Kolejny owoc udanej kolaboracji - Fezz Audio Equinox Prestige
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Polski specjalista od wzmacniaczy lampowych zaprezentował właśnie drugi przetwornik cyfrowo-analogowy w swojej ofercie. Equinox Prestige to także jedyny na świecie DAC, który powstał na licencji Lampizatora i został zaprojektowany przez Łukasza Fikusa. Jak informuje dystrybutor sprzętu marki Fezz Audio, na rynku nie znajdziemy tańszego zbalansowanego przetwornika sygnowanego przez Lampizatora, co czyni ten produkt wyjątkowym.
Wyjątkowym jest również fakt, że Equinox Prestige to konstrukcja oparta na przetworniku Burr-Brown PCM1794 i dwóch lampach 12AU7, które można szybko i wygodnie wymienić dzięki przesuwnej szybkie umieszczonej w pokrywie urządzenia. Pozwala to również podejrzeć żarzące się lampy podczas pracy. W sekcji zasilania zastosowano zaawansowany transformator toroidalny zaprojektowany przez inżynierów Fezz Audio specjalnie na potrzeby tego wyjątkowego przetwornika cyfrowo-analogowego, by zapewnić jak najwyższą stabilność i jak najwyższą jakość dźwięku.
Najnowszy DAC polskiej firmy został wyposażony w dwa wejścia optyczne, jedno koncentryczne, a także jedno USB typu B. Za wyjścia mogą nam posłużyć gniazda RCA lub symetryczne XLR, które oferują sygnał o wyjątkowej czystości i precyzji. Firma informuje, że dzięki swojej konstrukcji wyjścia te zapewniają doskonałą odporność na zakłócenia elektromagnetyczne i szumy, co sprawia, że są idealne dla hi-endowych zestawów audio, gdzie liczy się każdy element. Obudowa urządzenia wpisuje się w styl projektowy Fezza z linii Evolution, w związku z czym Equinox Prestige będzie dostępny w aż siedmiu kolorach. Cenę urządzenia ustalono na 14900 zł.
Źródło: 21Distribution
-
Gruby Kaszalot
Panie kochany, skąd oni biorą te ceny? Z faz księżyca, koniunkcji planet, losują przez wyciąganie karty? W audio, od dawna wszystko jest wymyślone, opracowane i sfabrykowane. Reszta to marketing. Transformator, kilka kondensatorów, tranzystorów i bach, jest wzmacniaczyk w cenie samochodu. Porównajcie sobie te dwa "obiekty". Przeca to chore jest.
4 Lubię
Komentarze (1)