Bryston BDP-Pi
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Kanadyjski producent elektroniki audio wprowadza do oferty nowy odtwarzacz plików muzycznych. Podobnie, jak pozostałe cyfrowe źródła Brystona z serii BDP ma on oferować doskonałe jakościowo odtwarzanie muzycznych nagrań studyjnych wysokiej rozdzielczości z zapierającym dech realizmem i oddając wszystkie ich szczegóły. W odróżnieniu od innych cyfrowych odtwarzaczy muzycznych, jedynym zadaniem urządzenia o nazwie BDP-Pi jest odtwarzanie muzyki z największą wiernością, bez nadmiernego udziału techniki komputerowej.
Zbudowany na platformie Raspberry Pi i HifiBerry nowy BDP-Pi, szybszy i bardziej wszechstronny niż nasz klasyczny BDP-1, jest o 2/3 węższy od reszty sprzętu Brystona przy tej samej głębokości obudowy, a kosztuje o połowę mniej niż flagowy BDP-2. Poprzez dostępne złącza koaksjalne i optyczne można podłączyć praktycznie każdy przetwornik DAC. Producent deklaruje, że niesamowicie wysoką rozdzielczość można uzyskać również dzięki złączu USB. Wystarczy podłączyć zewnętrzny dysk USB zawierający bibliotekę muzyczną, internet lub odtwarzać strumieniowo swoje ulubione stacje radiowe i cieszyć się bezstratnym strumieniowaniem z platform takich, jak TIDAL czy Spotify.
Nowe urządzenie Brystona wyposażono w aż cztery wejścia USB 2.0, złącze Ethernet (10/100 Mbps), cyfrowe wyjście koaksjalne i optyczne, a także sterowanie IR (opcjonalny pilot BR-2) i TCP/IP. BDP-Pi odtwarza praktycznie wszystkie pliki, obsługuje połączenia z dyskami NAS, a także serwisy streamingowe i radio internetowe. Do pełni szczęścia potrzebny jest tylko zewnętrzny DAC. Bryston BDP-Pi dostępny jest z panelem przednim w kolorze srebrnym lub czarnym. W Polsce urządzenie będzie sprzedawane w cenie około 5449 zł.
Źródło: MJ Audio Lab
-
marcin
Raspberry Pi za 35 euro + Hifiberry Digi + za 35 euro + LCD 3,5 cala + obudowa + trafo to koszt 300-350 euroszekli. Można ze sklepu Audiophonics kupić już gotowca za 269 euro. Bryston niechcący pokazuje 2 rzeczy. Po pierwsze jak kosmicznie przepłacamy za streamery wiodących producentów. Po drugie Raspberry z wgranym oprogramowaniem Moode czy Rune czy Volumio to równorzędni zawodnicy dla takich produktów jak Lumin, Aurender czy inny Auralic. A skoro Bryston wziął na warsztat Malinę to lepszej rekomendacji dla tej taniochy być nie może. Polecam tez wypróbować Daphile. To jest super dopiero świetny i wszechstronny grajek. Uprzedzam tylko hi-endową brać, że jest za darmo, więc ci którym gra głównie cena i etykietka producenta mogą sobie go odpuścić.
3 Lubię -
tinto_brass
U mnie za szafką właśnie gra Raspberry + Hifiberry - bez obudowy, bez LCD, po prostu gra, i gra naprawdę zacnie!
0 Lubię
Komentarze (2)