Bannery górne wyróżnione

Bannery górne

A+ A A-

Buchardt Audio w dystrybucji Q21

Buchardt Audio w dystrybucji Q21

Zestawy głośnikowe marki Buchardt Audio zadebiutowały na polskim rynku niespełna trzy lata temu. Jak się okazuje, w tym czasie zdążyły się na nim zadomowić. Duńska firma zjednała sobie wielu fanów, z których większość wybrała jej produkty ze względu na brzmienie i korzystny stosunek jakości do ceny. Warto przy tym zauważyć, że praktykowany w tym przypadku tradycyjny model sprzedaży był dla Duńczyków niemalże zupełną nowością. W większości krajów Buchardt Audio prowadzi sprzedaż bezpośrednią, bez dystrybutorów i dealerów, co pozwala mocno obniżyć cenę dla odbiorcy końcowego. W Polsce udało się podobno połączyć ogień z wodą, mianując dystrybutora obsługującego tylko tę jedną markę, co pozwoliło utrzymać ceny na rozsądnym poziomie, a klientom umożliwiło zapoznanie się z kolumnami nieznanej dotąd marki w normalny sposób, bez konieczności zamawiania ich w ciemno. Teraz Buchardt Audio idzie w tym kierunku jeszcze dalej, przechodząc pod skrzydła salonu Q21, który jest już oficjalnym dystrybutorem sprzętu takich marek, jak Audiolab, SA, Gato Audio czy Adam Vox.

Buchardt Audio to duński producent wysokiej klasy kolumn głośnikowych, którego celem jest dostarczenie klientom dobrego dźwięku w przystępnej cenie. Firma zapewnia, że udało jej się to osiągnąć dzięki pomocy najbardziej utalentowanych inżynierów w branży, takich jak Kasper Raun. Dzięki temu - jak przeczytamy na jej stronie internetowej - jej kolumny pod względem wydajności mogą konkurować ze znacznie droższymi modelami. Duńczycy twierdzą, że w celu obniżenia ostatecznej ceny dla klientów pozbyli się wszystkiego, co zbędne - tak z samych produktów, jak i modelu funkcjonowania biznesu. Firma założona przez Madsa Buchardta skupia się wyłącznie na stałej wydajności i jakości. Aby to osiągnąć, konieczne było oczywiście znalezienie fabryki, która jest w stanie sprostać konkretnym wymogom technicznym i jakościowym, a przy okazji wie, co robi i może obsłużyć produkcję na dużą skalę. Tą fabryką jest należący do Danii i Chin zakład Hansong, mieszczący się w Nanjing w Chinach. Buchardt Audio twierdzi, że Hansong ma bogate doświadczenie w produkcji kolumn dla niektórych z najbardziej znanych marek hi-fi i hi-end na świecie! Manufaktura oferuje specjalne świadczenia zdrowotne dla wszystkich pracowników, a także apartamenty i bezpłatne przejazdy autobusem elektrycznym do miasta. Hansong posiada certyfikat ISO 9001. Produkty Buchardt Audio są ostatecznie wysyłane do firmowego magazynu w Danii, gdzie przeprowadzana jest ostateczna kontrola jakości przed wysyłką. Wszystko to sprawia, że Duńczycy mogą skupić się na tym, co najważniejsze - projektowaniu, a klienci otrzymują zestawy głośnikowe, które teoretycznie mogą konkurować ze znacznie droższymi modelami produkowanymi w inny sposób.

Buchardt Audio w dystrybucji Q21

Aktualna oferta firmy składa się z dwóch kolumn pasywnych i dwóch aktywnych oraz zaprezentowanego niedawno wzmacniacza zintegrowanego. Najmniejsze monitory S300 MKII to zmodyfikowana wersja modelu S300. Producent nie przebiera w słowach informując, że S300 miały być po prostu jednymi z najlepiej brzmiących dwudrożnych zestawów dostępnych na rynku. Aby to osiągnąć, przede wszystkim przeprojektowano zwrotnicę, przy czym głównym punktem zainteresowania inżynierów Buchardt Audio była charakterystyka poza osią. Chodziło o to, aby użytkownicy mogli uzyskać jak najbardziej równomierne brzmienie bez względu na to, gdzie znajdzie się ich miejsce odsłuchowe. Duńczycy twierdzą, że przetworniki mają na to duży wpływ, ale konstrukcja zwrotnicy - jeszcze większy. Nowa konstrukcja ma bardzo płaską impedancję, co sprawia, że S300 MKII są łatwiejsze do wysterowania dla małych wzmacniaczy. Monitory Buchardt Audio S300 MKII są dostępne w kolorze czarnym i białym w cenie 5490 zł za parę.

Buchardt Audio w dystrybucji Q21

Droższe monitory S400 mają charakterystyczny, odwrócony układ przetworników z kopułką umieszczoną w sporym falowodzie, a z tyłu zamiast bass-reflexu znajduje się potężna, eliptyczna membrana bierna. To z pewnością bardzo ciekawy zestaw, który producent porównuje do profesjonalnych monitorów studyjnych. Kluczem do sukcesu ma być tutaj zdolność osłabiania odbić dźwięku od ścian pomieszczenia odsłuchowego, dzięki czemu nawet w normalnych, domowych warunkach mamy uzyskać efekt przypominający odsłuch z wykorzystaniem monitorów bliskiego pola. Membrana bierna pozwala natomiast zredukować rozmiar obudowy o 30% w porównaniu do klasycznego bass-reflexu, przy zachowaniu tej samej wydajności odtwarzania niskich tonów. S400 dostępne są w czterech ciekawych wersjach wykończenia. Do wyboru mamy czarny lub biały lakier oraz dwie wersje forniru dębowego - Smoked Oak oraz Raw Nordic Oak. Niezależnie od kolorystyki, za parę takich monitorów zapłacimy 8490 zł.

Buchardt Audio w dystrybucji Q21

A500 to aktywne monitory przypominające na pierwszy rzut oka model S400. Jak informuje producent, w pełni aktywne kolumny dostosowują się całkowicie do potrzeb użytkownika. Mogą być używane zarówno jako system stereo, jak i kino domowe. A500 to trójdrożna konstrukcja z trzema wzmacniaczami dostarczającymi do każdego głośnika moc 150 W. Wszystkim steruje czterordzeniowy procesor DSP, a konwersję C/A powierzono podwójnemu przetwornikowi Cirrus Logic CS4398. A500 zostały rozbudowane o hub z pilotem, dającym możliwość korzystania z Bluetooth, AirPlay, Spotify Connect, Chromecast i strumieniowania sieciowego UPnP. Ponadto model A500 obsługuje transmisję bezprzewodową w rozdzielczości 24 bit/ 96 kHz z dowolnego nadajnika WiSA. Jest także opcja korekcji pomieszczenia za pośrednictwem aplikacji na systemy iOS i Android. Podłogowy model A700 to prawdziwe bydlę. Para takich kolumn waży dokładnie 56 kg. W każdym kanale mamy aż sześć przetworników - tweeter w falowodzie, głośnik średniotonowy i cztery 15-cm woofery, dwa z przodu i dwa z tyłu. 3,5-drożna konstrukcja zasilana jest czterema wzmacniaczami o mocy 150 W. Nic dziwnego, że pasmo przenoszenia zaczyna się od 17 Hz, i to przy spadku 1,5 dB. Jak można się domyślić, aktywne kolumny Buchardt Audio to już nieco większy wydatek. Za monitory A500 zapłacimy 14990 zł, a za podłogówki A700 - 25000 zł.

Buchardt Audio w dystrybucji Q21

I150 to najnowszy wzmacniacz stereo o bardzo prostym, minimalistycznym wyglądzie. Na froncie urządzenia jedynym fizycznym manipulatorem jest pokrętło, które służy do regulacji głośności oraz selekcji wejść. Na przedniej ściance znalazł się także wyświetlacz oraz wskaźniki LED. Zdalną obsługę urządzenia zapewnia dołączony do zestawu, aluminiowy pilot radiowy. Producent zapowiada, że dla zaawansowanych użytkowników przewidziano mnóstwo funkcji, które będzie można kontrolować za pośrednictwem aplikacji Buchardt Audio. Będzie ona oferowała dostęp do korekcji akustyki pomieszczenia, zaawansowanego korektora graficznego i innych gadżetów. I150 został stworzony po to, aby doposażyć kolumny Buchardt Audio w takie właśnie funkcje, oraz aby przywrócić pełną dynamikę dźwięku, szczególnie gdy słuchamy muzyki przy niskim poziomie głośności. Umożliwił to system kompensacji tego, co odbiera ludzkie ucho podczas cichego słuchania. Za pośrednictwem aplikacji wybieramy, jakie głośniki sparowane są ze wzmacniaczem, aby korektor DSP mógł zastosować ustawienia prawidłowe dla kolumn S300 MKII i S400. Sam wzmacniacz zbudowano w oparciu o oddzielne zasilacze, w tym zasilacz liniowy dla przetwornika cyfrowo-analogowego, sekcji przedwzmacniacza i procesora DSP oraz tryb przełączania dla sekcji wzmacniacza mocy. W tej kwestii producent nie kombinował, decydując się na moduły oparte na technologii Ncore firmy Hypex, dostarczające 150 W na kanał przy 8 Ω i 250 W na kanał przy 4 Ω. Przetwornik zastosowany w I150 to ESS Sabre ES9028PRO. W pakiecie dostajemy też czterordzeniowy procesor DSP oraz układ Bluetooth 5.0, który działa głównie jako transfer danych między aplikacją a wzmacniaczem, ale obsługuje także odtwarzanie dźwięku z wykorzystaniem kodeka aptX HD. Polska cena wzmacniacza I150 nie została jeszcze ustalona.

Buchardt Audio w dystrybucji Q21

Źródło: Q21

Komentarze

  • Brak komentarzy

Skomentuj

Komentuj jako gość

0

Zobacz także

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rusza nasz nowy projekt - StereoLife Masters

Rusza nasz nowy projekt - StereoLife Masters

W dniu jedenastych urodzin magazynu StereoLife mamy przyjemność zaprosić wszystkich naszych fanów, czytelników i sporadycznych gości do odwiedzenia nowego działu naszego serwisu - StereoLife Masters. Jest to projekt, który stworzyliśmy we współpracy z zaufanymi specjalistami z branży audio. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja naszej wspólnej pasji i dzielenie się wiedzą...

Akcent na technologię - Sennheiser Accentum Plus Wireless

Akcent na technologię - Sennheiser Accentum Plus Wireless

Firma Sennheiser poinformowała, że udoskonalone bezprzewodowe słuchawki wokółuszne Accentum Plus Wireless od dzisiaj dostępne są w Polsce. Nowy model z rodziny Accentum zapewnia jeszcze lepsze brzmienie i większe możliwości jego personalizacji oraz oferuje adaptacyjne ANC, szybkie ładowanie i aż 50 godzin pracy na baterii. Accentum Plus zapewnią energię na wiele...

Sześćdziesiąt lat temu to robili kolumny, nie to co te... - Leak Sandwich 150 i Sandwich 250

Sześćdziesiąt lat temu to robili kolumny, nie to co te...…

63 lata po debiucie powraca kamień milowy brytyjskiego wzornictwa głośnikowego - nowe głośniki Sandwich firmy Leak rozwijają rewolucyjne membrany swoich protoplastów za pomocą najnowszych technik i materiałów. Sandwich 150 i Sandwich 250 czerpią z wzorca ustanowionego przez oryginalny, wysoce innowacyjny głośnik Leak Sandwich, który zadebiutował w 1961 roku, i wykorzystują...

32 godziny słuchania bez kabli - JBL Vibe Beam

32 godziny słuchania bez kabli - JBL Vibe Beam

JBL wprowadza na rynek kolejne bezprzewodowe słuchawki dokanałowe, które zostały stworzone z myślą o codziennej rozrywce. Vibe Beam mają oferować bas, który można poczuć, do 32 godzin pracy na baterii i bezpieczne, wygodne mocowanie. Producent twierdzi, że te odporne na zachlapanie i kurz słuchawki, niezależnie od tego, czy przemierzasz ulice...

Duży dźwięk w smukłej obudowie - Revival Audio Atalante 4

Duży dźwięk w smukłej obudowie - Revival Audio Atalante 4

Po bardzo udanym debiucie kolumn Atalante 5 oraz Atalante 3, francuski producent kolumn wprowadza nowy model z tej serii - Atalante 4. Jak przeczytamy w informacji prasowej, oferta ta wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu klientów na doskonale brzmiące zestawy głośnikowe, jednakże w mniejszej niż Atalante 5 obudowie. Revival Audio Atalante 4 to...

Nowe testy

Poprzedni Następny
Focal Aria Evo X N°1

Focal Aria Evo X N°1

Zwyczajny styczniowy wieczór. Spokój, cisza, człowiek nawet chciałby gdzieś wyjść, ale pogoda do niczego. Nie dość, że temperatura w okolicach zera, to jeszcze wieje i pada, a potem zamarza. Z...

Tellurium Q Statement II

Tellurium Q Statement II

Wojna, pandemia, kryzys, katastrofa klimatyczna, wszechobecna zgnilizna, korupcja, zapaść ekonomiczna, degrengolada moralna, złodziejstwo, upadek autorytetów, instytucji, rządów, cywilizacja śmierci. Jeśli wierzyć mediom głównego nurtu, tak w dużym skrócie wygląda świat,...

Final Audio Design A5000

Final Audio Design A5000

Japońską firmę Final Audio Design kojarzymy niemal wyłącznie ze słuchawkami, ale kiedy prześledziłem jej historię, zrobiło mi się przykro, że manufaktura mająca swoją siedzibę w mieście Kawasaki zajmuje się obecnie...

Komentarze

Jacek
Drodzy audiofile, wystrzegajcie się pana Piotra Kwiatkowskiego, bo to czarodziej, szatan i kusiciel. Skontaktowałem się z nim po wystawie Audio Video Show, bo s...
Garfield
@Krzysztof - Accuphase E-280?
Maciej
Szkoda, że nie ma już Waszej oficjalnej sali odsłuchowej w Warszawie. To było fajne, klimatyczne miejsce.
Adam
Czyli zajęło Wam jedenaście lat, żeby zrobić jakikolwiek krok w tym kierunku? Nieźle... Polecam spojrzeć na to, co dzieje się na YouTubie, Instagramie, TikToku ...
Krzysztof
Witam, postaram się krótko i zwięźle ale w temat. Osobiście uważam, że w zbliżonej kwocie do electro ECI 6 nie ma nic ciekawszego, wliczając w to najmocniejsze ...

Płyty

Organek - MTV Unplugged

Organek - MTV Unplugged

Chyba nie będzie dużym nadużyciem stwierdzenie, że seria MTV Unplugged najlepsze lata ma już za sobą. Wszystkie największe koncerty, do...

Newsy

Tech Corner

Najbardziej intrygujące technicznie i koncepcyjnie gramofony w historii

Najbardziej intrygujące technicznie i koncepcyjnie gramofony w historii

Gramofony, szlifierki, odtwarzacze czarnych płyt, adaptery, patefony, odtwarzacze analogowe, fonografy... Jakkolwiek byśmy nie nazwali tych poczciwych urządzeń, które są z nami już od ponad 130 lat, możemy zawsze powiedzieć o nich to samo - od dziesięcioleci dostarczają nam niezapomnianych przeżyć związanych z odtwarzaniem ukochanych utworów. Wielu melomanów pamięta o ich...

Nowości ze świata

  • Whenever I grumble about the fragmentation of the audio equipment market, which translates into a huge variety of equipment available in stores, but also problems for customers to sort it all out in their heads and make a choice, I...

  • Revival Audio, the French loudspeaker company born from almost four decades of expertise and know-how behind many top-tier speaker brands based in France, Denmark and the USA, announced the latest addition to its line-up - Sprint. Building upon the success...

  • In a twist that has tails wagging and audiophiles howling, the canine world has unleashed its unparalleled auditory prowess upon the high-end audio scene. In a market saturated with human opinions, dogs have emerged as the ultimate connoisseurs of sound,...

Prezentacje

Bez szumów, bez kabli, bez kompromisów - Sennheiser

Bez szumów, bez kabli, bez kompromisów - Sennheiser

Czy znasz firmę Sennheiser? Na to pytanie twierdząco odpowie niemal każdy, kto interesuje się szeroko pojętym sprzętem audio. DJ, prezenter radiowy, producent muzyczny, artysta, gwiazda estrady, kierownik sceny, zapalony gracz, audiofil, a nawet zwyczajny słuchacz mający chrapkę na porządne słuchawki jednej z prestiżowych marek - wszyscy oni prawdopodobnie choć raz...

Poradniki

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Praktyczny przewodnik po wystawie Audio Video Show

Największa wystawa sprzętu audio-video w Polsce to wyzwanie nie tylko dla organizatorów, wystawców i dziennikarzy, ale także dla samych zwiedzających....

Galerie

Dyskografie

Witchcraft - Zaklęcia ze Szwecji

Witchcraft - Zaklęcia ze Szwecji

Korzenie szwedzkiego zespołu Witchcraft sięgają 2000 roku. Wtedy właśnie Magnus Pelander - gitarzysta grupy Norrsken - postanowił oddać hołd swoim...

Wywiady

Tomasz Karasiński - StereoLife

Tomasz Karasiński - StereoLife

Chcąc poznać ludzi zajmujących się sprzętem audio, związanych z tą branżą zawodowo, natkniemy się na wywiady z konstruktorami, przedsiębiorcami, sprzedawcami,...

Vintage

Harman Kardon Festival D-1100

Harman Kardon Festival D-1100

4 sierpnia 1918 roku przyszedł na świat Sidney Harman. Dziś jego nazwisko zna każdy, kto choć trochę interesuje się sprzętem...

Cytaty

HarukiMurakami.png

Strona używa plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej na temat danych osobowych, zapoznając się z naszą polityką prywatności.