Audio Physic Midex
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Audio Physic wprowadza do swojej oferty nowe podłogowe kolumny głośnikowe o nazwie Midex. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nowy produkt podąża za purystyczną szkołą projektowania głośników, ale po dokładniejszej analizie konstrukcji zauważamy, że firma zastosowała w nim wiele innowacyjnych technologii. Ciekawe jest chociażby usytuowanie głośników niskotonowych na panelu przednim. Najczęściej ustawiane są one tuż obok siebie, poniżej głośnika średniotonowego i wysokotonowego, ale w tym przypadku uzupełniają pozostałe przetworniki z góry i z dołu. Takie ustawienie pomaga pomóc w walce z niekontrolowanymi efektami wynikającymi z niedoskonałości akustyki pomieszczenia w zakresie reprodukcji basu, zwiększając tym samym wierność przetwarzania niskich częstotliwości.
Obudowa nowego modelu została zbudowana w oparciu o charakterystyczną dla niemieckiej firmy konstrukcję kanapkową i posiada liczne wewnętrzne wzmocnienia wykonane ze sztywnej pianki ceramicznej. Ten bardzo kosztowny, nowoczesny materiał składa się z otwartych komórek o mocnych ceramicznych ściankach. Dzięki takiej budowie, pozwala stworzyć bardzo wytrzymałą i stabilną konstrukcję bez pomniejszenia wewnętrznej objętości obudowy, jak to ma miejsce przy wzmocnieniach wykonanych z płyty MDF czy sklejki. Oznacza to, że Midex ma objętość znacznie większą, niż konwencjonalne konstrukcje o zbliżonych gabarytach. Dzięki temu uzyskano znacznie głębszą i pełniejszą reprodukcję najniższego basu. Wewnątrz obudowy zastosowano, wykorzystane po raz pierwszy w kolumnach głośnikowych Structure, wielowarstwowe panele o strukturze plastra miodu (Honeycomb Sandwich Board). Materiał ten jest bardzo sztywny, wytrzymały i jest znacznie bardziej odporny na rezonanse i drgania niż wielokrotnie cięższy, powszechnie stosowany MDF.
W kolumnach Midex zastosowano wyrafinowaną technologię budowy zwrotnicy i gniazd połączeniowych pozwalającą nazwać je całkowicie odpornymi na rezonanse i zakłócenia (VCT). Pewne i bezstratne połączenie kolumn ze wzmacniaczem zapewniają najwyższej klasy terminale marki WBT. Dzięki solidnym podstawom wyposażonym w gwinty M8 zapewnione jest mocne i stabilne ustawienie kolumn na niemalże dowolnym podłożu. Można je dodatkowo wyposażyć w stopy Vibration Control Feet (VCF II M8), których zastosowanie w znacznym stopniu poprawi jakość reprodukcji dźwięku w zakresie jego wierności i autentyczności, a równocześnie zapewni ochronę wrażliwych na zadrapanie powierzchni. Kolumny dostępne będą w wielu wariantach wykończenia. Klienci będą mieli do wyboru naturalny fornir w kolorze hebanu, drzewa różanego, orzecha i czereśni, a także szkło barwione na niemal dowolny kolor - od klasycznej czerni i bieli po naprawdę odważne wersje czerwone, niebieskie czy zielone.
Źródło: EIC
Komentarze