Na cześć pewnego zespołu? - PMC Prodigy
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Firma PMC (Professional Monitor Company) wprowadza do swojej oferty nową linię produktów o nazwie Prodigy, która łączy ze sobą świat studiów nagraniowych z domowym hi-fi. W ten sposób firma chce po raz kolejny udowodnić, że jej kolumny mogą być używane w całym łańcuchu audio, od pokojów kompozytorów przez studia nagraniowe aż do domów, zachowując przy tym esencję brzmienia i prawdę oryginału. Prodigy to przykład tego, co brytyjska firma myśli na temat budowania kolumn głośnikowych. Modele wchodzące w skład serii są projektowane i budowane w Wielkiej Brytanii. Linia składa się z dwóch modeli - kompaktowego, podstawkowego o nazwie Prodigy 1 i podłogowego Prodigy 5. Co ciekawe, w obu zastosowano linię transmisyjną wykonaną zgodnie z firmową technologią ATL.
Łatwo zauważyć i usłyszeć, że model Prodigy 1 jest blisko spokrewniony z kompaktowymi monitorami bliskiego pola PMC, które są aktualnie referencją w studiach nagraniowych i nadawczych na całym świecie. Choć głośnik jest niewielki, zawiera pełnowymiarową zaawansowaną linię transmisyjną (o efektywnej długości 1,91 m) i technologię Laminair (forma wylotu linii transmisyjnej), która ma zapewniać głęboki, szybki i mocny bas bez zakłóceń wywoływanych przepływem powietrza. Firma twierdzi, że z opcjonalnymi, przestrzennymi maskownicami Prodigy 1 współgra wizualnie z każdą elektroniką, od skromnego wzmacniacza stereo po wysokiej klasy rozbudowane systemy o dużej mocy. Głośnik Prodigy 1 może być używany na podstawkach lub bezpośrednio na meblach. Brytyjczycy przypominają, że dobrej jakości stojaki o dużej masie są rozwiązaniem zapewniającym optymalną jakość brzmienia, ponieważ zapewniają ustawienie głośników wysokotonowych na wysokości uszu słuchacza, dodatkowo oferują lepszą stabilność i dobre odizolowanie od podłoża.
Prodigy 5 to smukła kolumna głośnikowa łącząca, jak napisano w informacji prasowej, rozległy odsłuch z ekstremalnie szerokim "sweet spotem", a przy tym z rysowaniem grających instrumentów z doskonałą ostrością. Dzięki rozszerzonej zaawansowanej linii transmisyjnej z podwójnym wylotem Laminair, co zapewnia swobodniejszy przepływ powietrza, podłogówka ta ma zapewniać niesamowitą moc i kontrolę basu. Brytyjczycy twierdzą, że kolumna ta została zaprojektowana tak, by w pełni ujawnić jakość ulubionej elektroniki i wydobyć z niej wszystkie ukryte możliwości. Smukłe kolumny głośnikowe z łatwością wtopią się w każdą przestrzeń nie zajmując zbyt wiele miejsca, ale oferując brzmienie godne znacznie większych wielogłośnikowych konstrukcji. Dla tych, którzy chcą, by ich kolumny głośnikowe były jeszcze bardziej dyskretne, dostępna jest opcjonalna przestrzenna maskownica. No dobrze, a ile taka przyjemność? Monitory Prodigy 1 będą kosztowały 6499 zł, a za parę podłogówek Prodigy 5 zapłacimy 9999 zł.
Źródło: EIC
Komentarze