Harman Kardon Aura Studio 3
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Amerykański koncern wprowadza na rynek unowocześnioną wersję jednego z naszych ulubionych jednoczęściowych głośników. Mowa o modelu Aura Studio, który doczekał się właśnie trzeciej odsłony. Na pierwszy rzut oka, zmiany względem poprzednika są raczej kosmetyczne. Dizajnerski głośnik Harmana zachował dotychczasową formę, która w prostej linii jest rozwinięciem projektu przezroczystego subwoofera będącego elementem kultowego zestawu SoundSticks Wireless. Aura Studio 3 również jest głośnikiem bezprzewodowym, wyróżniającym się efektownym dizajnem i dźwiękiem rozchodzącym się na wszystkie strony.
Producent zapewnia, że Aura Studio 3 to wszechstronny, jednoczęściowy głośnik Bluetooth, który wygląda tak dobrze, jak brzmi. Urządzenie łączy w sobie dźwięk wypełniający pomieszczenie z efektami świetlnymi przypominającymi fale rozchodzące się po tafli wody. Kopułkowy, subtelny design i niewielkie wymiary głośnika Aura Studio 3 idealnie komponują się z wystrojem w każdym pomieszczeniu w domu. Amerykanie twierdzą, że dzięki wysokiej jakości materiałom oraz efektom świetlnym, Aura Studio 3 zaznacza swoją obecność w domu. Najważniejszy jest jednak dynamiczny dźwięk rozchodzący się w zakresie 360 stopni i potężny bas uzyskany dzięki wbudowanemu subwooferowi.
Najważniejszą różnicą w stosunku do poprzedniej wersji wydaje się być brak tunelu rezonansowego, który można było podejrzeć przez półprzezroczystą skorupę. Wszystko wskazuje na to, że w nowym modelu mamy do czynienia z głośnikiem niskotonowym pracującym w obudowie zamkniętej. Ponieważ przetwornik o średnicy 13 cm zamontowano w podstawie, a sześć wspomagających go 40-mm głośników średnio-wysokotonowych ukryto pod zamontowaną na stałe maskownicą, na pierwszy rzut oka właściwie cieżko powiedzieć, że mamy do czynienia z głośnikiem. Aura Studio 3 wygląda bardziej jak nowoczesna lampka lub hi-endowy oczyszczacz powietrza. Mogłoby się wydawać, że Harman Kardon wykorzysta okazję, by wyposażyć Aurę Studio 3 w najnowsze zdobycze techniki, jednak głośnik oferuje Bluetooth w wersji 4.2, a w specyfikacji technicznej brakuje chociażby informacji o obsłudze kodeka apt-X. Rezerwowo można jednak skorzystać z klasycznego wejścia 3,5 mm. Cenę Aury Studio 3 ustalono na 1399 zł.
Źródło: JBL
-
TT
Chyba się starzeję i tęsknię za epoką dinozaurów, gdy pisano o czymś "wyróżniającym się efektownym wzornictwem". Mogę przełknąć design. Wiem, że dizajn się przyjął jak kiedyś rower, ale jednak wali po oczach...
0 Lubię
Komentarze (1)