Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

40 hitów Audio Video Show 2016

  • Kategoria: Galerie
  • Tomasz Karasiński

40 hitów Audio Video Show 2016

Dokładnie za tydzień o tej porze oficjalnie rozpocznie się dwudziesta edycja Audio Video Show - największej wystawy sprzętu audio-video w Polsce. Podobnie, jak w ubiegłym roku, wybrane zostały trzy lokalizacje - PGE Narodowy oraz hotele Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip w Warszawie. Już w tym momencie wiadomo, że tegoroczna impreza będzie rekordowa jeśli chodzi o liczbę wystawców i zajmowanych przez nich pokoi oraz ogólną powierzchnię wystawową. Być może dlatego organizatorzy po raz kolejny zdecydowali się rozpocząć imprezę nieco wcześniej. Rok temu drzwi oficjalnie otwierano w piątek o 16:00, natomiast w tym roku wystawa zaczyna się w piątek, 4 listopada o godzinie 14:00. Tak naprawdę otrzymujemy więc pełnoprawny, trzeci dzień imprezy, co z pewnością ułatwi sprawę audiofilom planującym zobaczyć absolutnie wszystko. Patrząc na to, co działo się na Audio Video Show rok temu, i tak może być ciężko - pamiętajmy, że w tym roku w luksusowych przestrzeniach warszawskich hoteli Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski oraz na PGE Narodowym zarezerwowano aż 160 sal wystawowych, co daje łącznie 7000 metrów kwadratowych powierzchni. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, czeka nas wyjątkowo huczna impreza. Warto więc zawczasu przygotować się do tego wydarzenia, wstępnie zaplanować sobie dojazd i nocleg, a przede wszystkim - dowiedzieć się jakich atrakcji w tym roku wypatrywać. Aby ułatwić Wam to zadanie, przygotowaliśmy własną listę 40 najciekawiej zapowiadających się prezentacji Audio Video Show 2016!

Wiele premier i atrakcji tegorocznej wystawy poznaliśmy już wcześniej, jednak informacje o ciekawych urządzeniach będą zapewne spływały na naszą skrzynkę aż do startu imprezy. W odróżnieniu od portali i blogów, których redaktorzy wstawiali każdą tego typu zajawkę, my postanowiliśmy nie rozmieniać się na drobne i zebrać wszystkie te ciekawostki w jednej galerii, a dodatkowo - w miarę możliwości - sprawdzić każdą z tych informacji i pogrupować te potencjalne hity według ich lokalizacji na targach. Łatwo nie było, bo wiele informacji może zmienić się nawet w ostatniej chwili, jednak na tydzień przed wystawą mamy już jakieś pojęcie na temat tego, co będzie można zobaczyć. Naturalnie jesteśmy świadomi tego, że nie wszystkie wymienione niżej urządzenia okażą się "prawdziwymi" hitami wystawy - efekty mogą być różne, a my, jak co roku, przemierzając pokoje i korytarze postaramy się wyłowić z tej całej dżungli ciekawe urządzenia za rozsądne pieniądze oraz ciekawostki, o których wcześniej nikt nie miał pojęcia. Niniejszą galerię można więc traktować jako spis najlepiej zapowiadających się prezentacji - 40 pozycji, które warto wyłowić w trakcie Audio Video Show 2016. A czy wszystkim wymienionym firmom rzeczywiście się powiedzie? Przekonamy się już za tydzień!

Jeżeli przyjeżdżacie na Audio Video Show po raz pierwszy lub będziecie już któryś raz, ale wciąż nie czujecie się pewnie i zastanawiacie się na przykład jak poruszać się po wystawie, gdzie dobrze zjeść i gdzie się przespać - polecamy opublikowany przez nas rok temu poradnik - Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show 2015. Ponieważ lokalizacje się nie zmieniły, większość informacji zawartych w tym artykule pozostaje w mocy. Przypominamy, że tegoroczna impreza odbywa się w dniach 4-6 listopada - w piątek trwa od godziny 14:00 do 20:00, w sobotę od 10:00 do 20:00, a w niedzielę od 10:00 do 18:00. Jeśli nie chcecie stać w kolejce po bilety, w tym roku można je kupić bezpośrednio na stronie organizatora Audio Video Show. Mamy nadzieję, że Was nie zabraknie, a teraz przechodzimy do naszej listy potencjalnych hitów tegorocznej wystawy!

40 hitów Audio Video Show 2016

Marantz SA-10 i PM-10

Horn Distribution, Radisson Blu Sobieski, Sala Galeria I

Oficjalna premiera nowych, referencyjnych urządzeń Marantza i spotkanie dla dziennikarzy z całego świata, będzie miało miejsce dopiero w grudniu, a mimo to odtwarzacz SA-10 i wzmacniacz PM-10 pojawią się na Audio Video Show prawie miesiąc wcześniej. Nowa seria 10 została zaprojektowana i dostrojona przez wieloletniego ambasadora marki Marantz, Kena Ishiwatę, którego można było spotkać na Audio Video Show co najmniej kilka razy. W tym roku sesje odsłuchowe poprowadzi inny przedstawiciel firmy - Rainer Finck. Jesteśmy ciekawi z jakimi kolumnami nowe "dziesiątki" zaprezentują swoje możliwości, ale wszystkiego dowiemy się już 4 listopada.

40 hitów Audio Video Show 2016

Paradigm Persona

Polpak Poland, Radisson Blu Sobieski, Sala Belweder I/II

Audio Video Show będzie miejscem polskiej premiery głośników Paradigm z serii Persona. Zaprojektowana z wykorzystaniem metody analizy elementów skończonych, Persona to najnowsza i najwyższa linia kanadyjskiego producenta. Kolumny wyposażone są w berylowe głośniki wysokotonowe oraz obudowy o przekroju lutni, wykonane z 7-warstwowego drewna. Podczas wystawy mają grać podłogówki 7F. Będzie im towarzyszyła elektronika firmy Anthem - przedwzmacniacz AVM-60 oraz wzmacniacz MCA-225. Swoją drogą, premiera serii Persona może być okazją do ponownego przybliżenia firmy Paradigm polskim audiofilom. Wydaje się, że w ostatnich latach firma trochę się wycofała, a przecież ma w swoim dorobku wiele świetnych produktów. Czy nowa seria Persona okaże się kolejnym dużym hitem, dzięki któremu Paradigm wróci do audiofilskiej ekstraklasy? Posłuchamy, zobaczymy.

40 hitów Audio Video Show 2016

Martin Logan Expression ESL 13A

Polpak Poland, Radisson Blu Sobieski, Sala Belweder I/II

Jeśli system z kolumnami Paradigma jednak "nie chwyci", w dużej sali Belweder II prawdopodobnie będzie można posłuchać również najnowszych elektrostatów amerykańskiej legendy. Kto nie miał jeszcze okazji poznać jedynego w swoim rodzaju brzmienia kolumn elektrostatycznych, w tym roku ma szansę wskoczyć od razu na głęboką wodę i posłuchać najnowszego modelu firmy, której nazwa to właściwie synonim elektrostatów. Mowa o zestawach Martin Logan Expression ESL 13A serii Masterpiece - potężnych panelach emitujących dźwięk zarówno do przodu, jak i do tyłu, całą swoją powierzchnią. W odtwarzaniu niskich tonów wspomagają je głośniki dynamiczne w obudowach wentylowanych. Na tle zwyczajnych kolumn, Expression ESL 13A to po prostu prom kosmiczny. A ponieważ rok temu flagowe panele Martina Logana zrobiły na nas niesamowite wrażenie, mamy nadzieję odnaleźć choć trochę "tamtego" dźwięku w nowych ESL 13A.

40 hitów Audio Video Show 2016

Aqua Formula

Audio-Connect, Radisson Blu Sobieski, Sala Hetman 1/2

Bydgoski salon Audio-Connect tradycyjnie zaprezentuje na Audio Video Show bardzo ciekawe, hi-endowe produkty. Od kilku lat to właśnie w pokojach tej firmy można było znaleźć systemy uznawane później za jedne z najlepszych na całej wystawie. Po raz pierwszy w Polsce zaprezentowane zostaną kolumny uznanej na całym świecie, francuskiej marki Jean-Marie Reynaud. Firma powstała w 1967 roku i już nie długo będzie świętować swoje 50-lecie. Drugą premierą Audio-Connectu będzie najnowszy przetwornik cyfrowo-analogowy marki Aqua Acoustic Quality - model Formula, wykorzystujący autorską technologię Optologic DAC. Obok znajdzie się także najnowszy model znanego i docenionego przetwornika La Scala.

40 hitów Audio Video Show 2016

Diapason Dynamis

Audio-Connect, Radisson Blu Sobieski, Pokój 118

Rok temu absolutną furorę podczas wystawy zrobiły potężne kolumny włoskiej firmy Diapason. Flagowy model Dynamis wygląda jak wielki diament, a gra jeszcze lepiej... W tym roku podobo również będzie można posłuchać tych wyjątkowych zestawów, więc po ubiegłorocznych zachwytach nad ich brzmieniem można spodziewać się na tej prezentacji prawdziwych tłumów. Po raz pierwszy na Audio Video Show będzie można posłuchać wzmacniacza Wells Audio Majestic. Zaprezentowane zostaną także końcówki mocy Innamorata i Akasha. W prezentowanych systemach zagrają lampowe wzmacniacze Ars Sonum - Gran Filarmonia i Filarmonia. Okablowanie zapewni naturalnie Albedo - tu znów premiera - interkonekt Metamorphosis w wersji XLR i RCA. Gośćmi Audio-Connectu będą Stefano Jelo z Aqua Acoustic Quality oraz Jeff Wells z Wells Audio.

40 hitów Audio Video Show 2016

Egg-Shell Prestige 10WSTH

Encore Seven, Radisson Blu Sobieski, Pokój 306

Polska firma produkująca wzmacniacze lampowe pod marką Egg-Shell nadal się rozwija. Jej urządzenia mają charakterystyczny, unikalny wygląd, niespotykany dotąd w tej branży i wszystkie reprezentują klasę A. Producent stawia na estetykę i dobre walory brzmieniowe. Sprzęt produkowany jest ręcznie w Polsce. Ponieważ testowaliśmy już kilka urządzeń tej marki, a także słuchaliśmy nietypowych wzmacniaczy z Bielska-Białej na różnych pokazach, zachęcamy do odwiedzenia pokoju Encore Seven i jesteśmy bardzo ciekawi co dokładnie zobaczymy tam w tym roku. Na razie wiemy, że firma wystawi się razem z partnerami, z którymi tworzy projekt Polski Klaster Audio. To założone pod koniec 2014 roku zrzeszenie polskich producentów sprzętu audio. Chociaż od jego powołania minęły już prawie dwa lata, to dopiero teraz zaczyna się o nim robić naprawdę głośno. Spodziewamy się, że obok wzmacniacza Prestige 10WSTH pojawią się kolumny Bodnar Audio, a okablowanie dostarczy Audiomica Laboratory. Urządzenia firm z PKA pojawią się również w innych miejscach na wystawie. Kibicujemy!

40 hitów Audio Video Show 2016

Fezz Audio Mira Ceti

Fezz Audio, Radisson Blu Sobieski, Pokój 405

Firma Fezz Audio po premierze na ubiegłorocznej wystawie Audio Video Show, w tym roku szykuje aż trzy autorskie systemy. Jednak najważniejszym wydarzeniem będzie premiera nowego wzmacniacza Mira Ceti. Polska firma pokazała już prototypowe egzemplarze tego piecyka na wystawie High End w Monachium, a także na pokazach w Anglii i Chinach. Teraz przyszła pora na Warszawę. Mira Ceti jest jednym z niewielu lub być może nawet jedynym produkowanym obecnie na świecie wzmacniaczem typu Single Ended, w którym zastosowano toroidalne transformatory wyjściowe. Brak tego typu rozwiązań wiąże się z trudnością w zaprojektowaniu i wyprodukowaniu takiego transformatora, jednak Fezz Audio ma już w tej dziedzinie doświadczenie, a praktyka pokazała, że nie taki diabeł straszny. Drugą nowością będzie nowa wersja dobrze znanego wzmacniacza Silver Luna. Wersja z dopiskiem "II" zachowuje charakter brzmienia swojej poprzedniczki, a pierwotna konstrukcja została poddana jedynie drobnemu liftingowi - dodany został szczotkowany, aluminiowy panel frontowy oraz nowe, czarne, matowe obudowy. Silver Luna II otrzymała też moduł autobiasu oraz ochronną klatkę na lampy.

40 hitów Audio Video Show 2016

Auris Audio Forte 150

Auris Audio, Radisson Blu Sobieski, Pokój 615

Serbska firma Auris Audio to bardzo ciekawe zjawisko. Młodziutka manufaktura wystartowała z kilkoma produktami w katalogu, aby już rok później pokazać się na wystawie High End w Monachium z bogatą ofertą, świetnie brzmiącym systemem i kilkoma pierwszymi nagrodami. W ubiegłym roku w ramach Audio Video Show mogliśmy znów posłuchać serbskich lamp ponieważ firma wystawiała się samodzielnie. Aż dziwne, że po wystawie szybko nie znalazła dystrybutora w Polsce, więc w tym roku również będzie można zobaczyć te piękne, hi-endowe urządzenia, spośród których najciekawsze będą prawdopodobnie nowe monobloki Forte 150. To konstrukcja wykorzystująca dwie lampy 6SN7 i dwie KT150, z których w układzie push-pull wydobyto aż 100 W mocy. Inżynierowie Aurisa nie zapomnieli o tym, że audiofilski produkt musi być zbudowany z wysokiej jakości elementów. W Forte 150 pracują więc kondensatory Mundorfa i transformatory Lundahla, a gniazda to darzone uznaniem "wubety". Pojedynczy monoblok waży 27,5 kg, jak na porządną lampę przystało. Może być gorąco.

40 hitów Audio Video Show 2016

Pathos InPol Ear

Audio Anatomy, Radisson Blu Sobieski, Pokój 702

Włoski sprzęt audio prawie zawsze ma w sobie "to coś", a jeśli chodzi o Pathosa - nikt chyba nie ma wątpliwości co do wartości wizualnej i brzmieniowej jego małych dzieł sztuki. Nie inaczej jest w przypadku wzmacniacza słuchawkowego InPol Ear. Model ten jest w pełni zbalansowanym układem pracującym w czystej klasie A i wykorzystującym najnowszej generacji podwójne układy InPol. Dobierane w pary lampy małej mocy, typowe dla wzmacniaczy słuchawkowych, zapewniają najwyższą jakość dźwięku. Do wyboru mamy wyjścia zbalansowane - 10 W przy 16 Ω, i niezbalansowane - 6 W przy 16 Ω. Taka dawka mocy powinna ruszyć nawet najtrudniejsze to napędzenia nauszniki. Współorganizatorem prezentacji będzie gdański salon Premium Sound, którego załoga zadba o prawidłowe przygotowanie systemu i przywiezie ze sobą inne ciekawe urządzenia, jak na przykład kolumny fińskiej marki Gradient. A ponieważ w pokojach urządzanych przez Premium Sound zawsze grało bardzo dobrze, nie mamy powodów sądzić, by w tym roku było inaczej.

40 hitów Audio Video Show 2016

Franco Serblin Lignea

Grobel Audio, Golden Tulip, Sala Magnolia

Kolumny Lignea to jeden z ostatnich projektów zmarłego w 2013 roku założyciela firmy Sonus Faber - Franco Serblina. Lekarz z wykształcenia, skrzypek z zamiłowania, audiofil z powołania, ucieleśniał marzenia zdeklarowanego melomana. Był twórcą urządzeń zupełnie wyjątkowych, które sam traktował jaki instrumenty muzyczne. Kiedy firma Sonus Faber stała się częścią Fine Sounds Group, Franco Serblin postanowił odejść i kontynuować swoje dzieło samemu. Przed śmiercią zdążył stworzyć trzy projekty - Ktema, Accordo i właśnie Lignea. Jego pracę kontynuuje jego zięć - Massimiliano Favella. Panowie wcześniej pracowali wspólnie między innymi nad kolumnami Stradivari Homage. Model Lignea wyrósł z potrzeby stworzenia niewielkiego głośnika, który można łatwo wkomponować w otoczenie. Jego walory estetyczne, zwarta forma i jakość dźwięku mają być wyjątkowe i niezaprzeczalnie kuszące. Każda z obudów wykonana jest z jednego kawałka litego drewna. Aluminiowy panel przedni z głośnikami harmonijnie komponuje się z drewnianą obudową kolumny. Komora głośnika posiada specjalną konstrukcję refrakcyjną, zapewniającą doskonałą kontrolę nad rezonansami.

40 hitów Audio Video Show 2016

FM Acoustics

Natural Sound, Golden Tulip, Sala Tulip 1

Jeżeli jakaś firma jest mało znana, może to oznaczać dwie rzeczy - albo naprawdę nikt o niej nie słyszał, albo jej produkty są dostępne tylko dla wybranych. W przypadku FM Acoustics poszlibyśmy bardziej w tę drugą opcję, chociaż żadnych testów oceniających możliwość nabycia tych hi-endowych urządzeń nie ma. Marka niezwykle rzadko prezentuje się na wystawach, raczej niechętnie również udostępnia swoje urządzenia do testów, dlatego okazja do posłuchania urządzeń FM Acoustics będzie taką gratką dla zwiedzających Audio Video Show. Na wystawie zaprezentowany zostanie kompletny system składający się z przedwzmacniacza 266 MKII RC z "kompensacją rezonansu akustycznego", przedwzmacniacza gramofonowego 223, monobloków 711 mk II oraz kolumn XS II B. System będą wspomagały dwa źródła - przetwornik MSB Select DAC i gramofon Vertere Acoustics.

40 hitów Audio Video Show 2016

Rockport Technologies Cygnus

Hi-Fi Club, PGE Narodowy, Studio TV6

Jedną z atrakcji tegorocznego Audio Video Show będą najnowsze kolumny marki Rockport Technologies - Cygnus. To pełnozakresowe kolumny podłogowe, w których zastosowano najnowsze firmowe technologie w dziedzinie konstrukcji obudowy i przetworników elektroakustycznych. Głośniki zostaną zaprezentowane razem z topową, lampową elektroniką VTL-a. Wzmacniacz mocy S-400 serii II i referencyjny przedwzmacniacz TL-7.5 serii III to godni partnerzy dla tych kolumn. Jak informuje dystrybutor, esencją VTL-a jest połączenie muzyki i technologii, wyrażające się w eleganckim projekcie urządzeń, przywiązaniu do detali, jakości i niezawodności. Łączy to co najlepsze w lampach, prawdziwe emocje muzyczne z wigorem i mocą oferowaną przez współczesne układy elektroniczne. Źródłem dźwięku podczas tej prezentacji będzie gramofon VPI Avenger Reference z wkładką Lyra Etna.

40 hitów Audio Video Show 2016

Wilson Audio Alexx

Audiofast, PGE Narodowy, Studio TV3

Amerykański producent zestawów głośnikowych należy do ścisłej czołówki światowego hi-endu. Najnowszym dzieckiem Wilson Audio jest Alexx, będący następcą modelu Maxx 3. Przy jego tworzeniu wykorzystano kilka rozwiązań zastosowanych wcześniej w topowym modelu Alexandria XLF. Alexxy zagrają z najnowszymi wzmacniaczami monofonicznymi Dan D'Agostino Momentum M400 oraz najwyższym modelem przetwornika MSB - DAC Select II. Na miłośników vinyli będzie czekał gramofon Spiral Groove SG1.2 oraz Dan D’Agostino Momentum Phonostage. Cały system będzie kosztował dwa miliony złotych. Ciekawe czy brzmienie będzie stało na równie wysokim poziomie.

40 hitów Audio Video Show 2016

Cabasse La Sphere TCA

Voice, PGE Narodowy, Studio TV2

Na Audio Video Show debiutują kolumny Cabasse La Sphere w najnowszej wersji TCA. Kosztujące 700000 zł superkule nie mają odpowiednika w żadnej konstrukcji na świecie - to koncentryczny układ czterodrożny, doprowadzony niemal do ideału wieloletnimi badaniami i udoskonaleniami. Audio Video Show 2016 będzie miejscem europejskiej premiery tych kolumn. Legendarna kulista konstrukcja, kryje w sobie najlepsze rozwiązania francuskich inżynierów. System aktywnej zwrotnicy z 55-cm głośnikiem niskotonowym daje podstawę wyjątkowemu i niespotykanemu brzmieniu. Konstrukcję wszystkich membran, oprócz tej w przetworniku wysokotonowym, oparto na sztywnej strukturze plastra miodu. Kolumny przenoszą od 28 Hz do 23 kHz i ważą 98 kg. Konstrukcję tych znakomitych kolumn przedstawi Christophe Cabasse. Nie mniej imponujący będzie zestaw elektroniki zasilający francuskie kule. Kolumny zaprezentują się w towarzystwie elektroniki brytyjskiej firmy Chord. Wartość całego systemu wraz z okablowaniem oscylować będzie wokół miliona złotych.

40 hitów Audio Video Show 2016

Bowers & Wilkins 800D3

Top Hi-Fi & Video Design, PGE Narodowy, Studio TV1

Ogólnopolska sieć salonów Top Hi-Fi & Video Design w ubiegłym roku zajęła kilka sal na PGE Narodowym, więc i w tym roku nie będzie inaczej. Co będzie największą atrakcją tych pokazów? Przy tak bogatej ofercie mogą to być zarówno kolumny Magico, wzmacniacze Passa, elektronika Moona i Devialeta, jak i systemy kina domowego. Najbardziej oczekiwaną premierą będą jednak flagowe kolumny B&W z serii 800. Dla brytyjskiej firmy są one tym, czym dla Mercedesa jest Klasa S, a dla Chanel - perfumy oznaczone numerem 5. Nowe "osiemsetki" to rezultat siedmiu lat dopracowywania szczegółów, aby najlepsze stało się jeszcze lepsze. Flagowe Bowersy zaprezentują swoje możliwości wraz z końcówkami mocy Pass Labs XA100.8, przedwzmacniaczem Pass Labs XP-30 i odtwarzaczem strumieniowym Moon Neo 280D. Czy będzie to audiofilski zestaw marzeń? Bardzo możliwe.

40 hitów Audio Video Show 2016

Technics SL-1200GAE

Technics, PGE Narodowy, Sala Continental

Powrót tej legendarnej marki na rynek sprzętu hi-fi wywołał falę komentarzy w sieci, ale wprowadzenie na rynek kilku zestawów stereo to jeszcze nic w porównaniu z wypuszczeniem przez Technicsa specjalnej, limitowanej wersji kultowego gramofonu. Na wystawie Audio Video Show pokazany zostanie SL-1200GAE, godny następca SL-1200MK6 - ostatniego z tej serii. SL-1200 w wersji limitowanej oraz regularnej to nie repliki gramofonu z przed lat, ale nowa definicja gramofonu z napędem bezpośrednim. SL-1200 to gramofon o z obudową wykonaną z ciężkiego aluminium i ramieniem o niezwykle wysokiej czułości. Technics zaprezentuje na Targach jedyny dostępny w Europie gramofon w wersji limitowanej o numerze 0000.

40 hitów Audio Video Show 2016

Tannoy Kingdom Royal Carbon Black

EIC, PGE Narodowy, SkyBox 120

Kosztujące ponad trzysta tysięcy złotych kolumny Tannoy Kingdom Royal Carbon Black zostały stworzone specjalnie na 80-lecie firmy. Zestaw ten jest wynikiem trwających aż cztery lata, szeroko zakrojonych badań inżynieryjnych. Kingdom Royal Carbon Black to kolumna bezkompromisowa - do jej budowy wewnętrznej i zewnętrznej użyto materiałów najwyższej jakości, w tym włókna węglowego i włoskiej skóry. Jednym z przetworników jest tu nowy układ Dual Concentric z aluminiową kopułką o średnicy 3 cali, drugi to 15-calowy woofer, a na samej górze umieszczono tweeter z membraną o średnicy 1 cala.

40 hitów Audio Video Show 2016

Esoteric Grandioso

EIC, PGE Narodowy, SkyBox 120

Nawet takie kolumny, jak Tannoy Kingdom Royal Carbon Black nie zagrają same. Dlatego dystrybutor tej marki przygotował dla nich odpowiednie towarzystwo - będzie to hi-endowa elektronika marki Esoteric z serii Grandioso. A dokładnie - końcówki mocy M-1, dwuelementowy przedwzmacniacz C-1 i odtwarzacz CD/SACD K-01. Bardzo prawdopodobne, że to właśnie ten zestaw będzie jednym z najlepszych na tegorocznym Audio Video Show, oczekiwania w każdym razie są równie wysokie, jak cena samego zestawu. A jeśli komuś system Esoterica się spodoba, w jednej z sąsiednich sal będzie można posłuchać kolumn PMC Twenty5 ze wzmacniaczami F-03 i F-05 oraz odtwarzaczem K-05.

40 hitów Audio Video Show 2016

PMC MB2 SE

EIC, PGE Narodowy, SkyBox 121

Te kolumny możecie sobie od razu wpisać na listę urządzeń, których odsłuch w ramach Audio Video Show jest wręcz obowiązkowy. Mieliśmy już okazję posłuchać ich podczas zorganizowanego niedawno pod Warszawą zjazdu dealerów firmy EIC, a po niezwykle udanej prezentacji chyba udało nam się wyprosić powtórny przyjazd MB2 SE do Polski. Ze względu na bardzo wysoką cenę, nie są to głośniki, których każdy może sobie "ot tak" posłuchać, dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich audiofilów aby poświęcili im chwilę - może się okazać, że będzie dłuższa, niż pozwalał na to napięty harmonogram zwiedzania wystawy. MB2 SE mają być prezentowane wymiennie z kolumnami z nowej serii Twenty5, napędzane tym samym systemem Esoterica z okablowaniem Kimber Kable. Jeśli tylko nie będzie żadnych nieprzewidzianych problemów z akustyką pomieszczenia, brzmieniowy hit gwarantowany!

40 hitów Audio Video Show 2016

Bang & Olufsen BeoLab 90

Bang & Olufsen Polska, PGE Narodowy, Sala Symfonia 2

W audiofilskim środowisku od lat trwają spory na temat tego, czy produkty marki Bang & Olufsen to tylko dizajn, czy także dźwięk. Jeśli chcecie się o tym przekonać, lepszej okazji niż na Audio Video Show nie będzie. Co ciekawe, marka ta zagości na wystawie po raz pierwszy, ale ma ku temu dobry powód - premierowo zaprezentowane zostaną flagowe kolumny BeoLab 90. W każdej z nich pracuje 18 przetworników Scan-Speaka i 18 wzmacniaczy ICEpower oraz Helix, o łącznej mocy 8200 W. Możliwość kalibracji głośników oraz zmiany charakterystyki i szerokości fali dźwiękowej na pewno spotka się z dużym zainteresowaniem. Pokazany zostanie także telewizor BeoVision 14, którego aluminiowa rama, wyjątkowy kształt oraz osłona z drewnianych listewek skrywająca trójdrożne głośniki stereo o mocy 180 W powinny również zagwarantować wyjątkowe doznania podczas filmowych projekcji.

40 hitów Audio Video Show 2016

Sonus Faber SF16

Horn Distribution, Stadion PGE Narodowy, Sala Książęca

To chyba najbardziej ekstrawagancki i jednocześnie najbardziej audiofilski jednoczęściowy głośnik na rynku. Zbudowany z ekskluzywnych materiałów, zaprojektowany przez włoskich mistrzów od wzornictwa i wyposażony w rozwiązania znane z dużych, audiofilskich kolumn tej kultowej firmy, SF16 nawet na zdjęciach prezentuje się zjawiskowo. Pierwszy zestaw all-in-one Sonusa to projekt, który swą formą nawiązuje między innymi do dzieł Leonarda da Vinci, a konstrukcją, z wysuwanymi głośnikami bocznymi poszerzającymi scenę stereo - do swojego pierwowzoru, czyli głośnika o nazwie Snail zaprojektowanego przez Franco Serblina w 1982 roku. Jeśli macie gabinet na ostatnim piętrze jednego z warszawskich drapaczy chmur, a nie chcecie umieszczać w nim wielkich kolumn i wzmacniaczy, SF16 to właściwie jedyny sposób by zaimponować gościom znającym się na sprzęcie audio. Cena tego nieziemskiego głośnika będzie oscylowała w granicach 45000 zł.

40 hitów Audio Video Show 2016

Zeta Zero Orbital 360

Zeta Zero, PGE Narodowy, SkyBox 130

Polski specjalista od hi-endowych kolumn już od kilku lat zapewnia nam wiele emocji podczas Audio Video Show. W ubiegłym roku słynąca z innowacji i niecodziennych rozwiązań firma, prowadzona przez właściciela studia nagraniowego TR Studios, zaprezentowała jedne z najbardziej oryginalnych kolumn głośnikowych - promienniki dookólne o nazwie Orbital 360. W tym roku pokazana zostanie rodzina kolumn Zeta Zero poszerzona o nowy wariant Slim, zoptymalizowany zarówno pod kątem małych mieszkań, jak i dużych domów. To najnowsze rozwiązanie Zeta Zero, bardzo kompaktowe, ale dysponujące mocą aż 1000 W RMS i zdolne do pracy od częstotliwości 8 Hz. Kolumny mają charakterystykę dookolną, dzięki czemu emitują energię dźwiękową równomiernie we wszystkich kierunkach w płaszczyźnie pionowej, co zdaniem konstruktora przekłada się na lepsze wrażenia przestrzenne, niż w przypadku tradycyjnych kolumn promieniujących kierunkowo. Nowe kolumny Zeta Zero zagrają w towarzystwie referencyjnej elektroniki szwajcarskiej Nagry i gramofonu marki AVID.

40 hitów Audio Video Show 2016

Unison Research Performance

Trimex, PGE Narodowy, SkyBox 133

Firma Trimex w tym roku uznała, że obecność na jednej ekspozycji dwóch linii produktów tak skrajnie różnych, jak wzmacniacze lampowe i urządzenia streamingowe nie jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego podjęto decyzję o zmianie lokalizacji i wystawieniu tych produktów w dwóch sąsiadujących ze sobą pokojach na PGE Narodowym. W pierwszym gwiazdą będzie Unison Research Performance - legendarny wzmacniacz o zwiększonej mocy i niezrównanym wzornictwie. Wzmacniacz zagra z flagowymi kolumnami marki Opera - Grand Callas. Miłośnicy luksusu spotkają nieobecną od kilku lat na Audio Video Show lampową integrę Absolute 845 SE. Będzie też nowość - kolumny Max 2 czyli nieprzeciętna konstrukcja stworzona do współpracy z lampami. Oprócz tego wystawione zostaną inne modele z oferty Unisona, jak Simply Italy, Preludio, Triode 25, S6, a także lampowy wzmacniacz słuchawkowy SH i gramofonowy Simply Phono.

40 hitów Audio Video Show 2016

Cyrus One

Trimex, PGE Narodowy, SkyBox 134

Druga sala Trimexu to w tym roku głównie Cyrus - jeden z liderów streamingu audio z uznanym urządzeniem wielofunkcyjnym Lyric. Absolutną nowością będzie nowa wersja legendarnego wzmacniacza One. Nowy model to wielofunkcyjny wzmacniacz o wysokiej wydajności prądowej, do tego bogato wyposażony - Bluetooth z aptX, wzmacniacz słuchawkowy, wejście gramofonowe. Doskonały projekt zespołu Cyrusa ma być rozwiązaniem, które mało doświadczonym użytkownikom pozwoli usłyszeć to, co najlepsze w muzyce. Ekspozycję uzupełnią urządzenia Lyngdorfa - pełna aktualna oferta - oraz Exposure z seriami 1010, 2010S2 oraz 3010S2.

40 hitów Audio Video Show 2016

Questyle CMA600i

MIP, PGE Narodowy, SkyBox 140

Warszawska firma MIP zaprezentuje wiele słuchawkowych nowości i ciekawostek, wśród których jednym z hitów będzie zapewne Questyle CMA600i - wzmacniacz słuchawkowy działający w opatentowanej technologii bieżącego trybu wzmocnienia. Urządzenie pracuje w czystej klasie A, co zaowocowało ultra niskimi zniekształceniami na poziomie 0,00042% oraz bardzo szerokim pasmem przenoszenia rozciągającym się od 0 Hz do 600 kHz. Imponujące parametry techniczne wraz z ciepłym i potężnym dźwiękiem mają czynić z CMA600i konkurencję dla najlepszych wzmacniaczy słuchawkowych na świecie. CMA600i wyposażony został w 4-pinowe zbalansowane wyjście XLR oraz podwójne gniazdo słuchawkowe 6,3 mm. Dzięki czterem grupom specjalnie zaprojektowanych wzmacniaczy pracujących w trybie Current Mode, CMA600i może wysterować wszelkie słuchawki, a z torem zbalansowanym podwoić napięcie wyjściowe oraz czterokrotnie zwiększyć moc w porównaniu do trybu single-ended. Producent zapewnia, że CMA600i z łatwością wysteruje nawet słuchawki o wysokiej impedancji i niskim poziomie czułości. Na pokładzie mamy także wysokiej jakości DAC-a i parę innych atrakcji. Mając na uwadze nasze pozytywne wrażenia po testach hi-endowego systemu Questyle'a - warto poświęcić temu maluchowi parę minut.

40 hitów Audio Video Show 2016

Sennheiser Orpheus

Aplauz, PGE Narodowy, SkyBox 141

Sennheiser HE 1 to nowoczesna wersja oryginalnego systemu Orpheus okrzykniętego najlepszym zestawem słuchawkowym świata. Elektrostatyczne słuchawki zasilane dedykowanym wzmacniaczem lampowym były dla Sennheisera niczym Bugatti Veyron dla Volkswagena - kosmicznie zaawansowanym i drogim manifestem jakości i bezkompromisowego dźwięku. Ekstremalnie wysoka cena lokowała Orpheusa poza zasięgiem większości audiofilów, ale dla wielu największym problemem w zdobyciu własnego egzemplarza było ograniczenie produkcji do zaledwie 300 sztuk. Oryginalny Orpheus osiąga dziś zawrotne ceny. Nie inaczej jest z nowym modelem. Choć - podobnie jak u poprzednika - mamy tu elektrostatyczne słuchawki napędzane lampowym wzmacniaczem, nowy Orpheus został zaprojektowany od podstaw jako topowy zestaw słuchawkowy XXI wieku. Tutaj nic nie jest zwyczajne. Słuchawki są odjechane, wzmacniacz został zaprojektowany w zupełnie bezkompromisowy sposób, a całość wygląda jak statek kosmiczny z kamienia, metalu i szkła. Cena - 50000 euro. Robi wrażenie, podobnie jak cały Orpheus. Flagowy zestaw Sennheisera zostanie zaprezentowany na Audio Video Show po raz pierwszy. Lepiej już zawczasu ustawić się w kolejce...

40 hitów Audio Video Show 2016

Beyerdynamic Amiron Home

Konsbud Hi-Fi, PGE Narodowy, Strefa Słuchawkowa

Po wprowadzeniu na rynek nowych modeli przeznaczonych dla profesjonalistów, Beyerdynamic stworzył zaawansowane słuchawki do użytku domowego, co zresztą odzwierciedla ich nazwa. Amiron Home to idealnie dopasowane słuchawki, które dzięki wysokiej jakości materiałom i wymiennym komponentom gwarantują wyjątkową trwałość i zapewniają komfort słuchania przez wiele godzin. Ich ponadczasowy dizajn harmonijnie współgra z otoczeniem oraz podkreśla dążenie niemieckiej firmy do doskonałości. Firmowa technologia Tesla została dostosowana do nowych słuchawek. Modyfikacje przetwornika zmniejszyły niepożądane wibracje do absolutnego minimum i całkowicie wyeliminowały dokuczliwe rezonanse sopranów. Bardziej precyzyjne dostrojenie dźwięku ma zaskoczyć nawet najbardziej wymagających miłośników muzyki.

40 hitów Audio Video Show 2016

Focal Utopia

Focal Polska, PGE Narodowy, Strefa Słuchawkowa

Audiofilom ta nazwa kojarzyła się do tej pory z kosmicznie zaawansowanymi kolumnami Focala wyposażonymi w berylowe kopułki, słynne membrany "W" oraz głośniki niskotonowe z regulowanym napędem elektromagnetycznym. Niedługo po tym, jak francuska firma zdecydowała się na rozpoczęcie produkcji nauszników dla audiofilów i profesjonalistów, podjęto decyzję o stworzeniu słuchawkowego odpowiednika kolumn z serii Utopia. Flagowe nauszniki mają być rewolucyjne pod względem konstrukcji ponieważ wyposażono je w technologie nie używane wcześniej w tej kategorii produktów, a tym opatentowany, berylowy przetwornik w wersji dopasowanej do słuchawek. Utopie mają otwarte muszle zapewniające dźwięk o naturalnej, szczegółowej barwie z dużą dawką dynamiki. Jak przystało na audiofilski produkt, słuchawki wykonane są z najwyższej jakości materiałów takich, jak perforowana skóra czy włókno węglowe. Podobnie, jak w świecie kolumn, tak i na rynku słuchawek Utopia ma wyznaczać poziom odniesienia.

40 hitów Audio Video Show 2016

McIntosh MHA100 + MHP1000

Hi-Fi Club, PGE Narodowy, Strefa Słuchawkowa

Te podświetlane na niebiesko "okienka" znają wszyscy miłośnicy sprzętu audio. Zazwyczaj widujemy je we wzmacniaczach zintegrowanych i końcówkach mocy, choć ostatnio amerykańska firma wypuściła na rynek także szereg innych produktów z "wycieraczkami" - miniwieżę, gramofon, a nawet specjalnie zaprojektowany zegar ścienny dla wyjątkowych fanów marki. Wieść o wprowadzeniu na rynek wzmacniacza słuchawkowego MHA100 z pewnością wywołała poruszenie u wielu amatorów hi-endowych nauszników, ale żeby było ciekawiej, firma nie poprzestała na wzmacniaczu i do kompletu zaproponowała własne słuchawki - MHP1000. MHA100 to też nie "jakiś tam" wzmacniacz w charakterystycznej obudowie. Konstrukcja bazuje na na nowej adaptacji firmowej technologii autoformerów w celu osiągnięcia możliwie najlepszego brzmienia i zapewnienia optymalnej współpracy ze słuchawkami w trzech zakresach impedancji - 8-40, 40-150 i 150-600 omów. Wzmacniacz posiada wyjścia głośnikowe o mocy 2 x 50 W dla opcji podłączenia klasycznych zestawów głośnikowych i jest wyposażony w pięciostopniową regulację niskich częstotliwości. W słuchawkach MHP1000 zastosowano przetworniki elektroakustyczne o średnicy 40 mm. Nauszniki wykorzystują innowacyjną technologię Tesla opracowaną przez firmę Beyerdynamic, która polega na zastosowaniu bardzo silnych i niecentralnie zamontowanych magnesów neodymowych o wyjątkowo wysokiej skuteczności. Za przyjemność posiadania takiego słuchawkowego kompletu trzeba zapłacić nieco ponad 30000 zł.

40 hitów Audio Video Show 2016

Fostex HP-V8

MIP, PGE Narodowy, Strefa Słuchawkowa

Firma Fostex została założona w 1973 roku w Tokyo. Siedziba od początku mieściła się w położonej na obrzeżach japońskiej stolicy miejscowości Akishimie, a sama firma powstała jako dział handlowy korporacji Foster, zajmującej się produkcją wysokiej klasy podzespołów głośnikowych. Firma zajmuje się między innymi projektowaniem i produkcją słuchawek przeznaczonych zarówno dla audiofilów, jak i profesjonalistów. Jednym z najciekawszych modeli w katalogu jest jednak... Wzmacniacz słuchawkowy HP-V8. To hi-endowa konstrukcja lampowa dedykowana dla słuchawek o impedancji od 16 do 600 omów, czyli praktycznie każdych dobrych nauszników dostępnych na rynku. We wzmacniaczu zastosowano lampy KT88 i 300B, co automatycznie stawia HP-V8 w roli obiektu pożądania melomanów znających się na rzeczy. Ciekawostką jest stosunek sygnału do szumu na poziomie 115 dB - praktycznie niespotykany w konstrukcjach lampowych. Został on osiągnięty dzięki specjalnej, strzeżonej technologi Fostex ST-PC. Jak zapewnia producent, pozwala ona na redukcję zniekształceń i ujawnia autentyczną moc lamp. Wzmacniacz waży 40 kg i kosztuje okrągłe 40000 zł.

40 hitów Audio Video Show 2016

Ultrasone Jubilee 25 Edition

Audio Center, PGE Narodowy, Strefa Słuchawkowa

Ultrasone to jedna z firm, które co chwila raczą nas jakąś limitowaną wersją swoich słuchawek. Model Ultrasone Jubilee 25 Edition stworzono specjalnie na 25-lecie istnienia firmy. Słuchawki charakteryzujące się konstrukcją zamkniętą wyposażono w dwie opatentowane przez producenta technologie - Ultra Low Emission oraz S-Logic EX. Zadbano także o odpowiednie wykończenie tych stworzonych od podstaw w Niemczech słuchawek. Wykorzystano tu między innymi muszle wykonane z hebanowego drewna z Indonezyjskiego Makassaru wykończone lakierem fortepianowym o wysokim połysku. Pady oraz poduszka pod aluminiowy pałąk wykonane są z najlepszej na rynku skóry pochodzącej z etiopskich owiec. Zwieńczeniem dzieła jest grawerowane, chromowane logo firmy. Słuchawki dostarczone są w solidnej skrzynce zabezpieczającej słuchawki przed jakimkolwiek uszkodzeniem. Rynkowa cena modelu Jubilee 25 Edition to 19990 zł.

40 hitów Audio Video Show 2016

AKG N90Q

JBL, PGE Narodowy, Strefa Słuchawkowa

Referencyjne słuchawki firmy AKG to nie tylko przetworniki, muszle i pałąk. Hi-endowe nauszniki wyposażono w funkcję tłumienia zakłóceń, wykorzystującą technologię autokalibracji parametrów. To szczyt osiągnięć w dziedzinie akustyki oraz personalizacji dźwięku. Użytkownik słuchawek N90Q może cieszyć się wysoką wiernością i precyzją odtwarzanego dźwięku, dodając różnorodne efekty sceny dźwiękowej oraz regulując tony według potrzeb. Technologia TruNote, w ramach której działają mikrofony ulokowane w muszlach, automatycznie dopasowuje charakterystykę przetwarzania do ucha konkretnego użytkownika. Na pokładzie jest także aktywna redukcja szumu, wybór trzech typów brzmienia i wbudowany DAC, do którego możemy dostarczyć sygnał przez wejście micro-USB, służące też do ładowania baterii. Jak zapewnia producent, użyta w tym modelu technologia jest niezwykle kosztowna, jednak jeśli chcemy sięgać tak daleko, jak pozwalają na to N90Q, może się okazać, że słuchawki faktycznie warte są swojej ceny - dokładnie 6499 zł.

40 hitów Audio Video Show 2016

Final LAB II

Fonnex, PGE Narodowy, Strefa Słuchawkowa

Firma Final Audio Design słynie z produkcji bezkompromisowych słuchawek - zarówno wokółusznych, jak i dokanałowych. Szczególnie te ostatnie są zwykle prawdziwymi perełkami wyposażonymi w wysokiej klasy przetworniki i wykonanymi z metalowych elementów, które dzięki precyzyjnej obróbce wyglądają naprawdę rewelacyjnie. Jednak wszystkie dostępne dotychczas modele prezentują się blado w porównaniu z zaprezentowanymi właśnie dokanałówkami o nazwie LAB II. To limitowana seria słuchawek wypuszczona przez japońską firmę w ilości zaledwie 200 sztuk. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych dostępnych technologii obróbki tytanu przy pomocy drukarki trójwymiarowej, osiągnięto formę dotychczas niemożliwą do uzyskania. Jak zapewnia producent, ażurowe wykończenie obudowy otwiera przestrzeń, a innowacyjne podejście do budowy wewnętrznej gwarantuje przeniesienie słuchacza w inny wymiar doznań muzycznych. LAB II to prawdziwe, miniaturowe dzieło sztuki. Hi-endowe dokanałówki Finala wyceniono na 17999 zł.

40 hitów Audio Video Show 2016

Vivid Audio Giya G2

Audio System, PGE Narodowy, SkyBox 205

Charakterystyczny wygląd modelu Giya skrywa w sobie wyrafinowane rozwiązania akustyczne. Jeżeli komuś te kolumny skojarzą się z innymi słynnymi "ślimakami" - Nautilusami B&W - nie będzie to nic dziwnego, bo obie konstrukcje projektował ten sam człowiek - Laurence Dickie. Obudowy modelu G2 są zakrzywione z każdej strony, dzięki czemu nie zachodzi potrzeba stosowania nadmiernej ilości wzmocnień pomiędzy spodem a szczytem kolumny. Możliwość zbudowania tak skomplikowanej, a zarazem jednorodnej obudowy zawdzięcza się wykorzystaniu odlewów oraz kompozytów laminowanych metodą próżniową. Jedno jest pewne - kolumny wyglądają bardzo oryginalnie, a jak zagrają w tym roku? Dowiemy się już niebawem.

40 hitów Audio Video Show 2016

Avantgarde Acoustic Duo XD

Nautilus, PGE Narodowy, SkyBox 210

Avantgarde Acoustic Duo XD to nie tylko kwintesencja znanej od lat, wyjątkowej techniki tubowej, stosowanej przez niemiecką firmę, ale też jej zupełnie nowy wątek - system dokładnej kalibracji charakterystyki w zakresie niskotonowym, za pomocą komputera użytkownika z zainstalowanym oprogramowaniem. Ciekawe jak audiofile zareagują na taką mieszankę klasyki i nowoczesności. System dopełnią wzmacniacz zintegrowany Avantgarde XA, odtwarzacz SACD Accuphase DP-720, gramofon Transrotor Max oraz streamer Auralic Aries. Domyślamy się, że będzie ciekawie i widowiskowo, a czy brzmienie również okaże się trafione? Tego chyba nikt nie jest jeszcze w stanie przewidzieć.

40 hitów Audio Video Show 2016

Naim Statement

Audio Center, PGE Narodowy, SkyBox 211

To z pewnością jedna z największych atrakcji tegorocznej wystawy. Krakowska firma Audio Center zaprezentuje hi-endowy system, w którego skład wejdzie flagowy wzmacniacz Naim Statement, najnowsze kolumny Monitor Audio Platinum PL500 II, odtwarzacz plików Naim NDS z zasilaczem zewnętrznym XPS DR oraz kable Naim Super Lumina. Statement, składający się z przedwzmacniacza NAC S1 i dwóch monofonicznych wzmacniaczy mocy NAP S1, to "ostatnie słowo" Naima w kwestii wzmacniaczy - projekt stworzony w celu ustalenia nowego punktu odniesienia. Cóż, przy cenie na poziomie ośmiuset tysięcy złotych można sobie pozwolić na wiele... My mieliśmy okazję słuchać Statementa podczas wystawy High End w Monachium, a także po raz pierwszy w Polsce na wrocławskim Audiofilu. I co? Jak lubimy produkty tej marki, tak Statement nigdy nas nie zachwycił. Może tym razem mu się uda, o ile w ogóle do tego pokoju będzie można się dopchać.

40 hitów Audio Video Show 2016

MBL 101E mk2

Audio System, PGE Narodowy, SkyBox 206

Prezentacje promienników dookólnych zawsze gromadzą tłumy na wystawach, a jeśli mówimy o głośnikach tego typu, nie sposób pominąć niemieckiego MBL-a. Odsłuch kolumn 101E mk2 może być jedną z ciekawszych atrakcji tegorocznej imprezy. Niecodzienne zestawy o omnipolarnym wzorze promieniowania zagrają z firmowymi monoblokami 9008A, przedwzmacniaczem 6010, przetwornikiem 1521 i transportem 1511. Elementy systemu zostaną połączone hi-endowymi kablami amerykańskiej marki Tara Labs - zobaczymy tu między innymi interkonekty The Zero Evolution oraz kable głośnikowe The Omega Evolution.

40 hitów Audio Video Show 2016

Métronome Technologie Kalista

Koris, PGE Narodowy, SkyBox 224

Od kilku lat na Audio Video Show z powodzeniem wystawiają się nie tylko dystrybutorzy i producenci sprzętu audio, ale także sklepy. Czasami ich pokoje to takie "mydło i powidło", ale sprawy mają się inaczej kiedy bohaterem całego zamieszania jest jedno urządzenia lub jakiś hi-endowy system konkretnej marki. Taką właśnie atrakcję zapowiedział w tym roku poznański Koris, który wraz z firmą Métronome Technologie przygotował światową premierę transportu Kalista, określanego przez producenta wielce wymownym mianem "CD Turntable". Francuskiemu transportowi będzie towarzyszył przetwornik Kalista DAC i - jak się domyślamy - odpowiedniej klasy wzmacniacz oraz kolumny. Tak musi być, bo ten dzielony odtwarzacz kosztuje w sumie 350000 zł, a gra ponoć jak rasowy gramofon. Pokazy prowadzi dyrektor generalny Métronome Technologie - Jean Marie Clauzel.

40 hitów Audio Video Show 2016

T+A HV + Solitaire CWT 1000-8 SE

Hi-Ton Home of Perfection, PGE Narodowy, SkyBox 226

Warszawski salon Hi-Ton Home of Perfection przygotował w tym roku aż dwie prezentacje. Pierwsza to ultra hi-endowy system hi-fi złożony z urządzeń niemieckiej firmy T+A. Na stoliku zostaną ustawione flagowe komponenty z serii High Voltage - odtwarzacz SACD/DAC PDP 3000 HV, przedwzmacniacz P 3000 HV oraz dwie końcówki mocy A 3000 HV wspomagane dwoma zewnętrznymi zasilaczami PS 3000 HV. Topowy system T+A pojawi się na wystawie Audio Video Show po raz pierwszy. Wcześniej był prezentowany w Polsce tylko raz, co nie powinno dziwić z uwagi na ekstremalnie wysoką cenę. Producent zapewnia, że równie wysoka jest jakość wykonania i brzmienia tego kompletu, potwierdzona wieloma nagrodami i wyróżnieniami. Topowa kombinacja systemu HV to istna elektrownia, której możliwości dynamiczne są praktycznie nieograniczone. Wisienką na torcie będą prezentowane premierowo kolumny T+S Solitaire CWT 1000-8 SE. Cały system będzie kosztował ponad pół miliona złotych, a jego dokładną kalibracją - w tym ustawieniem układu korekcji akustyki pomieszczenia i doborem okablowania oraz akcesoriów zasilających - zajmą się specjaliści z T+A, którzy wybrali wszystkie elementy systemu specjalnie pod kątem prezentacji na Audio Video Show 2016. Gościem specjalnym pokazów Hi-Tonu będzie założyciel i obecny szef T+A Elektroakustik - Siegfried Amft.

40 hitów Audio Video Show 2016

T+A E 1000 + Pulsar ST 20

Hi-Ton Home of Perfection, PGE Narodowy, SkyBox 227

Dla miłośników bardziej "osiągalnego" sprzętu salon Hi-Ton Home of Perfection przygotował drugi system oferujący podobny charakter brzmienia, ale w znacznie niższej cenie. W sali 227 zaprezentowane zostaną urządzenia z najnowszej serii E 1000 - odtwarzacz MP 1000 E, wzmacniacz PA 1000 E oraz wielofunkcyjny amplituner all-in-one R 1000 E. Wszystkie wprowadzone niedawno na rynek modele są połączeniem charakterystycznej dla T+A wysokiej jakości brzmienia i wykonania z nowoczesnymi funkcjami streamingowymi, rozbudowanymi opcjami połączeniowymi i jeszcze bardziej dopracowanymi detalami. System uzupełnią jedne z najnowszych kolumn T+A z serii Pulsar - ST 20. Trójdrożne podłogówki wyposażono w dwa 15-cm głośniki niskotonowe, jeden przetwornik średniotonowy o średnicy 12 cm oraz 25-mm kopułkę. Układ ten zapewnia pełne, zrównoważone akustycznie brzmienie przy zachowaniu smukłej, eleganckiej bryły zewnętrznej. Cały system zasilany będzie prototypowymi kondycjonerami i kablami sieciowymi marki Acoustic Dream. O ciekawą muzykę zadbają natomiast redaktorzy portalu StereoLife - Jacek Stobiecki i Witosław Szwacki. Jeśli więc macie ochotę posłuchać czegoś ciekawego lub porozmawiać z naszymi kolegami o sprzęcie - zapraszamy!

Zdjęcia: Materiały producentów

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niesłyszalne częstotliwości, czyli jak psy stały się krytykami hi-endowego sprzętu audio

Niesłyszalne częstotliwości, czyli jak psy stały się krytykami hi-endowego sprzętu…

Świat naszych szczekających i merdających ogonami przyjaciół uwolnił swoje niezrównane zdolności słuchowe na scenie high-end audio. Na rynku nasyconym ludzkimi opiniami, psy wyłoniły się jako ostateczni koneserzy dźwięku, zbierając pochwały za ich niezrównane ucho do szczegółów i znacznie szerszy niż u nas zakres rejestrowanych częstotliwości. Wszystko zaczęło się od Bustera,...

Ciemniejsza strona streamingu - subiektywny (anty)poradnik

Ciemniejsza strona streamingu - subiektywny (anty)poradnik

Streaming, czyli możliwość przesyłania sygnałów audio przez Internet w czasie rzeczywistym, nie dziwi już absolutnie nikogo. Czasy zgrywania wątpliwie pozyskanych "empetrójek" w byle jakiej jakości na plastikowe, często tandetne odtwarzacze i wpychanie sobie w uszy pchełek na nieustannie plączącym się przewodzie dawno minęły. Obecnie możemy cieszyć się strumieniowaniem muzyki w...

Najbardziej intrygujące technicznie i koncepcyjnie gramofony w historii

Najbardziej intrygujące technicznie i koncepcyjnie gramofony w historii

Gramofony, szlifierki, odtwarzacze czarnych płyt, adaptery, patefony, odtwarzacze analogowe, fonografy... Jakkolwiek byśmy nie nazwali tych poczciwych urządzeń, które są z nami już od ponad 130 lat, możemy zawsze powiedzieć o nich to samo - od dziesięcioleci dostarczają nam niezapomnianych przeżyć związanych z odtwarzaniem ukochanych utworów. Wielu melomanów pamięta o ich...

Wszystko o wzmacniaczach lampowych

Wszystko o wzmacniaczach lampowych

W świecie melomanów i audiofilów wzmacniacze lampowe obrosły wieloma legendami, a pośród laików owiane są wręcz gęstą mgłą tajemnicy. Wielu uważa je za absurdalnie drogie urządzenia o wręcz magicznych właściwościach. Jak to zwykle bywa w przypadku charakterystycznych konstrukcji, zarówno wśród ekspertów, jak i osób średnio zainteresowanych tematem funkcjonuje wiele krzywdzących...

Królowa gramofonów - Rega

Królowa gramofonów - Rega

Rega - nazwa znana i ceniona w całym świecie audio, głównie z powodu znakomitych gramofonów, ale także innych komponentów hi-fi. Każdy, kto choć trochę interesuje się sprzętem grającym, doskonale woe, że produkty brytyjskiej legendy są uważane za jedne z najlepszych na świecie i chyba każdy marzy, aby chociaż raz sprawdzić...

Nowe testy

Poprzedni Następny
Focal Aria Evo X N°1

Focal Aria Evo X N°1

Zwyczajny styczniowy wieczór. Spokój, cisza, człowiek nawet chciałby gdzieś wyjść, ale pogoda do niczego. Nie dość, że temperatura w okolicach zera, to jeszcze wieje i pada, a potem zamarza. Z...

Tellurium Q Statement II

Tellurium Q Statement II

Wojna, pandemia, kryzys, katastrofa klimatyczna, wszechobecna zgnilizna, korupcja, zapaść ekonomiczna, degrengolada moralna, złodziejstwo, upadek autorytetów, instytucji, rządów, cywilizacja śmierci. Jeśli wierzyć mediom głównego nurtu, tak w dużym skrócie wygląda świat,...

Final Audio Design A5000

Final Audio Design A5000

Japońską firmę Final Audio Design kojarzymy niemal wyłącznie ze słuchawkami, ale kiedy prześledziłem jej historię, zrobiło mi się przykro, że manufaktura mająca swoją siedzibę w mieście Kawasaki zajmuje się obecnie...

Komentarze

Gość
Posłuchaj Tannoyów. Ładnie grają ich monitory. Do takiego pokoju będą dobre B&W, KEF, Eltax, Focal, jest tego od groma.
Andrzej
@Piotr - Niestety wcale nie jest tak różowo. Zbadałem temat dokładnie, gdy wpadłem na pomysł zbudowania systemu w swojej koronawirusowej, domowej pracowni (sypi...
Piotr
Myślę, że że jest wiele niezłych zestawów głośnikowych do tak mikrego pomieszczenia. Głupotą jest trzymać się kurczowo jednej firmy.
a.s.
Mnie poza 0db na YouTubie i tego StereoLife oraz Audio nic więcej nie potrzeba. W Audio ważne dla mnie są pomiary kolumn.
Cezar
Zalecaną odległość kolumny od ściany mierzymy od przedniej ( z głośnikami), czy tylnej ścianki kolumny?

Płyty

Organek - MTV Unplugged

Organek - MTV Unplugged

Chyba nie będzie dużym nadużyciem stwierdzenie, że seria MTV Unplugged najlepsze lata ma już za sobą. Wszystkie największe koncerty, do...

Newsy

Tech Corner

Bluetooth w sprzęcie audio - wersje, kodeki, ustawienia

Bluetooth w sprzęcie audio - wersje, kodeki, ustawienia

W dobie niesamowitej popularności bezprzewodowego sprzętu audio trudno zaprzeczyć, że jest to przyszłość. I to nie tylko jeśli chodzi o urządzenia mobilne, ale także te, z których korzystamy w domu. Trzymając w ręku smartfon czy tablet, potrzebujemy przecież tylko kompatybilnej z nimi elektroniki, aby móc wygodnie odtwarzać muzykę z ulubionego...

Prezentacje

Ponad sto lat szlifowania - Dual

Ponad sto lat szlifowania - Dual

Dual to jedna z marek, do których audiofile, a w szczególności miłośnicy czarnych płyt, odnoszą się z wielkim szacunkiem. Ma to swoje uzasadnienie. Niemiecka manufaktura wydała na świat tyle znakomitych gramofonów, że aż ciężko je policzyć. Dobrze zachowana szlifierka tej marki to sprzęt, który po renowacji można bez kompleksów podłączyć...

Poradniki

Streaming krok po kroku

Streaming krok po kroku

W naszych poradnikach przerobiliśmy już temat podłączania komputera do systemu hi-fi, opublikowaliśmy też cały cykl artykułów o szeroko pojętym odtwarzaniu...

Popularne testy

Dyskografie

Wywiady

Tomasz Karasiński - StereoLife

Tomasz Karasiński - StereoLife

Chcąc poznać ludzi zajmujących się sprzętem audio, związanych z tą branżą zawodowo, natkniemy się na wywiady z konstruktorami, przedsiębiorcami, sprzedawcami,...

Vintage

NAD Model 90

NAD Model 90

NAD był jedną z pierwszych firm zlecających produkcję swoich urządzeń dalekowschodnim fabrykom. Opisywany wzmacniacz był na przykład produkowany w Japonii...

Słownik

Poprzedni Następny

DAB

Digital Audio Broadcasting - system radiofonii cyfrowej opracowany w Europie w celu zastąpienia radia analogowego. Pierwsze transmisje rozpoczęto w 1995 roku, jednak w wielu krajach (w tym w Polsce) system...

Cytaty

AdamNeste.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.