Devialet Phantom Reactor
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Devialet wprowadza na polski rynek model Phantom Reactor, który zdaniem producenta jest przełomem w inżynierii dźwięku i kolejnym krokiem w urzeczywistnianiu wizji firmy, dzięki której potężny dźwięk oparty na przełomowej technologii będzie dostępny dla jak największej liczby osób. Phantom Reactor jest kompaktowym głośnikiem, który ma zapewniać niespotykaną moc, wierność brzmienia oraz wysoki poziom głośności. W katalogu pojawiły się od razu dwa modele będące efektem trzech lat badań i rozwoju w dziedzinie inżynierii akustycznej i mechanicznej - Phantom Reactor 600 i Phantom Reactor 900.
Za pomocą modelu Phantom Reactor, Devialet chce wynieść jakość dźwięku na nowy poziom. To jedyny kompaktowy głośnik, który może zapewnić maksymalny poziom ciśnienia dźwięku 98 dB dzięki bezprecedensowej mocy szczytowej sięgającej 900 W. Jak deklarują specjaliści z francuskiej firmy, Phantom Reactor odwzorowuje brzmienie w sposób zamierzony przez artystę - wszystkie detale prezentowane są bez zniekształceń, podbarwień lub szumu. Po prostu czysty dźwięk. Phantom Reactor został precyzyjnie zaprojektowany, zarówno technicznie jak i fizycznie, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku. Kompaktowa, sferyczna konstrukcja z perfekcyjną akustyczną formą, łączy dwa głośniki niskotonowe, pracujące w układzie push-push, które dzięki ekstremalnemu skokowi membrany gwarantują głęboki dźwięk, oraz jeden pełnozakresowy głośnik, pozwalając uzyskać niezrównane wrażenia dźwiękowe z niewielkiej konstrukcji, bez żadnych kompromisów pod względem jakości brzmienia.
Od chwili rozpoczęcia swojej działalności Devialet nieustannie pracuje nad miniaturyzacją opracowywanych przez siebie wynalazków i udostępnianiem ich nowemu gronu odbiorców. Miniaturyzacja głośnika Phantom z technicznego punktu widzenia powinna być niemożliwa, ale francuscy inżynierowie najwyraźniej lubią kwestionować zasady rządzące sprzętem audio. 11 dodatkowych patentów przyczyniło się do zaskakująco rewolucyjnego projektu Phantoma Reactora. Wszystkie prowadzą do kompaktowej formy w bardziej przystępnej cenie. Wśród tych innowacyjnych rozwiązań znajdziemy układ Analog Digital Hybrid (ADH) łączący zalety wzmocnienia analogowego klasy A z mocą i wydajnością klasy D, system Speaker Active Matching (SAM), technologię Heart Bass Implosion (HBI) oraz sferyczną konstrukcję Active Cospherical Engine (ACE), pozwalającą odtwarzać dźwięk i emitować energię dźwięku liniowo we wszystkich kierunkach.
Phantom Reactor jest urządzeniem typu plug-and-play. Głośnik działa bezprzewodowo wykorzystując Bluetooth, Spotify Connect, AirPlay, UPnP, lub też za pomocą analogowego lub optycznego połączenia przewodowego - i może być obsługiwany z poziomu specjalnej aplikacji. Dane techniczne naprawdę robią wrażenie. W modelach Phantom Reactor 600 i Phantom Reactor 900 pracują wzmacniacze o mocy odpowiednio 600 i 900 W. Oba modele mają obudowę o objętości zaledwie 3 litrów i ważą 4,3 kg. Do tego dostajemy SPL na poziomie odpowiednio 95 i 98 dB oraz pasmo przenoszenia zaczynające się przy 18 Hz i sięgające 21 kHz. Phantom Reactor został zaprojektowany we Francji, gdzie jest także produkowany i montowany w nowym zakładzie zbudowanym specjalnie dla tego modelu. Obie wersje urządzenia są już dostępne w Polsce. Phantom Reactor 600 kosztuje 4999 zł, a jego mocniejszy brat - 6299 zł.
Źródło: Audio Klan
Komentarze