Druga edycja Audiofila 2018
- Kategoria: Newsy sprzętowe
- Tomasz Karasiński
Piotr Guzek Impresariat oraz wrocławski salon audio Art & Voice zapraszają na kolejną prezentację z cyklu Audiofil. Odbędzie się ona w dniach 20-21 października w sali konferencyjnej Hotelu Qubus we Wrocławiu. Tym razem zaprezentowane zostaną urządzenia Trilogy Audio, znane i cenione kolumny Gradient, streamery Lumina, a także japońskie serwery Fidata. Zasilanie naszego system zabezpieczą urządzenia ISOL-8. Okablowanie systemu będzie pochodzić z Japonii - wykorzystane zostaną kable zasilające, sygnałowe oraz głośnikowe firm Hijiri i Harmonix. Włoska firma Music Tools dostarczy swój najnowszy stolik, na którym ustawiona zostanie cała ta elektronika. Muzyka będzie odtwarzana z płyt kompaktowych oraz plików. Zapowiada się bardzo ciekawie.
Założona w 1992 roku przez Nica Poulsona firma Trilogy Audio Systems od początku kładła duży nacisk na jakość zasilania. Nic jest inżynierem telekomunikacyjnym. Uczył się i pracował w BBC w latach osiemdziesiątych jako inżynier dźwięku. Duże wrażenie zrobiły na nim legendarne, wysokie standardy narzucane przez tę firmę. Nauczył się, że sposobem do osiągnięcia prawdziwej jakości jest dążenie do absolutu w każdej dziedzinie i nie akceptowanie niczego poniżej tej poprzeczki. Po opuszczeniu BBC we wczesnych latach dziewięćdziesiątych i dalej rozwijając swoją pasję do audio, Nic stał się znanym projektantem układów elektronicznych z sukcesami w zakresie wzmacniania audio, z firmą-siostrą ISOL-8, Trilogy Audio Systems, a także na pełnym wyzwań polu oświetlenia pasów startowych lotnisk. Zauważywszy problem zasilania systemów Hi-Fi i AV, założył firmę IsoTek Systems aby zająć się tym w odpowiedni sposób. Uważał, że mainstreamowi producenci bagatelizują ten problem albo go nie rozumieją. Później założył ISOL-8, aby dalej rozwijać swoje pomysły.
Na pokazie zaprezentowane zostanie najnowsze dziecko Nica Poulsona - wzmacniacz dzielony Trilogy złożony z przedwzmacniacza 903 i wzmacniacza mocy 993. Projekt ten jest rozwinięciem hybrydowego wzmacniacza zintegrowanego 925. Lampowy przedwzmacniacz 903 wygląda niemal identycznie jak integra, jest tylko nieco niższy. Ma niezwykle bogate możliwości. Urządzenie wyposażono w bardzo zaawansowany system kontroli, który pozwala dostosować urządzenie do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy nadać wejściom nazwy, ustalić ich czułość, zintegrować cały system poprzez łącze TAS, skorzystać z wewnętrznego zegara do włączania i wyłączania systemu. Układ elektryczny bazuje na rosyjskich lampach 6H6 w konfiguracji z uziemioną siatką, która pozwala na pracę w klasie A w najbardziej liniowej części krzywej wzmocnienia i przy najniższych zniekształceniach. Wzmacniacz mocy 993 to końcówka o budowie hybrydowej, z lampami 6H6, czyli takimi samymi, jak w przedwzmacniaczu, na wejściu (sekcja napięciowa) i tranzystorami na wyjściu (sekcja prądowa). Także i tutaj lampa i pierwszy stopień tranzystorowy pracują w klasie A - lampa w układzie z uziemioną siatką i bez sprzężenia zwrotnego.
Gradient to fińska manufaktura zajmująca się produkcją kolumn. W małym, rodzinnym zakładzie w miasteczku Porvoo na południu kraju powstają zestawy inne niż wszystkie. W roku 1984 na rynku pojawiły się pierwsze kolumny o symbolu 1.0. Ekstrawagancki projekt szybko znalazł nabywcę. Był nim jedyny w kraju uniwersytet muzyczny - Akademia Sibeliusa. Dwa lata później Finowie podjęli współpracę z Quadem, projektując dipolowy moduł niskotonowy do elektrostatów ESL-63. Na najbliższym spotkaniu pokazane zostaną modele Revolution Active MK IV, Helsinki 1.5 oraz najnowszy model 1.4. Odtwarzanie płyty kompaktowej zostanie powierzone modelowi Revo DS-1 marki Norma Audio.
Ze względu na stale rosnące zainteresowanie odtwarzaczami plikowych podczas Audiofila zaprezentowany zostanie najnowszy i jednocześnie najtańszy odtwarzacz w ofercie Lumina, model D2. W jednej obudowie pomieszczono transport plików audio oraz przetwornik cyfrowo-analogowy. Odtwarza on pliki DSD64 i DSD128, to jego właściwość numer jeden. Odtwarzane są także pliki PCM do 24 bit/192 kHz, które można upsamplować do DSD, pod warunkiem, że pierwotny plik ma częstotliwość próbkowania 96 kHz lub niższą. Oprócz plików WAV odtworzymy też pliki FLAC, Apple Lossless (ALAC) oraz AIFF, a ze stratnych MP3 i AAC. Źródłem plików może być zarówno NAS, jeden z kilku serwisów streamingowych lub dysk USB. We Wrocławiu pokazany zostanie też nowy gracz na rynku hi-endowych serwerów, urządzenie japońskiej marki Fidata, która należy do japońskiego producenta peryferiów komputerowych. Serwer Fidata HFAS1-XS20U został wyposażony w wewnętrzną pamięć SSD o pojemności 2 TB. Odtwarza właściwie wszystkie dostępne pliki audio, zarówno stratne, jak i bezstratne - PCM od 44,1 do 384 kHz i od 16 do 32 bitów, a pliki DSD do 11,2 MHz. Prezentacja będzie otwarta dla gości w godzinach od 12:00 - 15:00 oraz 16:00 - 19:00. Wstęp na imprezę jest wolny. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy. Patronem prezentacji jest portal StereoLife.
Źródło: Piotr Guzek Impresariat
Komentarze