Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016

Audio Video Show 2016 już za nami... Z dużym wyprzedzeniem zapowiadano, że tegoroczna edycja największej wystawy sprzętu audio w Polsce będzie rekordowa, ale jak to w życiu bywa - wiedzieć to jedno, a zobaczyć to drugie. Organizowana już po raz dwudziesty impreza potwierdziła, że mamy w naszym kraju ogromny potencjał jeśli chodzi o sprzęt audio-video, i mówimy tu zarówno o branży, jak i o odbiorcach. Tłumy zwiedzających, jakie już w piątek o czternastej wlewały się do PGE Narodowego oraz hoteli Radisson Blu Sobieski i Golden Tulip były wyraźnym sygnałem, że jubileuszowa edycja wystawy rzeczywiście będzie tak wielka, jak wcześniej mówiono. Całe szczęście, że organizator wraz z powiększaniem liczby sal wydłużył również czas trwania imprezy. W tym roku piątek stał się pełnoprawnym dniem wystawowym - z punktu widzenia przedstawicieli mediów nawet nieco dłuższym. Wybaczcie, że na naszą relację z Audio Video Show trzeba było tyle czekać, ale trzy dni ciągłego biegania po tak ogromnej wystawie z aparatem, statywem i teczką na materiały prasowe to jednak spore wyzwanie. Podobnie, jak w ubiegłym roku, podzieliliśmy się na kilka zespołów, ale nawet operacja wybrania i obróbki zdjęć zajęła nam dwa pełne dni. Naturalnie w sieci pojawiło się już trochę zdjęć z wystawy, ale nie chcieliśmy wrzucać czegokolwiek, byle by coś było. Z niemal dwóch tysięcy zdjęć ostatecznie wybraliśmy dokładnie dwieście. Zapraszamy zatem do obejrzenia Audio Video Show 2016 w naszych obiektywach!

Jak podsumować wystawę jednym zdaniem? To absolutnie niemożliwe. Ubiegłoroczna edycja postawiła poprzeczkę na tyle wysoko, że jeszcze miesiąc temu zastanawialiśmy się czy jej przebicie w ogóle będzie możliwe. Okazało się, że tak, czego dowodem są entuzjastyczne komentarze wystawców, gości i bardzo wpływowych dziennikarzy. Doug Schneider z portalu SoundStage Global napisał, że Audio Video Show ma szansę stać się jednym z największych i najbardziej wpływowych wydarzeń w branży hi-fi na świecie. Stuart Smith z Hifi Pig napisał, że to najlepsza wystawa jaką kiedykolwiek odwiedził. Równie entuzjastyczne wypowiedzi padły z ust Mateja Isaka z Mono and Stereo czy Marji i Henka z 6moons. Uważamy więc, że nie ma co dyskutować - trzeba z pokorą pogodzić się z tym, że wreszcie, po dwudziestu latach, wyrosła nam w Warszawie impreza rangi światowej. Jesteśmy przekonani, że znajdzie to również odbicie w statystykach, którymi ekipa organizująca Audio Video Show zapewne podzieli się z nami w ciągu kilku dni. Wtedy również postaramy się opublikować dokładne podsumowanie wystawy, z naszymi wrażeniami dotyczącymi poszczególnych prezentacji, ogólnymi spostrzeżeniami na temat imprezy i oczywiście tradycyjną listą hitów i kitów. Bo jak co roku, były i takie, i takie.

Zanim przejdziemy do galerii, jeszcze dwa słowa o zdjęciach. Staraliśmy się robić je tak, aby z tej ogromnej imprezy pokazać jak najwięcej. Dlatego właśnie wrzucamy naszą relację w formie galerii - po powiększeniu danego zdjęcia zobaczycie je w rozdzielczości Full HD. Kolejność zdjęć jest na razie przypadkowa, ich dokładnym dopasowaniem do opisów zajmiemy się w reportażu "pisanym". Najpierw daliśmy kadry ogólne, a następnie - szczególne. Abyśmy w ogóle zdążyli obejść całą wystawę i w miarę możliwości zajrzeć do każdego pokoju, zaczęliśmy już w piątek o czternastej, a nawet ciut wcześniej. Niektórzy wystawcy byli również na tyle uprzejmi, że wpuszczali nas do swoich sal w przerwach między pokazami organizowanymi co piętnaście minut lub pół godziny. W związku z tym na niektórych zdjęciach sale są puste, jednak na innych strzałach chyba dość jasno widać, jakie tłumy gromadziły się później podczas ważniejszych odsłuchów. Na koniec serdecznie dziękujemy zarówno wystawcom, jak i zwiedzającym, którzy umożliwili nam dostanie się do sprzętu i wykonanie zdjęć. Jak się pewnie domyślacie, w niektórych przypadkach nie było to proste. A jeśli w tym roku nie mogliście przyjechać na Audio Video Show, mamy nadzieję, że nasza relacja pozwoli Wam poczuć się tak, jakbyście tam byli!

Komentarze (9)

  • Wojciech

    Te zdjęcia z efektem beczki są nie do zniesienia. Tu niby ludzie dbający o jakość dźwięku, i powiązanego z nim zwykle obrazu, a tu taki zonk. Mózg wariuje, bo gdzie ma być prosto, jest krzywizna. Męczy oczy i głowę. Potem pojawiają się normalne zdjęcia - jaka ulga! Może warto przemyśleć tę sprawę, bo podważa ona całkowicie przekonanie o wrażliwości (w końcu przecież recenzenta) na "wierność" - mającą kluczowe znaczenie w tym hobby. Pozdrawiam.

    0
  • pchmielarski

    A ja tam lubię "rybie oczko". i kadr ładny i dbałość o szczegóły, można się trochę "zawiesić" na zdjęciu. No i nudy nie ma. Gratulacje, super relacja!

    0
  • 1piotr13

    A ja zgodzę się z Wojciechem, faktycznie ten efekt rybiego oka męczy przy oglądaniu tylu zdjęć. Może przy dwóch, trzech jest do zniesienia ale przy tak dużej serii po prostu męczy.

    0
  • stereolife

    Po ubiegłorocznej relacji pojawiło się sporo komentarzy, że czegoś tam nie pokazaliśmy, że jakiegoś elementu wystawy zabrakło, więc w tym roku postawiliśmy na szersze kadry, w tym zdjęcia wykonane obiektywem fish-eye. Zniekształcenie obrazu jest niestety "ceną", jaką płaci się za szerokie ujęcie na którym widać nie tylko kawałek wzmacniacza i kolumn, ale też cały "kontekst" włącznie z wystrojem danej sali, kablami, ustrojami akustycznymi itd. Trzeba pamiętać, że wystawa to nie jest studio fotograficzne. Kiedy robimy zdjęcia do testów i mamy na to tyle czasu, ile potrzebujemy, możemy zadbać o właściwą geometrię, oświetlenie i ogólną "wierność" zdjęcia, ale na imprezie takiej jak Audio Video Show jest to praktycznie niewykonalne - każda sala to inne warunki, inny metraż, inne oświetlenie itd. Początkowo mieliśmy taki plan, aby zrobić rundkę po całej wystawie, a potem przepiąć obiektywy i zacząć od nowa lub przynajmniej wrócić do najciekawszych sal i zrobić trochę więcej zdjęć ciekawych "detali", ale niestety do końca "mapki" dotarliśmy w niedzielę wieczorem i zwyczajnie nie wystarczyło nam czasu aby zrobić tę drugą rundkę. Jeśli w przyszłym roku wystawa będzie równie duża (a pewnie tak), weźmiemy do pomocy jeszcze dwóch fotografów i wtedy może się uda, przy czym w takiej sytuacji obróbka zdjęć będzie pewnie trwała tydzień. Tutaj i tak wyrobiliśmy się dość szybko, co przy takiej ilości materiału do przebrania nie było łatwe. A jeśli komuś zdjęcia z fish-eya się nie podobają albo wywołują ból głowy, lub jakiejś tam innej części ciała, to prosimy nie oglądać - nie warto się męczyć;-)

    0
  • Paweł

    Fajnie napisane jak komuś się nie podoba to nie oglądać i koniec. Pomysł z rybim okiem o kant stołu rozbić. Ogólnie rzecz biorąc żałosne.

    0
  • nowymis

    Spędziłem na Audio Video Show całą sobotę i niedzielę. Moim zdaniem zdjęcia bardzo dobrze pokazują co się działo na wystawie, chociaż pierwsza rzecz na jaką zwróciłem uwagę to mała ilość ludzi i puste siedzenia w niektórych pokojach. Kiedy ja chodziłem po wystawie, takie widoki były rzadkością, szczególnie w sobotę od rana do godzin popołudniowych. No ale z drugiej strony na innych zdjęciach ludzi jest full, więc może to zależało od pory dnia. Niektórych z pokoi widocznych tu na zdjęciach nie udało mi się odwiedzić, więc akurat sobie doobejrzałem, szkoda że nie mogę już dosłyszeć...

    0
  • Grex

    Ja pitolę ludzie ale wy jesteście pogrzani... Wrzuca ktoś dużą galerię zdjęć z wystawy, widać że się nabiegał, chciało mu się poświęcić tych kilka dni żeby przygotować taki materiał. Mógł nie iść, mógł w ogóle nie robić zdjęć, przynajmniej by sobie posłuchał w spokoju. A teraz co tam napisać mu że brzydkie, że krzywe, że niewierne, że głowa boli... Siejecie hejtem jakbyście byli co najmniej ekspertami od fotografowania, to trzeba było zrobić lepsze zdjęcia i pokazać. Ja widząc takie komentarze to bym na miejscu fotografa więcej nie robił nikomu tej przykrości i za rok bym spędził weekend w górach albo nad morzem.

    1
  • Bartek

    Bardzo dobre zdjęcia, jak kogoś męczą radzę udać się do okulisty.

    0
  • Pinio

    Żałuję, iż po raz kolejny nie dotarłem... Świetne zdjęcia! Obejrzałem całą galerię i nie dostałem oczopląsu. Co do wystawy, to jak to pewnie wystawa, nie wszystko grało pewnie na 100% możliwości (ani pewnie na 80). Kilka rzeczy zwróciło moją uwagę. Nie wszystkie pokoje przygotowane akustycznie, a przecież akustyka ma kluczowe znaczenie... Plątanina kabli - niestety jakość i sposób okablowania ma kluczowe znaczenie w prądożernych urządzeniach audio - osobną sprawą jest prąd w pomieszczeniach hotelowych (rachunek za prąd musiał być spory). Ustawienie krzeseł i możliwości odsłuchowe poza "złotym punktem": niestety nie wszyscy mieli okazję usłyszeć nawet po części jak sprzęt gra... Cieszy rozmiar i ilość wystawców - Polski rynek ma sporo do nadrobienia w kwestii audio-video. Poza tym jesteśmy coraz bardziej zamożni i możemy sobie (wreszcie!) pozwolić na tego typu "fanaberie" jak sprzęt AV :)

    0

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elodie Deveau - Triangle

Elodie Deveau - Triangle

Triangle Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów zestawów głośnikowych. Choć ostatnie, wciąż dostępne w sprzedaży, jubileuszowe modele wprowadzono z okazji czterdziestych urodzin firmy, w tym momencie jesteśmy już w połowie drogi do kolejnej okrągłej rocznicy (Renaud de Vergnette założył firmę Triangle w 1980 roku). Wszyscy znamy tę historię -...

Jak złożyć system stereo w siedmiu prostych krokach

Jak złożyć system stereo w siedmiu prostych krokach

Jak złożyć system stereo? To pytanie na pewnym etapie zadawał sobie każdy, kto uważa się za melomana lub audiofila. Prostej odpowiedzi niestety nie ma, bo nawet doświadczeni miłośnicy muzyki i sprzętu audio wciąż szukają swojego ideału. Osobom przymierzającym się do zakupu swojego pierwszego systemu audio można jednak wytłumaczyć kilka podstawowych...

Odrodzenie formatu CD - rewolucja czy burza w szklance wody?

Odrodzenie formatu CD - rewolucja czy burza w szklance wody?

W erze streamingu coraz więcej melomanów sięga po muzykę na fizycznych nośnikach, czego doskonałym przykładem stały się płyty winylowe. Renesans gramofonów i czarnych krążków trwa już co najmniej dekadę. Tłocznie płyt winylowych pracują na pełnych obrotach. Produkcję wznawiają nawet największe wytwórnie, a dla artystów wydających nowy album brak wersji LP...

Streaming krok po kroku

Streaming krok po kroku

Streaming - to pojęcie niemal całkowicie zdominowało świat sprzętu hi-fi. Na przestrzeni dziesięciu lat ten sposób słuchania muzyki przeszedł ewolucję od ciekawostki technologicznej interesującej tylko najbardziej postępowych melomanów i audiofilów do czegoś, co jest dla nas zupełnie naturalne i oczywiste. Dla wielu osób streaming to nieodłączna część codziennego funkcjonowania, podstawowe...

Audiofilskie BHP - najważniejsze zasady użytkowania sprzętu stereo

Audiofilskie BHP - najważniejsze zasady użytkowania sprzętu stereo

W naszym magazynie koncentrujemy się na treściach kierowanych do entuzjastów i osób żywo zainteresowanych sprzętem stereo. Niezależnie od aktualnych reguł działania internetowych wyszukiwarek czy liczby przypadkowych wizyt na danej stronie bazę czytelników stanowią ludzie dysponujący sporą wiedzą i doświadczeniem w tym temacie. Nawet oni muszą jednak dostrzegać pewną lukę w...

Bannery dolne

Nowe testy

Poprzedni Następny
NAD C389

NAD C389

NAD (New Acoustic Dimension) to jedna z firm, które od samego początku umiejętnie łączyły innowacje i czysto naukowe podejście do tematu ze wspaniałym zmysłem biznesowym i wyczuciem sytuacji na rynku....

Serblin & Son Frankie Preamplifier + Frankie Monoblock

Serblin & Son Frankie Preamplifier + Frankie Monoblock

Rosnące zainteresowanie audiofilów wzmacniaczami dzielonymi jest jednym z najbardziej zaskakujących trendów, jakie ostatnio obserwujemy. Wydawało się przecież, że rynek zmierza w przeciwnym kierunku, a niebawem w sklepach dostępne będą niemal...

Lyngdorf FR-2

Lyngdorf FR-2

Kim jest Peter Lyngdorf? Genialnym inżynierem, czy może raczej wizjonerem i utalentowanym przedsiębiorcą? Tego nie podejmuję się rozsądzać, ale jedno jest pewne - facet nie lubi się nudzić i wspiera...

Bannery boczne

Komentarze

a.s.
Nasz zmysł słuchu nie ma "liniowej charakterystyki przetwarzania". Sygnały o takim samym natężeniu, ale o różnej częstotliwości, wywołują wrażenia różnej głośno...
Rafał
Witam. Posiadam głośniki 120 Club od JBL i te 12 godzin nie wiem na jakiej mocy jest. Podłączyliśmy konsole kablami i dwa głośniki ze sobą też na kable i nieste...
Piotr
Wiem, że o switche można się kłócić tak jak o kable, generalnie nie jestem hejterem różnych niekonwencjonalnych urządzeń audio ale polecam taki eksperyment: w t...
stereolife
@Garfield - Coś nam podpowiada, że chętni się znajdą. Ceny nie są jeszcze tak zaporowe jak u niektórych specjalistów od hi-endu. Patrząc na trendy w salonach au...
Obywatel GC
Wszystko ładnie, pięknie, tylko ja nigdy nie rozumiem w tych wzmacniaczach, w których lampy są schowane w obudowie, jak człowiek ma potem je wymienić, bez narus...

Płyty

Newsy

Tech Corner

Magiczny świat potencjometrów, czyli wszystko o regulacji głośności w sprzęcie audio

Magiczny świat potencjometrów, czyli wszystko o regulacji głośności w sprzęcie…

Regulacja głośności jest jedną z najważniejszych funkcji każdego systemu audio. Prawidłowe działanie tego elementu naszego sprzętu ma ogromny wpływ na przyjemność płynącą z jego użytkowania. Kiedy potencjometr zaczyna tracić swoją funkcjonalność, nawet w niewielkim stopniu, jest to niezwykle kłopotliwe, a może też być niebezpieczne dla innych elementów zestawu, takich jak...

Nowości ze świata

  • Triangle Electroacoustique is one of the oldest French loudspeaker manufacturers. Although the latest anniversary models, still available for sale, were introduced on the occasion of the company's fortieth birthday, at this point we are already halfway to another round anniversary...

  • In Norse mythology, Thor is known as the god of thunder, lightning, marriage, vitality, agriculture, and the home hearth. He was said to be more sympathetic to humans than his father, Odin, though equally violent. He traveled in a chariot...

  • Manufacturers of hi-fi equipment like to brag about their peak performance, but in any company's product lineup, the key role is played by the models that simply sell best. They are the ones that provide funds for further development and...

Prezentacje

Japońska szkoła brzmienia - Yamaha

Japońska szkoła brzmienia - Yamaha

Yamaha to jeden z producentów sprzętu hi-fi, którego logo kojarzą niemal wszyscy. Nie tylko ze względu na jego obecność na popularnych amplitunerach, soundbarach, głośnikach bezprzewodowych i systemach mikro, ale także produktach związanych z domową aparaturą audio bardzo luźno albo wcale. Nie ulega jednak wątpliwości, że w wielu kręgach, także wśród...

Poradniki

Galerie

Popularne testy

Dyskografie

Callisto - Ewolucja post metalu

Callisto - Ewolucja post metalu

Skandynawia od lat słynie przede wszystkim z ekstremalnych odmian metalu, głównie z przedrostkiem "black". Jednak raz na jakiś czas trafiają...

Wywiady

Elodie Deveau - Triangle

Elodie Deveau - Triangle

Triangle Electroacoustique to jeden z najstarszych francuskich producentów zestawów głośnikowych. Choć ostatnie, wciąż dostępne w sprzedaży, jubileuszowe modele wprowadzono z...

Vintage

Technics SP-15

Technics SP-15

Swego czasu sprzęt marki Technics był w naszym kraju niemalże synonimem luksusu. Japońska elektronika była postrzegana jako stuprocentowo niezawodna, a...

Słownik

Poprzedni Następny

FLAC

Free Lossless Audio Codec - format bezstratnej kompresji dźwięku chętnie wybierany przez audiofilów. W przeciwieństwie do stratnych kodeków dźwięku takich jak Vorbis, MP3 i AAC, kodek FLAC nie usuwa żadnych...

Cytaty

AndromedaRomanoLax.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.