Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Słuchawkowy Weekend StereoLife

Sluchawkowy Weekend StereoLife

W dniach 4 i 5 września odbyła się w Warszawie kolejna impreza zorganizowana przez nasz portal oraz salon Hi-Ton Home of Perfection - Słuchawkowy Weekend StereoLife. Była to w zasadzie otwarta prezentacja najciekawszych audiofilskich nauszników i wszelkich urządzeń z nimi związanych - odtwarzaczy przenośnych, przetworników cyfrowo-analogowych, wzmacniaczy słuchawkowych i najróżniejszych źródeł. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, całe wyposażenie salonu zostało gruntownie przebudowane, aby każdy mógł podczas tych dwóch dni w komfortowy sposób posłuchać różnych modeli słuchawek, porównać je ze sobą, a nawet przynieść własne nauszniki i sprawdzić, z jaką elektroniką spisują się najlepiej. Do dyspozycji gości oddanych zostało kilkadziesiąt stanowisk, w tym ekstremalnie hi-endowe systemy zgromadzone w naszej sali odsłuchowej. I co? Cóż, w zasadzie możemy powiedzieć tylko jedno - było rewelacyjnie! Chętni zaczęli schodzić się jeszcze przed oficjalnym startem imprezy, a odsłuchy odbywały się aż do jej zakończenia, a nawet nieco dłużej. Na własnej skórze przekonaliśmy się, że zainteresowanie tematem słuchawek jest doprawdy ogromne!

Jeżeli przyszliście bawić się z nami, prawdopodobnie nie potrzebujecie żadnego komentarza, natomiast zanim przejdziemy do zdjęć, słówko o tym, co na nich widać. Głównymi gwiazdami naszej imprezy były słuchawki Sennheisera, Denona, Final Audio Design, Audeze, ADL-a, Monstera i Jaysa, a także odtwarzacze przenośne Astell&Kern i trzy premierowe urządzenia prezentowane w systemie stacjonarnym w naszej sali odsłuchowej - Hegel H360, odtwarzacz T+A MP 2000 R i wzmacniacz T+A PA 2000 R. Do momentu otwarcia, a nawet w trakcie imprezy przybywały do nas jednak kolejne ciekawe słuchawki i urządzenia towarzyszące, a wśród nich między innymi słuchawki OPPO PM-1 i PM3 ze wzmacniaczami HA-1 i HA-2, elektronika Atolla ze wzmacniaczami HD100 i HD120 na czele, system Soul Note z najnowszym przetwornikiem SA 300, słuchawki AKG N60 NC czy chociażby słuchawki Staxa z dedykowanym wzmacniaczem. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostały słuchawki Final Audio Design Sonorous VIII i Sonorous X, odtwarzacz przenośny Astell&Kern AK380 z dedykowanym wzmacniaczem AK380 AMP, dokanałówki q-Jays i wzmacniacz słuchawkowy Audeze Deckard. Niewątpliwymi gwiazdami przedstawienia były także słuchawki Sennheisera z HD 800, HD 700 i HD 600 na czele, w tym flagowy model grający z firmowym wzmacniaczem HDVD 800, Audeze LCD-2, LCD-2, LCD-X, LCD-XC oraz EL-8 w wersji otwartej i zamkniętej, Denony AH-MM 300 i AH-MM 400, Monstery DNA i Inspiration ANC, zbalansowane słuchawki Astell&Kern AK T5p, a nawet urządzenia i nauszniki, które przynosili ze sobą uczestnicy i goście naszego słuchawkowego weekendu. Słuchawki w sali hi-endowej napędzał Bryston BHA-1 i Pathos Aurium, w kilku systemach wylądował wzmacniacz Divaldi AMP 01, wykorzystaliśmy także przetworniki Chord Hugo i Hugo TT, elektronikę Olasonica, Denona, Pro-Jecta, Densena i wiele, wiele innych urządzeń, z których naprawdę nie sposób wymienić każdego z osobna.

Podobnie, jak na poprzedniej zorganizowanej przez nas imprezie, przy stanowiskach odsłuchowych praktycznie od początku do końca panował wzmożony ruch, przerywany tylko krótkimi prezentacjami systemu stacjonarnego z kolumnami Focala, zasilaniem Enerra, okablowaniem Cardasa i stolikiem Solid Techa. W imieniu swoim oraz współorganizatorów - salonu Hi-Ton Home of Perfection oraz firm Aplauz, MIP, Horn Distribution, Fonnex i Audiomagic - pragniemy gorąco podziękować wszystkim uczestnikom imprezy za wspólną zabawę i fantastyczną atmosferę! Dziękujemy również tym, którzy nie mogli do nas przyjechać, a mimo wszystko wysyłali nam pozytywne komentarze i wiadomości. Uff, wraz z ekipą salonu trochę się napracowaliśmy aby to wszystko zorganizować, poustawiać i popodłączać, jednak już po kilku godzinach wiedzieliśmy, że było warto! Resztę historii opowiedzą już same zdjęcia. Ich autorami są Małgorzata Karasińska, Tomasz Karasiński i Jarosław Święcicki z redakcji StereoLife oraz Arkadiusz Jezierski z Hi-Tonu. Jeszcze raz dziękujemy no i co - do następnego razu?

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Bannery boczne

Komentarze

RadomirW
Chyba Karolu padłeś ofiarą prawnego zamieszania związanego z najnowszą historią zespołu i konfliktem między dwoma liderami tworzącymi pierwszy album Batushki. O...
Marcin
Co myślą Państwo o połączeniu tego wzmacniacza z kolumnami Pylon Audio Pearl 27?
stereolife
Urządzenia, kable i akcesoria, z których korzystaliśmy podczas testu, są zawsze wymienione w ramce "Konfiguracja". W tym przypadku użyliśmy kabli Melodika Purpl...

Cytaty

PaulSamuelLeonJohnson.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych klikając tutaj.