Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Cresyn C590H

Cresyn C590H

Uważni czytelnicy naszego portalu zapewne kojarzą już markę Cresyn. Jej korzenie sięgają 1959 roku, kiedy jeszcze pod nazwą Daehan Phonograph Needle Factory zajmowała się produkcją igieł gramofonowych. Dla przypomnienia dodamy jeszcze, że firma pod teraźniejszą nazwą funkcjonuje od 2002 roku, a dotychczas mieliśmy okazję testować jeden z najnowszych wyrobów Cresyna - słuchawki dokanałowe AXE 5S. Wywarły na nas tak dobre wrażenie, że postanowiliśmy sprawdzić, co ciekawego można jeszcze znaleźć ciekawego w ofercie tego producenta. Tym razem sięgnęliśmy po produkt o zupełnie innej budowie, znajdujący się mniej więcej w środku cennika jeśli chodzi o słuchawki nauszne. Model C590H został wyceniony na 199 złotych i wygląda całkiem zachęcająco.

Jest to kwota jak najbardziej akceptowalna, nawet dla osób, które nie chcą lub nie mogą wydać większych pieniędzy na sprzęt audio. Jednocześnie słuchawki takie moga być dobrą propozycją dla melomanów, którzy dysponują lepszym sprzętem, ale potrzebują nieco tańszych nauszników do słuchania muzyki poza domem. W końcu idąc na spacer albo pakując się na wakacje niekoniecznie trzeba brać ze sobą sprzęt za grube tysiące. Czasem wystarczy smartfon i w miarę dobre słuchawki, żeby zrelaksować się przy muzyce. Czy Cresyny C590H nadają się do takich celów? Sprawdźmy!

Cresyn C590H

Wygląd i funkcjonalność

Cresyny C590H dostajemy w niewielkim, żółtym kartoniku posiadającym na bocznej ściance okienko z przeźroczystego plastiku. Możemy obejrzeć sobie przez nie jedną muszlę i kawałek pałąka. W pudełku oprócz słuchawek znajdziemy czarny woreczek do przechowywania nauszników wykonany ze sztucznej, błyszczącej skóry oraz dwa kable. Jeden z wbudowanym pilotem do obsługi urządzeń z Androidem na pokładzie, a drugi bez. I to jest pierwsze pozytywne zaskoczenie. Odłączany kabel w sprzęcie za 200 złotych? Ciekawe. Można się zastanawiać po co nam drugi kabel bez pilocika, skoro można po prostu podłączyć ten pierwszy i używać go zarówno do smartfonów czy też tabletów, jak i do zwykłych odtwarzaczy przenośnych. Nie do końca jest to prawda. Okazało się na przykład, że po podłączeniu słuchawek przewodem z pilotem do odtwarzacza Cowon iAudio 9, dźwięk został całkowicie pozbawiony niskich tonów. Dopiero wciśnięcie guzika na kontrolerze przywróciło dolny zakres pasma, ale trudno jest przecież chodzić z wciśniętym guzikiem, prawda? W tej sytuacji niezbędne okazało się podłączenie słuchawek przez zwykły przewód. Co ciekawe, w przypadku odtwarzacza Philipsa z serii GoGear nie mieliśmy takiego problemu. Działanie pilota z urządzeniami działającymi pod kontrolą systemu Android sprawdziliśmy na kilku smartfonach Samsunga i Motoroli - wszystko śmigało bez zarzutu.

C590H są zrobione w całości z czarnego plastiku ze srebrnymi pierścieniami przy samych muszlach oraz fioletową siateczką w ich wnętrzu. Same gąbki obciągnięte są miękką skórą lub jakimś skóropodobnym materiałem, który jest miły w dotyku i nie powoduje pocenia się uszu przy dłuższym noszeniu. Na prawej muszli nadrukowana jest nazwa firmy, a gniazdo do podłączenia przewodu umieszczono na lewym nauszniku. Dzięki swojej specyficznej budowie, słuchawki same dopasowują się do kształtu głowy i uszu, a do użytkownika należy jedynie regulacja długości pałąka. Dzięki niewielkiej masie sprzęt nie dociąża nam głowy i nawet dłuższe odsłuchy nie powinny powodować uczucia dyskomfortu, zwłaszcza, że nacisk na uszy też jest niewielki i po chwili można praktycznie zapomnieć, że mamy cokolwiek na głowie.

Ogólnie rzecz biorąc słuchawki, mimo wszechobecnego plastiku, wyglądają całkiem porządnie i wyjście w nich na miasto raczej wstydu nikomu nie przyniesie. Dodatkowym plusem jest komfort użytkowania, składany pałąk i wymienny kabel pozwalający na podłączenie Cresynów do różnego sprzętu grającego.

Cresyn C590H

Brzmienie

Przerzucając słuchawki z różnych przedziałów cenowych często spotykamy się z produktami, które swoim brzmieniem starają się narzucić słuchaczowi swój specyficzny sposób przekazywania muzyki. Czasem objawia się to nachalnym i przesadnym podbiciem basu, kiedy indziej odnosimy wrażenie, że średnica czy góra pasma bierze sobie za punkt honoru wywiercenie dziury w środku naszego czoła i wypchnięcie przez nią fragmentów naszego umęczonego mózgu. Słuchanie muzyki na takim sprzęcie to w naszej opinii czysta męka. Dlatego staramy się wyszukiwać takie urządzenia, które pozwalają odnaleźć wśród dźwięków przyjemność odrobinę relaksu, niezależnie od słuchanej muzyki. I taki charakter mają właśnie opisywane Cresyny. Dobra równowaga tonalna, spójność płynącej muzyki i jej dynamika sprawiają, że nie chce się ich zdejmować.

Słuchaliśmy na nich zarówno starych płyt klasyków muzyki elektronicznej, czyli Tangerine Dream, gdzie słuchawki potrafiły oddać tajemnicze piękno brzmienia analogowych syntezatorów, jak i polskiego rocka, gdzie potrzeba było pokazać dynamikę gitarowego przekazu. W obu przypadkach słuchawki wypadły bardzo dobrze. Tak samo zresztą, jak w „Sounds of the Universe” Depeche Mode i nowej płycie Raya Wilsona „Chasing Rainbows”. Bas brzmi elegancko i nie jest rozlazły, średnica nie wali od wewnątrz w środek czoła, tylko trzyma linię, a całości dopełniają dobrze brzmiące, nie popadające w jazgot wysokie tony. Cresynom brakuje jedynie lepszej przestrzeni, przy czym w szczególności chodzi nam o szerokość generowanej panoramy. Dźwięk mieści się praktycznie wewnątrz głowy i nie ma mowy o bardziej trójwymiarowych efektach. Ale na pewno nie jest to powód, dla którego trzeba by było skreślić te nauszniki z listy ewentualnych modeli do zakupu lub wypróbowania. Jakość dźwięku i wygoda użytkowania w relacji do ceny wypadają tu bardzo dobrze.

Cresyn C590H

Budowa i parametry

Cresyn C590H to dynamiczne słuchawki typu zamkniętego wyposażone w drivery o średnicy 40 mm i impedancji 32 omów. Czułość słuchawek wynosi 100 dB, a ich pasmo przenoszenia mieści się w zakresie 20 Hz – 20 kHz. Sprzęt został wyposażony w dwa wymienne kable o długości 1,2 m. Jeden z nich posiada pilota współpracującego z wszelakimi urządzeniami opartymi na systemie Android. Cresyny bez przewodu ważą 130 g.

Konfiguracja

Cresyny testowaliśmy na wielu smartfonach wyposażonych w różne wersje Androida. Zaczęliśmy od Motoroli Milestone z Androidem 2.2.1, potem przeszliśmy na Samsunga Galaxy S Advance (Android 2.3.6), aby na koniec podłączyć je do Samsunga S II Mini z Androidem 4.1.2 na pokładzie. Poza tym słuchaliśmy muzyki z Cowona iAudio 9 i katowaliśmy swoje uszy empetrójkami z odtwarzacza Philipsa z serii GoGear. Słuchawki przez chwilę były również podłączone do laptopa Dell Latitude E5520.

Cresyn C590H

Werdykt

Dysponując dwiema stówkami można zabrać dziewczynę na obiad do niezłej restauracji, można też zabrać rodzinę do kina i powinno zostać jeszcze kilka złotych na popcorn i colę. Ale można również zachować się nieco samolubnie i zrobić sobie przyjemność kupując Cresyny C590H. Solidność wykonania, wysoki komfort użytkowania i ciekawe brzmienie dają w sumie fajny produkt, dzięki któremu można po prostu cieszyć się ze słuchania muzyki. Za takie pieniądze trudno wymagać więcej.

Dane techniczne

Typ słuchawek: dynamiczne, zamknięte
Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
Impedancja: 32 omy
Czułość: 100 dB
Długość kabli: 1,2 m
Masa: 130 g (bez kabla)
Cena: 199 zł

Sprzęt do testu dostarczyła firma Audiomagic.

Zdjęcia: Cresyn, Jarosław Święcicki, StereoLife.

Równowaga tonalna
RownowagaStartRownowaga4Rownowaga4Rownowaga4Rownowaga4Rownowaga4Rownowaga4Rownowaga4Rownowaga4Rownowaga4RownowagaStop

Dynamika
Poziomy4

Rozdzielczość
Poziomy4

Barwa dźwięku
Barwa4

Szybkość
Poziomy3

Spójność
Poziomy4

Muzykalność
Poziomy4

Szerokość sceny stereo
SzerokoscStereo1

Jakość wykonania
Poziomy4

Funkcjonalność
Poziomy6

Tłumienie hałasu
Poziomy3

Cena
Poziomy6


Komentarze (1)

  • Artorius

    Duży plus za Tangerine Dream!!! Proponuję do testowych odsłuchów jeszcze Klausa Schulze i płytę Are You Sequenced? Dobry test dla basów. Cresyny przy cenie 200 zl pokazują się jako konkurencja dla BD DTX501p i Sennheiser PX 200 II. Ale dla posiadaczy lepszych playerów z serii AK to raczej Momentum Black lub OnEar na ulicę... albo KEF M500. Na ulicy też kochajmy dobrą jakość dźwięku :)

    0

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wygrzewanie sprzętu audio - fakty i mity

Wygrzewanie sprzętu audio - fakty i mity

Niezależnie od tego, z jakim rodzajem sprzętu grającego mamy do czynienia, w jego instrukcji obsługi, recenzjach publikowanych w specjalistycznych magazynach, a nawet w opiniach użytkowników często można zetknąć się z jednym niezwykle istotnym pojęciem - wygrzewanie. Warto o nim pamiętać, ponieważ zdaniem wielu audiofilów ów proces ma niebagatelny wpływ na...

Anssi Hyvönen - Amphion

Anssi Hyvönen - Amphion

Założona w 1998 roku firma Amphion od samego początku projektuje oraz konstruuje kolumny głośnikowe wyróżniające się czymś, czego brakuje wielu dostępnym na rynku konstrukcjom - niezwykle niską wrażliwością na niedoskonałości akustyki pomieszczenia odsłuchowego. Dzięki przemyślanym rozwiązaniom technicznym zestawy tej marki potrafią wypełnić dowolną przestrzeń wysokiej jakości dźwiękiem, a przynajmniej tak...

Wszystko o subwooferach

Wszystko o subwooferach

Jeżeli interesujecie się sprzętem audio, możliwe, że co najmniej raz zastanawialiście się nad zakupem subwoofera. W dzisiejszych czasach takiego urządzenia potrzebuje praktycznie każdy prawidłowo skonfigurowany system kina domowego, a i w konfiguracjach dwukanałowych takie basowe wspomaganie kolumn głównych potrafi przynieść wiele korzyści. Zamiast zastanawiać się, czy nasze kolumny nie są...

Jak wybrać wzmacniacz zintegrowany

Jak wybrać wzmacniacz zintegrowany

Każdy, kto zapragnął złożyć porządny system stereo, prędzej czy później stanie przed wyborem wzmacniacza. Urządzenie to jest niezbędnym elementem zestawu audio - wszystko jedno, czy mówimy o audiofilskich konfiguracjach za setki tysięcy złotych, czy o kolumnach aktywnych, soundbarach, a nawet głośnikach lub słuchawkach bezprzewodowych - wszędzie czai się element, który...

Roger Kessler - Piega

Roger Kessler - Piega

Piega to prawdopodobnie najsłynniejszy szwajcarski producent zestawów głośnikowych. Firma założona w 1986 roku przez Leo Greinera i Kurta Scheucha początkowo była typowo hobbystyczną, garażową manufakturą. Kurt skupił się na opracowywaniu pionierskich przetworników, natomiast Leo wziął na siebie sprawy związane z wzornictwem oraz finansami spółki. W pewnym momencie znakiem rozpoznawczym Piegi...

Nowe testy

Poprzedni Następny
Melodika BSSC95xx

Melodika BSSC95xx

Melodika to polska marka, która od samego początku działalności opowiadała się za zdroworozsądkowym podejściem do sprzętu audio. Trzonem oferty są kable i akcesoria, jednak firma kojarzona jest też z bardzo...

JBL Tour One M2

JBL Tour One M2

Kupowanie słuchawek bezprzewodowych przypomina rozwiązywanie skomplikowanej łamigłówki. Wybór zestawów głośnikowych, wzmacniacza, streamera czy gramofonu to przy tym bułka z masłem. Zacznijmy od tego, że sprzęt stacjonarny nie musi pasować do...

Focal Bathys

Focal Bathys

Kilkukrotnie podczas swojej przygody z testowaniem i użytkowaniem słuchawek dochodziłem do punktu, w którym stwierdzałem, że to już opus magnum, punkt kulminacyjny i apogeum tego, czego potrzebuję. Wydawało mi się,...

Komentarze

a.s.
Cieszą mnie te nazwy jak Zen Hologram, audiofil wtedy już jest podjarany.
Andrew
@Lucas 688 - Chyba lepiej wybrać Denka, mam Onkyo A-9050 i po modyfikacjach gra lepiej niż wcześniej. ale wydaje mi się. że Denon 900NE gra ładniej. Najlepiej p...
właściciel
Hologram II to nieco inna półka - jednak wyższa. Ale Melodika też gra bardzo zacnie, tylko bez tego mięsistego basu Acoustic Zenów i bez aż takiej głębi sceny.
Przemek
Porównanie flagowca Melodika do z tego co pamiętam Ultra Blue 2 jest drugim modelem Tellurium Q od dołu ma się nijak, bo to nie ta klasa. Przy tej cenie BS wtyk...
Wojciech Lisowski
Nie wiem, nie słyszałem, ale wygląda trochę badziewnie. Szczególnie CD lichutko.

Płyty

Riverside - ID.Entity

Riverside - ID.Entity

W ubiegłym roku minęło sporo czasu, zanim pojawił się jakiś album, na który naprawdę czekałem. W bieżącym sytuacja jest zgoła...

Newsy

Tech Corner

Najpopularniejsze gniazda i wtyczki w sprzęcie audio

Najpopularniejsze gniazda i wtyczki w sprzęcie audio

Wielu audiofilów, a także niektórych ludzi mających niewielkie pojęcie na temat sprzętu stereo, fascynuje temat kabli używanych do łączenia zestawów głośnikowych ze wzmacniaczem, wzmacniacza z odtwarzaczem, a nawet tych odpowiadających za dostarczenie prądu do naszych urządzeń. Zanim jednak zagłębimy się w dywagacje na temat wyższości srebra nad miedzią czy sensu...

Nowości ze świata

  • Founded in 1998, Amphion has been designing and constructing loudspeakers from the very beginning, distinguished by something that many commercially available designs lack - extremely low sensitivity to imperfections in the acoustics of the listening room. Thanks to well-thought-out technical...

  • Thuono Audio arose and grew out of a passion for high-fidelity sound with the intention of creating products that guarantee the highest quality analog reproduction. After more than five years of study and prototype development, three different turntable models are...

  • Following the ongoing popularity of the Brown Sugar series, the Polish manufacturer, Melodika, decided to expand the offer with a flagship speaker cable. Melodika Brown Sugar BSSC95xx is the result of Polish technical thought and the culmination of 7 years of research,...

Prezentacje

Brytyjskie podejście do oryginalnego brzmienia - Quad

Brytyjskie podejście do oryginalnego brzmienia - Quad

Jak podaje popularna internetowa encyklopedia, Quad, inaczej wszędołaz, to pojazd czterokołowy przeznaczony głównie do sportu i rekreacji. Zwykle jest to coś w rodzaju czterokołowego motocykla, który doskonale nadaje się do jazdy poza drogami utwardzonymi. Ze względu na walory napędowe znajduje zastosowanie w wojsku, ratownictwie górskim i rolnictwie. Dla audiofila ten...

Poradniki

Listy

Galerie

Dyskografie

Wywiady

Anssi Hyvönen - Amphion

Anssi Hyvönen - Amphion

Założona w 1998 roku firma Amphion od samego początku projektuje oraz konstruuje kolumny głośnikowe wyróżniające się czymś, czego brakuje wielu...

Popularne artykuły

Vintage

Sony WM-W800

Sony WM-W800

Pamiętam, gdy szukając ciekawych magnetofonów w Internecie po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie Walkmana Sony WM-W800. Myślałem, że to jakaś przeróbka...

Słownik

Poprzedni Następny

FLAC

Free Lossless Audio Codec - format bezstratnej kompresji dźwięku chętnie wybierany przez audiofilów. W przeciwieństwie do stratnych kodeków dźwięku takich jak Vorbis, MP3 i AAC, kodek FLAC nie usuwa żadnych...

Cytaty

PaulSamuelLeonJohnson.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.