Ayon S-10
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Austriacka marka kojarzona przede wszystkim z hi-endowymi wzmacniaczami lampowymi zaprezentowała właśnie swoje najnowsze źródło. Nie jest to ani gramofon ani tym bardziej odtwarzacz płyt kompaktowych, ale pełnokrwisty streamer. S-10 to bezpośredni następca najpopularniejszego streamera Ayona - modelu S-3. Nowe urządzenie jest w istocie połączeniem wysokiej klasy odtwarzacza sieciowego PCM/DSD, analogowego przedwzmacniacza oraz przetwornika cyfrowo-analogowego. Austriacy zastosowali tu najnowszą platformę streamingową SDK 820 firmy Stream Unlimited, z której korzystać ma ponad 85% producentów high-endowych streamerów.
S-10 współpracuje z serwisem TIDAL, a w przyszłości będzie gotowy na platformę Roon. W środku urządzenia znajdziemy w pełni zbalansowany DAC Burr Brown DSD1792A pracujący w układzie dual mono. Do tego, jak przystało na producenta wysokiej klasy lampowców, S-10 dysponuje lampowym stopniem końcowym zbudowanym na lampach 6H30 i pracującym w czystej klasie A, z osobnymi wyjściami zbalansowanymi (XLR) i niezbalansowanymi (RCA). Co ciekawe, nowy streamer Ayona ma konstrukcję modułową, umożliwiającą klientowi wybór jednej z dostępnych wersji o zróżnicowanym poziomie jakościowym, a także - jak można się domyślać - upgrade urządzenia w przyszłości. W sekcji przedwzmacniacza konstruktorzy skupili się na maksymalnym skróceniu ścieżek sygnałowych i uproszczeniu całego układu tak, aby uzyskane brzmienie było jak najczystsze i pozbawione cyfrowych naleciałości.
W stosunku do poprzedniego modelu, ulepszono także układy zasilające, kładąc większy nacisk na filtrację napięcia poprzez zastosowanie większej baterię kondensatorów filtrujących. Sercem zasilacza jest transformator typu R-Core z osobnymi uzwojeniami i filtrami dla poszczególnych stopni, dzięki czemu są one całkowicie odseparowane. Dla zapewnienia optymalnych warunków pracy każdej z sekcji urządzenia wykorzystano osiem osobnych regulatorów napięcia. S-10 umożliwia odczyt plików WAV, FLAC i AIFF o dużej gęstości (384 kHz/24 bit). W droższej wersji Signature przedwzmacniacz wyposażony jest w poczwórny, analogowy regulator głośności i dwie pary wejść RCA, a także DAC z opcją konwersji wszystkich sygnałów PCM do postaci DSD. Wersję standardową wyceniono na 22900 zł, a za wersję Signature trzeba będzie zapłacić 31900 zł.
Źródło: Nautilus
Komentarze