprojektowano we współpracy z tak renomowanymi specjalistami, jak Atlas czy Lemo. Ten ostatni odpowiada za precyzyjnie wykonane wtyczki. Posiadają one mechanizm automatycznej blokady oraz gwarantują znakomite i niezmienne przez lata parametry elektryczne połączenia.

Warwick Acoustics w Polsce

Każde słuchawki elektrostatyczne, w tym modele Warwick Acoustics oparte o przetworniki HPEL, wymagają do działania specjalnego wzmacniacza, który zapewni wysokie napięcie do ich napędzenia. Rolę tą spełnia wzmacniacz Sonoma M1. Bazuje on na pracujących w klasie A tranzystorach FET, a dodatkowo korzysta z topologii Single Ended. Wzmacniacz Sonoma M1 jest przy tym specjalnie zaprojektowany i zoptymalizowany tak, aby bez trudu poradzić sobie z obciążeniem pojemnościowym, jakim są słuchawki elektrostatyczne. Sonoma M1 posiada nie tylko analogowe wejścia liniowe, ale także wejścia cyfrowe pod postacią gniazda koaksjalnego S/PDIF oraz interfejsu USB. Wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy oparto na układach renomowanej firmy ESS Technology, które pracują w konfiguracji dual-mono, czyli po jednym na kanał. Firma zapewnia, że zastosowana topologia obwodów analogowych sprawia, że Sonoma M1 oferuje nie tylko doskonałe brzmienie, ale ma też świetne parametry mierzalne.

Warwick Acoustics w Polsce

Tym, co wyróżnia markę Warwick Acoustics, ma być zaawansowana technologia obróbki sygnału we wzmacniaczach. W przypadku wzmacniacza Sonoma M1 zastosowano wydajny procesor DSP o rozdzielczości 64 bitów, który zajmuje się całą arytmetyką. To właśnie w nim sygnał wejściowy jest przetwarzany tak, aby uzyskać zdumiewający obraz dźwiękowy ze słuchawek. Zastosowano tutaj specjalne algorytmy, które sprawiają, że dźwięk ze słuchawek Warwick Acoustics bardziej przypomina brzmienie bardzo dobrych kolumn. Jednocześnie DSP sprawia też, że mamy niezwykle szerokie pasmo przenoszenia oraz szeroki zakres dynamiki. Sygnały z wejść analogowych są przetwarzane na postać cyfrową za pomocą dedykowanego układu ADC firmy AKM. Pracuje on z rozdzielczością 32 bit/384 kHz dla zapewnienia jak najwyższej precyzji i transparentności. Wszystkie elementy sekcji cyfrowej taktowane są przez zegar typu femto firmy Crystek, a przemyślany rozkład PCB zapewnia znakomitą izolację sekcji cyfrowej od analogowej.

Warwick Acoustics w Polsce

Aby otrzymać stabilne, wolne od szumów zasilanie, we wzmacniaczu Sonoma M1 zastosowano specjalny, dwustopniowy zasilacz. Za pierwszy stopień służy moduł zewnętrzny, który oparto o specjalną konstrukcję impulsową. Jest ona o tyle unikalna, że charakteryzuje się wysoką, stałą częstotliwością pracy wynoszącą 85 kHz, a jednocześnie posiada ponad trzykrotny zapas mocy w stosunku do wymaganej przez M1, co z kolei przekłada się na zapewnienie ogromnego zakresu dynamiki. Drugi stopień zasilacza znajduje się już we właściwej obudowie wzmacniacza i składa się z wielu stopni stabilizacji napięcia opartych o znakomite układy marki Analog Devices. Dodatkowo zadbano o takie szczegóły, jak specjalny przewód łączący zasilacz z urządzeniem, posiadający dodatkowy pierścień filtrujący zakłócenia elektromagnetyczne. W przeciwieństwie do słuchawek Warwick Acoustics, wzmacniacz Sonoma to urządzenie o sporej masie. Zostało ono wykonane z całego bloku aluminium 6063 o najwyższej czystości, z którego wycięto formę w kształcie litery "U". Obudowa ta zapewnia nie tylko izolację od wibracji, ale działa także, jako ekran chroniący czułe obwody audio przed zakłóceniami z eteru. Należy wspomnieć, że wszystkie napisy są grawerowane laserowo, dzięki czemu urządzenie zachowa swój wygląd przez długie lata.

Warwick Acoustics w Polsce

Aperio to system składający się ze słuchawek oraz dedykowanego, wielofunkcyjnego wzmacniacza. Jest to flagowy zestaw brytyjskiej marki, w którym każdy element został dopracowany do perfekcji. Mamy tutaj nie tylko najlepszą wersję elektrostatycznych słuchawek z przetwornikami HPEL, ale też niezwykle zaawansowany konstrukcyjnie wzmacniacz z nimi współpracujący. Ten ostatni posiada przetwornik cyfrowo-analogowy zrealizowany w pełnej konfiguracji dual-mono. Oraz, co istotne, ma także wyjścia analogowe (zarówno niezbalansowane RCA, jak i XLR), dzięki czemu oprócz zasilania słuchawek może także stać się centrum domowego toru audio najwyższej klasy, bo jest de facto także przedwzmacniaczem. Co więcej, w Aperio zastosowano także wyrafinowane rozwiązania konstrukcyjne, czego przykładem niech będzie regulacja głośności. Dla sygnału PCM odbywa się ona w sposób całkowicie bezstratny w domenie cyfrowej, a dla sygnału DSD użyto analogowej drabinki rezystorowej. Dbałość o szczegóły w każdym calu widać także po tym, że z Aperio dostajemy specjalnie zaprojektowane kable USB oraz Ethernet. Przewody te zostały stworzone specjalnie do tego systemu i oferują nie tylko ochronę przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, ale też znakomite parametry elektryczne oraz wytrzymałą konstrukcję bazującą na najlepszych komponentach. Produkty Warwick Acoustics są już dostępne w autoryzowanych salonach ze sprzętem audio. Na razie znamy jedynie cenę systemu złożonego ze słuchawek Bravura z dedykowanym wzmacniaczem. Wersja srebrna kosztuje 28750 zł, a czarna - 32495 zł.

Warwick Acoustics w Polsce

Źródło: MIP

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rusza nasz nowy projekt - StereoLife Masters

Rusza nasz nowy projekt - StereoLife Masters

W dniu jedenastych urodzin magazynu StereoLife mamy przyjemność zaprosić wszystkich naszych fanów, czytelników i sporadycznych gości do odwiedzenia nowego działu naszego serwisu - StereoLife Masters. Jest to projekt, który stworzyliśmy we współpracy z zaufanymi specjalistami z branży audio. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja naszej wspólnej pasji i dzielenie się wiedzą...

Akcent na technologię - Sennheiser Accentum Plus Wireless

Akcent na technologię - Sennheiser Accentum Plus Wireless

Firma Sennheiser poinformowała, że udoskonalone bezprzewodowe słuchawki wokółuszne Accentum Plus Wireless od dzisiaj dostępne są w Polsce. Nowy model z rodziny Accentum zapewnia jeszcze lepsze brzmienie i większe możliwości jego personalizacji oraz oferuje adaptacyjne ANC, szybkie ładowanie i aż 50 godzin pracy na baterii. Accentum Plus zapewnią energię na wiele...

Sześćdziesiąt lat temu to robili kolumny, nie to co te... - Leak Sandwich 150 i Sandwich 250

Sześćdziesiąt lat temu to robili kolumny, nie to co te...…

63 lata po debiucie powraca kamień milowy brytyjskiego wzornictwa głośnikowego - nowe głośniki Sandwich firmy Leak rozwijają rewolucyjne membrany swoich protoplastów za pomocą najnowszych technik i materiałów. Sandwich 150 i Sandwich 250 czerpią z wzorca ustanowionego przez oryginalny, wysoce innowacyjny głośnik Leak Sandwich, który zadebiutował w 1961 roku, i wykorzystują...

32 godziny słuchania bez kabli - JBL Vibe Beam

32 godziny słuchania bez kabli - JBL Vibe Beam

JBL wprowadza na rynek kolejne bezprzewodowe słuchawki dokanałowe, które zostały stworzone z myślą o codziennej rozrywce. Vibe Beam mają oferować bas, który można poczuć, do 32 godzin pracy na baterii i bezpieczne, wygodne mocowanie. Producent twierdzi, że te odporne na zachlapanie i kurz słuchawki, niezależnie od tego, czy przemierzasz ulice...

Duży dźwięk w smukłej obudowie - Revival Audio Atalante 4

Duży dźwięk w smukłej obudowie - Revival Audio Atalante 4

Po bardzo udanym debiucie kolumn Atalante 5 oraz Atalante 3, francuski producent kolumn wprowadza nowy model z tej serii - Atalante 4. Jak przeczytamy w informacji prasowej, oferta ta wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu klientów na doskonale brzmiące zestawy głośnikowe, jednakże w mniejszej niż Atalante 5 obudowie. Revival Audio Atalante 4 to...

Nowe testy

Poprzedni Następny
Focal Aria Evo X N°1

Focal Aria Evo X N°1

Zwyczajny styczniowy wieczór. Spokój, cisza, człowiek nawet chciałby gdzieś wyjść, ale pogoda do niczego. Nie dość, że temperatura w okolicach zera, to jeszcze wieje i pada, a potem zamarza. Z...

Tellurium Q Statement II

Tellurium Q Statement II

Wojna, pandemia, kryzys, katastrofa klimatyczna, wszechobecna zgnilizna, korupcja, zapaść ekonomiczna, degrengolada moralna, złodziejstwo, upadek autorytetów, instytucji, rządów, cywilizacja śmierci. Jeśli wierzyć mediom głównego nurtu, tak w dużym skrócie wygląda świat,...

Final Audio Design A5000

Final Audio Design A5000

Japońską firmę Final Audio Design kojarzymy niemal wyłącznie ze słuchawkami, ale kiedy prześledziłem jej historię, zrobiło mi się przykro, że manufaktura mająca swoją siedzibę w mieście Kawasaki zajmuje się obecnie...

Komentarze

Jacek
Drodzy audiofile, wystrzegajcie się pana Piotra Kwiatkowskiego, bo to czarodziej, szatan i kusiciel. Skontaktowałem się z nim po wystawie Audio Video Show, bo s...
Garfield
@Krzysztof - Accuphase E-280?
Maciej
Szkoda, że nie ma już Waszej oficjalnej sali odsłuchowej w Warszawie. To było fajne, klimatyczne miejsce.
Adam
Czyli zajęło Wam jedenaście lat, żeby zrobić jakikolwiek krok w tym kierunku? Nieźle... Polecam spojrzeć na to, co dzieje się na YouTubie, Instagramie, TikToku ...
Krzysztof
Witam, postaram się krótko i zwięźle ale w temat. Osobiście uważam, że w zbliżonej kwocie do electro ECI 6 nie ma nic ciekawszego, wliczając w to najmocniejsze ...

Płyty

Organek - MTV Unplugged

Organek - MTV Unplugged

Chyba nie będzie dużym nadużyciem stwierdzenie, że seria MTV Unplugged najlepsze lata ma już za sobą. Wszystkie największe koncerty, do...

Newsy

Tech Corner

Praktyczny przewodnik po klasach pracy wzmacniaczy audio

Praktyczny przewodnik po klasach pracy wzmacniaczy audio

Czym powinien kierować się miłośnik sprzętu audio przy wyborze wzmacniacza? Gdyby na tak postawione pytanie można było udzielić prostej i zwięzłej odpowiedzi, pewnie nikt nie zawracałby sobie głowy testami i odsłuchami. Przyjmijmy jednak, że mamy już pewne rozeznanie w temacie, a z długiej listy dostępnych na rynku modeli chcemy wybrać...

Nowości ze świata

  • Whenever I grumble about the fragmentation of the audio equipment market, which translates into a huge variety of equipment available in stores, but also problems for customers to sort it all out in their heads and make a choice, I...

  • Revival Audio, the French loudspeaker company born from almost four decades of expertise and know-how behind many top-tier speaker brands based in France, Denmark and the USA, announced the latest addition to its line-up - Sprint. Building upon the success...

  • In a twist that has tails wagging and audiophiles howling, the canine world has unleashed its unparalleled auditory prowess upon the high-end audio scene. In a market saturated with human opinions, dogs have emerged as the ultimate connoisseurs of sound,...

Prezentacje

Elektryczna podróż młodego geniusza - JBL

Elektryczna podróż młodego geniusza - JBL

Nie istnieje pewnie na świecie miłośnik dobrego dźwięku, którego nie interesowałaby geneza znanych marek zajmujących się produkcją sprzętu hi-fi. Niewątpliwie jedną z nich jest JBL - legendarna, amerykańska firma, której korzenie sięgają lat dwudziestych ubiegłego stulecia. Marka, którą powinien kojarzyć każdy, kto choć raz z ciekawości przyglądał się głośnikom na...

Poradniki

Jak wybrać wzmacniacz zintegrowany

Jak wybrać wzmacniacz zintegrowany

Każdy, kto zapragnął złożyć porządny system stereo, prędzej czy później stanie przed wyborem wzmacniacza. Urządzenie to jest niezbędnym elementem zestawu...

Galerie

Dyskografie

Wywiady

Tomasz Karasiński - StereoLife

Tomasz Karasiński - StereoLife

Chcąc poznać ludzi zajmujących się sprzętem audio, związanych z tą branżą zawodowo, natkniemy się na wywiady z konstruktorami, przedsiębiorcami, sprzedawcami,...

Vintage

Onkyo Grand Integra M-510

Onkyo Grand Integra M-510

Pewnego dnia przeglądając dział sprzętu audio na popularnym portalu aukcyjnym, natknąłem się na tę końcówkę mocy i zakochałem się w...

Cytaty

FrankZappa.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.