Acoustic Energy w Audio Systemie
- Kategoria: Newsy branżowe
- Tomasz Karasiński
Brytyjski producent zestawów głośnikowych zmienił dystrybutora na terenie naszego kraju. Jest to z pewnością część szerszego planu, bowiem po kilku słabszych latach o kolumnach Acoustic Energy na świecie znów robi się głośno. Firma została założona w 1987 roku, wraz z wprowadzeniem znanego na całym świecie głośnika AE1, który wyznaczył nowe standardy jeśli chodzi o jakość dźwięku z kolumienek zamkniętych w kompaktowej obudowie. W 1994 roku Brytyjczycy połączyli siły z zagranicznym partnerem produkcyjnym, aby umożliwić marce rozszerzenie globalnego zasięgu dzięki szerszemu portfolio produktów. Aby firma mogła rozwijać się jeszcze szybciej, główną siedzibę przeniesiono z Londynu do większych pomieszczeń w historycznym mieście Cirencester, gdzie Acoustic Energy pozostaje do dziś.
Na przestrzeni ponad trzydziestu lat brytyjska firma zebrała setki nagród i wyróżnień. Dzięki uznaniu specjalistów, rynek muzyczny szybko stał się integralną częścią wzrostu Acoustic Energy na całym świecie. W 2017 roku przedsiębiorstwo ponownie stało się całkowicie brytyjską własnością. Acoustic Energy chwali się, że jej czterej dyrektorzy mają w sumie ponad sto lat doświadczenia w branży audio. Nie wiadomo wprawdzie co ta statystyka ma mówić potencjalnym klientom, ale może uznano, że informacja o stuletnim doświadczeniu będzie brzmiała dobrze w materiałach prasowych. Filozofią Acoustic Energy jest mądre, dokładne i eleganckie stosowanie dostępnych technologii z myślą o jednym celu - dokładnym przetworzenie sygnału elektrycznego na energię akustyczną czyli wierne odtworzenie nawet najbardziej złożonego i dynamicznego materiału muzycznego. Zastosowanie nowoczesnych materiałów, zaawansowana inżynieria i innowacyjne projekty wdrażane przez międzynarodowy zespół profesjonalnych konstruktorów stawiają Acoustic Energy wśród liderów w produkcji kolumn głośnikowych.
W aktualnym katalogu Acoustic Energy znajdziemy przede wszystkim audiofilskie kolumny podstawkowe i podłogowe. Trzon oferty składa się z trzech serii kolumn - 100, 300 i 500 - oraz aktywnych monitorów i subwooferów. Najtańszą propozycją Brytyjczyków są monitory AE100, które mają wytwarzać duże ciśnienie dźwięku z bardzo małej obudowy. Cel ten osiągnięto głównie przez wykorzystanie głośnika średnio-niskotonowego zbudowanego wokół mocnego systemu napędowego pozwalającego na duże wychylenia. W tej samej serii znajdziemy także smukłe kolumny podłogowe AE109, większe AE120, głośnik centralny AE107 oraz subwoofer AE108². Podobnie prezentuje się wyższa seria 300. Tutaj z kolei mamy tylko cztery modele - monitory AE300, podłogówki AE309, głośnik centralny AE307 i subwoofer AE308. Najbardziej pociągające są flagowe zestawy z serii 500 - monitory AE500 i podłogówki AE509. Zastosowano w nich głośniki nisko-średniotonowe z membranami wykonanymi z włókna węglowego, a obudowy dostępne są w trzech wersjach wykończenia. Klienci mają do wyboru biały lub czarny lakier fortepianowy oraz naturalny fornir w kolorze orzecha amerykańskiego. Dopełnieniem oferty są aktywne monitory AE1 Active. Ceny wyglądają całkiem rozsądnie. Za parę najmniejszych monitorów AE100 zapłacimy 1300 zł, a flagowe podłogówki AE509 wyceniono na 9990 zł.
Źródło: Audio System
Komentarze