Hidizs AP200
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Na polskim rynku zadebiutuje niebawem nowy producent wysokiej klasy odtwarzaczy mobilnych. Hidizs to młoda, chińska firma, która właśnie wprowadza najbardziej zaawansowany player w swojej ofercie - model AP200 kompatybilny z większością formatów wysokiej rozdzielczości, jak FLAC, APE, WMA, WAV, ALAC, Apple Losless czy DSF. Urządzenie natywnie odtwarza pliki DSD64/128, PCM 384 kHz/32 bit oraz ISO DSD. Dodatkowo AP200 oferuje dwa tryby pracy - Android oraz Pure Music. W trybie Android użytkownicy mogą zainstalować dowolne aplikacje i korzystać z nich wedle własnego uznania. Oznacza to, że odtwarzacz jest kompatybilny z serwisami streamingowymi takimi, jak TIDAL, Spotify, Deezer czy Pandora, a także pozwala na bezpośrednie strumieniowanie muzyki od wybranych usługodawców. W trybie Pure Audio urządzenie korzysta tylko z własnego oprogramowania, które dla poprawy jakości brzmienia oraz zwiększenia komfortu pracy, dezaktywuje pozostałe aplikacje.
Preinstalowana aplikacja Hiby Music wnosi pewien powiew świeżości na rynek przenośnych odtwarzaczy. Rozwiązanie jest kompatybilne z protokołem DLNA i pozwala na odtwarzać muzykę zarówno w ramach sieci LAN jak i wykorzystując serwery w chmurze, jak na przykład Dropbox. Ale AP200 to przede wszystkim solidny układ audio, w którym każdemu z kanałów przydzielono po jednym przetworniku. Zarówno prawy, jak i lewy kanał są obsługiwane przez flagową konstrukcję ESS - ES9118C. Taki zabieg pomaga uzyskać zdecydowanie lepszą separację dźwiękową, nasycenie oraz głębszą i szerszą scenę. Hidizs AP200 wykorzystuje dwa oscylatory - jeden dla częstotliwości próbkowania DSD/44,1/88,2/176,4/352,8 kHz, a drugi dla 48/96/192/384 kHz. Efektem tego zabiegu jest znaczne zmniejszenie jittera, poprawa dokładności pracy zegara i bardziej stabilna praca urządzenia. To z kolei prowadzi do wierniejszej reprodukcji dźwięków.
Wewnątrz odtwarzacza zamknięto układ Rockchip RK3188. Jest to konstrukcja typu SoC wykorzystująca cztery jednostki Cortex-A9. Gdy dodamy do tego pamięć RAM 1 GB, dotykowy wyświetlacz IPS oraz symetrycznie rozlokowane przyciski i połączymy to z intuicyjnym interfejsem obsługi, okaże się, że AP200 to zaawansowany technologicznie, a jednocześnie przyjazny użytkownikowi odtwarzacz audio. Dodatkowo AP200 posiada wbudowany dwukierunkowy moduł Bluetooth 4.0 kompatybilny z kodekiem apt-X, dzięki czemu może zostać sparowany ze słuchawkami bezprzewodowymi lub pracować jako dekodujący wzmacniacz Bluetooth, wykorzystując przy tym własny układ z dwoma przetwornikami. Łatwe parowanie AP200 z telefonem lub laptopem umożliwia bezprzewodowy przesył sygnału do odtwarzacza i poprawę jego jakości. Oczywiście AP200 może także pracować jako źródło dla bezprzewodowych słuchawek lub systemów samochodowych.
AP200 korzysta z szybkiego łącza USB typu C. Podłączając pod to gniazdo komputer lub smartfon, można skorzystać z dobrodziejstwa sekcji układu Dual DAC i wykorzystać AP200 jako wzmacniacz sygnału, który jednocześnie posłuży jako przetwornik o rozdzielczości do 384 kHz/32 bit. Tryb ten jest kompatybilny z urządzeniami pracującymi w oparciu o systemy Windows, OS X oraz Android z USB OTG. Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm może funkcjonować także jako wyjście liniowe, poszerzając tym samym funkcjonalność odtwarzacza i umożliwiając parowanie jednostki z przenośnymi wzmacniaczami dla jeszcze większych możliwości wysterowania słuchawek. Najnowszy player Hidizsa został zaopatrzony w akumulator o pojemności 3100 mAh z precyzyjnymi obwodami ochronnymi, zaprojektowanymi w Japonii. Układ ten oferuje do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu.
Głównym założeniem już w fazie projektu Hidizsa AP200 było, aby pod każdym możliwym względem stworzyć produkt wyjątkowy, a tam gdzie możliwe - przełomowy. Jednolity blok stali nierdzewnej obrabiany metodą CNC jest jednym z efektów głównego założenia. Starannie dobierane bloki materiału umieszczane w odpowiednich wspornikach są obrabiane z każdej strony. Samo nadanie kształtu obudowie AP200 zajmuje około 120 minut. Aby jeszcze bardziej zwiększyć poziom wyjątkowości urządzenia, tylna ściana obudowy może zostać wykończona trzema różnymi rodzajami materiałów. Do wyboru mamy palisander (każda drewniana nakładka ma unikalny, naturalny wzór aby ten rodzaj wykończenia wiązał się indywidualnością), szklaną teksturę z włókna węglowego (z wyraźnymi liniami dającymi poczucie obcowania z zaawansowanym technicznie produktem) oraz czyste, gładkie szkło (oferujące najbardziej neutralne wrażenia, minimalizm i elegancję). Poza obudową ze stali nierdzewnej, dostępna jest także wersja wycięta z bloku aluminium, której tył pokryto szkłem hartowanym. Ta odmiana występuje w trzech wersjach kolorystycznych. Hidizs AP200 powinien być dostępny w Polsce jeszcze przed końcem wakacji. Cena odtwarzacza będzie uzależniona od wybranej opcji wykończenia, ale najtańsza odmiana ma kosztować 1099 zł.
Źródło: Hidizs
-
1piotr13
No i wreszcie cena akceptowalna. Nie trzeba mieć dylematu czy kupić samochód czy przenośny odtwarzacz, chyba że autor się pomylił i zapomniał o jeszcze jednej jedynce z przodu przy podawaniu ceny.
1 Lubię -
stereolife
Nie, wbrew pozorom cena jest dobra i nie zapomniało nam się dopisać do niej jednego zera. Ale ostatnio wszyscy narzekali że coraz więcej urządzeń jest montowanych w Chinach, więc Hidizsa pewnie nikt nie kupi:-)
0 Lubię -
-
1piotr13
Jak mówię, cena jest ok, tylko poczekajmy jeszcze na testy. Ciekawe jak ten grajek będzie się miał do Shanlinga M1 bo jest on w dużo niższej cenie niż Hidizs.
0 Lubię
Komentarze (4)