PianoCrafty z MusicCastem
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Małgorzata Karasińska
Yamaha prezentuje dwa kompaktowe systemy stereo kompatybilne z firmowym multiroomem MusicCast. PianoCraft jest synonimem najwyższej jakości dźwięku i wyrafinowanego wzornictwa okraszonych doskonałymi materiałami. Za pośrednictwem MusicCast MCR-N470D i MusicCast MCR-N570D firma wprowadza dwa nowe amplitunery CD z wysokiej jakości zestawami głośnikowymi, umożliwiając odtwarzanie muzyki z różnych źródeł wysokiej rozdzielczości - serwisów strumieniowych, sieci domowej, radia internetowego, Bluetooth i Apple AirPlay. Funkcjonalność urządzeń zwiększają wbudowany odtwarzacz CD i port USB. Ponadto oba systemy mikro można włączyć do systemu multiroom Yamahy, zapewniając audiofilom dwie korzyści - nie tylko umożliwia to wielostrefowe odtwarzanie dźwięku, lecz także udostępnia źródła audio PianoCrafta, jak zintegrowany odtwarzacz CD, pozostałym komponentom MusicCast w innych pokojach.
Bez względu na to, czy twoja ulubiona muzyka pochodzi z odtwarzacza CD, domowej sieci, smartfonu, radia internetowego lub serwisu strumieniującego, amplitunery CD z dwóch nowych zestawów PianoCraft odtwarzają prawie wszystkie cyfrowe źródła audio. Muzykę można bezprzewodowo przesyłać ze smartfonu, tabletu lub laptopa za pośrednictwem Bluetooth i Apple AirPlay. Obydwa systemy mikro, z Wi-Fi i certyfikowanym DLNA, łączą się z domową siecią za pośrednictwem Wi-Fi, co umożliwia przesyłanie muzyki z komputerów PC/Mac i dysku NAS. Co więcej, urządzenia mogą odtwarzać nawet formaty wysokiej rozdzielczości, takie jak FLAC i ALAC. Projektanci zintegrowali również trzy popularne serwisy muzyczne, Spotify, Juke i Napster, które dopełniają tradycyjny odtwarzacz CD i cyfrowy tuner DAB. Za pomocą portu USB można podłączyć zewnętrzną pamięć, a także iPhona, iPoda i iPada.
Nowe modele PianoCraft są nie tylko doskonałym wyborem solo - urządzenia bardzo dobrze spisują się również w zespole z innymi komponentami Yamahy. Aby to osiągnąć, Yamaha zastosowała w nowych modelach swoją technologię multiroom MusicCast. Dlatego MusicCast MCR-N470D i MusicCast MCR-N570D mogą wysyłać i odbierać dźwięk innych urzadzeń z rodziny MusicCast. Możemy przesłać dźwięk z podłączonych źródeł lub wbudowanego w PianoCrafta odtwarzacza CD do innych pomieszczeń w domu. Chociaż obydwa modele PianoCraft szczycą się takimi samymi doskonałymi możliwościami odtwarzania, wykorzystują różne zestawy głośników. PianoCraft MusicCast MCR-N570D wyposażony jest w parę kompaktowych głośników NS-BP182 klasy premium. Ta dwudrożna konstrukcja bass-reflex, wykończona lakierem fortepianowym, wyposażona jest w 12-centymetrowy przetwornik niskotonowy A-PMD (Advanced Polymer-injected Mica Diaphragm) Yamahy z charakterystycznym białym wykończeniem. W połączeniu z 3-centymetrową kopułką zapewnia to wysoką rozdzielczość zakresu wysokotonowego. Dzięki technologii VCCS (Vibration Control Cabinet Structure) i trzem nóżkom projektanci skutecznie wyeliminowali niepożądane wibracje.
Wraz z kompaktowymi głośnikami podstawkowymi NS-BP150, amplituner modelu MusicCast MCR-N470D zapewnia audiofilską jakość odtwarzanego dźwięku. Jako 2-drożny głośnik bass-reflex, model ten także jest zaprojektowany z uwzględnieniem zasad VCCS, ale wyposażony został w 11-centymetrowy głośnik niskotonowy i 2,5-centymetrową kopułkę wysokotonową. Nowymi systemami PianoCraft można intuicyjnie sterować korzystając z aplikacji Yamaha MusicCast, bezpłatnej platformy dla smartfonów i tabletów (Apple iOS / Google Android). Niezależnie od tego czy są częścią sieci multiroom, czy pracują solo, dzięki tej intuicyjnej aplikacji wszystkie funkcje zawsze są w zasięgu ręki. Alternatywą dla aplikacji, w przypadku obu systemów, są dołączone piloty zdalnego sterowania.
Źródło: Audio Klan
Komentarze